Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Ε ναι αφού έχει γίνει η συμφωνία @Geo2009,δε μπορεί να αλλάξει ?

Για τίποτα στον κόσμο! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver , κερκίδα εδώ από τις παλιές για καλή επιτυχία!!!

Κορίτσια μου άντε χαλαρώσετε το καλοκαίρι! Εύχομαι πολλές θετικές χοριακες! Είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα τον προηγούμενο καιρό. Πάμε δυνατά για να μη μείνει καμία χωρίς μωράκι στην κοιλίτσα. 

@Geo2009 χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Έχουμε περασει οι περισσότερες από το κουλούρι και κάποιες ευτυχώς λιγότερες και από τη θέση σου! Το αποτέλεσμα μετράει που θα έρθει! Να είσαι σίγουρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Η δύναμη που παίρνεις όταν νιώθεις πως δεν είσαι μόνη σου είναι πολύ μεγάλη! Θα σου δώσουμε δύναμη να συνεχίσεις @Geo2009!!!Ειναι πολύ νωρίς για να τα παρατήσεις. Δώσε λίγο χρόνο ακόμα. Ίσως ακόμα να μην βλέπεις το θετικό σε όλο αυτό όμως εγώ (και πιστεύω και άλλα κορίτσια μαζί μου) το βλέπω. Έμεινες έγκυος! Έγινε εμφύτευση που σημαίνει ότι η μήτρα σου ήταν δεκτικη στο εμβρυο. Τυχαίες χρωμοσωμικες που οδηγούν σε αποβολή συμβαίνουν δυστυχώς αρκετά συχνά. Γυρω στο 20% πιθανότητα (ανάλογα το ηλικιακό γκρουπ που είσαι). Είναι νωρίς να δεις κάτι θετικό σε αυτή την φάση αλλά να ξέρεις ότι υπάρχει και θα το δεις αργότερα σίγουρα. Ο αγαπημένος σου θα σε βοηθήσει να τα δεις καθαρά και αγκαλιά δυνατοί θα αποφασισετε πως και πότε θα συνεχίσετε. Είσαι τόσο αισιόδοξος άνθρωπος! Έχεις την συμπεθέρα σου @Liveloula88 ! Δεν θα την αφήσεις έτσι με ανύπαντρο τεκνό...εεε? Θα σηκωθείς ξανά! Είμαι σίγουρη!?

Πόσο συμφωνώ μαζί σου να ήξερες!!!!! ΜΠΡΑΒΟ σου! Καλύτερα δε θα μπορούσε να το θέσει κάνεις.

Πραγματικά  υποκλίνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2019 at 9:19 ΜΜ, ο/η Geo2009 είπε:

Κορίτσια μου, μόλις επέστρεψα από το γιατρό... Άσχημα τα νέα δυστυχώς... Δεν προχώρησε το εμβρυάκι μας... Κόβουμε τα χάπια και περιμένουμε να φύγει μόνο του, αλλιώς πάμε για αποξεση... Αυτά... 

Κοριτσάκι μου γλυκο στεναχωρεθηκα πολυ με τα νεα σου. Δεν μπαινω πια συχνα κ σημερα ειπα να μπω να δω τι γινεται μετα απο αρκετο καιρο. Λυπαμαι πολυ!!! Κ σε καταλαβαινω απολυτα. Κ εγω το περασα τον περασμένο μηνα αυτο. Το θυμασαι❤️ειναι δυσκολο πολυ αλλα θα βρεις παλι τη δυναμη να συνεχίσεις. Παρε το χρονο σου οπως εκανα κ εγω κ θα νιωσεις καλυτερα. Ειπαμε ολα για καποιο λογο γινονται!!! Οτι χρειαστεις θα ειμαι εδω!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκο στεναχωρεθηκα πολυ με τα νεα σου. Δεν μπαινω πια συχνα κ σημερα ειπα να μπω να δω τι γινεται μετα απο αρκετο καιρο. Λυπαμαι πολυ!!! Κ σε καταλαβαινω απολυτα. Κ εγω το περασα τον περασμένο μηνα αυτο. Το θυμασαι❤️ειναι δυσκολο πολυ αλλα θα βρεις παλι τη δυναμη να συνεχίσεις. Παρε το χρονο σου οπως εκανα κ εγω κ θα νιωσεις καλυτερα. Ειπαμε ολα για καποιο λογο γινονται!!! Οτι χρειαστεις θα ειμαι εδω!!!! ❤️❤️❤️

Σε είχα στο μυαλό μου... Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό! Θα περάσει κι αυτό που θα πάει?! Τη Δευτέρα το πρωί πάμε για την απόξεση... Ελπίζω να νιωσω καλύτερα μετά... Ήδη είμαι λίγο καλύτερα, ευτυχώς... 

Εσύ τι κάνεις? Είσαι καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Σε είχα στο μυαλό μου... Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό! Θα περάσει κι αυτό που θα πάει?! Τη Δευτέρα το πρωί πάμε για την απόξεση... Ελπίζω να νιωσω καλύτερα μετά... Ήδη είμαι λίγο καλύτερα, ευτυχώς... 

Εσύ τι κάνεις? Είσαι καλά? 

Καλα ειμαι κοριτσι μου. Ευτυχως βρηκα δουλεια μετα την αποβολη κ απασχολουσα το μυαλό μου. Θελει πολυ χρόνο ομως κ υπομονη. Μονο του δεν παιζει να αποβληθει ε??? Μιλησα με τον γιατρο μου για να κανω την μεταφορα στον επομενο κυκλο. Τωρα θα δουμε. Δεν σου κρυβω πως Φοβαμαι. Θα βρεις το κουράγιο να προχωρησεις ειμαι σιγουρη γι αυτο.,❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Καλα ειμαι κοριτσι μου. Ευτυχως βρηκα δουλεια μετα την αποβολη κ απασχολουσα το μυαλό μου. Θελει πολυ χρόνο ομως κ υπομονη. Μονο του δεν παιζει να αποβληθει ε??? Μιλησα με τον γιατρο μου για να κανω την μεταφορα στον επομενο κυκλο. Τωρα θα δουμε. Δεν σου κρυβω πως Φοβαμαι. Θα βρεις το κουράγιο να προχωρησεις ειμαι σιγουρη γι αυτο.,❤️❤️❤️

Μου ειπε αν δεν δω αίμα στο Σαββατοκύριακο θα πάμε τη Δευτέρα κανονικά, δεν μας παίρνει άλλο, ήδη καθυστερησαμε πολύ λόγω διακοπών... Έπρεπε να το είχαμε δει νωρίτερα.. 

Δεν έχω κάτι άλλο στην κατάψυξη, γι αυτό και δεν το συζητώ καν για διέγερση ξανά. Τουλάχιστον όχι άμεσα. Αν θα κάνω άλλη προσπάθεια, θα την κάνω σε φυσικό κύκλο και ότι γίνει. Δεν θέλω άλλα φάρμακα... Μου χάλασαν τη φύση μου νομίζω... Δεν τα ήθελα ποτέ, τώρα ένα παραπάνω... 

Εσύ όμως, να κάνεις όπως νιώθεις! Πόσα έχεις στην κατάψυξη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Μου ειπε αν δεν δω αίμα στο Σαββατοκύριακο θα πάμε τη Δευτέρα κανονικά, δεν μας παίρνει άλλο, ήδη καθυστερησαμε πολύ λόγω διακοπών... Έπρεπε να το είχαμε δει νωρίτερα.. 

Δεν έχω κάτι άλλο στην κατάψυξη, γι αυτό και δεν το συζητώ καν για διέγερση ξανά. Τουλάχιστον όχι άμεσα. Αν θα κάνω άλλη προσπάθεια, θα την κάνω σε φυσικό κύκλο και ότι γίνει. Δεν θέλω άλλα φάρμακα... Μου χάλασαν τη φύση μου νομίζω... Δεν τα ήθελα ποτέ, τώρα ένα παραπάνω... 

Εσύ όμως, να κάνεις όπως νιώθεις! Πόσα έχεις στην κατάψυξη? 

Ελπιζω να δεις αιμα αγαπη κ να μην χρειαστει η αποξεση. Εχω ακομα δυο. Κ ελπιζω να μην χρειαστει αλλη προσπαθεια. Πολλα χρηματα πολλα φαρμακα πολυ ταλαιπωρια κ πολυ αγχος. Θα δουμε τωρα. Γτ κ ψυχολογια να εχεις αν δεν εχεις τα χρηματα ειναι δυσκολα. Το ξερουμε πολυ καλα ολες οι κοπελες που ειμαστε σε αυτη τη διαδικασια. Ελπιζω σε ολες μας να πανε κατ'ευχήν τα πραγματα❤️σε τετοιες περιστασεις δεν υπαρχουν λογια. Μονο εμεις ξερουμε πως νιωθουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Ελπιζω να δεις αιμα αγαπη κ να μην χρειαστει η αποξεση. Εχω ακομα δυο. Κ ελπιζω να μην χρειαστει αλλη προσπαθεια. Πολλα χρηματα πολλα φαρμακα πολυ ταλαιπωρια κ πολυ αγχος. Θα δουμε τωρα. Γτ κ ψυχολογια να εχεις αν δεν εχεις τα χρηματα ειναι δυσκολα. Το ξερουμε πολυ καλα ολες οι κοπελες που ειμαστε σε αυτη τη διαδικασια. Ελπιζω σε ολες μας να πανε κατ'ευχήν τα πραγματα❤️σε τετοιες περιστασεις δεν υπαρχουν λογια. Μονο εμεις ξερουμε πως νιωθουμε!! 

Ειλικρινά, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι η τελευταία και τυχερή! Τουλάχιστον ένα από τα δύο να το κρατάς σε λίγο καιρό στην αγκαλιά σου και να μην μπορείς να το πιστέψεις! ❤️❤️❤️❤️❤️

Ο άντρας μου λέει συνέχεια ότι το πολύ μέχρι το 2021 θα έχουμε το πολυπόθητο στην αγκαλιά... Θέλω τόσο πολύ να το πιστέψω... Αλήθεια.... Αλλά είναι ακόμα πολύ νωρίς! Απλά συμφωνώ μαζί του... Δεν θέλω να τον στενοχωρήσω άλλο, προσπαθεί πολύ ο γλυκούλης μου! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Ειλικρινά, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι η τελευταία και τυχερή! Τουλάχιστον ένα από τα δύο να το κρατάς σε λίγο καιρό στην αγκαλιά σου και να μην μπορείς να το πιστέψεις! ❤️❤️❤️❤️❤️

Ο άντρας μου λέει συνέχεια ότι το πολύ μέχρι το 2021 θα έχουμε το πολυπόθητο στην αγκαλιά... Θέλω τόσο πολύ να το πιστέψω... Αλήθεια.... Αλλά είναι ακόμα πολύ νωρίς! Απλά συμφωνώ μαζί του... Δεν θέλω να τον στενοχωρήσω άλλο, προσπαθεί πολύ ο γλυκούλης μου! ??????

Σε ευχαριστω γλυκια μου. Κ σε σενα το ευχομαι. Να μην ταλαιπωρηθουμε αλλο. Κ εμενα ο αντρας μου ηταν σε ολο αυτο που περασαμε διπλα μου. Χωρις αυτον δεν θα ημουνα ετσι τωρα. Βραχος με ολη τη σημασια της λεξης. Είναι νωρίς ναι παρε το χρονο σου κ θα σκεφτεσαι κ παλι θετικά σε λιγο καιρό. Μπορα ειναι κ θα περασει. Θα τα εχουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας κ εγω το πιστευω αυτο. Ολα θα πανε καλα στο τελος θα δεις!!! Σε  φιλω κ να προσεχεις τον εαυτο σου!!! Ευχομαι συντομα να λεμε για τις νεες εγκυμοσυνες μας αλλα με τα πολυποθητα μωρακια μας στην αγκαλια μας αυτη την φορα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Επιστρέφω και εγώ στην πατρίδα σήμερα?

Να προσπαθήσετε να κάνετε πράγματα που σας ευχαριστούν για να μη σκέφτεστε...!☺ Και ας προσπαθήσουμε όλες να σκεφτόμαστε θετικά για να παίρνουμε δύναμη να μπορούμε να συνεχίσουμε τον αγώνα μας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Να προσπαθήσετε να κάνετε πράγματα που σας ευχαριστούν για να μη σκέφτεστε...!☺ Και ας προσπαθήσουμε όλες να σκεφτόμαστε θετικά για να παίρνουμε δύναμη να μπορούμε να συνεχίσουμε τον αγώνα μας! ?

Δύσκολος ο αγώνας βρε κορίτσια... Όλο ένας καινούριος αντίπαλος βγαίνει μπροστά! Πόσα όπλα να έχουμε άραγε στις αποθήκες για να φτάσουμε ως το τέλος?! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδουλες μου; τι κάνετε;

Τελευταία μέρα του Αυγούστου σήμερα.

Το βράδυ έχω κανονίσει ρομαντικό δείπνο στον άντρα μου.  Ε, τώρα που το στομάχι είναι καλύτερα, ας ευχαριστηθώ κ εγω ένα γκουρμέ γευμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Επιστρέφω και εγώ στην πατρίδα σήμερα?

Με το καλό!Να πάνε όλα καλά!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Δύσκολος ο αγώνας βρε κορίτσια... Όλο ένας καινούριος αντίπαλος βγαίνει μπροστά! Πόσα όπλα να έχουμε άραγε στις αποθήκες για να φτάσουμε ως το τέλος?! ????

Έχουμε τα καλύτερα όπλα και θα τους νικήσουμε!❤❤❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Δύσκολος ο αγώνας βρε κορίτσια... Όλο ένας καινούριος αντίπαλος βγαίνει μπροστά! Πόσα όπλα να έχουμε άραγε στις αποθήκες για να φτάσουμε ως το τέλος?! ????

Πολύ δύσκολος είναι η αλήθεια κοριτσάκι μου...αλλά αν δεν υπάρχει άλλη επιλογή πρέπει να παλέψουμε! Και θα σου πω και κάτι άλλο όχι για να σου φτιάξω τη διάθεση αλλά γιατί το πιστεύω...με βάση τα δεδομένα σου λοιπόν, θα σου πω ότι έχεις πολύ περισσότερα υπέρ στο να τα καταφέρεις πολύ πιο σύντομα από πολλές κοπέλες εδώ, μαζί και εγώ...πρώτον γιατί η ποιότητα των ωαρίων σου είναι καλή και δεύτερον γιατί κατάφερε το εμβρυάκι σου και εμφυτεύτηκε που σημαίνει ότι και το ενδομήτριο σου είναι καλό...μπορεί να μην προχώρησε και αυτό είναι λυπηρό αλλά πάρτο ως κάτι θετικό...Την επόμενη φορά το εμβρυάκι σου θα γατζωθεί και θα μείνει εκει!!! ?☺ Και ας συμβεί αυτό σε όλες τις κοπέλες με οποιοδήποτε τρόπο!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...