Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλη αρχή! Με το καλο!!!Νομίζω θέλει ανάμιξη η αρβεκαπ. Είχα κάνει πριν από 3 χρόνια για να μπω σε τεχνητή εμμηνόπαυση.. Δεν θυμάμαι όμως δυστυχώς ακριβώς πώς γίνεται. Θα σε βοηθήσουν σίγουρα από το κέντρο!

Θα μ τις κανουν στο φαρμακειο δεν τις κανω μονη μ! Απλα διαβασα πολλα συμπτώματα όντως ς ειναι ετσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Σε ευχαριστωωωω παρα πολυ κοριτσακι μ γλυκο! Εσυ τι κανεις πως εισαι? Διαβασα οτι ειδες αιμα? 

Άσε, έκανα απόξεση τη Δευτέρα... Αλλά τώρα είμαι καλά δόξα τω Θεό! Θα προσπαθήσουμε μόνοι μας πλέον και βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Θα μ τις κανουν στο φαρμακειο δεν τις κανω μονη μ! Απλα διαβασα πολλα συμπτώματα όντως ς ειναι ετσι? 

Έχει παρενέργειες ναι.. Εξαρτάται φυσικά από την δόση. Εγώ είχα πολλά προβλήματα αλλά όπως σου είπα δεν ήταν για πρωτόκολλο εξωσωματικής αλλά για εμμηνόπαυση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ εχει γραψει τα λιγοτερα μιλιγκραμ! Γενικα γραφουν αρκετες παρςμςργειες τρομοκρτηθηκα! Πρεπει αυριο να μιλησω κ στη δουλεια π δεν γνωριζουν τιποτα! Ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Άσε, έκανα απόξεση τη Δευτέρα... Αλλά τώρα είμαι καλά δόξα τω Θεό! Θα προσπαθήσουμε μόνοι μας πλέον και βλέπουμε! 

Εκανες τελικα αποξεση ε? Μπραβο κοριτσι μ π εισαι καλα! Το ξεπερασες κ αυτό κ τώρα ολα να πανε καλα στην πορεια! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Εκανες τελικα αποξεση ε? Μπραβο κοριτσι μ π εισαι καλα! Το ξεπερασες κ αυτό κ τώρα ολα να πανε καλα στην πορεια! ?

Ναι, την έκανα! Την Κυριακή υπέφερα, ήταν πολύ δύσκολο! Δεν θα άντεχα και 3η μέρα αυτό το μαρτύριο! Καλύτερα έτσι... Διάβασα ότι είναι σφουγγάρι μετά η μήτρα και θα πιάσω πιο εύκολα! Τι να πω?! Ότι είναι για καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κορίτσια μ τι κανετε? Στο τρεξιμο ειμαι λιγο αυτη την εβδομαδα! Πηγα κ πηρα τις συνταγες αππ το κεντρο κ πηρα τα πρωτα φαρμακα! Ξεκιναω την αλλη Δευτέρα με averkap.. Eχω λιγο ανχοθει! Εκανε καμια αverkap? Δςν εχω μιλησει μ τον γιατρο κ δςν ξέρω ποσες μερες θα την κανω κ γιατι! 

Καλησπερα!!!δεν εχουμε ξαναμιλησει... απλα εχω κανει averkap και δεν ειχα καμια παρενεργεια...να σου πω την αληθεια τη θεωρω και γουρλιδικη γιατι τις 2 απο τις 3 φορες που ειχα θετικο αποτελεσμα την ειχα κανει...σου ευχομαι καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ναι, την έκανα! Την Κυριακή υπέφερα, ήταν πολύ δύσκολο! Δεν θα άντεχα και 3η μέρα αυτό το μαρτύριο! Καλύτερα έτσι... Διάβασα ότι είναι σφουγγάρι μετά η μήτρα και θα πιάσω πιο εύκολα! Τι να πω?! Ότι είναι για καλό! 

Ναι κορίτσι μ ετσι να το βλεπεις! Ναι το λενε αυτο κ μερικές εχω ακουαει οτι το κανουν κ μετα ξεκινουν! Τα καλύτερα ευχομαι μακαρι να γινει κ φυσιολογικα κ να μην επιβαρυνθεις τιοοτε αλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bebe36 είπε:

Καλησπερα!!!δεν εχουμε ξαναμιλησει... απλα εχω κανει averkap και δεν ειχα καμια παρενεργεια...να σου πω την αληθεια τη θεωρω και γουρλιδικη γιατι τις 2 απο τις 3 φορες που ειχα θετικο αποτελεσμα την ειχα κανει...σου ευχομαι καλη επιτυχια

Να εισαι καλα κοπελα μ! Πηρα μια ανασα με τοσα που διαβασα! Την εκανες πολλές μέρες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Να εισαι καλα κοπελα μ! Πηρα μια ανασα με τοσα που διαβασα! Την εκανες πολλές μέρες? 

Μια φορα την εκανα σε καθε κυκλο...δε θυμαμαι τη δοση αλλα ο σκοπος ηταν να καταστειλει τη λειτουργια των ωοθηκων αυτο ειχα καταλαβει...τωρα που ειδα το μηνυμα απο μαια ειχα κανει 4.6 averkap...δεν ξερω αν σε βοηθησα...σιγουρα θα κανεις πολλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κορίτσια μ τι κανετε? Στο τρεξιμο ειμαι λιγο αυτη την εβδομαδα! Πηγα κ πηρα τις συνταγες αππ το κεντρο κ πηρα τα πρωτα φαρμακα! Ξεκιναω την αλλη Δευτέρα με averkap.. Eχω λιγο ανχοθει! Εκανε καμια αverkap? Δςν εχω μιλησει μ τον γιατρο κ δςν ξέρω ποσες μερες θα την κανω κ γιατι! 

Καλή αρχή! ΟΛΑ να πάνε καλά.  Μην φοβάσαι, προσπάθησε να είσαι χαλαρή και όλα θα πάνε καλά. Καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bebe36 είπε:

Μια φορα την εκανα σε καθε κυκλο...δε θυμαμαι τη δοση αλλα ο σκοπος ηταν να καταστειλει τη λειτουργια των ωοθηκων αυτο ειχα καταλαβει...τωρα που ειδα το μηνυμα απο μαια ειχα κανει 4.6 averkap...δεν ξερω αν σε βοηθησα...σιγουρα θα κανεις πολλες;

Μ εγραψε 2 κουτια που το καθενα εχει 7 ενεσεις μεσα! Φανταζομαι δηλαδη πως θα την κάνω μερες! Ειναι η 0.1 εμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Καλή αρχή! ΟΛΑ να πάνε καλά.  Μην φοβάσαι, προσπάθησε να είσαι χαλαρή και όλα θα πάνε καλά. Καλή επιτυχία!!!!

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μ! Να εισαι καλα κ σε εσενα οτι καλυτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Μ εγραψε 2 κουτια που το καθενα εχει 7 ενεσεις μεσα! Φανταζομαι δηλαδη πως θα την κάνω μερες! Ειναι η 0.1 εμενα. 

Αν καταλΒαινω καλα εσενα θα σου τη δινει λιγη λιγη ενω εγω εκανα μια μεγαλυτερη δοση...λογικα εξαρταται απο τον γιατρο κ την περιπτωση...παντως σου λεω να μην ανησυχεις..εγω θεωρω οτι παιζει σημαντικο ρολο στην επιτυχια ...οσο για τις παρενεργειες μη διαβαζεις γιατι και τις παρενεργειες του ντεπον να δεις θα τρελΑθεις...ειμαι σιγουρη οτι θα σου πανε ολα καλα...σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Μ εχει γραψει τα λιγοτερα μιλιγκραμ! Γενικα γραφουν αρκετες παρςμςργειες τρομοκρτηθηκα! Πρεπει αυριο να μιλησω κ στη δουλεια π δεν γνωριζουν τιποτα! Ουφ

Εγώ έκανα arvecap 3,75 όλα μία χαρά δεν έχει κάποια παρενέργεια.διαλυεις το υγρό στη σκόνη κ το τραβας μετά με τη σύριγγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Κορίτσια μ τι κανετε? Στο τρεξιμο ειμαι λιγο αυτη την εβδομαδα! Πηγα κ πηρα τις συνταγες αππ το κεντρο κ πηρα τα πρωτα φαρμακα! Ξεκιναω την αλλη Δευτέρα με averkap.. Eχω λιγο ανχοθει! Εκανε καμια αverkap? Δςν εχω μιλησει μ τον γιατρο κ δςν ξέρω ποσες μερες θα την κανω κ γιατι! 

Καλή αρχή! Με το καλό! Λοιπόν έχω κάνει διέγερση με αρβεκαπ και συνδυασμό gonal menopur. Μου είχε γράψει ο γιατρός 2 κουτιά των 7 τεμαχίων με δόση 0.1.Ειναι ένα μπουκαλάκι με υγρό (διαλύτης) και ένα μπουκαλάκι με σκόνη. Γίνεται αναρρόφηση του υγρού με σύριγγα και μετά μπαίνει το υγρό στο μπουκαλάκι με τη σκόνη, το ανακινεις μαλακά το αναρροφας με τη σύριγγα και κάνεις την ένεση. Εγώ τις ξεκίνησα τη 2η μέρα και μετά από μισή ώρα έκανα τη gonal και τη menopur. Κι εγώ πήγαινα σε φαρμακείο κοντά στη δουλειά μου και μου τις έκαναν. Τις έκανα όσες μέρες κράτησε η διέγερση όσες μέρες δηλαδή έκανα και τις άλλες. Τις πρώτες 2 μέρες είχα ένα ελαφρύ τσούξιμο στις αρβεκαπ αλλά τίποτα που να προκαλεί ανησυχία. Καμία άλλη παρενέργεια. Φαντάζομαι όταν χρησιμοποιούνται για διακοπή περιόδου που είναι και πολύ μεγαλύτερη η δόση θα είναι διαφορετικά. 

Μη σε ανησυχούν καθόλου. Οι ενέσεις είναι το λιγότερο σε όλη τη διαδικασία. 

Εννοείται ότι δεν είχα πει τίποτα στη δουλειά. Πήγαινα στο φαρμακείο για την αρβεκαπ και μετά από μισή ώρα για τις άλλες. Κι έπαιρνα και κάτι να φάω για ξεκάρφωμα! 

Με το καλό και σκέψου ότι κάθε ένεση σε φέρνει κοντά στο μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Να σας ρωτησω εσεις το εχετε πει στη δουλεια σας? 

Φυσικά και όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σα1 κορίτσια πως ειστε;;;;; έχω χάσει τα πάντα τα νέα σας όλα.. πως πάνε οι εγκυουλες ; οι κοπέλες που ξεκινάνε; 

Τα δικά μου νεα τίποτα πάω από το νέο έτος πλέων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Γεια σα1 κορίτσια πως ειστε;;;;; έχω χάσει τα πάντα τα νέα σας όλα.. πως πάνε οι εγκυουλες ; οι κοπέλες που ξεκινάνε; 

Τα δικά μου νεα τίποτα πάω από το νέο έτος πλέων 

Γιατί βρε κορίτσι μου τέτοια καθυστέρηση?! Τι έγινε?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Να σας ρωτησω εσεις το εχετε πει στη δουλεια σας? 

Καλησπέρα!και εγώ θα κάνω arvecap,όταν έρθει η ώρα να ξεκινήσω....δεν έχω ιδέα πώς είναι και τι κάνει...???

Εγώ στη δουλειά μου το έχω πει επειδή έπρεπε να λείψω κάποιες μέρες για την παρακολούθηση και μετά την εμβρυομεταφορά...άδεια παίρνω μόνο Χριστούγεννα,Πάσχα και Αύγουστο και ήταν δύσκολο να ζητήσω και μέσα στη χρονιά...οπότε αναγκαστικά το είπα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Κορίτσια μ τι κανετε? Στο τρεξιμο ειμαι λιγο αυτη την εβδομαδα! Πηγα κ πηρα τις συνταγες αππ το κεντρο κ πηρα τα πρωτα φαρμακα! Ξεκιναω την αλλη Δευτέρα με averkap.. Eχω λιγο ανχοθει! Εκανε καμια αverkap? Δςν εχω μιλησει μ τον γιατρο κ δςν ξέρω ποσες μερες θα την κανω κ γιατι! 

Κ εγω εκανα στην πρωτη προσπάθεια. Εγω θυμάμαι ειχα διαρροιες αλλα δεν ξερω αν ήταν απο αυτο(βεβαια εχω κ ευαισθησία στο έντερο).Επίσης στο σημείο που της εκανα στο δερμα πάθαινα εναν ερεθισμο οχι μονο κοκινιλα σαν τσιμπημα κουνουπιου μεγαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Λογο κάποιού θέματός υγείας 

Αχ, βρε κορίτσι μου! Τουλάχιστον ας είναι περαστικό εύχομαι! Να μην ταλαιπωρηθείς άλλο...! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Αχ, βρε κορίτσι μου! Τουλάχιστον ας είναι περαστικό εύχομαι! Να μην ταλαιπωρηθείς άλλο...! ?????

Όλα θα περάσουν... σε ευχαριστώ πολύ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...