Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Κοριτσακι μου ειμαι ακριβώς στην ιδια φάση. Ολη μέρα ανακάτεμα, το πρωί και το βράδυ δράμα η κατάσταση!χτες με πέθανε το στομάχι!κ εγω δεν τρωω καλα, με το ζορι βαζω στο στόμα μου φαγητό και νερό!το βράδυ πέφτω 12 κ ξυπναω 4 κ κανω το βρυκολακα!εμετό δεν εχω κανει ακόμα. Αλλα είμαι ολη την ωρα καναπέ-κρεβάτι σαν άρρωστη κ ασπρη σα λεμονι?. Τα μωρακια μας μαλλον δινουν πονο εκει μέσα!εχω κ.άγχος μεχρι τη Δευτέρα να παω να ακουσα την καρδούλα του❤?

Θα την ακούσεις και θα πάθεις πλάκα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι @Eva 42

Είμαι 6 εβδομαδων και 6 ημερών. Στην 7η δηλαδή.  Αύριο την κλείνω και αυτή. 

Άντε να περάσουν αυτά τα ανακατεματοε και οι καφετί εκκρίσεις (,Ναι,ναι! Ακόμη τις έχω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva 42  αν επιτρέπεται τί έξέταση ήταν αυτή που σε φρίκαρε;;;
Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά για το ανακάτεμα. 
Μία γνωστή μου με το ίδιο θέμα (αναγούλα αλλά όχι εμετό) κατέφυγε σε ξηρούς καρπούς και κάπως ανακουφίστηκε. Δεν ξέρω αν ισχύει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Είμαι 6 εβδομαδων και 6 ημερών. Στην 7η δηλαδή.  Αύριο την κλείνω και αυτή. 

Άντε να περάσουν αυτά τα ανακατεματοε και οι καφετί εκκρίσεις (,Ναι,ναι! Ακόμη τις έχω)

Και εγώ 6 κ 3 ημερών. Θα περάσουν ή τώρα ξεκινάμε τα πιο δύσκολα στην 7?θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εγώ, αναισθησία..... Ούτε ανακάτεμα ούτε τίποτα... Τώρα πάω στο γιατρό! Θα σας πω τα νέα μετά! ????

Περιμένουμε με αγωνία!!!

Όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εγώ, αναισθησία..... Ούτε ανακάτεμα ούτε τίποτα... Τώρα πάω στο γιατρό! Θα σας πω τα νέα μετά! ????

Καλή επιτυχία κοπέλα

μου!εισαι τυχερή σε αυτό το κομμάτι!Σου εύχομαι 

να συνεχίσεις ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

@Eva 42  αν επιτρέπεται τί έξέταση ήταν αυτή που σε φρίκαρε;;;
Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά για το ανακάτεμα. 
Μία γνωστή μου με το ίδιο θέμα (αναγούλα αλλά όχι εμετό) κατέφυγε σε ξηρούς καρπούς και κάπως ανακουφίστηκε. Δεν ξέρω αν ισχύει...

Φυσικά και επιτρέπεται βρε! Έκανα αιματολογικές . Την κλασική γενική αίματος,ηλεκτροφοριση  αιμοσφαιρίνη και για τοξόπλασμα.

Εκεί λοιπόν που ήταν οι απαντήσεις για τοξόπλασμα ,ηταν και κάτι αντισώματα που έδειχναν για ερυθρά.  Και εμένα έδειχνε ότι έχω περάσει στο παρελθόν. Αυτό,για να μην τα πολυλογώ μπορεί να κάνει σοβαρές επιπλοκές στο εμβρυο.

Δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ.

Ευτυχώς σημερα μίλησα με τη μαία  μου και μου είπε πως αγχώθηκα τσάμπα  και πως οι εξετάσεις μου είναι μια χαρά. Τα αντισώματα έχουν σημασία (Όπως είπε). Αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Και εγώ 6 κ 3 ημερών. Θα περάσουν ή τώρα ξεκινάμε τα πιο δύσκολα στην 7?θα δείξει...

Έλα ντε!!!!! Εγώ βέβαια έχω ανέβει level. Επειδή παθαινα συχνά γαστροοισοφαγικη παλινδρόμηση (ΓΟΠ),αρχίζει στο.μυαλο μου να παίζει Μήπως έχω πάθει  οισοφαγοτιδα,μήπως έχω έλκος,μήπως έχει κάτι κακό το στομάχι μου.  Άσε σου λέω.... έχω περάσει σε άλλο επίπεδο. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Καλή επιτυχία κοπέλα

μου!εισαι τυχερή σε αυτό το κομμάτι!Σου εύχομαι 

να συνεχίσεις ετσι!

Τυχερη;;;;; Δε θα πει τίποτα!!!!!!

Μακάρι να σταματήσουν και σε εμάς.  Είναι πιο ωραίο να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς κανένα πρόβλημα.  Να το ζήσουμε  ρε παιδί μου!!!!! Τόσα περάσαμε για να φτάσουμε ως εδώ.  Δε συμφωνείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Τυχερη;;;;; Δε θα πει τίποτα!!!!!!

Μακάρι να σταματήσουν και σε εμάς.  Είναι πιο ωραίο να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς κανένα πρόβλημα.  Να το ζήσουμε  ρε παιδί μου!!!!! Τόσα περάσαμε για να φτάσουμε ως εδώ.  Δε συμφωνείτε;

Οχι απο αλλες εγκυες που ξερω εχουν θεματα με το στομάχι. Ειδικα αν εχεις μια ευαισθησια απο πριν οπως εγω κ εσύ!κοπέλα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα πιστεψε με, δεν ειναι οτι γκρινιάζουμε σε καμια περίπτωση αλλα όντως ειναι πολυ δύσκολο να εχεις ολη μερα αναγουλες να μην μπορείς να φας κ να πιεις κ να εισαι σαν άρρωστη στην κυριολεξία, το μόνο που θες είναι να ευχαριστηθείς απόλυτα αυτη τη διαδρομή που τοσο περίμενες κ περασες τοσα!εγω προσωπικα θέλω να ζησω ομορφα ολο αυτο το ταξίδι γιατι το περιμενα πώς κ πώς!για αυτο εύχομαι να σταματησουν γρήγορα οι αναγουλες, να σηκωθω, να πατησω λιγο στα πόδια μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα λογω μιας μικρής αποκόλλησης δε με αφηνει να βγω μεχρι να με δει κ μου είπε ξαπλα οσο μπορω. Εσυ βγαινεις απο το σπίτι?ισως φταιει κ αυτο γιατί αν περπατάς λιγο ετσι και παίρνεις καθαρό αέρα νιωθεις λίγο καλύτερα!Επίσης δε ξερω αλλα οι δικές μ ορμόνες βαράνε κόκκινο.  Μπορει να Κλαιω με κατι ασχετο στην τηλεόραση. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Οχι απο αλλες εγκυες που ξερω εχουν θεματα με το στομάχι. Ειδικα αν εχεις μια ευαισθησια απο πριν οπως εγω κ εσύ!κοπέλα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα πιστεψε με, δεν ειναι οτι γκρινιάζουμε σε καμια περίπτωση αλλα όντως ειναι πολυ δύσκολο να εχεις ολη μερα αναγουλες να μην μπορείς να φας κ να πιεις κ να εισαι σαν άρρωστη στην κυριολεξία, το μόνο που θες είναι να ευχαριστηθείς απόλυτα αυτη τη διαδρομή που τοσο περίμενες κ περασες τοσα!εγω προσωπικα θέλω να ζησω ομορφα ολο αυτο το ταξίδι γιατι το περιμενα πώς κ πώς!για αυτο εύχομαι να σταματησουν γρήγορα οι αναγουλες, να σηκωθω, να πατησω λιγο στα πόδια μου. 

Σε καταλαβαίνω  και συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου  Ροζ μου!

Θα πατήσουμε στα πόδια μας.  Είναι σίγουρη.  Άλλωστε έχουμε η μια την αλλη ότι πίστεψέ με,βοηθάει πολύ και αυτό!

Χαίρομαι πολύ που μπήκα σε αυτή την παρέα.  Νιώθω ότι έχω ανθρώπους που καταλαβαινόμαστε  και κάθε φορά που σας γράφω ή  βλέπω τις απαντήσεις σας,όλα περνούν  στο μισό.

Σας ευχαριστώ τοοοοοοοοσο πολύ ολες❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Εμένα λογω μιας μικρής αποκόλλησης δε με αφηνει να βγω μεχρι να με δει κ μου είπε ξαπλα οσο μπορω. Εσυ βγαινεις απο το σπίτι?ισως φταιει κ αυτο γιατί αν περπατάς λιγο ετσι και παίρνεις καθαρό αέρα νιωθεις λίγο καλύτερα!Επίσης δε ξερω αλλα οι δικές μ ορμόνες βαράνε κόκκινο.  Μπορει να Κλαιω με κατι ασχετο στην τηλεόραση. ?

Τόση ώρα έγραφα και σβήστηκαν ????

Εγώ κάνω τα πάντα αλλά πολύ χαλαρά. Η δουλειά μου είναι 4ωρη σε γραφείο,οπότε δεν κουράζομαι..μετά στο σπίτι είμαι καναπε-κρεβάτι  και το απόγευμα καμία βολτίτσα χαλαρά.

Αν δεν είχα και το στομάχι  και αυτά τα καφετί  θα ήμουν ΑΡΧΌΝΤΙΣΣΑ. 

Υπομονή Ροζ μου, όλα θα μας πάνε καλά. ΟΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσείς πόσα κιλά ξεκινήσατε την εγκυμοσύνη σας; εγώ, ΔΥΣΤΥΧΏΣ,  81,3.

Ο γιατρός μου ζήτησε να χάσω βάρος για να μην έχω πρόβλημα και με την πίεση (Είναι και μιας ηλικίας άλλωστε).

Μου ζήτησε μεχριωτην επόμενη επίσκεψη να έχω χάσει 1 κιλό. Προσωπικά το βλέπω να χάνω καμία 4αρα!!!!! Έτσι όπως είναι το στομάχι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Τόση ώρα έγραφα και σβήστηκαν ????

Εγώ κάνω τα πάντα αλλά πολύ χαλαρά. Η δουλειά μου είναι 4ωρη σε γραφείο,οπότε δεν κουράζομαι..μετά στο σπίτι είμαι καναπε-κρεβάτι  και το απόγευμα καμία βολτίτσα χαλαρά.

Αν δεν είχα και το στομάχι  και αυτά τα καφετί  θα ήμουν ΑΡΧΌΝΤΙΣΣΑ. 

Υπομονή Ροζ μου, όλα θα μας πάνε καλά. ΟΛΑ!!!

Μακάρι!!!βοηθάει πάντως  να βγαίνεις λίγο. Εγω ξεκινησα 64 κ εχασα ενα κιλό μεχρι στιγμής. Καλό ειναι να χασεις για να εχεις περιθώριο μετα που θα τρώμε να πάρεις?. Δηλαδή εμεις σε μια εβδομάδα περίπου θα κλείσουμε τον 2ο μήνα και θα μπούμε στον 3ο σωστά?πω πω απίστευτο!εσυ ποτε έκανες εμβρυομεταφορα?πως μετράς απο την τελευταία σ περίοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Μακάρι!!!βοηθάει πάντως  να βγαίνεις λίγο. Εγω ξεκινησα 64 κ εχασα ενα κιλό μεχρι στιγμής. Καλό ειναι να χασεις για να εχεις περιθώριο μετα που θα τρώμε να πάρεις?. Δηλαδή εμεις σε μια εβδομάδα περίπου θα κλείσουμε τον 2ο μήνα και θα μπούμε στον 3ο σωστά?πω πω απίστευτο!εσυ ποτε έκανες εμβρυομεταφορα?πως μετράς απο την τελευταία σ περίοδο?

Αχ! Τυχερή! Είσαι αδυνατούμε.. Ευτυχώς εμένα με σώζει λίγο το ύψος. 1,74.

Έκανα εμβρυομεταφορα στις  5/7.Εγώ μετρούσα με βάση ένα site που βρήκα. Απλά μου επιβεβαίωσε και ο γιατρός μου την εβδομάδα και την ημερα  και μάλιστα με βρήκε μια μέρα περισσότερη από ότι υπολόγιζα. 

Ναι! Θα κλείσουμε τον 2ο! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

Εγώ δεν το έχω πει μόνο στους γονείς μου. Ειπα με με τον άντρα μου να περιμένουμε  να κλείσει το 3μηνο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά εδώ κούκλες! Καρδούλα δεν ακούσαμε ακόμα, μάλλον όταν επιστρέψουμε από τις διακοπές μας! Θάλασσα κανονικά με αλλαγή στο μαγιό, λίγο προσοχή στην κατανάλωση λαχανικών να είναι πολύ καλά πλυμένα και καλά ψημένο κρέας! Α, και μερικές εξετάσεις! 

?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Αχ! Τυχερή! Είσαι αδυνατούμε.. Ευτυχώς εμένα με σώζει λίγο το ύψος. 1,74.

Έκανα εμβρυομεταφορα στις  5/7.Εγώ μετρούσα με βάση ένα site που βρήκα. Απλά μου επιβεβαίωσε και ο γιατρός μου την εβδομάδα και την ημερα  και μάλιστα με βρήκε μια μέρα περισσότερη από ότι υπολόγιζα. 

Ναι! Θα κλείσουμε τον 2ο! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

Εγώ δεν το έχω πει μόνο στους γονείς μου. Ειπα με με τον άντρα μου να περιμένουμε  να κλείσει το 3μηνο.  

Και εμένα σβήστηκαν?. Λοιπόν σ εγραφα οτι εγω έκανα εμβρυομεταφορα 2/7 κ μ ειπε ο γιατρός να αφαιρεσω 14  απο την εμβρυομεταφορα μ. Ετσι μετρησα προς τα πισω κ πεφτει 19/6 που τυχαίνει να ειναι κ η τελευταία μ περίοδος. Απο τοτε μεχρι τωρα ειμαι 6 εβδομάδων κ 3 ημερών. Πως γίνεται εσυ να εισαι παραπάνω απο εμένα αφου εκανες πιο μετά εμβρυομεταφορα?μπερδεύτηκα!πως σου ειπε να τα μετρήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Όλα καλά εδώ κούκλες! Καρδούλα δεν ακούσαμε ακόμα, μάλλον όταν επιστρέψουμε από τις διακοπές μας! Θάλασσα κανονικά με αλλαγή στο μαγιό, λίγο προσοχή στην κατανάλωση λαχανικών να είναι πολύ καλά πλυμένα και καλά ψημένο κρέας! Α, και μερικές εξετάσεις! 

?????????

Μπράβο κορίτσι μου!μεγαλωσε?μη φας απ εξω για εμένα καθόλου λαχανικά ωμά. Να τα αποφύγεις.Εμένα μου ειχε πει οτι όταν θα παω θάλασσα καλο ειναι να εχω ντουσιερα κοντά να ξεπλυθω κ απο κατω οπωσδήποτε κ μετα να βαλω μαγιο άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!μεγαλωσε?μη φας απ εξω για εμένα καθόλου λαχανικά ωμά. Να τα αποφύγεις.Εμένα μου ειχε πει οτι όταν θα παω θάλασσα καλο ειναι να εχω ντουσιερα κοντά να ξεπλυθω κ απο κατω οπωσδήποτε κ μετα να βαλω μαγιο άλλο.

Φαινόταν πιο καθαρά αυτή τη φορά! Την προηγούμενη ήταν μία σκιούλα! Τώρα φαίνεται σαν φασολάκι! 

Δεν τρώω απ'εξω σαλάτα, αλλά στις διακοπές θα αναγκαστώ, οπότε απλά θα τρώω μόνο αγγουροντομάτα που είναι πιο safe σε σχέση με τα μαρουλοειδή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Φαινόταν πιο καθαρά αυτή τη φορά! Την προηγούμενη ήταν μία σκιούλα! Τώρα φαίνεται σαν φασολάκι! 

Δεν τρώω απ'εξω σαλάτα, αλλά στις διακοπές θα αναγκαστώ, οπότε απλά θα τρώω μόνο αγγουροντομάτα που είναι πιο safe σε σχέση με τα μαρουλοειδή! 

Μπορείς να του ζητάς να στην ξεφλουδιζουν την ντομάτα, δεν είναι ντροπη, γιατί εξω θα ξερεις αν ο άλλος την εχει πλύνει καλά. Συγγνώμη που επιμένω αλλα στο λεω για το καλο σου. Εμένα σκεψου μου τα απαγόρευσε τα ωμα λαχανικα απ έξω. Εντάξει το αγγούρι ξεφλουδιζεται δεν εχεις θέμα ούτε ή αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Μπορείς να του ζητάς να στην ξεφλουδιζουν την ντομάτα, δεν είναι ντροπη, γιατί εξω θα ξερεις αν ο άλλος την εχει πλύνει καλά. Συγγνώμη που επιμένω αλλα στο λεω για το καλο σου. Εμένα σκεψου μου τα απαγόρευσε τα ωμα λαχανικα απ έξω. Εντάξει το αγγούρι ξεφλουδιζεται δεν εχεις θέμα ούτε ή αλλιώς.

Δεν το είχα σκεφτεί, θα το έχω υπόψιν μου! Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva 42 μη σε φρικαρει το ότι έχεις αντισώματα IGg τα IGm είναι που ενοχλούν. 

Εγώ πάλευα με τα αντισώματα του κυτταρομεγαλοϊου, καθότι όσες φορές κι αν κάνω αιμοληψια βγαίνουν θετικά!!! 

Το Φλεβάρη πηγα στο Αττικόν, βρήκα λοιμωξιολογο και μου είπε μην ξανασχοληθεις. Από τοτε το παράτησα κι εγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...