Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Ναι κορίτσι μου όλα καλά δόξα το Θεό!! Ξεκούραση θέλει τώρα. 
    • Είδα και τι έγραψες μέρα,οπότε όλα βαίνουν καλώς σωστά? 
    • Όπως είπε και η @Nefeliap κάθε γιατρός λειτουργεί διαφορετικά και θεωρώ πως και σε κάθε κοπέλα ακόμα. Εμένα η μοναδική ορμονική που ήθελε και για την ωοληψια και για την ετ ήταν η tsh. Από κει και πέρα δε μου ζήτησε τίποτα άλλο. Ούτε και τώρα στην εγκυμοσύνη. Ακόμα και σήμερα απλά είπε κάνε έξτρα την τάδε ένεση προγεστερονης.. Προφανώς και στο ραντεβού που έχω την Τρίτη θα ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνουμε κ άλλες ορμόνες κλπ αλλά από τη στιγμή που έχω πει τον εμπιστεύομαι και για να μην τρελαθω κάνω ότι μου πει. Εμένα αυτό με ηρεμεί. Αν εσυ όμως για να είσαι ήρεμη θέλεις να κανεις όλες τις εξετάσεις καλά θα κανεις να το συζητήσεις μαζί του. Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων δε λέω πως είναι το σωστό αυτό που κάνω εγώ αλλά αυτό με το οποίο είμαι εντάξει ψυχολογικά.
    • Πραγματικά δεν ξέρω πως να διαχειριστώ αυτή την κατάσταση με τους γιατρούς, ο ένας κάνει εξετάσεις ο άλλος όχι. Αγχώνομαι τρελά, εννοείται ότι εφ όσον έχουμε μπει στη διαδικασία της εξωσωματικης που μας φθειρει τόσο ψυχικά όσο κ σωματικά το λογικό θα είναι να γίνονται όλες οι εξετάσεις. Είναι κρίμα για μια απλή εξέταση αίματος να πάνε στραφη οι κόποι μας.. Τι να πω.. Εμένα ο γιατρός από τη μέρα της διέγερσης έως και σήμερα που είμαι στο νέο κύκλο, μια εβδομάδα περίπου πριν την ετ δεν μ έχει κάνει ούτε μια εξέταση ορμονική. Του είχα πάει εγώ κάποιες αρχές Μαρτίου.. Από την άλλη αν δεν έχεις κ εμπιστοσύνη στο γιατρό σ τρελενεσαι, δεν γίνεται ν έχεις το άγχος σ και να ψάχνεις κ τι θα έπρεπε να σ είχε κάνει..
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...