Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η sophiag είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

Ξερει καμια σας αν συνταγογραφειται το prolutex και για ποσο καιρο το περνουμε?

 

Ευχαριστω

Ναι ο γυναικολόγος στα γράφει. Εξαρτάται την περίπτωση. Μπορεί μεχρι και 3 μηνών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα. Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά. Τι είναι αυτό για την ποιότητα της βλαστοκύστης που μας είπε. Κάτι για ΒΒ και CC. Δεύτερη μέρα εμβρυομεταφοράς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/7/2019 at 7:37 ΜΜ, ο/η sofiefin1982 είπε:

Ναι καλέ θα κάτσω μέχρι να τελειώσει το τρίμηνο!!! Δεν με νοιάζει ούτε το σπίτι ούτε τίποτα!!! Τα μωρά να είναι καλά ???

Κοριτσάκι μου τι κάνεις?! Όλα καλά ελπίζω! ❤️❤️❤️❤️????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Κοριτσάκι μου τι κάνεις?! Όλα καλά ελπίζω! ❤️❤️❤️❤️????

Καλά είμαι!!! Είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι κ σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα!!! Δεν έχω καθόλου υγρά πάρα μόνο πόνο στην κοιλιά σαν περιοδου!!! Μάλλον τα μπεμπακια μεγαλώνουν!!! Τώρα είμαι 9 εβδομάδες!!! Εσύ πως πας? Πότε πας για χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλά είμαι!!! Είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι κ σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα!!! Δεν έχω καθόλου υγρά πάρα μόνο πόνο στην κοιλιά σαν περιοδου!!! Μάλλον τα μπεμπακια μεγαλώνουν!!! Τώρα είμαι 9 εβδομάδες!!! Εσύ πως πας? Πότε πας για χοριακη? 

Ουφ! Σε είχα έννοια κοριτσάκι μου! Όλα καλά λοιπόν! ????Για υπέρηχο πότε πας? 

Την άλλη Δευτέρα έχω χοριακή! Έχω μέλλον ακόμα... ???? Νομίζω αυτή τη φορά κυλάει πιο αργά ο χρόνος... Την προηγούμενη ήταν Πάσχα, είχα κάτι να ασχολούμαι... Τώρα... Πφφφφφ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Ουφ! Σε είχα έννοια κοριτσάκι μου! Όλα καλά λοιπόν! ????Για υπέρηχο πότε πας? 

Την άλλη Δευτέρα έχω χοριακή! Έχω μέλλον ακόμα... ???? Νομίζω αυτή τη φορά κυλάει πιο αργά ο χρόνος... Την προηγούμενη ήταν Πάσχα, είχα κάτι να ασχολούμαι... Τώρα... Πφφφφφ! 

Είναι που είναι καλοκαίρι μωρέ!!! Θα περάσει θα δεις και όλα θα είναι καλά!!! Την Τρίτη 16 του μηνός πάω ξανά για υπέρηχο!!! Ελπίζω να είναι καλά τα μικρά μου!!! Έχω φοβηθεί τόσο που όλη μέρα είμαι στο κρεβάτι!!! Έχεις κα ένα σύμπτωμα? Πως νιώθεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Είναι που είναι καλοκαίρι μωρέ!!! Θα περάσει θα δεις και όλα θα είναι καλά!!! Την Τρίτη 16 του μηνός πάω ξανά για υπέρηχο!!! Ελπίζω να είναι καλά τα μικρά μου!!! Έχω φοβηθεί τόσο που όλη μέρα είμαι στο κρεβάτι!!! Έχεις κα ένα σύμπτωμα? Πως νιώθεις? 

Αντε βρε μια χαρά είναι τα μωρά!! Τους αρέσει η ξεκούραση!!! ????

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα νομίζω... Ούτε το ροζακι της εμφυτευσης έχω δει ούτε τίποτα... Το μόνο που έχω είναι τα πονάκια περιόδου κυρίως όταν είμαι όρθια ή καθιστή. Αυτά, που θα πει τίποτα! Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη, αλλά δεν μπορώ να κάνω και κάτι... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αντε βρε μια χαρά είναι τα μωρά!! Τους αρέσει η ξεκούραση!!! ????

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα νομίζω... Ούτε το ροζακι της εμφυτευσης έχω δει ούτε τίποτα... Το μόνο που έχω είναι τα πονάκια περιόδου κυρίως όταν είμαι όρθια ή καθιστή. Αυτά, που θα πει τίποτα! Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη, αλλά δεν μπορώ να κάνω και κάτι... ????

Πόσων ημερών ήταν τα εμβριακια που έβαλες? Εγώ δεν είχα κανένα συμπτωμα πέρα από την δυσκοιλιοτητα!!! Μου είχε κανει εντύπωση που δεν ένιωθα κτ!!! Κι εγώ έτσι πήγα χωρίς άγχος κ τσουπ να τα τα διδυμακια μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Πόσων ημερών ήταν τα εμβριακια που έβαλες? Εγώ δεν είχα κανένα συμπτωμα πέρα από την δυσκοιλιοτητα!!! Μου είχε κανει εντύπωση που δεν ένιωθα κτ!!! Κι εγώ έτσι πήγα χωρίς άγχος κ τσουπ να τα τα διδυμακια μου!!! 

Κοίτα, τα φρέσκα που είχα βάλει ήταν 3ων ημερών... Άμα σου πω ότι δεν ρώτησα καν ποσών ημερών ήταν αυτά που βάλαμε τώρα θα με πιστέψεις?!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κοίτα, τα φρέσκα που είχα βάλει ήταν 3ων ημερών... Άμα σου πω ότι δεν ρώτησα καν ποσών ημερών ήταν αυτά που βάλαμε τώρα θα με πιστέψεις?!!! ????

Καλά έκανες κι εγώ χαλαρή ήμουν κ είχα εμπιστοσύνη στον ντοκτορ!!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά κ να είσαι χαλαρή ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλά έκανες κι εγώ χαλαρή ήμουν κ είχα εμπιστοσύνη στον ντοκτορ!!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά κ να είσαι χαλαρή ???

Ευτυχώς δεν σκέφτομαι τελείως αρνητικά... Κρατάω όμως μικρότερο καλάθι γιατί ήμουν πολύ σίγουρη την πρώτη φορά και έπεσα απότομα! Σ'ευχαριστώ πολύ κούκλα μου! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ευτυχώς δεν σκέφτομαι τελείως αρνητικά... Κρατάω όμως μικρότερο καλάθι γιατί ήμουν πολύ σίγουρη την πρώτη φορά και έπεσα απότομα! Σ'ευχαριστώ πολύ κούκλα μου! ??????

Κι εγώ την πρώτη φορά έτσι ήμουν!!! Νόμιζα ότι θα μείνω αμέσως έγκυος αφού έκανα εξωσωματική!!! Όμως ούτε με την πρώτη ούτε με την δεύτερη!!! Με την τριτη τα καταφέραμε που είχα απογοητευτεί!!! Ποιες ενέσεις έκανες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Κι εγώ την πρώτη φορά έτσι ήμουν!!! Νόμιζα ότι θα μείνω αμέσως έγκυος αφού έκανα εξωσωματική!!! Όμως ούτε με την πρώτη ούτε με την δεύτερη!!! Με την τριτη τα καταφέραμε που είχα απογοητευτεί!!! Ποιες ενέσεις έκανες? 

225 μονάδες gonal έκανα και πήραν 7 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν όλα αλλά προχώρησαν 5. Από αυτά βάλαμε 2 φρέσκα και τώρα άλλα 2... Το 3ο μας δεν τα κατάφερε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Πόσων ημερών ήταν τα εμβριακια που έβαλες? Εγώ δεν είχα κανένα συμπτωμα πέρα από την δυσκοιλιοτητα!!! Μου είχε κανει εντύπωση που δεν ένιωθα κτ!!! Κι εγώ έτσι πήγα χωρίς άγχος κ τσουπ να τα τα διδυμακια μου!!! 

Καλημέρα!με το Καλό!μου κάνει εντύπωση που με διδυμακια δεν ειχες κανενα σύμπτωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Καλημέρα!με το Καλό!μου κάνει εντύπωση που με διδυμακια δεν ειχες κανενα σύμπτωμα!

Δεν είχα κ δεν έχω κανένα σύμπτωμα!!! Ούτε εμετούς ούτε αναγούλες τίποτα!!! Το μόνο που είχα ήταν δυσκοιλιότητα κ απέχθεια σε μυρωδιές!!! Όλα μου μυρίζουν έντονα!!! Μην τα ματιάσω τα μικρά μου δεν με ταλαιπωρούν καθόλου!!! Το στήθος μου επίσης έχει πρηστεί πολύ!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Δεν είχα κ δεν έχω κανένα σύμπτωμα!!! Ούτε εμετούς ούτε αναγούλες τίποτα!!! Το μόνο που είχα ήταν δυσκοιλιότητα κ απέχθεια σε μυρωδιές!!! Όλα μου μυρίζουν έντονα!!! Μην τα ματιάσω τα μικρά μου δεν με ταλαιπωρούν καθόλου!!! Το στήθος μου επίσης έχει πρηστεί πολύ!!! ???

Τέλεια!ταλαιπωρηθηκες πολύ και σου αξίζει να το ζήσεις όλο αυτό με ηρεμία!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Τέλεια!ταλαιπωρηθηκες πολύ και σου αξίζει να το ζήσεις όλο αυτό με ηρεμία!❤

Κοίτα δεν ταλαιπωρηθηκα πολύ!!! Εδω μέσα διαβάζω άλλες κοπέλες με πολλά προβλήματα!!! Εγώ ανατομικά δεν είχα κάτι ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος!!! Οπότε ήμασταν στην κατηγορία ανεξήγητη υπογονιμοτητα!!! Έκανα 2 φορές ωοληψια γτ η πρώτη αγωγή δεν μου έδωσε καλά εμβριακια!!! Μετά αλλάξαμε ενέσεις κ όλα τέλεια!!! Πολύ σημαντικό ήταν ότι ο άντρας μου με στήριζε με χιούμορ σε όλο αυτό!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Κοίτα δεν ταλαιπωρηθηκα πολύ!!! Εδω μέσα διαβάζω άλλες κοπέλες με πολλά προβλήματα!!! Εγώ ανατομικά δεν είχα κάτι ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος!!! Οπότε ήμασταν στην κατηγορία ανεξήγητη υπογονιμοτητα!!! Έκανα 2 φορές ωοληψια γτ η πρώτη αγωγή δεν μου έδωσε καλά εμβριακια!!! Μετά αλλάξαμε ενέσεις κ όλα τέλεια!!! Πολύ σημαντικό ήταν ότι ο άντρας μου με στήριζε με χιούμορ σε όλο αυτό!!! ???

Όπως κ να έχει δύο αποτυχίες σε επιβαρύνουν ψυχολογικά!Σημασία όμως έχει ότι τα κατάφερες!μπράβο και στον άντρα σου!η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο!Στο λεω εγώ που είμαι αγχώδης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Όπως κ να έχει δύο αποτυχίες σε επιβαρύνουν ψυχολογικά!Σημασία όμως έχει ότι τα κατάφερες!μπράβο και στον άντρα σου!η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο!Στο λεω εγώ που είμαι αγχώδης!

Κι εγώ αγχώδης είμαι αλλά έχω παντρευτεί έναν άνθρωπο που είναι η χαρά της ζωής!!! Δεν με πήρε ποτέ από κάτω μόνο όταν προσπαθούσαμε φυσιολογικά!!! Μην το βάζετε κάτω κορίτσια όλες θα γίνουμε μανούλες με κάθε τρόπο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Κι εγώ αγχώδης είμαι αλλά έχω παντρευτεί έναν άνθρωπο που είναι η χαρά της ζωής!!! Δεν με πήρε ποτέ από κάτω μόνο όταν προσπαθούσαμε φυσιολογικά!!! Μην το βάζετε κάτω κορίτσια όλες θα γίνουμε μανούλες με κάθε τρόπο!!! 

Μακάρι! Θα φανεί σε λίγες μέρες!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αντε κουράγιο κορίτσια μου! Οι κόποι μας θα ανταμειφθούν! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️?????

Υπομονή κορίτσι μου!!! Όλες ανυπομονούμε μαζί σας!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελνω τους αγωνιστικους χαιρετισμους μου και ευχες για θετικες χοριακες σε οσα κοριτσια ειναι σε αναμονη! ✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...