Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ναι, αυτό κοίταξα, αλλά μου φαίνεται περίεργο... Από τις 3 του μήνα είναι μόλις 22 μέρες... Μπερδεύτηκα λίγο... 

αγαπημένη την κύηση τη μετράνε από την τελευταία περίοδο. Μην κοιτάς την εξωσ. που ξέρεις ακριβώς πότε έγινε, στη φυσική σύλληψη υπάρχει μια αβεβαιότητα για την ημέρα κ έτσι μετράνε από την περίοδο. Επειδή συνήθως είναι η ωορρηξία την 14η μέρα είναι χοντρικά +2εβδομάδες από τη γονιμοποίηση. Άρα 3 που είσαι από τη μεταφορά +2μπόνους = 5 :-) άντε κ στις 40!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

αγαπημένη την κύηση τη μετράνε από την τελευταία περίοδο. Μην κοιτάς την εξωσ. που ξέρεις ακριβώς πότε έγινε, στη φυσική σύλληψη υπάρχει μια αβεβαιότητα για την ημέρα κ έτσι μετράνε από την περίοδο. Επειδή συνήθως είναι η ωορρηξία την 14η μέρα είναι χοντρικά +2εβδομάδες από τη γονιμοποίηση. Άρα 3 που είσαι από τη μεταφορά +2μπόνους = 5 :-) άντε κ στις 40!!!

Καλέ άμα μετρήσουμε από την τελευταία περίοδο τρέχα γύρευε! Στις 12 Ιουνίου ήταν! Δεν ξέρω αλήθεια πώς γίνεται η μέτρηση, αλλά δεν νομίζω ότι θα πάει από την τελευταία περίοδο! 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ευχή! Μακάρι να φτάσουμε εκεί! ????❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Την Παρασκευή στις 19 ήταν 975, δεν έκανα άλλη έκτοτε... 

Νομίζω πως θα σε κάνω να χαρείς  λιγάκι. Από την Παρασκευή μέχρι σήμερα η χοριακη θα έχει ανέβει πάνω από 2000 και είσαι σίγουρα πάνω από 3 εβδομαδων όπως νομίζεις.  Καρδούλα ίσως να μην ακούσεις  ακόμα (αν και παίζει) αλλά πιστεύω πως διανύει την 5η εβδομάδα κυησης. 

Για πρόσεχε σε παρακαλώ!!!❤❤❤❤❤?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κ εγω νομιζω δεν παιζει ρόλο ποτε εκανες την εμβρυομεταφορα σε οσες εβαλαν 3 ημερών ή 5 ημερών. Γιατι εχει ενα πρόγραμμα μέσα που ειναι για υπολογισμο εβδομάδων με βαση την εξωσωματική κ εμένα με βγαζει 5 εβδομάδων.Όμως για οσα κοριτσια εχουν βάλει κατεψυγμένα δεν ξερω τι ισχύει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Νομίζω πως θα σε κάνω να χαρείς  λιγάκι. Από την Παρασκευή μέχρι σήμερα η χοριακη θα έχει ανέβει πάνω από 2000 και είσαι σίγουρα πάνω από 3 εβδομαδων όπως νομίζεις.  Καρδούλα ίσως να μην ακούσεις  ακόμα (αν και παίζει) αλλά πιστεύω πως διανύει την 5η εβδομάδα κυησης. 

Για πρόσεχε σε παρακαλώ!!!❤❤❤❤❤?????

Χαχαχαχχαχ! Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδέα από αυτά! Υπέθεσα ότι μετράμε μερικές μέρες μετά την εμφυτευση! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλέ άμα μετρήσουμε από την τελευταία περίοδο τρέχα γύρευε! Στις 12 Ιουνίου ήταν! Δεν ξέρω αλήθεια πώς γίνεται η μέτρηση, αλλά δεν νομίζω ότι θα πάει από την τελευταία περίοδο! 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ευχή! Μακάρι να φτάσουμε εκεί! ????❤️❤️❤️❤️

Ναι βρε σου λέω τι γίνεται κανονικά, μετράνε από το τέλος της περιόδου κάνοντας την υπόθεση ότι 2 εβδομάδες μετά γίνεται ωορρηξία κ σύλληψη. Άρα από τη σύλληψη είσαι ήδη στη 2-3η εβδομάδα! Στην εξωσ. ξέρεις ακριβώς τους χρόνους όμως επειδή δεν μπορεί να μετράνε διαφορετικά τις εγκυμοσύνες λογικά βάζουν κ εκεί τις +2 εβδομάδες, οπότε για αυτό σου βγάζει το application 5 εβδομάδων! Με αυτή τη λογική μπορεί να ακούσεις κ καρδιά πολύ σύντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ναι βρε σου λέω τι γίνεται κανονικά, μετράνε από το τέλος της περιόδου κάνοντας την υπόθεση ότι 2 εβδομάδες μετά γίνεται ωορρηξία κ σύλληψη. Άρα από τη σύλληψη είσαι ήδη στη 2-3η εβδομάδα! Στην εξωσ. ξέρεις ακριβώς τους χρόνους όμως επειδή δεν μπορεί να μετράνε διαφορετικά τις εγκυμοσύνες λογικά βάζουν κ εκεί τις +2 εβδομάδες, οπότε για αυτό σου βγάζει το application 5 εβδομάδων! Με αυτή τη λογική μπορεί να ακούσεις κ καρδιά πολύ σύντομα! 

Έχει μία λογική έτσι όπως το λες! Όπως και να χει, το Σάββατο θα ξέρουμε! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!!Καλή αρχή και σε εσένα...κ εγώ τώρα αδιαθέτησα  κ θα ξεκινήσω την αγωγή!!!Ελπίζω να έχουμε την τύχη των προηγούμενων κοριτσιών.....

Αυτό ελπίζω κι εγώ για όλες μας!!! Καλή αρχή κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια πως ειστε;

Ναι ναι έχω χαθεί το ξέρω αλλά μην με βρίσετε προσπαθώ να κάνω πράγματα ως το Σεπτέμβριο μπας και ξεχάσω λίγο όλο το θέμα της εξωσωματικής..

Πιστεύω να έχετε καλά νέα να μου πείτε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Γεια σας κορίτσια πως ειστε;

Ναι ναι έχω χαθεί το ξέρω αλλά μην με βρίσετε προσπαθώ να κάνω πράγματα ως το Σεπτέμβριο μπας και ξεχάσω λίγο όλο το θέμα της εξωσωματικής..

Πιστεύω να έχετε καλά νέα να μου πείτε όλες....

Και εγώ αυτό προσπαθώ κορίτσι μου...Γιατί Σεπτέμβρη πάλι τα ίδια...ας πάνε όλα καλά και χαλάλι το τρέξιμο και η ταλαιπωρία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Χαχαχαχχαχ! Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδέα από αυτά! Υπέθεσα ότι μετράμε μερικές μέρες μετά την εμφυτευση! ??????

Κορίτσια υπάρχουν υπολογιστές και για εξωσωματική που υπολογίζουν ακριβώς όπως οι γιατροί. Σε μας κάνουν μέτρηση όχι στο περίπου αλλά ακριβώς. 

Προτείνω ivf pregnancy calculator. Βάζεις ημερομηνία ετ και ημέρα εμβρύων αν είναι 3 ημέρων ή 5 και σε βγάζει ακριβώς! Όπως και οι γιατροί μας που βάζουν άλλη ημερομηνία περιόδου ώστε να τους βγουν οι μέρες με την ετ σωστά. 

 

Βάλε να δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!!Καλή αρχή και σε εσένα...κ εγώ τώρα αδιαθέτησα  κ θα ξεκινήσω την αγωγή!!!Ελπίζω να έχουμε την τύχη των προηγούμενων κοριτσιών.....

Σ ευχαριστώ πολυ! Καλη αρχη και σε εσενα κοπελα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω θα ξεκινήσω πρωτα ο Θεος τον Σεπτέμβριο! Στην εργασια δεν γνωριζουν οτι θα μπω σε αυτη τη διαδικασία! Κ δεν ειναι κ ευκολο να λειπω για τους υπερυχους ξαθε δυο μερες με προφασεις και τα λοιπα οπως κ δεν θα ηθελα να το μαθουν! Υπαρχουν κοριτσια π ειναι στη θεση μ και αν ναι τι κανατε? Επίσης να σα; πω οτι η δουλεια μ ειναι 8ωρες ορθοστασια κ περα δωθε! Οπως κ βαρια πραγματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοριτσάκι μου εξίσου δεν ήθελα να μάθει κανείς, καθότι μένω σε μικρή επαρχιακή πόλη, όπου όχι μόνο ρωτάνε και κουτσομπολεύουν αλλά βγάζουν και ψευδή συμπεράσματα. 
Ωστόσο, το κέντρο μου έδωσε άδεια που έλεγε επακριβώς ότι υποβάλλομαι σε εξωσωματική. Τί να έκανα; Το έστειλα στο λογιστήριο κι ο Θεός βοηθός να μη διαρρεύσει από εκεί...

Συνεννοήσου με κάποιο άτομο εμπιστοσύνης και ρύθμισε τους υπερήχους ώρες που δε δουλεύεις. 
Τώρα με την κόπωση, πολύ πολύ πες να σου δώσουν αναρρωτική....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ποσο ανχος εχω με αυτο δεν φανταζεσαι! Δυστυχως εχω πρωινο ωραριο πιανω 8! Οποτε δεν μπορω να κανω κατι με υπερυχους γοατο σ παιρνουν κ αιμα για τις ορμονες! Δεν θελω να πω κατι οπως λες απο κουτσομπολιό απο αρνητικη ενεργεια κ πολυ απλα βασικα δεν θελω να ξερουν! Και γω για αναρρωτική σκεφτομουν αλλα απο αλλο γιατρο πχ ορθοπεδικο αλλα δεν ξερω αν θα μπορούσε να μ γραψει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια εγω θα ξεκινήσω πρωτα ο Θεος τον Σεπτέμβριο! Στην εργασια δεν γνωριζουν οτι θα μπω σε αυτη τη διαδικασία! Κ δεν ειναι κ ευκολο να λειπω για τους υπερυχους ξαθε δυο μερες με προφασεις και τα λοιπα οπως κ δεν θα ηθελα να το μαθουν! Υπαρχουν κοριτσια π ειναι στη θεση μ και αν ναι τι κανατε? Επίσης να σα; πω οτι η δουλεια μ ειναι 8ωρες ορθοστασια κ περα δωθε! Οπως κ βαρια πραγματα! 

Κοριτσάκι, επειδή κι εγώ δεν ήθελα να μάθουν στη δουλειά και ακόμα δεν γνωρίζουν τίποτα, συνεννοηθηκα με το γιατρό μου και μου έγραψε 7 μέρες άδεια από τη μεταφορά και σαν δικαιολογία γράψαμε ρήξη κύστεως. Απλά και ανώδυνα! Ότι δήθεν είχα έναν ξαφνικό έντονο πόνο μαζί με ελαφριά αιμορραγία! Τώρα είναι στο δικό σας χέρι, τι σας παίρνει και τι όχι... ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Το ποσο ανχος εχω με αυτο δεν φανταζεσαι! Δυστυχως εχω πρωινο ωραριο πιανω 8! Οποτε δεν μπορω να κανω κατι με υπερυχους γοατο σ παιρνουν κ αιμα για τις ορμονες! Δεν θελω να πω κατι οπως λες απο κουτσομπολιό απο αρνητικη ενεργεια κ πολυ απλα βασικα δεν θελω να ξερουν! Και γω για αναρρωτική σκεφτομουν αλλα απο αλλο γιατρο πχ ορθοπεδικο αλλα δεν ξερω αν θα μπορούσε να μ γραψει! 

Μπορείς να τους κάνεις και απόγευμα εγώ απόγευμα πηγενα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Κοριτσια κ εγω νομιζω δεν παιζει ρόλο ποτε εκανες την εμβρυομεταφορα σε οσες εβαλαν 3 ημερών ή 5 ημερών. Γιατι εχει ενα πρόγραμμα μέσα που ειναι για υπολογισμο εβδομάδων με βαση την εξωσωματική κ εμένα με βγαζει 5 εβδομάδων.Όμως για οσα κοριτσια εχουν βάλει κατεψυγμένα δεν ξερω τι ισχύει. 

Ισχύει το ίδιο ακριβώς. Δεν έχει σημασία αν είναι φρέσκα ή κατεψυγμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Κοριτσάκι, επειδή κι εγώ δεν ήθελα να μάθουν στη δουλειά και ακόμα δεν γνωρίζουν τίποτα, συνεννοηθηκα με το γιατρό μου και μου έγραψε 7 μέρες άδεια από τη μεταφορά και σαν δικαιολογία γράψαμε ρήξη κύστεως. Απλά και ανώδυνα! Ότι δήθεν είχα έναν ξαφνικό έντονο πόνο μαζί με ελαφριά αιμορραγία! Τώρα είναι στο δικό σας χέρι, τι σας παίρνει και τι όχι... ❤️❤️❤️❤️

Καλημερα! Ναι κοπελα μ αλλα τι μετα τις 7 μερες εγω θα παω και θα σηκωνω βαρυ? Η θα ειμαι ορθια στο περα δωθε ενα 8ωρο?επιτρέπεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημερα! Ναι κοπελα μ αλλα τι μετα τις 7 μερες εγω θα παω και θα σηκωνω βαρυ? Η θα ειμαι ορθια στο περα δωθε ενα 8ωρο?επιτρέπεται? 

Καλημέρα. Εγώ είχα γράψει 10 μέρες αναρρωτική από ορθοπαιδικό για τη μέση μου. Είπα ότι πονάω πολύ και η δουλειά μου είναι ορθοστασία. Μόνος του με ρώτησε πόσες μέρες θέλω!  Εννοείται ότι και για την μέση, απαγορεύεται να σηκώνεις βάρος μετά για καιρό, άσχετα αν επιστρέψεις στα καθήκοντά σου. Θα πεις έτσι μου είπε ο γιατρός. Σε άλλη προσπάθεια είχα πάρει κανονική άδεια 5 μερες και μέχρι να έρθει η μέρα της χοριακης έβαλα ένα νάρθηκα στο χέρι και πάλι "απαγορευόταν " να σηκώσω βάρος φυσικα... Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Καλημερα! Ναι κοπελα μ αλλα τι μετα τις 7 μερες εγω θα παω και θα σηκωνω βαρυ? Η θα ειμαι ορθια στο περα δωθε ενα 8ωρο?επιτρέπεται? 

Εννοείται όχι βάρη! Κι εγώ τους είπα δεν κάνει λόγω της αιμορραγίας! 

Αν έχεις ορθοπεδικό που να μπορεί να σου γράψει μέρες για μέση καντο, είναι σίγουρα πιο safe! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω μιλησει ακομα με το κέντρο θα παω 29 Αυγούστου π ανοιγουν για να μιλησουμε οποτε θα ρωτησω αν γινεται οσο κανω τις ενεσεις να πηγαινω απογευματά μακαρι να γινεται και να παρω μετα την ωολληψια μερες απο ορθοπεδικο! Ευχαριστώ πολυ κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πώς ειστε;;;

Geo2009 πλησιάζουν οι ώρες για τον πρώτο υπέρηχο.  Περιμένω με αγωνία, σα να πηγαίνω εγώ.  Θέλω τοσο πολύ να μας μεταφέρεις όμορφα νέα για να γίνει η διάθεση μας ακόμα καλύτερη!

Ροζ, εσύ πως πας;

Κορίτσια δεν έχω καταφέρει ακόμη να μάθω όλα τα ονόματά σας και γι αυτό αναφέρθηκα ειδικά στις συγκεκριμένες κοπέλες. 

Ελπίζω όλες να είστε καλα και να έχετε υπέροχα νέα με τις κοιλίτσα σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...