Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Μάλλον θα είμαι η πρώτη που θα πω τα συναισθήματα  εκείνης της ημέρας απο τα τωρινά κορίτσια!!!

Ναι έτσι νομίζω! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Ναι έτσι νομίζω! ?????

Αχ τι ωραία!!!!! Περιμένουμε  νέα. Πώς ειδες το σπορακι σου, πως ένιωσες. Όλα όλα!!!!!

Ανυπομονώ κ εγω με τη σειρά μου.

ΤΕΛΕΙΑ!, ΤΕΛΕΙΑ! ΤΕΛΕΙΑ!❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva 42 είπε:

Αχ τι ωραία!!!!! Περιμένουμε  νέα. Πώς ειδες το σπορακι σου, πως ένιωσες. Όλα όλα!!!!!

Ανυπομονώ κ εγω με τη σειρά μου.

ΤΕΛΕΙΑ!, ΤΕΛΕΙΑ! ΤΕΛΕΙΑ!❤❤❤❤❤

Εννοείται θα σας ενημερώσω!!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Εννοείται θα σας ενημερώσω!!! ??????

Όλα θα τα πω όλα!αχ!κορίτσια μ σήμερα πολυ ανακατεμα!λετε να αρχίσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva 42 είπε:

Αχ τι ωραία!!!!! Περιμένουμε  νέα. Πώς ειδες το σπορακι σου, πως ένιωσες. Όλα όλα!!!!!

Ανυπομονώ κ εγω με τη σειρά μου.

ΤΕΛΕΙΑ!, ΤΕΛΕΙΑ! ΤΕΛΕΙΑ!❤❤❤❤❤

Όλα θα τα πω όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τ κανετε? Περασα επιτροπη κ ξεκιναω Σεπτεμβρη αναλογα ποτε θα αδιάθετησω! Μ ειπε ο γιαττος για βραχυ πρωτοκολλο ξερετε τι εννοει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2019 at 12:14 ΜΜ, ο/η Eva 42 είπε:

3552 !!!! Η χοριακη μου σήμερα!!!

Πετάω λεμεεεεεε!!!!!!!

Μπραβο βρε κοριτσι! Με το καλο κοπελα μ να πανε ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κορίτσια τ κανετε? Περασα επιτροπη κ ξεκιναω Σεπτεμβρη αναλογα ποτε θα αδιάθετησω! Μ ειπε ο γιαττος για βραχυ πρωτοκολλο ξερετε τι εννοει? 

Ωωωωω! Τι ωραία! Καλή αρχή και πολύ καλή επιτυχία εύχομαι κοριτσάκι μου! Δυστυχώς δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω, θα σου πουν οι πιο έμπειρες σίγουρα! ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Κορίτσια τ κανετε? Περασα επιτροπη κ ξεκιναω Σεπτεμβρη αναλογα ποτε θα αδιάθετησω! Μ ειπε ο γιαττος για βραχυ πρωτοκολλο ξερετε τι εννοει? 

Καλησπέρα, κοριτσάκι!!! 
Μόλις ολοκλήρωσα χτες το βραχύ πρωτόκολλο.
Ξεκινάς τη 2η μέρα περιόδου ενέσεις και χάπια, κρατάει περίπου 12 μέρες και γύρω στην 13η κάνεις την ωοληψία. 

Λέω περίπου γιατί παράλληλα μέρα παρά μέρα παρακολουθείσαι υπερηχογραφικά και κάνεις και εξέταση οιστραδιόλης και απο εκεί κρίνει ο γιατρός σου ποια μέρα θα σου πάρει τα ωάρια. 

Δεν ξέρω πόσα "βγάζει" το βραχύ και πόσα το μακρύ πρωτόκολλο, εγώ είχα γύρω στα 18, πήραν τα 11, αλλά ώριμα ήταν τα 10. 
Τώρα αναμένω να μας πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν από αυτά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κοριτσάκι!!! 
Μόλις ολοκλήρωσα χτες το βραχύ πρωτόκολλο.
Ξεκινάς τη 2η μέρα περιόδου ενέσεις και χάπια, κρατάει περίπου 12 μέρες και γύρω στην 13η κάνεις την ωοληψία. 

Λέω περίπου γιατί παράλληλα μέρα παρά μέρα παρακολουθείσαι υπερηχογραφικά και κάνεις και εξέταση οιστραδιόλης και απο εκεί κρίνει ο γιατρός σου ποια μέρα θα σου πάρει τα ωάρια. 

Δεν ξέρω πόσα "βγάζει" το βραχύ και πόσα το μακρύ πρωτόκολλο, εγώ είχα γύρω στα 18, πήραν τα 11, αλλά ώριμα ήταν τα 10. 
Τώρα αναμένω να μας πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν από αυτά....

Πολύ σωστά!δεν παίζει ρόλο αν κανεις το μακρύ ή το βραχύ πρωτόκολλο στα ωάρια που θα πάρεις. Ο οργανισμός της κάθε κοπέλας παίζει ρόλο. Εγω έχω κάνει κ τα δύο κ πήρα σχεδόν τα ίδια ωάρια. Αυτό που παίζει ρόλο ειναι να ειναι ποιοτικά οχι τόσο ο αριθμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοροτσια για τις απαντησεις! Η διαφορα τους πια ειναι! Διαβαζα για επιτυχίες και ανχοθηκα! 

Ο χρόνος που κάνεις τις ενέσεις!εγω στο μακρύ εκανα 40 ημέρες ενέσεις κ.μετα ωοληψια, έπεσα σε βλάκα που αντι να με ενημερώσει για το βραχύ μου εκανε κατευθείαν μακρύ. Κ πέρασα διάφορα με τοσο καιρό ενέσεις, ειχα άσχημη εμπειρία. Μετά οταν αποτύχαμε πηγα σε αλλους δυο για να δω που θα καταληξω κ οι δυο μ πρότειναν βραχύ κ μου είπαν οτι το μακρύ πρωτόκολλο το χρησιμοποιουσαν παλια κ τώρα πια εχει σχεδον καταργηθεί για πολλούς λόγους. Κ να που πετυχα!καλη επιτυχία!Μια χαρά εσύ θα κάνεις βραχύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2019 at 10:54 ΜΜ, ο/η Eva 42 είπε:

Σε ποια εβδομάδα ήσουν όταν ακούσατε την καρδούλα  του;

Στην όγδοη Αλλα είχα πάει και στην έκτη και είχαμε δει τον σάκο ότι είχε εμβρυϊκα στοιχεία ....21/12 το τέλεια ...... μια τόσο σε κουκίδιτσα που τώρα κοιμόμαστε αγκαλιά :)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Κορίτσια τ κανετε? Περασα επιτροπη κ ξεκιναω Σεπτεμβρη αναλογα ποτε θα αδιάθετησω! Μ ειπε ο γιαττος για βραχυ πρωτοκολλο ξερετε τι εννοει? 

Ξεκινάει τη δεύτερη μέρα περιόδου( είναι πιο σύντομο για αυτό λέγεται βραχύ ή κοντό) εκτός από τις ενέσεις κάνεις κ εξετάσεις αίματος( ορμόνες) για κάποιες μέρες κάνεις ενέσεις συνήθως 7-8 .κάποια στιγμή μπορεί να μπει κ δεύτερη ένεση( οι ανταγωνιστές εάν σου είπε βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές) φρενάρουν ουσιαστικά τη φορά των ωοθηκών.Οταν τα σταματήσεις όλα θα σου πουν μια καθορισμένη ώρα να κάνεις μια ένεση που ουσιαστικά ρυθμίζει πότε θα γίνει η ωορυξια( συνήθως νυχτερινές ώρες) περίπου 34-36 ώρες μετά θα γίνει η ωοληψια...θα κοιμηθείς ωραία ωραία για 20 λεπτά κ χωρίς Πίνο θα σου πάρει τα ωάρια.Μεχρι εκείνη τη μέρα βέβαια θα έχουν γίνει κ 2-3 υπέρηχοι κ μέτρηση ορμονών ώστε να δουν που κυμαίνεται.θα ξέρεις περίπου πόσα είναι τα ωαριακια σου.Μετα την ωοληψια θα ξεκινήσεις χάπια προγεστερόνης κ σικλακουρ.θα προετοιμάζουν τη μήτρα σου για την εμβριομεταφορα η οποία μπορεί να γίνει με εμβρια  τρίτης μέρας ή Πέμπτης μέρας( ανάλογα ποσά έχεις πως πάνε στο εργαστήριο κτλ) τα εμβρια 5 μέρας είναι οι βλαστοκυστες. Κι από εκεί κ έπειτα μετράς 9-12 μέρες για τη β χοριακη να δεις εάν είσαι έγκυος.το δυσκολότερο κομμάτι κατά εμέ είναι η αναμονή..καλή σου επιτθχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοροτσια για τις απαντησεις! Η διαφορα τους πια ειναι! Διαβαζα για επιτυχίες και ανχοθηκα! 

Η διαφορά είναι καθαρά στο χρόνο που κάνεις ενέσεις.το μακρύ δεν διαρκεί 40 μέρες που διάβασα παραπάνω..προφανώς για κάποιο λόγο η κοπέλα έκανε παραπάνω καταστολή.το μακρύ ξεκινά 21 μέρα ενός κύκλους κ ολοκληρώνεται στα μέσα του επόμενου χοντρικά 25 μέρες  ενώ το κοντό χοντρικά 12-13..κ τα δυο χρησιμοποιούνται ευρέως..δεν έχουν καταργηθεί.ειναι ανάλογα την κάθε περίπτωση το ορμονολογικο προφίλ την ηλικία εάν έχεις δοκιμάσει ήδη το ένα κ πέτυχε η απετυχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλημέρα!!! 
Να σας ρωτήσω, εσείς μετά την ωοληψία πονούσατε; Αν ναι, πόσο; 
Τις επόμενες, δε, ημέρες είχατε καμία παρενέργεια από όλο αυτό;;
Ρωτάω, γιατί αφενός την ημέρα της ωοληψίας, το απόγευμα, έκλαιγα από τον πόνο, λες και είχα γεννήσει,
αφετέρου χτες κι ειδικά σήμερα (3η ημέρα) έχω πόνο στο στομάχι, που αντανακλά στην τραχεία και μια ελαφριά τάση για εμετό, λες κι έχω κατεβάσει 10 λίτρα νερό χωρίς φαγητό....
Περιμένω να με πάρει πίσω ο γιατρός, αλλά κάτι μου λέει ότι έπαθα υπερδιέγερση κι η βλακεία είναι ότι έφυγα χτες από την Αθήνα... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλημέρα!!! 
Να σας ρωτήσω, εσείς μετά την ωοληψία πονούσατε; Αν ναι, πόσο; 
Τις επόμενες, δε, ημέρες είχατε καμία παρενέργεια από όλο αυτό;;
Ρωτάω, γιατί αφενός την ημέρα της ωοληψίας, το απόγευμα, έκλαιγα από τον πόνο, λες και είχα γεννήσει,
αφετέρου χτες κι ειδικά σήμερα (3η ημέρα) έχω πόνο στο στομάχι, που αντανακλά στην τραχεία και μια ελαφριά τάση για εμετό, λες κι έχω κατεβάσει 10 λίτρα νερό χωρίς φαγητό....
Περιμένω να με πάρει πίσω ο γιατρός, αλλά κάτι μου λέει ότι έπαθα υπερδιέγερση κι η βλακεία είναι ότι έφυγα χτες από την Αθήνα... ??

Καλημέρα κοριτσάκι μου, εγώ είχα σουβλιες κυρίως όταν πήγαινα στην τουαλέτα! Αν είχες πάθει υπερδιέγερση πιστεύω θα στο είχαν πει, δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος! Κάτσε να δούμε τι θα σου πει ο γιατρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός μόλις τελείωσε η ωοληψία μου είπε ότι ευτυχώς αποφεύχθηκε η υπερδιέγερση, που την φοβόμασταν.
Εγώ ωστόσο νιώθω σαν μπαλόνι με νερό....
Εν τω μεταξύ έφαγα και χτες μια φρίκη, καθότι ο γενετιστής που θα έστελναν τα έμβρυα, θυμήθηκε να απαιτήσει δική του τιμή (3πλάσια από του κέντρου), τάχα μου για να τα ελέγξει πλήρως, όχι μόνο για Μ.Α. αλλά και χρωμοσώματα κλπ....
Δε λέω, πρωτοποριακή ιδέα, ωραίο, αλλά πρέπει να πουλήσω αμάξι για να τον πληρώσω...
Η δε ειρωνεία; Ήταν ο γενετιστής που έστειλαν πέρυσι την τροφοβλάστη μου και μου ανακοίνωσε ότι το παιδί πάσχει....
πόσο καλός πέρυσι, πόσο μ@@ς φέτος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Ο γιατρός μόλις τελείωσε η ωοληψία μου είπε ότι ευτυχώς αποφεύχθηκε η υπερδιέγερση, που την φοβόμασταν.
Εγώ ωστόσο νιώθω σαν μπαλόνι με νερό....
Εν τω μεταξύ έφαγα και χτες μια φρίκη, καθότι ο γενετιστής που θα έστελναν τα έμβρυα, θυμήθηκε να απαιτήσει δική του τιμή (3πλάσια από του κέντρου), τάχα μου για να τα ελέγξει πλήρως, όχι μόνο για Μ.Α. αλλά και χρωμοσώματα κλπ....
Δε λέω, πρωτοποριακή ιδέα, ωραίο, αλλά πρέπει να πουλήσω αμάξι για να τον πληρώσω...
Η δε ειρωνεία; Ήταν ο γενετιστής που έστειλαν πέρυσι την τροφοβλάστη μου και μου ανακοίνωσε ότι το παιδί πάσχει....
πόσο καλός πέρυσι, πόσο μ@@ς φέτος....

Άρα, λογικά, είναι φυσιολογικός ο πόνος που νιώθεις... Τώρα η τάση για εμετό μήπως είναι από τη νάρκωση? Ή μήπως έφαγες κάτι και σε πείραξε? Τι να σου πω... Αφού είπε ότι αποφυγατε την υπερδιέγερση είναι πολύ καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Ο γιατρός μόλις τελείωσε η ωοληψία μου είπε ότι ευτυχώς αποφεύχθηκε η υπερδιέγερση, που την φοβόμασταν.
Εγώ ωστόσο νιώθω σαν μπαλόνι με νερό....
Εν τω μεταξύ έφαγα και χτες μια φρίκη, καθότι ο γενετιστής που θα έστελναν τα έμβρυα, θυμήθηκε να απαιτήσει δική του τιμή (3πλάσια από του κέντρου), τάχα μου για να τα ελέγξει πλήρως, όχι μόνο για Μ.Α. αλλά και χρωμοσώματα κλπ....
Δε λέω, πρωτοποριακή ιδέα, ωραίο, αλλά πρέπει να πουλήσω αμάξι για να τον πληρώσω...
Η δε ειρωνεία; Ήταν ο γενετιστής που έστειλαν πέρυσι την τροφοβλάστη μου και μου ανακοίνωσε ότι το παιδί πάσχει....
πόσο καλός πέρυσι, πόσο μ@@ς φέτος....

Ήταν η πρ τη φορά που πήρες μέθη; Πόσα ωάρια έδωσες; Εγώ με 10 δεν είχα ποτέ θέμα..ο προεμφυτευτικος είναι πανάκριβος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, πρέπει να ήταν η 4η σίγουρα...
Το θέμα είναι το κοιλιακό πρήξιμο,  τα άλλα τα παλεύω...
Άσε ξεκινήσαμε προεμφυτευτική με 250-300/έμβρυο κι ο κύριος θέλει λέει 700/έμβρυο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Έχω θεμα προς συζήτηση.  Από την εμβρυομεταβορα(και λιγο πριν)και μέχρι τώρα παίρνω τα γνωστά σε όλες φάρμακα (cyclacour 3 άσπρα καθημερινά ,utrogestan 3 ενδοκολπικα).

Μολι ς το τεστ βγήκε θετικό ο γιατρός μου είπε να παίρνω 2 utrogestan  και να κάνω μια ενεση prolutex καθημερινά. 

Η ερώτησή μου,είναι η εξής: τα utrogestan Είναι των 200mg ενώ το prolutex των 25mg. 

Δεν κατάλαβα  την αλλαγή..??

Παρόλα αυτά, ακολούθησα τις οδηγίες με ευλάβεια.  Αλλά αυτές οι ενέσεις είναι λίγο επώδυνες ρε κορίτσια. Όχι την ώρα που τις έκανα,αλλά αμέσως μετά.  Πονούσε πολύ στο σημείο της ένεσης. Τόσο, που δε μπορούσα να ανεχτώ ούτε τα ρούχα κάνω στην κοιλιά μου. 

Του τηλ  σήμερα λοιπόν και μου είπε να ξαναπαιρνω 3 utrogestan την ημερα. 

Έχει καμία από εσάς παρόμοια εμπειρια;;;

Ποια είναι η γνώμη σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Finally είπε:

Η διαφορά είναι καθαρά στο χρόνο που κάνεις ενέσεις.το μακρύ δεν διαρκεί 40 μέρες που διάβασα παραπάνω..προφανώς για κάποιο λόγο η κοπέλα έκανε παραπάνω καταστολή.το μακρύ ξεκινά 21 μέρα ενός κύκλους κ ολοκληρώνεται στα μέσα του επόμενου χοντρικά 25 μέρες  ενώ το κοντό χοντρικά 12-13..κ τα δυο χρησιμοποιούνται ευρέως..δεν έχουν καταργηθεί.ειναι ανάλογα την κάθε περίπτωση το ορμονολογικο προφίλ την ηλικία εάν έχεις δοκιμάσει ήδη το ένα κ πέτυχε η απετυχε

Σε εμένα τόσο διήρκησε προφανώς ειναι ανάλογα τον οργανισμό κ τον γιατρό. Μάλλον έπεσα σε ανίδεο απο οτι αποδείχθηκε οχι μονο απο το αποτέλεσμα αλλά απο πολλά που διαπίστωσα στην πορεία. Κ είπα εχει σχεδόν καταργηθεί. Με την έννοια οτι έρευνες εχουν δείξει οτι δεν  σημαίνει παραπάνω ενέσεις κ παραπανω ωάρια κ καλυτερα οπως πίστευαν παλιά. Κ αυτα δεν ειναι δικά μ λόγια κ συμπερασματα αλλα γιατρών που θεωρούνται κορυφή στην εξωσωματική στην Ελλάδα. Βέβαια οπως ειπες παντα παιζουν ρόλο κ πολλοι παραγοντες για ποια μέθοδος θα χρησιμοποιηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Έχω θεμα προς συζήτηση.  Από την εμβρυομεταβορα(και λιγο πριν)και μέχρι τώρα παίρνω τα γνωστά σε όλες φάρμακα (cyclacour 3 άσπρα καθημερινά ,utrogestan 3 ενδοκολπικα).

Μολι ς το τεστ βγήκε θετικό ο γιατρός μου είπε να παίρνω 2 utrogestan  και να κάνω μια ενεση prolutex καθημερινά. 

Η ερώτησή μου,είναι η εξής: τα utrogestan Είναι των 200mg ενώ το prolutex των 25mg. 

Δεν κατάλαβα  την αλλαγή..??

Παρόλα αυτά, ακολούθησα τις οδηγίες με ευλάβεια.  Αλλά αυτές οι ενέσεις είναι λίγο επώδυνες ρε κορίτσια. Όχι την ώρα που τις έκανα,αλλά αμέσως μετά.  Πονούσε πολύ στο σημείο της ένεσης. Τόσο, που δε μπορούσα να ανεχτώ ούτε τα ρούχα κάνω στην κοιλιά μου. 

Του τηλ  σήμερα λοιπόν και μου είπε να ξαναπαιρνω 3 utrogestan την ημερα. 

Έχει καμία από εσάς παρόμοια εμπειρια;;;

Ποια είναι η γνώμη σας;

Κοπέλα μ κ εγω κάνω prolutex κ αλλες κοπέλες εδώ. Κ εγω στην αρχή πονούσα. Πονάει αυτο το φάρμακο. Κ εγω στην αρχη ειχα φοβηθεί κ ρωτησα κ εδω κοπέλες κ το γιατρό κ μου ειπαν οτι πονάει. Όμως οσο περνάνε οι μέρες δεν πονας τοσο. Δηλαδή σκεψου χρονικά στο πρώτο κουτι πονουσα πολυ μετα αρχιζει ο οργανισμός κ το συνηθίζει δεν ειναι τοσο έντονος ο πόνος. Εγω τωρα μια χαρά ελαχιστο τσουξιμο. Στην αρχη αυτο που λες δεν μπορουσα να κατεβασω μπλούζα, να με ακουμπησεις εκεί. Αλλά ειναι πολυ καλές ενέσεις,καλο ηταν να τις κάνεις κ να κανεις υπομονή.ομως αυτο ειναι προσωπικη αποψη, μην παρεξηγηθώ. ο γιατρός σου ξέρει, θα κάνεις οτι σου λέει. Γιατι στις σταματησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...