Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebe36 είπε:

Ετσι κι εγω...οποτε μην ανησυχουμε ...φυσιολογικα πραγματα...λογικα στην εγκυμοσυνη οπου εισαι ευαισθητος εκει  επηρεαζει...εμεις εχουμε εντερο αλλοι εχουν στομαχι...

Εγω κ εντεροκ στομαχι?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kppm είπε:

 

Πάντως εμένα χθές μου είπαν από το κέντρο για να νιώσω  καλύτερα να τρώω πρωτείνη....αυγά κρέας κ ψάρια αρκετά υγρά,,,,δεν σου είπαν τπτ?υπομονή δεν μπορείς να πάρεις κάτι  για να νοιώσεις καλύτερα?

 

Οχι τίποτα! κ με την κύηση να ξερεις επιβαρύνθηκε η κατάσταση!δε μπορώ να παρω τίποτα κοπέλα μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bebe36 είπε:

Καλημερουδια!!!εγω εχω ανακατοσουρα οχι πονο και ασχημη γευση στο στομα...σημερα εχω και λιγη διαρροια και ανησυχω μαλλον κατι εφαγα και με πειραξε...τρωω λαιμαργα και μετα σιχαινομαι αυτο που εφαγα!μεσα στο αγχος ειμαστε ροζ μου ...αστα να πανε...εσυ ξεπρηστηκες καθολου; Πως νιωθεις;

Γεια σας κορίτσια μου!

Εμένα με βοήθησε η μαστίχα Χίου  για τη γαστροοισοφαγικη παλινδρόμηση. 

Όσον αφορά πόνους στο στομάχι, υπάρχουν στιγμές που πονάει πολύ. Σχεδόν διπλωνομαι στα δύο.

Ελπίζω να συνέλθω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... χθές έκανα και εγώ την ωοληψία.....23 ωάρια μου πήραν κ πριν λίγο με πήραν από το κέντρο....22 ώριμα και τα 16 από αυτά μου είπαν παρουσιάζουν σημάδια γονιμοποίησης....Τρίτη περιμένω νεώτερα....άντε να δούμε.....

Ωωωωω! Τι ωραία! Εύχομαι να γονιμοποιηθούν όλα κοριτσάκι μου! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια μου, @Ροζ @Eva 42 @Bebe36, σας σκέφτομαι να ξέρετε και στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να βοηθήσω... Η μαστίχα που είπε το Ευάκι είναι καλή περίπτωση, υπάρχει και σε αναβράζοντα δισκία και βοηθάνε απίστευτα στο στομάχι και το έντερο! @Ροζμου κανε μία δοκιμή, θα εκπλαγείς, ειδικά όσον αφορά το στομάχι!

Εμείς είμαστε ακόμα εκτός! Ευτυχώς είμαι πολύ καλά! Χτες μόνο περπατήσαμε λίγο παραπάνω και με ενόχλησε η μέση, αλλά έφαγα απίστευτο ιταλικό παγωτό, οπότε χαλάλι! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου, @Ροζ @Eva 42 @Bebe36, σας σκέφτομαι να ξέρετε και στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να βοηθήσω... Η μαστίχα που είπε το Ευάκι είναι καλή περίπτωση, υπάρχει και σε αναβράζοντα δισκία και βοηθάνε απίστευτα στο στομάχι και το έντερο! @Ροζμου κανε μία δοκιμή, θα εκπλαγείς, ειδικά όσον αφορά το στομάχι!

Εμείς είμαστε ακόμα εκτός! Ευτυχώς είμαι πολύ καλά! Χτες μόνο περπατήσαμε λίγο παραπάνω και με ενόχλησε η μέση, αλλά έφαγα απίστευτο ιταλικό παγωτό, οπότε χαλάλι! ?????

Τουλάχιστον περνάει κ μια καλα❤!σε ευχαριστούμε κοπέλα μου!εγω εχω να βγω σχεδον 20 ημέρες κ δε ξερω ποσο ακόμα. Δηλαδή αυτο με τι μαστιχα τι ακριβως ειναι?εχεις δοκιμασει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου, @Ροζ @Eva 42 @Bebe36, σας σκέφτομαι να ξέρετε και στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να βοηθήσω... Η μαστίχα που είπε το Ευάκι είναι καλή περίπτωση, υπάρχει και σε αναβράζοντα δισκία και βοηθάνε απίστευτα στο στομάχι και το έντερο! @Ροζμου κανε μία δοκιμή, θα εκπλαγείς, ειδικά όσον αφορά το στομάχι!

Εμείς είμαστε ακόμα εκτός! Ευτυχώς είμαι πολύ καλά! Χτες μόνο περπατήσαμε λίγο παραπάνω και με ενόχλησε η μέση, αλλά έφαγα απίστευτο ιταλικό παγωτό, οπότε χαλάλι! ?????

Να περνας ομορφα και να μας στελνεις τη θετικη σου ενεργεια❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Τουλάχιστον περνάει κ μια καλα❤!σε ευχαριστούμε κοπέλα μου!εγω εχω να βγω σχεδον 20 ημέρες κ δε ξερω ποσο ακόμα. Δηλαδή αυτο με τι μαστιχα τι ακριβως ειναι?εχεις δοκιμασει?

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Ένα θα σου πω, μια φορά είχα πρασινίσει, πονούσα τόσο πολύ στο στομάχι! Ήπια ένα ανβραζον με μαστίχα και σε 10 λεπτά ήταν σαν να μην πονεσα ποτέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου, @Ροζ @Eva 42 @Bebe36, σας σκέφτομαι να ξέρετε και στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να βοηθήσω... Η μαστίχα που είπε το Ευάκι είναι καλή περίπτωση, υπάρχει και σε αναβράζοντα δισκία και βοηθάνε απίστευτα στο στομάχι και το έντερο! @Ροζμου κανε μία δοκιμή, θα εκπλαγείς, ειδικά όσον αφορά το στομάχι!

Εμείς είμαστε ακόμα εκτός! Ευτυχώς είμαι πολύ καλά! Χτες μόνο περπατήσαμε λίγο παραπάνω και με ενόχλησε η μέση, αλλά έφαγα απίστευτο ιταλικό παγωτό, οπότε χαλάλι! ?????

Εγώ πάντως είδα διαφορά. Πίνω δύο φορές τη μέρα  και είναι σούπερ! Έχω ξεχάσει πως είμαι έγκυος.  Έχουν σταματήσει εντελώς και τα καφετιά, οπότε σήμερα έκανα και μπανακι στη θαλασσα. Μπήκα και βραχηκα δηλαδή  μη φανταστειτε τίποτα περισσότερο. Τώρα έχω αλλάξει μαγιουδακι και απολαμβάνω ξάπλα  στην παραλία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Εγώ πάντως είδα διαφορά. Πίνω δύο φορές τη μέρα  και είναι σούπερ! Έχω ξεχάσει πως είμαι έγκυος.  Έχουν σταματήσει εντελώς και τα καφετιά, οπότε σήμερα έκανα και μπανακι στη θαλασσα. Μπήκα και βραχηκα δηλαδή  μη φανταστειτε τίποτα περισσότερο. Τώρα έχω αλλάξει μαγιουδακι και απολαμβάνω ξάπλα  στην παραλία!

Αυτό κάνω συνέχεια! Βουτιά, αλλαγή μαγιό και μόλις στεγνώσει το βρεγμένο ξανά μέσα! Πλακωνομαι και στο 50αρι ως συνήθως και είμαι μια χαρά! Αν δεν έκανε και τόση ζέστη....????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αυτό κάνω συνέχεια! Βουτιά, αλλαγή μαγιό και μόλις στεγνώσει το βρεγμένο ξανά μέσα! Πλακωνομαι και στο 50αρι ως συνήθως και είμαι μια χαρά! Αν δεν έκανε και τόση ζέστη....????? 

Καλε είναι τέλεια λέμε!!!

Σε καταλαβαίνω!!!!! 

Πόσο ωραίο είναι να μην έχεις ενοχλήσεις.  Απολαμβάνεις  τα πάντα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Καλε είναι τέλεια λέμε!!!

Σε καταλαβαίνω!!!!! 

Πόσο ωραίο είναι να μην έχεις ενοχλήσεις.  Απολαμβάνεις  τα πάντα!!!!!!!!

Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο! Μακάρι να συνεχίσει έτσι! Ελπίζω μόνο να μην ξεφύγω με τα κιλά...! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Μπράβο κορίτσια μου καντε κ κανα μπανακι για εμένα!?

Γλυκια μου Ροζ,εσύ πως εισαι;;;;;

Να ξέρεις πως σε έχω στο μυαλό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια πως ειστε...;;;; 

Τα δικά μου νεα δεν είναι όλος τα θέλω δεν θα προχωρήσω ακόμη σε ευριομεταφορα θα το δούμε από το 2020 και μετά...!!! Έτυχε και βγήκε ένα πρόβλημα.υγειας σε εμένα και τα ανέτρεψε όλα η ψυχολογία χάλια αυτό τον καιρό για αυτό δεν σας γράφω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Γλυκια μου Ροζ,εσύ πως εισαι;;;;;

Να ξέρεις πως σε έχω στο μυαλό μου 

Κοπέλα μ εχουν σταματήσει οι πολλες ναυτιες, ουτε καουρες, αλλα με πιάνει πονος ξαφνικα στο στομάχι. Εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Γλυκια μου Ροζ,εσύ πως εισαι;;;;;

Να ξέρεις πως σε έχω στο μυαλό μου 

Κ επισης δε με κρατουν τα ποδια μ εχω σαν τρεμουλο κ θελω να ξαπλωνω, νιωθω αδυναμία πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Γεια σας κορίτσια πως ειστε...;;;; 

Τα δικά μου νεα δεν είναι όλος τα θέλω δεν θα προχωρήσω ακόμη σε ευριομεταφορα θα το δούμε από το 2020 και μετά...!!! Έτυχε και βγήκε ένα πρόβλημα.υγειας σε εμένα και τα ανέτρεψε όλα η ψυχολογία χάλια αυτό τον καιρό για αυτό δεν σας γράφω 

Κοπέλα μ εύχομαι να ειναι κατι που θα το ξεπεράσεις γρήγορα! Μη στενοχωριέσαι τα εμβρυακια σ τα εχεις σε περιμενουν. Εσυ να σαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Γεια σας κορίτσια πως ειστε...;;;; 

Τα δικά μου νεα δεν είναι όλος τα θέλω δεν θα προχωρήσω ακόμη σε ευριομεταφορα θα το δούμε από το 2020 και μετά...!!! Έτυχε και βγήκε ένα πρόβλημα.υγειας σε εμένα και τα ανέτρεψε όλα η ψυχολογία χάλια αυτό τον καιρό για αυτό δεν σας γράφω 

Κουκλίτσα μου περαστικά σου εύχομαι! Να γίνεις καλά πρώτα και όλα θα γίνουν! Μη μου στεναχωριέσαι για τίποτα! ❤️❤️❤️❤️❤️??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Κοπέλα μ εύχομαι να ειναι κατι που θα το ξεπεράσεις γρήγορα! Μη στενοχωριέσαι τα εμβρυακια σ τα εχεις σε περιμενουν. Εσυ να σαι καλα!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κουκλίτσα μου περαστικά σου εύχομαι! Να γίνεις καλά πρώτα και όλα θα γίνουν! Μη μου στεναχωριέσαι για τίποτα! ❤️❤️❤️❤️❤️??????????

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

 

Εσείς πως είστε ελπίζω να υπάρχουν και άλλες εγκυουλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Γεια σας κορίτσια πως ειστε...;;;; 

Τα δικά μου νεα δεν είναι όλος τα θέλω δεν θα προχωρήσω ακόμη σε ευριομεταφορα θα το δούμε από το 2020 και μετά...!!! Έτυχε και βγήκε ένα πρόβλημα.υγειας σε εμένα και τα ανέτρεψε όλα η ψυχολογία χάλια αυτό τον καιρό για αυτό δεν σας γράφω 

Αχ βρε κοριτσάκι...έλεγα ότι εμείς θα ήμασταν μαζί το Σεπτέμβριο...Είναι κάτι σοβαρό; Μην σε παίρνει από κάτω ο καιρός περνάει γρήγορα...θα έρθει σύντομα η στιγμή που θα πας να πάρεις τα εμβρυάκια σου! Εύχομαι όλα να περάσουν γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Αχ βρε κοριτσάκι...έλεγα ότι εμείς θα ήμασταν μαζί το Σεπτέμβριο...Είναι κάτι σοβαρό; Μην σε παίρνει από κάτω ο καιρός περνάει γρήγορα...θα έρθει σύντομα η στιγμή που θα πας να πάρεις τα εμβρυάκια σου! Εύχομαι όλα να περάσουν γρήγορα!

Άστα κι εγώ χαιρόμουν που θα τα έβαζα κοντά στα γενέθλια μου αλλά τσάμπα τόσο χαρά λέω όλα καλά πάνε φέτος πως και έτσι αλλά όχι να που όλα πάνε μην πω.. καλή επιτυχία σου εύχομαι να μας έχεις ευχάριστα νέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Κοπέλα μ εχουν σταματήσει οι πολλες ναυτιες, ουτε καουρες, αλλα με πιάνει πονος ξαφνικα στο στομάχι. Εσυ?

Μπράβο κοριτσάκι μου! Αυτό είναι ευχάριστο! Ελπίζω να είσαι καλα και επ8 τους πόνους. 

Εγω,καλα είμαι.  Κ Εμένα το στομάχι με θύμαται κατά διαστήματα και λιγότερο οι καουρες(με βοήθησε η μαστιχα),αλλά όταν με θυμούνται,μου δίνουν και καταλαβαίνω.

Άντε λίγη υπομονή ακόμη. Σήμερα μπήκα στην  9η εβδομάδα (Σύμφωνα με το τη μέτρηση του γιατρού)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Άστα κι εγώ χαιρόμουν που θα τα έβαζα κοντά στα γενέθλια μου αλλά τσάμπα τόσο χαρά λέω όλα καλά πάνε φέτος πως και έτσι αλλά όχι να που όλα πάνε μην πω.. καλή επιτυχία σου εύχομαι να μας έχεις ευχάριστα νέα 

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου! Μην αγχώνεσαι όμως, όλα θα περάσουν και όλα θα γίνουν, έστω κι αν είναι λίγο πιο αργά...

Και εσύ παρθενάκι είσαι; Και εγώ...? Προσπάθησε να φτιάξεις λίγο τη διάθεση σου και όλα θα πάνε καλά! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...