Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Κ εγω καλα :) οχι την αλλη Δευτέρα το πρωι θα παω να με δει κ να ξεκινησουμε απο τι καταλαβα της averkap. 17η μερα εντυπωση μ κανει! 

Κρίμα που δεν μπορώ να σε βοηθήσω! Δεν έχω ιδέα από το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις! Εύχομαι όμως να είναι το τελευταίο που θα κάνεις και σε λίγο καιρό να μας λες για θετικές χοριακες, καρδούλες κλπ! ?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κρίμα που δεν μπορώ να σε βοηθήσω! Δεν έχω ιδέα από το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις! Εύχομαι όμως να είναι το τελευταίο που θα κάνεις και σε λίγο καιρό να μας λες για θετικές χοριακες, καρδούλες κλπ! ?????????????

Χαχαχα! Τ ωραια π τα λες μακαρι σε ολες μας! Κ σε εσενα με τον πιο φυσιολογικο κ ανωδυνο τροπο πλεον ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κ εγω καλα :) οχι την αλλη Δευτέρα το πρωι θα παω να με δει κ να ξεκινησουμε απο τι καταλαβα της averkap. 17η μερα εντυπωση μ κανει! 

Καλημέρα κορίτσια! @Karamela! μάλλον θα κάνεις το μακρύ πρωτόκολλο και λογικά θα σου πει να ξεκινήσεις περίπου στην 20η μερα του προηγούμενου κύκλου...Καλή αρχή σου εύχομαι...όλα να πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Χαχαχα! Τ ωραια π τα λες μακαρι σε ολες μας! Κ σε εσενα με τον πιο φυσιολογικο κ ανωδυνο τροπο πλεον ?

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Μακάρι για όλες μας! ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Karamela! μάλλον θα κάνεις το μακρύ πρωτόκολλο γι' αυτό ξεκινάς στα μισά σχεδόν του προηγούμενου κύκλου...Καλή αρχή σου εύχομαι...όλα να πάνε τέλεια!

Αυτο σημαινει οτι αυτο το μην δεν θα εχω περιοδο? Σε ευχαριστώ πολυ κοπελα μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Αυτο σημαινει οτι αυτο το μην δεν θα εχω περιοδο? Σε ευχαριστώ πολυ κοπελα μ! 

Θα εχεις κανονικά περίοδο, απλα ξεκινάς αρκετές μέρες πριν αδιαθετησεις κάνοντας καταστολή ωοθηκών με τις arvekap και όταν σου έρθει η περίοδος ξεκινάς διέγερση προσθετοντας και τις άλλες ενεσεις που σου έγραψε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Θα εχεις κανονικά περίοδο, απλα ξεκινάς αρκετές μέρες πριν αδιαθετησεις κάνοντας καταστολή ωοθηκών με τις arvekap και όταν σου έρθει η περίοδος ξεκινάς διέγερση προσθετοντας και τις άλλες ενεσεις που σου έγραψε...

Δηλαδη θα κανω 3 ενεσεις την μερα? Συγνωμη απλα δεν εχω μιλησει με τον γιατρο κ εχω αποριες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Δηλαδη θα κανω 3 ενεσεις την μερα? Συγνωμη απλα δεν εχω μιλησει με τον γιατρο κ εχω αποριες! 

Λογικά 2 ενέσεις θα κάνεις την ημέρα...μία την Arvekap και μια αυτή που σου έδωσε για τη διέγερση...Στο πρωτόκολλο αυτό δεν δίνουν Cetrotide αν εννοείς ως 3η ένεση αυτή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Λογικά 2 ενέσεις θα κάνεις την ημέρα...μία την Arvekap και μια αυτή που σου έδωσε για τη διέγερση...Στο πρωτόκολλο αυτό δεν δίνουν Cetrotide αν εννοείς ως 3η ένεση αυτή...

Η συνταγη π θα παρω απο το φαρμακειο του εοπυ εχει 2 διαφορετικες γιαυτό λεω 3! Πως γινεται καταστολη κ διεγερση ταυτόχρονα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Η συνταγη π θα παρω απο το φαρμακειο του εοπυ εχει 2 διαφορετικες γιαυτό λεω 3! Πως γινεται καταστολη κ διεγερση ταυτόχρονα? 

Καταστολή γίνεται τις πρώτες ημέρες που θα κάνεις μόνο την Arvekap...Όταν αδιαθετήσεις θα ξεκινήσεις τις άλλες για τη διέγερση αλλά χωρίς να κόψεις τις Arvekap...Ίσως το άλλο σκεύασμα που έχεις να είναι οι Ovitrell που την κάνουμε 2 μέρες πριν την ωοληψία για να ωριμάσουν τα ωάρια...Εκτός και αν για τη διέγερση σου έγραψε 2 διαφορετικά σκευάσματα...Μην αγχώνεσαι όμως ο γιατρός σου ξέρει και αυτός θα σου δώσει και οδηγίες..  όλα θα γίνουν βήμα βήμα και όπως πρέπει...Καλό είναι όμως να ρωτήσεις τον γιατρό σου για όλες σου τις απορίες για να ξέρεις τι κάνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Καταστολή γίνεται τις πρώτες ημέρες που θα κάνεις μόνο την Arvekap...Όταν αδιαθετήσεις θα ξεκινήσεις τις άλλες για τη διέγερση αλλά χωρίς να κόψεις τις Arvekap...Ίσως το άλλο σκεύασμα που έχεις να είναι οι Ovitrell που την κάνουμε 2 μέρες πριν την ωοληψία για να ωριμάσουν τα ωάρια...Εκτός και αν για τη διέγερση σου έγραψε 2 διαφορετικά σκευάσματα...Μην αγχώνεσαι όμως ο γιατρός σου ξέρει και αυτός θα σου δώσει και οδηγίες..  όλα θα γίνουν βήμα βήμα και όπως πρέπει...Καλό είναι όμως να ρωτήσεις τον γιατρό σου για όλες σου τις απορίες για να ξέρεις τι κάνετε!

Ναι εννοείται ότι θα τα ρωτησω απλα ειναι μια βδομαδα ακομη μεχρι να παω κ γιαυτο ρωταω να εχω μια ιδεα κ να μην σκέφτομαι διαφορά μονη μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Karamela! καλή αρχή σου εύχομαι.. καλό είναι πριν ξεκινήσεις να κάνεις ένα ραντεβού με το ιατρό σου να σου τα εξηγήσει όλα και τ ακριβός θα κάνετε..!!! Εγώ τον είχα ζαλίσει να μου τα πει όλα και τι ακριβός θα κάνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε;

@Karamela! εγώ την Arvekap θα την κάνω την δεύτερη μέρα της περιόδου και αφού κάνω πρώτα FSH,E2,PRG και είναι ικανοποιητικές οι τιμές....Από την τρίτη μέρα θα ξεκινήσω και menopur.....

Πωωω περίπλοκο μου φαίνεται αυτό το πρωτόκολλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Ναι εννοείται ότι θα τα ρωτησω απλα ειναι μια βδομαδα ακομη μεχρι να παω κ γιαυτο ρωταω να εχω μια ιδεα κ να μην σκέφτομαι διαφορά μονη μ! 

Καλά κάνεις κορίτσι μου και μας ρωτας...γι' αυτό είμαστε εδώ για να βοηθάμε η μία την άλλη! Λογικά θα σου έχει δώσει και ένα χαρτί με οδηγίες για το πώς θα είναι το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις...αλλά με βάση αυτά που ανέφερες θα κάνεις το μακρύ πρωτόκολλο όπως περίπου σου είπα...Αυτή είναι η πρώτη σου προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλά κάνεις κορίτσι μου και μας ρωτας...γι' αυτό είμαστε εδώ για να βοηθάμε η μία την άλλη! Λογικά θα σου έχει δώσει και ένα χαρτί με οδηγίες για το πώς θα είναι το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις...αλλά με βάση αυτά που ανέφερες θα κάνεις το μακρύ πρωτόκολλο όπως περίπου σου είπα...Αυτή είναι η πρώτη σου προσπάθεια;

Ναι η πρωτη μ προσπαθεια δεν μ εχει δωσει καποιο χαρτι η αλήθεια ειναι! Τον ειχα δει τον Μάιο π αποφασισαμε για εξωσωματικη περασα επιτροπη Ιούλιο κ τωρα ξεκιναω πηρα τις συνταγές απο την γραμματεία συο κέντρο χωρίς να δω τον γιατρο κ με πηραν κ μ ειπαν να παω την Δευτέρα 16 του μηνα κ μαλλον θα κανω υοτρ κ την ενεση! Τωρα τι να πω θα το δουμε την Δευτέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε;

@Karamela! εγώ την Arvekap θα την κάνω την δεύτερη μέρα της περιόδου και αφού κάνω πρώτα FSH,E2,PRG και είναι ικανοποιητικές οι τιμές....Από την τρίτη μέρα θα ξεκινήσω και menopur.....

Πωωω περίπλοκο μου φαίνεται αυτό το πρωτόκολλο....

Ναι κ εμενα πολυ! Οι συνταγες μ εχουν! 2 διαφορετικες ενεσεις ποθλυ θα παρω απο το φαρμακειο του εοπυ η αλλη 2 κουτια arvekap η αλλη κορτιζονη 3 κουτια προγεστερονη κ μια ovitrelle! Αντρ βγαλε ακρη χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

@Karamela! καλή αρχή σου εύχομαι.. καλό είναι πριν ξεκινήσεις να κάνεις ένα ραντεβού με το ιατρό σου να σου τα εξηγήσει όλα και τ ακριβός θα κάνετε..!!! Εγώ τον είχα ζαλίσει να μου τα πει όλα και τι ακριβός θα κάνουμε..

Σε ευχαριστώ πολυ νικη μ κ σε εσενα οτι καλυτερο! Ναι θα ρωτησω τα παντα την αλλη Δευτέρα π θα παω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ναι κ εμενα πολυ! Οι συνταγες μ εχουν! 2 διαφορετικες ενεσεις ποθλυ θα παρω απο το φαρμακειο του εοπυ η αλλη 2 κουτια arvekap η αλλη κορτιζονη 3 κουτια προγεστερονη κ μια ovitrelle! Αντρ βγαλε ακρη χαχα

Όλα θα τα ξεκαθαρίσεις τη Δευτέρα και θα σου φυγει το άγχος! Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ναι κ εμενα πολυ! Οι συνταγες μ εχουν! 2 διαφορετικες ενεσεις ποθλυ θα παρω απο το φαρμακειο του εοπυ η αλλη 2 κουτια arvekap η αλλη κορτιζονη 3 κουτια προγεστερονη κ μια ovitrelle! Αντρ βγαλε ακρη χαχα

Άστα να πάνε....τουλάχιστον να βγει σε καλό όλο αυτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ετσι ακριβως! Να πανε ολα καλα! Σε ολες μας! Ποτε ξεκινας? 

Στις 23 θα κάνω υστεροσκόπηση και αν όλα είναι καλά θα ξεκινήσω με την επόμενη περίοδο.Υπολογίζω τέλος Σεπτέμβρη με αρχές Οκτώβρη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ νικη μ κ σε εσενα οτι καλυτερο! Ναι θα ρωτησω τα παντα την αλλη Δευτέρα π θα παω! 

Α ωραια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Στις 23 θα κάνω υστεροσκόπηση και αν όλα είναι καλά θα ξεκινήσω με την επόμενη περίοδο.Υπολογίζω τέλος Σεπτέμβρη με αρχές Οκτώβρη ?

Αλήθεια; μετά από υστεροσκοπηση δεν με άφηναν καν να έχω επαφές ως την 1η περίοδο κι να με ξανά δίδει και στης 2 υστεροσκοπησες που έχω καν2ι εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου καλά αυτό που όλα είναι και θέμα ιατρού καθαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Αλήθεια; μετά από υστεροσκοπηση δεν με άφηναν καν να έχω επαφές ως την 1η περίοδο κι να με ξανά δίδει και στης 2 υστεροσκοπησες που έχω καν2ι εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου καλά αυτό που όλα είναι και θέμα ιατρού καθαρά 

Σε ευχαριστώ πολύ!Και σε σένα να πάνε όλα καλά!

Δε μου έχει πει κάτι ο γιατρός, αλλά σύμφωνα με τον κύκλο μου είναι κοντά η επόμενη περίοδος με την υστεροσκόπηση...Οπότε δε θα τον ψάχνω  τον άντρα μου... ????

Καλημέρα σε όλες και καλή βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...