Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Σε εμένα τόσο διήρκησε προφανώς ειναι ανάλογα τον οργανισμό κ τον γιατρό. Μάλλον έπεσα σε ανίδεο απο οτι αποδείχθηκε οχι μονο απο το αποτέλεσμα αλλά απο πολλά που διαπίστωσα στην πορεία. Κ είπα εχει σχεδόν καταργηθεί. Με την έννοια οτι έρευνες εχουν δείξει οτι δεν  σημαίνει παραπάνω ενέσεις κ παραπανω ωάρια κ καλυτερα οπως πίστευαν παλιά. Κ αυτα δεν ειναι δικά μ λόγια κ συμπερασματα αλλα γιατρών που θεωρούνται κορυφή στην εξωσωματική στην Ελλάδα. Βέβαια οπως ειπες παντα παιζουν ρόλο κ πολλοι παραγοντες για ποια μέθοδος θα χρησιμοποιηθεί.

Το μακρύ πρωτόκολλο συνήθως ξεκινά 21η μέρα με μια ένεση καταστολής και μετά την 2η μέρα περιοδου με τις ενέσεις διέγερσης που διαρκούν από 10-14 ημέρες. Είναι πιο φιλικό προς τον γιατρό γιατί επιτρέπει στα ωάρια να μεγαλώνουν πιο αργά και ομοιόμορφα, συνήθως δίνει πιο ποιοτικά ωάρια. Το βραχυ είναι πιο φιλικό προς την γυναίκα, γιατί διαρκεί λιγότερες μέρες 8-10, αλλά για 4-5 μέρες κάνεις και δεύτερη ένεση το πρωί, τον λεγόμενο ανταγωνιστή που εμποδίζει τα ωάρια από το να σπάσουν νωρίς. Στο μακρύ αυτό επιτυγχάνεται με την ένεση καταστολής την 21η μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Έχω θεμα προς συζήτηση.  Από την εμβρυομεταβορα(και λιγο πριν)και μέχρι τώρα παίρνω τα γνωστά σε όλες φάρμακα (cyclacour 3 άσπρα καθημερινά ,utrogestan 3 ενδοκολπικα).

Μολι ς το τεστ βγήκε θετικό ο γιατρός μου είπε να παίρνω 2 utrogestan  και να κάνω μια ενεση prolutex καθημερινά. 

Η ερώτησή μου,είναι η εξής: τα utrogestan Είναι των 200mg ενώ το prolutex των 25mg. 

Δεν κατάλαβα  την αλλαγή..??

Η prolutex είναι πιο "καθαρή" προγεστερόνη και άμεσα απορροφισιμη. Λίγο πονάει το φάρμακο, αλλά τις προτιμώ από την απαίσια αίσθηση που έχεις μονίμως με τα κολπικά υπόθετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλημέρα!!! 
Να σας ρωτήσω, εσείς μετά την ωοληψία πονούσατε; Αν ναι, πόσο; 
Τις επόμενες, δε, ημέρες είχατε καμία παρενέργεια από όλο αυτό;;
Ρωτάω, γιατί αφενός την ημέρα της ωοληψίας, το απόγευμα, έκλαιγα από τον πόνο, λες και είχα γεννήσει,
αφετέρου χτες κι ειδικά σήμερα (3η ημέρα) έχω πόνο στο στομάχι, που αντανακλά στην τραχεία και μια ελαφριά τάση για εμετό, λες κι έχω κατεβάσει 10 λίτρα νερό χωρίς φαγητό....
Περιμένω να με πάρει πίσω ο γιατρός, αλλά κάτι μου λέει ότι έπαθα υπερδιέγερση κι η βλακεία είναι ότι έφυγα χτες από την Αθήνα... ??

Αυτο που σου ειπε η @Geo2009 ειχα κ εγω. Στην τουαλέτα πονουσα πολυ.Γενικώς πονούσα βεβαια σαν έντονη περίοδο.κ πολυ πρήξιμο σαν να ειμαι οχτώ μηνών. Ταση για εμετό δεν είχα. Πόσα ωαρια σου πήραν παίζει κ αυτο ρόλο? Μιλα ομως με το γιατρό σ να δούμε τι θα σου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Κορίτσια τ κανετε? Περασα επιτροπη κ ξεκιναω Σεπτεμβρη αναλογα ποτε θα αδιάθετησω! Μ ειπε ο γιαττος για βραχυ πρωτοκολλο ξερετε τι εννοει? 

Καλή αρχή κοπέλα μου..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κοπέλα μ κ εγω κάνω prolutex κ αλλες κοπέλες εδώ. Κ εγω στην αρχή πονούσα. Πονάει αυτο το φάρμακο. Κ εγω στην αρχη ειχα φοβηθεί κ ρωτησα κ εδω κοπέλες κ το γιατρό κ μου ειπαν οτι πονάει. Όμως οσο περνάνε οι μέρες δεν πονας τοσο. Δηλαδή σκεψου χρονικά στο πρώτο κουτι πονουσα πολυ μετα αρχιζει ο οργανισμός κ το συνηθίζει δεν ειναι τοσο έντονος ο πόνος. Εγω τωρα μια χαρά ελαχιστο τσουξιμο. Στην αρχη αυτο που λες δεν μπορουσα να κατεβασω μπλούζα, να με ακουμπησεις εκεί. Αλλά ειναι πολυ καλές ενέσεις,καλο ηταν να τις κάνεις κ να κανεις υπομονή.ομως αυτο ειναι προσωπικη αποψη, μην παρεξηγηθώ. ο γιατρός σου ξέρει, θα κάνεις οτι σου λέει. Γιατι στις σταματησε?

Εγώ είμαι στο τέλος τους 2ου κουτιού αλλά δε το συνηθίζω.  Και δε πονάω όταν την κάνω. Τότε δεν έχω ΚΑΝΈΝΑ  πρόβλημα. Άσε με να τρυπιεμαι όλη μέρα

 Το θέμα είναι το μετά.  Και το ακόμη χειρότερο πως με κάθε ένεση  είναι ακόμη χειρότερα τις 3 τελευταίες μέρες.

Έχεις δικιο πάντως. Θα τελειώσω και αυτό το κουτί και βλέπουμε.  Άλλωστε την άλλη Τετάρτη  θα κάνω υπέρηχο και θα συζητήσω τα πάντα με το γιατρό μου από κοντά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Εγώ είμαι στο τέλος τους 2ου κουτιού αλλά δε το συνηθίζω.  Και δε πονάω όταν την κάνω. Τότε δεν έχω ΚΑΝΈΝΑ  πρόβλημα. Άσε με να τρυπιεμαι όλη μέρα

 Το θέμα είναι το μετά.  Και το ακόμη χειρότερο πως με κάθε ένεση  είναι ακόμη χειρότερα τις 3 τελευταίες μέρες.

Έχεις δικιο πάντως. Θα τελειώσω και αυτό το κουτί και βλέπουμε.  Άλλωστε την άλλη Τετάρτη  θα κάνω υπέρηχο και θα συζητήσω τα πάντα με το γιατρό μου από κοντά. 

Ναι εγω τις συνηθισα στο τελος του 2  κουτιού μπαινοντας στο 3 κ παλι πονάει αλλα πολυ πολυ λιγο μονο αν ακουμπησω εκει,καμια σχεση με την αρχη η μπλουζα δε με ενοχλεί πλεον. Εγω ειμαι στο 4 κουτί.κ εμένα μ ελεγαν θα το συνηθισεις κ δεν το πιστεύα γιατι πονουσα πολυ στην αρχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Σε εμένα τόσο διήρκησε προφανώς ειναι ανάλογα τον οργανισμό κ τον γιατρό. Μάλλον έπεσα σε ανίδεο απο οτι αποδείχθηκε οχι μονο απο το αποτέλεσμα αλλά απο πολλά που διαπίστωσα στην πορεία. Κ είπα εχει σχεδόν καταργηθεί. Με την έννοια οτι έρευνες εχουν δείξει οτι δεν  σημαίνει παραπάνω ενέσεις κ παραπανω ωάρια κ καλυτερα οπως πίστευαν παλιά. Κ αυτα δεν ειναι δικά μ λόγια κ συμπερασματα αλλα γιατρών που θεωρούνται κορυφή στην εξωσωματική στην Ελλάδα. Βέβαια οπως ειπες παντα παιζουν ρόλο κ πολλοι παραγοντες για ποια μέθοδος θα χρησιμοποιηθεί.

Μα δεν το κάνεις για παραπάνω ωάρια αυτό εννοώ.το πρωτόκολλο υπήρχε κ υπάρχει γιατί ταιριάζει περισσότερο στο ορμονικό προφίλ κάποιων γυναικών.Εσυ τελικά δοκίμασες το βραχύ; Πέτυχες ή είσαι σε προσπαθεια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Finally είπε:

Μα δεν το κάνεις για παραπάνω ωάρια αυτό εννοώ.το πρωτόκολλο υπήρχε κ υπάρχει γιατί ταιριάζει περισσότερο στο ορμονικό προφίλ κάποιων γυναικών.Εσυ τελικά δοκίμασες το βραχύ; Πέτυχες ή είσαι σε προσπαθεια; 

Εγω τώρα εκανα βραχύ και πετυχα!εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Αυτο που σου ειπε η @Geo2009 ειχα κ εγω. Στην τουαλέτα πονουσα πολυ.Γενικώς πονούσα βεβαια σαν έντονη περίοδο.κ πολυ πρήξιμο σαν να ειμαι οχτώ μηνών. Ταση για εμετό δεν είχα. Πόσα ωαρια σου πήραν παίζει κ αυτο ρόλο? Μιλα ομως με το γιατρό σ να δούμε τι θα σου πει.

11 ώαρια, 10 γερά. Μιλάμε νιώθω σαν να έχω φάει ένα γουρουνόπουλο και 10 λίτρα νερό ταυτόχρονα. Βάρος, καούρα, λες κι έχω πέτρες στο στομάχι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Εγω τώρα εκανα βραχύ και πετυχα!εσυ?

Έχω δύο παιδιά ήδη από διαφορετικές εξωσωματικες με βραχύ .Με το καλό κορίτσι 0μου καλή λευτερια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

11 ώαρια, 10 γερά. Μιλάμε νιώθω σαν να έχω φάει ένα γουρουνόπουλο και 10 λίτρα νερό ταυτόχρονα. Βάρος, καούρα, λες κι έχω πέτρες στο στομάχι.....

Πολύ καλά τα πήγες κοριτσάκι μου! Εύχομαι να γονιμοποιήθηκαν όλα και να είναι υγιή και σύντομα να μπουν στην κοιλίτσα σου!!! ?????❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Έχω δύο παιδιά ήδη από διαφορετικές εξωσωματικες με βραχύ .Με το καλό κορίτσι 0μου καλή λευτερια

Μπράβο συγχαρητήρια! Τέλεια !Ευχαριστώ πολύ!να σε ακολουθησουμε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

11 ώαρια, 10 γερά. Μιλάμε νιώθω σαν να έχω φάει ένα γουρουνόπουλο και 10 λίτρα νερό ταυτόχρονα. Βάρος, καούρα, λες κι έχω πέτρες στο στομάχι.....

Πηρες Πολλά κοριτσάκι μου για αυτο!εγω 7 πήρα κ ένιωθα χάλια σκεψου εσυ!συγχαρητήρια πολυ καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Μπράβο συγχαρητήρια! Τέλεια !Ευχαριστώ πολύ!να σε ακολουθησουμε ολες!

Αμήν κ με περισσότερα...εγώ έκανα κ τρίτη εμβριομεταφορα που ήταν παλλινδρομη μετά τα παιδιά μου κ πριν δύο μήνες είχα μια φυσική κύηση βιοχημική :) μακαρι σε όλες να έρθει συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Πηρες Πολλά κοριτσάκι μου για αυτο!εγω 7 πήρα κ ένιωθα χάλια σκεψου εσυ!συγχαρητήρια πολυ καλά!

Το θέμα είναι ότι φοβόμασταν την προηγούμενη εβδομάδα ότι θα πάθω υπερδιέγερση, αλλά τη Δευτέρα ο γιατρός μου μου είπε ότι την αποφύγαμε. Σήμερα που το είπα είπε ότι ναι, έπαθα. Ό,τι να ναι... Νομίζω ότι θα σκάσει η κοιλιά μου... χαχαχαχα
Εσύ από τα 7 πέτυχες εγκυμοσύνη;; Έχω αγχωθεί κατά πόσο, αν και καλά, θα μου φέρουν το πολυπόθητο αποτέλεσμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Το θέμα είναι ότι φοβόμασταν την προηγούμενη εβδομάδα ότι θα πάθω υπερδιέγερση, αλλά τη Δευτέρα ο γιατρός μου μου είπε ότι την αποφύγαμε. Σήμερα που το είπα είπε ότι ναι, έπαθα. Ό,τι να ναι... Νομίζω ότι θα σκάσει η κοιλιά μου... χαχαχαχα
Εσύ από τα 7 πέτυχες εγκυμοσύνη;; Έχω αγχωθεί κατά πόσο, αν και καλά, θα μου φέρουν το πολυπόθητο αποτέλεσμα....

Κι εμένα 7 είχαν πάρει, τα 5 εξελίχθηκαν όμως! Από αυτά βάλαμε 2 φρέσκα αλλά δεν πέτυχαν και μετά βάλαμε άλλα 2, το 3ο δεν κατάφερε την απόψυξη... Το Σάββατο θα κάνουμε τον πρώτο μας υπέρηχο! Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! ❤️❤️❤️❤️????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλημέρα!!! 
Να σας ρωτήσω, εσείς μετά την ωοληψία πονούσατε; Αν ναι, πόσο; 
Τις επόμενες, δε, ημέρες είχατε καμία παρενέργεια από όλο αυτό;;
Ρωτάω, γιατί αφενός την ημέρα της ωοληψίας, το απόγευμα, έκλαιγα από τον πόνο, λες και είχα γεννήσει,
αφετέρου χτες κι ειδικά σήμερα (3η ημέρα) έχω πόνο στο στομάχι, που αντανακλά στην τραχεία και μια ελαφριά τάση για εμετό, λες κι έχω κατεβάσει 10 λίτρα νερό χωρίς φαγητό....
Περιμένω να με πάρει πίσω ο γιατρός, αλλά κάτι μου λέει ότι έπαθα υπερδιέγερση κι η βλακεία είναι ότι έφυγα χτες από την Αθήνα... ??

Καλησπερα μην ανησυχεις....εγω ειχα παθει υπερδιεγερση....πρηξιμο ατις ωοθηκες λες και ημουν εγκυος στον 7 και δυσφορια....γι αυτο κ εκανα εμβρυομεταφορα μετα απο ενα μηνα...μου ειχε πει ο γιατρος να τρωω φουλ πρωτεινη και πολυ νερο και επανηλθα απολυτα κ γρηγορα...μην τρως αλατι κ ζαχαρη...κ αν δεις οτι χειροτερευει να ενημερωσεις...εγω ειχα βγαλει 30 ωαρια γιαυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Το θέμα είναι ότι φοβόμασταν την προηγούμενη εβδομάδα ότι θα πάθω υπερδιέγερση, αλλά τη Δευτέρα ο γιατρός μου μου είπε ότι την αποφύγαμε. Σήμερα που το είπα είπε ότι ναι, έπαθα. Ό,τι να ναι... Νομίζω ότι θα σκάσει η κοιλιά μου... χαχαχαχα
Εσύ από τα 7 πέτυχες εγκυμοσύνη;; Έχω αγχωθεί κατά πόσο, αν και καλά, θα μου φέρουν το πολυπόθητο 

Απο τα εφτα μου μειναν μονο 2 τα οποία κ έβαλα κ πέτυχα!σου εύχομαι να προχωρήσουν να βαλεις κ στην κατάψυξη κ να πετυχεις κ με την πρώτη!πίστεψέ το!!!????κ θα γίνει!!!τελικα εμβρυομεταφορα θα κάνεις τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις απαντήσεις σας, γιατί έχω αρχίσει κι ανησυχώ με αυτά που διαβάζω...
ΈΦτασα στο σημείο να λέω στον άντρα μου πως αν τα "τινάξω" από καμια πνευμονικη εμβολή, να βάλει τα κατεψυγμένα σε άλλη να έχει ένα παιδί δικό μας... χι χι χι

Την εμβρυομεταφορά εξαρχής είχαμε κανονίσει να την κάνουμε Σεπτέμβριο για να έχουν επανέλθει οι ορμόνες. 
Τώρα μου είπε ο γιατρός να φάω ασπράδια αυγών... Για να δούμε...
@Bebe36 βρε θηρίο 30??? Εδώ 18 είχαν οι ωοθήκες και κοντεύω να σκάσω... Ηρωίδα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις απαντήσεις σας, γιατί έχω αρχίσει κι ανησυχώ με αυτά που διαβάζω...
ΈΦτασα στο σημείο να λέω στον άντρα μου πως αν τα "τινάξω" από καμια πνευμονικη εμβολή, να βάλει τα κατεψυγμένα σε άλλη να έχει ένα παιδί δικό μας... χι χι χι

Την εμβρυομεταφορά εξαρχής είχαμε κανονίσει να την κάνουμε Σεπτέμβριο για να έχουν επανέλθει οι ορμόνες. 
Τώρα μου είπε ο γιατρός να φάω ασπράδια αυγών... Για να δούμε...
@Bebe36 βρε θηρίο 30??? Εδώ 18 είχαν οι ωοθήκες και κοντεύω να σκάσω... Ηρωίδα!!! 

Μην λες τέτοια βρε! Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις απαντήσεις σας, γιατί έχω αρχίσει κι ανησυχώ με αυτά που διαβάζω...
ΈΦτασα στο σημείο να λέω στον άντρα μου πως αν τα "τινάξω" από καμια πνευμονικη εμβολή, να βάλει τα κατεψυγμένα σε άλλη να έχει ένα παιδί δικό μας... χι χι χι

Την εμβρυομεταφορά εξαρχής είχαμε κανονίσει να την κάνουμε Σεπτέμβριο για να έχουν επανέλθει οι ορμόνες. 
Τώρα μου είπε ο γιατρός να φάω ασπράδια αυγών... Για να δούμε...
@Bebe36 βρε θηρίο 30??? Εδώ 18 είχαν οι ωοθήκες και κοντεύω να σκάσω... Ηρωίδα!!! 

Ασε ειχα αγνοια κινδυνου...τρωγε ασπραδια κ κρεατακι και θα επανελθεις σιγουρΑ...κ προσπαθησε να εισαι ηρεμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bebe36 είπε:

Κοριτσια μη γελασετε με την ερωτηση:τα νυχια σας τα βαφετε;;;

Στα χερια οσο μου αρεσει, τοσο το αμελω. Στα ποδια περυσι που ημουν εγκυος νομιζω μια τα ειχα μια οχι, αλλα το εχω απομυθοποιησει κι αυτο. Τις βλεπω ολες με το ημιμονιμο και μαλιστα κοπελες που πασχισαν να αποκτησουν μια τελειομηνη εγκυμοσυνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια με το καλο σε ολες μας σε οποιο σταδιο κιαν βρισκομαστε! Μονο 20 λεπτα σε κοιμιζουν στην ωολληψια? Κ νιωθεις άσχημα μετα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια με το καλο σε ολες μας σε οποιο σταδιο κιαν βρισκομαστε! Μονο 20 λεπτα σε κοιμιζουν στην ωολληψια? Κ νιωθεις άσχημα μετα? 

Εγώ σαν πουλάκι ξύπνησα! Δεν κατάλαβα τίποτα και ήμουν μια χαρά! Μόνο στην τουαλέτα μετά είχα σουβλιες. Τίποτα άλλο! Καλή επιτυχία εύχομαι κοριτσάκι μου! ??????????❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...