Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Τέλεια! Ρώτησε τον να δούμε τι θα σου πει κ εσένα !τι ωραία!!!?

Εμένα μπάνια μου είπε να κάνω, αλλά να μην κάθομαι καθόλου στον ήλιο!!! Επίσης από αναγούλες τίποτα ευτυχώς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Καλησπερα κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας. 

Θέλουμε να κάνουμε έμβρυο μεταφορά λόγω κάποιων προβλημάτων υγείας που έχουμε. 

Ακούσαμε για το embruolamb και θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποια εμπειρία από το εργαστήριοαυτό να μου την γνώμη της. 

Ευχαριστώ πολύ 

Κοριτσάκι μου καλώς ήρθες! Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από τη συγκεκριμένη μονάδα! Ίσως κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να σε βοηθήσει! Καλή επιτυχία!!! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@konstantinaVE Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Να πάνε όλα καλά και να έχετε πολλά υγιή έμβρυα! Πότε θα κάνεις μεταφορά; τώρα ή θα περιμένεις;

@Geo2009

θα περιμένω. Λογικά Σεπτέμβρη θα την κάνω, αλλά δεν είναι τίποτα σίγουρο. Μπορεί να είναι κι Οκτώβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε;;;εγω εκανα και χτες μια χοριακη μονη μου 3.400...να σας ρωτησω:προσεχετε διατροφικα;καφε πινετε;;;και απο δυσκοιλιοτητα πως πατε;;;εγω ηδη εχω λιγη και ανησυχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/7/2019 at 8:19 ΜΜ, ο/η Geo2009 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Πιου-πιου μου!! Να είσαι καλά! ❤️❤️❤️❤️❤️???????

Μπράβο κορίτσι μου τι υπέροχα νέα διάβασα !!!! Ποσό χάρηκα ....... με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Bebe36 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;;;εγω εκανα και χτες μια χοριακη μονη μου 3.400...να σας ρωτησω:προσεχετε διατροφικα;καφε πινετε;;;και απο δυσκοιλιοτητα πως πατε;;;εγω ηδη εχω λιγη και ανησυχω..

Κορίτσακι, πέρυσι που ήμουν έγκυος, καφέ έπινα δύο φορές την εβδομάδα, μόνο και μόνο λόγω ημικρανιών από τη στέρηση, απέφευγα απ'έξω σαλάτες και ο,τι άλλο μπορούσα, κομμένη μαγιονέζα, συκώτι, θαλασσινα. Τώρα δυσκοιλιότητα δεν είχα, γιατί βοηθούσε ο σίδηρος ?

Ίσως αν φας περισσότερες φυτικές ίνες;; 

Πάντως είναι πιο εύκολο απ'ο,τι νομίζουμε το να προσέξουμε αυτά που μπορούν να ενοχλήσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μπράβο κορίτσι μου τι υπέροχα νέα διάβασα !!!! Ποσό χάρηκα ....... με το καλό 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό! Τι κάνεις εσύ?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bebe36 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;;;εγω εκανα και χτες μια χοριακη μονη μου 3.400...να σας ρωτησω:προσεχετε διατροφικα;καφε πινετε;;;και απο δυσκοιλιοτητα πως πατε;;;εγω ηδη εχω λιγη και ανησυχω..

Κοριτσάκι μου,τι χοριακΑΡΑ είναι αυτη;;;;Μπράβο,μπράβο!!!!

Εγώ προσωπικά δεν ήμουν ποτε του καφέ.  Πάντα έχω ένα  όλη την ημερα και σι δεν τον τελειώνω.  Δε το έχω αλλάξει αυτο. 

Επίσης,δυσκοιλιοτητα ΓΙΟΚ. Ενώ πριν είχα,τώρα όλα κανονικα.  Η ανωμαλια στο μεγαλείο της στο δικό μου οργανισμό.  Ξέρω όμως πολύ καλάπως η προγεστερόνη  προκαλει  δυσκοιλιότητα.  Αύξησε τις φυτικές ίνες και πίνε πολύ νερακι. 

Όλα θα πάνε υπέροχα!

Τέλεια τα νέα σου.  Τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!  Πώς είστε;;; εγώ μια από τα ίδια. Τα πονακια συνεχίζονται αλλά πιο αραιά μέσα στη μέρα. 

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι ξυπνάω πρωί. Αρκετά πρωί. Μπορεί να φταίει βέβαια που κοιμάμαι σα ζώο  άλλες ώρες της ημέρας,αλλά στις 06:30,Να σου η Εύα όρθια!!!

Εσείς τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, Καλημέρα! Είστε καλά;;;

Να σας ρωτήσω κάτι που θέλω από μέρες: έχετε ακούσει σε προεμφυτευτικη διαγνωση να ζητάνε "Χ ευρώ/έμβρυο + 1.000€ για το εργαστήριο" ;;;;

Εχω απογοητευτεί γιατί μου ζητάνε ταρίφα από τον Πάγκαλο ένα επιπλέον χιλιάρικο κι έχω ξενερώσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, Καλημέρα! Είστε καλά;;;

Να σας ρωτήσω κάτι που θέλω από μέρες: έχετε ακούσει σε προεμφυτευτικη διαγνωση να ζητάνε "Χ ευρώ/έμβρυο + 1.000€ για το εργαστήριο" ;;;;

Εχω απογοητευτεί γιατί μου ζητάνε ταρίφα από τον Πάγκαλο ένα επιπλέον χιλιάρικο κι έχω ξενερώσει....

Δε γνωρίζω καθόλου  φίλη μου.  Αλλά νομίζω πως είναι υπερβολή.  Ας απαντήσει και κάποια κοπέλα που να ξέρει.

Καλημέρα σου! Καλή Κυριακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, Καλημέρα! Είστε καλά;;;

Να σας ρωτήσω κάτι που θέλω από μέρες: έχετε ακούσει σε προεμφυτευτικη διαγνωση να ζητάνε "Χ ευρώ/έμβρυο + 1.000€ για το εργαστήριο" ;;;;

Εχω απογοητευτεί γιατί μου ζητάνε ταρίφα από τον Πάγκαλο ένα επιπλέον χιλιάρικο κι έχω ξενερώσει....

Δεν έχω κάνει. Αλλά έχω ακούσει τιμές 500 ευρώ τα 2 πρώτα και 300 το κάθε επιπλέον ή 300 το κάθε ένα. 

Γενικά τιμή ανά έμβρυο. Δεν ξέρω τί ισχύει στο κάθε εργαστήριο. 

Πάντως είναι ακριβά. Αν έχεις εμβρυακια αρκετά σχεδόν διπλασιάζει το κόστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVE καλημέρα! Κοίτα επειδή ενδιαφέρεται μια φίλη μου (είχε έμβρυο με το σύνδρομο turner) έχω ακούσει για τιμές όπως λέει παραπάνω και η @Πιου-πιου. Ένα από αυτά που θυμάμαι να μου έχει αναφέρει είναι πχ  κ αυτό http://www.genomedica.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=54&lang=el.

Επειδή αυτό το σύνδρομο είναι πιο σπάνιο βέβαια κ μπορεί να μην ξανατύχει ποτέ σκέφτεται μήπως δοκιμάσει κ την τύχη της (δεν υπάρχει θέμα γονιμότητας) αλλά κ αυτή όπως εσύ φοβάται γιατί δεν θέλει να το ξαναζήσει! Παντως έχω την εντύπωση ότι τα ποσά που λες είναι πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva 42 είπε:

Καλημέρα μανούλες!  Πώς είστε;;; εγώ μια από τα ίδια. Τα πονακια συνεχίζονται αλλά πιο αραιά μέσα στη μέρα. 

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι ξυπνάω πρωί. Αρκετά πρωί. Μπορεί να φταίει βέβαια που κοιμάμαι σα ζώο  άλλες ώρες της ημέρας,αλλά στις 06:30,Να σου η Εύα όρθια!!!

Εσείς τι κάνετε;

Καλημερουδια...κι εγω ξυπναω νωρις σαν και σενα...νομιζω φταιει που ξεκουραζομαστε ολη μερα και επισης η χαρα μας...δουλειες κανεις στο σπιτι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bebe36 είπε:

Καλημερουδια...κι εγω ξυπναω νωρις σαν και σενα...νομιζω φταιει που ξεκουραζομαστε ολη μερα και επισης η χαρα μας...δουλειες κανεις στο σπιτι;;;

Κάνω αλλά χαλαρά..Δε θέλω να κουράζομαι γιατί νιώθω ήδη μια κούραση χωρίς να κάνω τίποτα.  Όλα λοιπόν στο ρελαντί.

Βέβαια τώρα ξανακλεινουν τα μάτια μου αλλά....

Bebe36 εσύ νιώθεις κάτι ιδιαίτερο αυτό το διάστημα;;; εγώ ΤΊΠΟΤΑ.  Μόνο όταν τρώω  αμέσως μετά ανακατεύονται λίγο,αλλά ως εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τόσα μου ζήτησαν!!! Η τιμή ανά έμβρυο θα διαμορφωθεί αύριο που θα ξέρουμε πόσα πήραμε, αλλά σε κάθε περίπτωση θέλουν ένα χιλιάρικο επιπλέον μόνο και μόνο για την εξέταση. Μας γδυνουν, αλλά και να τσακωθω τι θα γίνει;;; Είπα απλώς μην ξέρει καμία από το εργαστήριο του Πάγκαλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Μα τόσα μου ζήτησαν!!! Η τιμή ανά έμβρυο θα διαμορφωθεί αύριο που θα ξέρουμε πόσα πήραμε, αλλά σε κάθε περίπτωση θέλουν ένα χιλιάρικο επιπλέον μόνο και μόνο για την εξέταση. Μας γδυνουν, αλλά και να τσακωθω τι θα γίνει;;; Είπα απλώς μην ξέρει καμία από το εργαστήριο του Πάγκαλου.

Καλημέρα! Μήπως τα χρήματα που ζητάνε είναι για έλεγχο σε όλα τα εμβρυα που θα πάρετε? Για κάνε μία διευκρινητική ερώτηση αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva 42 είπε:

Κάνω αλλά χαλαρά..Δε θέλω να κουράζομαι γιατί νιώθω ήδη μια κούραση χωρίς να κάνω τίποτα.  Όλα λοιπόν στο κι εγω

Βέβαια τώρα ξανακλεινουν τα μάτια μου αλλά....

Bebe36 εσύ νιώθεις κάτι ιδιαίτερο αυτό το διάστημα;;; εγώ ΤΊΠΟΤΑ.  Μόνο όταν τρώω  αμέσως μετά ανακατεύονται λίγο,αλλά ως εκεί. 

Κι εγω δε νιωθω κατι φοβερο...πονακια περιοδου,ενοχληση στη μεση και κουραζομαι πιο ευκολα...ανακατοσουρες δεν εχω ,μονο μια πιτσα που εφαγα μου εκατσε καπως...το αστειο ειναι οτι εχω χασει ενα κιλο...περιεργο ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Μα τόσα μου ζήτησαν!!! Η τιμή ανά έμβρυο θα διαμορφωθεί αύριο που θα ξέρουμε πόσα πήραμε, αλλά σε κάθε περίπτωση θέλουν ένα χιλιάρικο επιπλέον μόνο και μόνο για την εξέταση. Μας γδυνουν, αλλά και να τσακωθω τι θα γίνει;;; Είπα απλώς μην ξέρει καμία από το εργαστήριο του Πάγκαλου.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, Καλημέρα! Είστε καλά;;;

Να σας ρωτήσω κάτι που θέλω από μέρες: έχετε ακούσει σε προεμφυτευτικη διαγνωση να ζητάνε "Χ ευρώ/έμβρυο + 1.000€ για το εργαστήριο" ;;;;

Εχω απογοητευτεί γιατί μου ζητάνε ταρίφα από τον Πάγκαλο ένα επιπλέον χιλιάρικο κι έχω ξενερώσει....

Του Πάγκαλου από όσο ξέρω είναι το πιο ακριβό.. όσα έμβρυα και να έχεις είναι 400/έμβρυο.. Στο Άλφα Λαμπ έχει από 1-4 1200€ και 5-8 1900€. Αν είναι κατεψυγμένα, 220/έμβρυο. Έτυχε να μιλήσω πριν λίγες μέρες με μια εμβρυολογο και μου τα έγραψε.. συν 1200 για το κέντρο που θα πάρει τα κύτταρα απ'τα εμβρυακια για να τα στείλει στο εργαστήριο! για ποιο λόγο πάτε με προεμφυτευτικο αν επιτρέπεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, Καλημέρα! Είστε καλά;;;

Να σας ρωτήσω κάτι που θέλω από μέρες: έχετε ακούσει σε προεμφυτευτικη διαγνωση να ζητάνε "Χ ευρώ/έμβρυο + 1.000€ για το εργαστήριο" ;;;;

Εχω απογοητευτεί γιατί μου ζητάνε ταρίφα από τον Πάγκαλο ένα επιπλέον χιλιάρικο κι έχω ξενερώσει....

Καλημερα! 

Ναι ολοι ζητανε για την βιοψια των εμβρυων + το κοστος ανα εμβρυο... Για τη βιοψια των εμβρυων απο 900-1400€ εχω ακουσει τιμες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, Καλημέρα! Είστε καλά;;;

Να σας ρωτήσω κάτι που θέλω από μέρες: έχετε ακούσει σε προεμφυτευτικη διαγνωση να ζητάνε "Χ ευρώ/έμβρυο + 1.000€ για το εργαστήριο" ;;;;

Εχω απογοητευτεί γιατί μου ζητάνε ταρίφα από τον Πάγκαλο ένα επιπλέον χιλιάρικο κι έχω ξενερώσει....

Κορίτσι εγώ έκανα προεμφυτευτικό για μεσογειακή αναιμία στις 7 βλαστοκύστες που είχα,  στο χωρέμειο στο Αγίας Σοφίας. Μας κόστισε περίπου στις 3000€. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι πήγε που. Μπορείς να κάνεις όμως μία ερώτηση. Απευθυνθήκαμε εκεί γιατί μας είχαν πει οτι είναι από τα πιο αξιόπιστα κ το μονο αναγνωρισμένο κεντρο στην Ελλάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Εμένα μπάνια μου είπε να κάνω, αλλά να μην κάθομαι καθόλου στον ήλιο!!! Επίσης από αναγούλες τίποτα ευτυχώς!!! 

Μάλλον ειναι νωρις για αναγουλες!λες να τις γλυτώσουμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για Μεσογειακή αναιμία θα κάνουμε προεμφυτευτικη διαγνωση. Δυστυχώς δεν μπορώ να απευθυνθώ σε όποιο εργαστήριο θέλω, γιατί θα τα στείλει το κέντρο της εξωσωματικής στον Πάγκαλο. Απλώς μου φαίνεται διπλό κόστος. Δλδ θέλουν 1.000 για να κάτσουν να εξετάσουν τα έμβρυα και 300-400€ για κάθε ένα που θα εξεταστεί;;; Το ίδιο πράγμα δεν είναι;;;

Τέλος πάντων, όπως και να χει πλέον είναι μονόδρομος, αλλά έχω απογοητευτεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Για Μεσογειακή αναιμία θα κάνουμε προεμφυτευτικη διαγνωση. Δυστυχώς δεν μπορώ να απευθυνθώ σε όποιο εργαστήριο θέλω, γιατί θα τα στείλει το κέντρο της εξωσωματικής στον Πάγκαλο. Απλώς μου φαίνεται διπλό κόστος. Δλδ θέλουν 1.000 για να κάτσουν να εξετάσουν τα έμβρυα και 300-400€ για κάθε ένα που θα εξεταστεί;;; Το ίδιο πράγμα δεν είναι;;;

Τέλος πάντων, όπως και να χει πλέον είναι μονόδρομος, αλλά έχω απογοητευτεί...

Τα 1000€ παραπανω που ζητανε ειναι για τη βιοψια των εμβρυων δηλ τη διαδικασια αφαιρεσης των κυτταρων απο το καθε εμβρυο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Για Μεσογειακή αναιμία θα κάνουμε προεμφυτευτικη διαγνωση. Δυστυχώς δεν μπορώ να απευθυνθώ σε όποιο εργαστήριο θέλω, γιατί θα τα στείλει το κέντρο της εξωσωματικής στον Πάγκαλο. Απλώς μου φαίνεται διπλό κόστος. Δλδ θέλουν 1.000 για να κάτσουν να εξετάσουν τα έμβρυα και 300-400€ για κάθε ένα που θα εξεταστεί;;; Το ίδιο πράγμα δεν είναι;;;

Τέλος πάντων, όπως και να χει πλέον είναι μονόδρομος, αλλά έχω απογοητευτεί...

Αν σας χρεώσουν 300€ το έμβρυο βγένουν στα ίδια με το χωρέμειο . 400€ είναι πάρα πολλά. Κ εμάς το κέντρο που ήμασταν στην Θεσσαλονίκη συνεργαζόταν με συγκεκριμένο ιδιωτικό κέντρο κ τους ζητήσαμε να τα στείλουμε στο χωρέμειο. Δεν μας το αρνήθηκαν κ δεν βρίσκω το λόγο. Αν επιτρέπεται ο προεμφυτευτικός είναι ο λόγος που κάνατε εξωσωματική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...