Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

 Εσύ πόσες φορές έχεις κάνει; Τι δεν πήγε καλά; Εγώ ξεκινάω περίπου 12 Σεπτέμβρη...Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε! 

Ειναι η πρωτη μ προσπαθεια κοριτσι μου! Εχω θεμα στις σαλπιγγες απο ενδομητρίωση κ οι 2 φορεις κυστικής! Εγω γυρω στις 24 με 25 περιμένω! Ναι να τα λεμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε παιδιά... Πρέπει να σταμάτησε στην 6η εβδομάδα μας είπε... Μας είπε αν θέλουμε να πάμε κι αλλού για υπέρηχο αλλά δεν έχει νόημα... Για μένα τελείωσαν οι προσπάθειες, δεν θέλω να κάνω άλλη εξωσωματική... Εσείς όμως να μην τα παρατήσετε! Θα τα λέμε και θέλω να μαθαίνω χαρούμενα νέα από όσες συνεχίζουν τις προσπάθειες! Θα τα ξεπεράσουμε όλα τα εμπόδια και ότι είναι να γίνει θα γίνει... Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ειναι η πρωτη μ προσπαθεια κοριτσι μου! Εχω θεμα στις σαλπιγγες απο ενδομητρίωση κ οι 2 φορεις κυστικής! Εγω γυρω στις 24 με 25 περιμένω! Ναι να τα λεμε! 

Αχ αυτή η ενδομητρίωση...μας έχει καταστρέψει! Και το δικό μου πρόβλημα η ενδομητρίωση είναι...δεν έχω θέμα στις σάλπιγγες αλλά έχω κάνει ήδη μια λαπαροσκόπηση πριν χρόνια για κύστη στην αρ. ωοθήκη και δυστυχώς με τα χρόνια μου έχει επηρεάσει και την AMH και την FSH (AMH 0.60 περίπου, FSH 12) Εσύ πως είσαι με τις ορμόνες σου; Εύχομαι κοριτσάκι μου εσύ να σταθείς πιο τυχερή και να πετύχεις με την πρώτη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Κορίτσια μου, μόλις επέστρεψα από το γιατρό... Άσχημα τα νέα δυστυχώς... Δεν προχώρησε το εμβρυάκι μας... Κόβουμε τα χάπια και περιμένουμε να φύγει μόνο του, αλλιώς πάμε για αποξεση... Αυτά... 

λυπαμαι τοσο πολυ.....τι να σου πω....δες εμενα με 3 παλινδρομες αλλα συνεχιζω.....εχε υπομονη κ προχωρα μεχρι το στοχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Τι να πω βρε παιδιά... Πρέπει να σταμάτησε στην 6η εβδομάδα μας είπε... Μας είπε αν θέλουμε να πάμε κι αλλού για υπέρηχο αλλά δεν έχει νόημα... Για μένα τελείωσαν οι προσπάθειες, δεν θέλω να κάνω άλλη εξωσωματική... Εσείς όμως να τα παρατήσετε! Θα τα λέμε και θέλω να μαθαίνω χαρούμενα νέα από όσες συνεχίζουν τις προσπάθειες! Θα τα ξεπεράσουμε όλα τα εμπόδια και ότι είναι να γίνει θα γίνει... Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση! ❤️❤️❤️❤️❤️

Εσύ ξέρεις κοριτσάκι μου τι είναι καλύτερο για εσένα... πάρε όσο χρόνο σου χρειάζεται για να ηρεμήσεις και τότε θα σκεφτείς και θα αποφασίσεις...το ότι συνέβει μια φορά δεν σημαίνει ότι θα ξανα συμβεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

λυπαμαι τοσο πολυ.....τι να σου πω....δες εμενα με 3 παλινδρομες αλλα συνεχιζω.....εχε υπομονη κ προχωρα μεχρι το στοχο

Έχεις δίκιο... Αλλά δεν θέλω φάρμακα, δεν θέλω τίποτα αυτή τη στιγμή... Ίσως όταν περάσει λίγος καιρός να το σκεφτώ ξανά... Θα δούμε. Σ'ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Τι να πω βρε παιδιά... Πρέπει να σταμάτησε στην 6η εβδομάδα μας είπε... Μας είπε αν θέλουμε να πάμε κι αλλού για υπέρηχο αλλά δεν έχει νόημα... Για μένα τελείωσαν οι προσπάθειες, δεν θέλω να κάνω άλλη εξωσωματική... Εσείς όμως να μην τα παρατήσετε! Θα τα λέμε και θέλω να μαθαίνω χαρούμενα νέα από όσες συνεχίζουν τις προσπάθειες! Θα τα ξεπεράσουμε όλα τα εμπόδια και ότι είναι να γίνει θα γίνει... Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση! ❤️❤️❤️❤️❤️

Κοπελα μ! Κανε κουραγιο παρε το χρονο σου κ συνεχισε! Δεν ξερω τι να σ πω λυπαμαι πολυ! :( Ποσες προσπαθειες εχεις κανει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Αχ αυτή η ενδομητρίωση...μας έχει καταστρέψει! Και το δικό μου πρόβλημα η ενδομητρίωση είναι...δεν έχω θέμα στις σάλπιγγες αλλά έχω κάνει ήδη μια λαπαροσκόπηση πριν χρόνια για κύστη στην αρ. ωοθήκη και δυστυχώς με τα χρόνια μου έχει επηρεάσει και την AMH και την FSH (AMH 0.60 περίπου, FSH 12) Εσύ πως είσαι με τις ορμόνες σου; Εύχομαι κοριτσάκι μου εσύ να σταθείς πιο τυχερή και να πετύχεις με την πρώτη!!! 

Κ εγω εχω κανει λαμπαροσκοπηση περσυ! Αλλα τιποτα εφοσον δεν ειναι κ σε πολυ καλη κατάσταση η σαλπιγγες! Οι ορμονες μ ηταν οκ! Αμη δεν μ εχουν βαλει να κανω να σ πω την αληθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοπελα μ! Κανε κουραγιο παρε το χρονο σου κ συνεχισε! Δεν ξερω τι να σ πω λυπαμαι πολυ! :( Ποσες προσπαθειες εχεις κανει? 

Η δεύτερη ήταν... Δεν έχω άλλα έμβρυα στην κατάψυξη, άρα θα πρέπει να πάει όλο από την αρχή και δεν ξέρω αν αντέχω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Κ εγω εχω κανει λαμπαροσκοπηση περσυ! Αλλα τιποτα εφοσον δεν ειναι κ σε πολυ καλη κατάσταση η σαλπιγγες! Οι ορμονες μ ηταν οκ! Αμη δεν μ εχουν βαλει να κανω να σ πω την αληθεια! 

Αν η FSH σου είναι καλή που σημαίνει ότι η ποιότητα των ωαρίων σου είναι καλή τότε έχεις πολλές πιθανότητες γι' αυτό να σκέφτεσαι θετικά! Καλή αρχή λοιπόν και καλή δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Η δεύτερη ήταν... Δεν έχω άλλα έμβρυα στην κατάψυξη, άρα θα πρέπει να πάει όλο από την αρχή και δεν ξέρω αν αντέχω.. 

Ευχομαι να ανακτησεις γρήγορα τις δυναμεις σου κ να σ δωσει ο Θεος δυναμη να συνεχισεις κοπελα μου! Μακαρι απο την μια να μην χρειαστεις κ αποξεση! Τα καλυτερα μεσα απο την καρδια μου κοριτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Αν η FSH σου είναι καλή που σημαίνει ότι η ποιότητα των ωαρίων σου είναι καλή τότε έχεις πολλές πιθανότητες γι' αυτό να σκέφτεσαι θετικά! Καλή αρχή λοιπόν και καλή δύναμη!!!

Ναι ετσι μ ειχε πει οταν τις εστειλα ουι ηταν καλες! Δςν εχω ακομη κ τα φαρμακα αππ Σεπτεμβρη θα ξεκινησω να παω να μ τα γραψει κ να τα παρω! Εσυ εχεις εμβρυα η απο την αρχη ξεκινας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ευχομαι να ανακτησεις γρήγορα τις δυναμεις σου κ να σ δωσει ο Θεος δυναμη να συνεχισεις κοπελα μου! Μακαρι απο την μια να μην χρειαστεις κ αποξεση! Τα καλυτερα μεσα απο την καρδια μου κοριτσι μου! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ναι ετσι μ ειχε πει οταν τις εστειλα ουι ηταν καλες! Δςν εχω ακομη κ τα φαρμακα αππ Σεπτεμβρη θα ξεκινησω να παω να μ τα γραψει κ να τα παρω! Εσυ εχεις εμβρυα η απο την αρχη ξεκινας? 

Έχω κάνει 3 προσπάθειες και όλες ήταν από την αρχή...Δυστυχώς σε καμία από αυτές δε μου έμειναν έμβρυα γιατί δεν παράγω πολλά ωοθηλακια και από αυτά δεν είναι και όλα καλά για να προχωρήσουν...οπότε πάλι από την αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Έχω κάνει 3 προσπάθειες και όλες ήταν από την αρχή...Δυστυχώς σε καμία από αυτές δε μου έμειναν έμβρυα γιατί δεν παράγω πολλά ωοθηλακια και από αυτά δεν είναι και όλα καλά για να προχωρήσουν...οπότε πάλι από την αρχή!

Χαρά στο κουράγιο σου βρε κορίτσι μου, τι να πω... Είσαι πολύ δυνατή, μπράβο σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Έχω κάνει 3 προσπάθειες και όλες ήταν από την αρχή...Δυστυχώς σε καμία από αυτές δε μου έμειναν έμβρυα γιατί δεν παράγω πολλά ωοθηλακια και από αυτά δεν είναι και όλα καλά για να προχωρήσουν...οπότε πάλι από την αρχή!

Μπραβο για την δυναμη σου εισαι αξια Συνχαρητηριων πραγματικα! Εσυ κ ολες οι γυναικες π εχουν περασει απο κύματα για να ακουσουν ενα κλαμα κ ενα γελακι στο σπιτι τους! Ευχομαι να ειναι η τυχερη φορα σου!  Κ να πανε ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Η δεύτερη ήταν... Δεν έχω άλλα έμβρυα στην κατάψυξη, άρα θα πρέπει να πάει όλο από την αρχή και δεν ξέρω αν αντέχω.. 

Επειδή κοριτσάκι μου τα έχω περάσει 3 φορές...Θα σου πω ότι είναι πολύ νωρίς για να βάλεις τις σκέψεις σου σε τάξη και να συνεχίσεις...πόσο μάλλον εσύ που δεν είχες ένα αρνητικό αποτελεσμα απο την αρχή, αλλά ένιωσες πώς είναι να νιώθεις ευτυχισμένη και ξαφνικά όλα να σου γκρεμίζονται! Μην το βάζεις κάτω όμως.. γιατί εσύ έχεις θετικά στοιχεία για να συνεχίσεις και να φτάσεις στο στόχο σου, πίστεψε με!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Επειδή κοριτσάκι μου τα έχω περάσει 3 φορές...Θα σου πω ότι είναι πολύ νωρίς για να βάλεις τις σκέψεις σου σε τάξη και να συνεχίσεις...πόσο μάλλον εσύ που δεν είχες ένα αρνητικό αποτελεσμα απο την αρχή, αλλά ένιωσες πώς είναι να νιώθεις ευτυχισμένη και ξαφνικά όλα να σου γκρεμίζονται! Μην το βάζεις κάτω όμως.. γιατί εσύ έχεις θετικά στοιχεία για να συνεχίσεις και να φτάσεις στο στόχο σου, πίστεψε με!!! 

Ίσως να έχεις δίκιο... Προς το παρόν δεν θέλω να κάνω τίποτα... Ας περάσει λίγος καιρός και θα δούμε... Είναι και τα λεφτά στη μέση που δεν υπάρχουν άλλα, ίσως αυτό να με έχει ρίξει πιο πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Μπραβο για την δυναμη σου εισαι αξια Συνχαρητηριων πραγματικα! Εσυ κ ολες οι γυναικες π εχουν περασει απο κύματα για να ακουσουν ενα κλαμα κ ενα γελακι στο σπιτι τους! Ευχομαι να ειναι η τυχερη φορα σου!  Κ να πανε ολα καλα! 

Κορίτσι μου γλυκό πίστεψε με ούτε και εγώ η ίδια δεν το φανταζόμουν ότι θα φτάσω μέχρι εδώ και θα παλεύω ακόμη κάτω από αυτές τις συνθήκες...έλεγα ότι δεν αντέχω, ότι δεν έχω άλλο κουράγιο...αλλά και πάλι συνεχίζω! Κουράστηκα αλλά δεν έχω άλλη επιλογή και όταν θέλεις κάτι πολύ βρίσκεις και τη δύναμη! Μόνο όσες το περνάνε μπορούν να καταλάβουν...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ίσως να έχεις δίκιο... Προς το παρόν δεν θέλω να κάνω τίποτα... Ας περάσει λίγος καιρός και θα δούμε... Είναι και τα λεφτά στη μέση που δεν υπάρχουν άλλα, ίσως αυτό να με έχει ρίξει πιο πολύ... 

Σε καταλαβαίνω σε όλα γλυκιά μου...άλλα για όλα θα βρεις καποια λύση όταν ηρεμήσεις και νιώσεις καλύτερα! Κουράγιο και υπομονή! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Χαρά στο κουράγιο σου βρε κορίτσι μου, τι να πω... Είσαι πολύ δυνατή, μπράβο σου! 

Δεν είμαι δυνατή κορίτσι μου... η ανάγκη με έκανε...και θα σε κάνει και σένα, μέχρι να τα καταφέρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Δεν είμαι δυνατή κορίτσι μου... η ανάγκη με έκανε...και θα σε κάνει και σένα, μέχρι να τα καταφέρεις! 

Είσαι, παρα πολύ δυνατή! Όλες μας είμαστε! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Είσαι, παρα πολύ δυνατή! Όλες μας είμαστε! ❤️❤️❤️❤️❤️

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ. Και σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί το έχω περάσει. 

Σκέψου τώρα μόνο πώς θα ξεπεραστεί αυτό πιο γρήγορα ψυχικά και σωματικά. Όταν τελειώσει το σωματικό θα νιώσεις καλύτερα να είσαι σίγουρη. 

Και μετά θα αποφασίσεις. Για όλα. 

Σε φιλώ πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ. Και σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί το έχω περάσει. 

Σκέψου τώρα μόνο πώς θα ξεπεραστεί αυτό πιο γρήγορα ψυχικά και σωματικά. Όταν τελειώσει το σωματικό θα νιώσεις καλύτερα να είσαι σίγουρη. 

Και μετά θα αποφασίσεις. Για όλα. 

Σε φιλώ πολύ. 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό! Θα κάνω ότι μπορώ... ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Τι να πω βρε παιδιά... Πρέπει να σταμάτησε στην 6η εβδομάδα μας είπε... Μας είπε αν θέλουμε να πάμε κι αλλού για υπέρηχο αλλά δεν έχει νόημα... Για μένα τελείωσαν οι προσπάθειες, δεν θέλω να κάνω άλλη εξωσωματική... Εσείς όμως να μην τα παρατήσετε! Θα τα λέμε και θέλω να μαθαίνω χαρούμενα νέα από όσες συνεχίζουν τις προσπάθειες! Θα τα ξεπεράσουμε όλα τα εμπόδια και ότι είναι να γίνει θα γίνει... Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση! ❤️❤️❤️❤️❤️

Να προσεχεις τον εαυτό σου! Κουράγιο!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...