Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Τι κανεις κοριτσι μου?? Σε θυμαμαι που μιλαγαμε παλια σε ενα θεματακι... Διαβασα λιγο τωρα τι σου συμβαινει.. Λοιπον επειδη οπως ειπες ειχες ωορρηξια πιο αργα να ξερεις οτι αυτο με την βλεννα που ειχες μπορει να σημαινει κατι.. Ειχε μηπως και τιποτα ροζ μαζι θυμασαι?? Επισης το τεστ μπορει να το εκανες νωρις.. Εγω 4 μερες πριν την περιοδο ειχα αρνητικο τεστ και 2 μερες πριν τξν περιοδο θετικο.. Και ηταν αυτα τα πολυ ευαισθητα!! Ευχομαι να μην την δεις την κοκκινομουρααα!!!!

Καλά είμαι κοπέλα μου εσύ;; Πωωω τι μου κάνεις τώραα! Φωτιά μου ανάβειιςς! Ναι η αλήθεια δεν ήταν εντελώς αδιαφανές όπως άλες φορές αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί γενικά αυτός ο κύκλος μου είναι ότι ναναι!! Εγώ το τεστ το έκανα στις 3 μέρες καθυστέρησης. Αν δεν μου έρθει μέχρι το Σάββατο θα κάνω και πάλι.. Αχχ μακάριιιι κορίτσι μμ! Σήμερα πάντως έχω 14 μέρες μετά την ωοριξία και δεν μου ήρθε ακόμη :)  

Εσύ πώς είσαι;; ακόμη καθόλου συμπτώματα; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 412
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Καλά είμαι κοπέλα μου εσύ;; Πωωω τι μου κάνεις τώραα! Φωτιά μου ανάβειιςς! Ναι η αλήθεια δεν ήταν εντελώς αδιαφανές όπως άλες φορές αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί γενικά αυτός ο κύκλος μου είναι ότι ναναι!! Εγώ το τεστ το έκανα στις 3 μέρες καθυστέρησης. Αν δεν μου έρθει μέχρι το Σάββατο θα κάνω και πάλι.. Αχχ μακάριιιι κορίτσι μμ! Σήμερα πάντως έχω 14 μέρες μετά την ωοριξία και δεν μου ήρθε ακόμη :)  

Εσύ πώς είσαι;; ακόμη καθόλου συμπτώματα; :)

Επειδη και αλλη μια κοπελα ειχα διαβασει ειδε βλεννα με λιγο ροζ την 11η μερα μετ; την ωορρηξια και τελικα ηταν εγκυος γιαυτο στο ειπα.. Μακαρι αγαπη... Την βλεννα σε ποια μερα την ειδες??

Εγω το μονο που εχω τωρα ειναι υπνηλία και ξεκινησε και η συχνοουρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Επειδη και αλλη μια κοπελα ειχα διαβασει ειδε βλεννα με λιγο ροζ την 11η μερα μετ; την ωορρηξια και τελικα ηταν εγκυος γιαυτο στο ειπα.. Μακαρι αγαπη... Την βλεννα σε ποια μερα την ειδες??

Εγω το μονο που εχω τωρα ειναι υπνηλία και ξεκινησε και η συχνοουρια...

Εχτες το είδα, ήταν 13 μέρες μετά την ωοριξία. Μμμ χλωμό το βλέπω! Μέχρι το Σάββατο θα φανεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2019 at 12:56 ΜΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσια να μπω και εγω στην παρεα σας..??? Εχω ενα κοριτσακι 14 μηνων περιπου και πριν 2 βδομαδες εναθα οτι ειμαι εγκυος.. Η πρωτη μου χοριακη μια μερα πριν την περιοδο ηταν 271 και 4 μερες μετα 3.193!! Πηγα την Τεταρτη που μας περασε για υπερηχο και ειδαμε μονο τον σακο. Δεν φανηκαν ακομα  τα  εμβρυακά στοιχεια...  Σηερα ειμαι απο οτι μπορω να υπολογησω απο την περιοδο 5 βδομαδων και 5 ημερων... Π.Μ.Τ μαλλον 20/1...Μου ειπα να ξανα παω σε 2 βδομαδες να ακουσουμε καρδουλααα. Κοριτσια ανυσηχω ομως γιατι το στηθος μου δεν ειναι καθολου μα καθολου πρησμεβο ουτε με ποναει ουτε εχω πονους περιοδου.. Βασικα δεν νιωθω εγκυος!!!! 

Ευχομαι ολες να εχουμε μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!

Κι εγώ ΠΜΤ έχω στις 20 Ιανουαρίου!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/5/2019 at 6:43 ΜΜ, ο/η Άντρεα είπε:

Εχτες το είδα, ήταν 13 μέρες μετά την ωοριξία. Μμμ χλωμό το βλέπω! Μέχρι το Σάββατο θα φανεί!

Κι εγώ έτσι το κατάλαβα, είδα ροζ υγρά 6 μέρες μετά την ωορρηξία. Περίμενα μετά την 6η μέρα πριν τη περίοδο που πιάνει το predictor early, και βγήκε θετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!!! Εγώ είμαι 7 εβδομάδων. Πήγα στο γιατρό κ άκουσα καρδούλα!!!! Ήμουν πολύ φοβισμένη γιατί έχει προηγηθεί αποβολή!!! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει!! Το Ίντερνετ μου βγάζει πήτ 9/1. Τα καλύτερα σε όλες!!   Ν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Laoura10 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!! Εγώ είμαι 7 εβδομάδων. Πήγα στο γιατρό κ άκουσα καρδούλα!!!! Ήμουν πολύ φοβισμένη γιατί έχει προηγηθεί αποβολή!!! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει!! Το Ίντερνετ μου βγάζει πήτ 9/1. Τα καλύτερα σε όλες!!   Ν. 

Καλησπέρα.. καλώς ήρθες.. με το καλό κορίτσι μου.. εύχομαι ότι καλύτερο.. ο γιατρός σου δεν σου έχει δώσει ακόμα ΠΗΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2019 at 7:23 ΜΜ, ο/η Αda είπε:

Καλησπέρα.. καλώς ήρθες.. με το καλό κορίτσι μου.. εύχομαι ότι καλύτερο.. ο γιατρός σου δεν σου έχει δώσει ακόμα ΠΗΤ;

Καλησπέρα με το καλό κ σε σένα!!! Όχι δε μου έχει δώσει.. έκανα τις πρώτες εξετάσεις . Εσυ σε ποιο μήνα είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Laoura10 είπε:

Καλησπέρα με το καλό κ σε σένα!!! Όχι δε μου έχει δώσει.. έκανα τις πρώτες εξετάσεις . Εσυ σε ποιο μήνα είσαι ;

Καλά κι εμένα λίγο πριν την αυχενική διαφάνεια μου έδωσαν.. Μόλις έκλεισα τον τέταρτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Αda είπε:

Καλά κι εμένα λίγο πριν την αυχενική διαφάνεια μου έδωσαν.. Μόλις έκλεισα τον τέταρτο..

Πολύ ωραία, έχεις μπει σε πορεία.. έχω ένα μικρόβιο στα κολπικά εγώ.. θα πάρω λογικά αντιβίωση αργότερα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Laoura10 είπε:

Πολύ ωραία, έχεις μπει σε πορεία.. έχω ένα μικρόβιο στα κολπικά εγώ.. θα πάρω λογικά αντιβίωση αργότερα ...

Εννοείς κάτι σαν μύκητα; Κι εγώ τις τελευταίες δυο εβδομάδες έχω αρκετά υγρά.. όχι όλη μέρα βέβαια.. και είναι σαν νερό.. μου είπε στο επόμενο ραντεβού την άλλη εβδομάδα να κάνουμε καλλιέργεια.. αλλά γενικά έχω διαβάσει ότι είναι πολύ σύνηθες.. κι εγώ είχα στην αρχή μυκητιαση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αda είπε:

Εννοείς κάτι σαν μύκητα; Κι εγώ τις τελευταίες δυο εβδομάδες έχω αρκετά υγρά.. όχι όλη μέρα βέβαια.. και είναι σαν νερό.. μου είπε στο επόμενο ραντεβού την άλλη εβδομάδα να κάνουμε καλλιέργεια.. αλλά γενικά έχω διαβάσει ότι είναι πολύ σύνηθες.. κι εγώ είχα στην αρχή μυκητιαση..

Μάλλον.. το βρηκαμε στα κολπικά στις εξετάσεις .. αύριο θα ενημερωθώ περαιτέρω στο ραντεβού. Μου είπε να μην αγχώνομαι στο τηλέφωνο. Ναι φαίνεται ότι υπάρχουν πολλές περιπτώσεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Laoura10 είπε:

Μάλλον.. το βρηκαμε στα κολπικά στις εξετάσεις .. αύριο θα ενημερωθώ περαιτέρω στο ραντεβού. Μου είπε να μην αγχώνομαι στο τηλέφωνο. Ναι φαίνεται ότι υπάρχουν πολλές περιπτώσεις ..

Ναι κορίτσι μου.. απ' ότι είχα διαβάσει είναι πολύ σύνηθες φαινόμενο λόγω των αλλαγών.. μην ανησυχείς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Linaki.24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε????? Και το έχω να μπω κ να μάθω νέα σας! Τι κάνετε??? Τα μωράκια σας πως πάνε???

Καλησπέρααα.. Εγώ έχω ραντεβού την επόμενη Τετάρτη και ανυπομονώ.. Η κοιλιά μου έχει ήδη φουσκώσει αρκετά.. Νομίζω ότι το άκουσα κιόλας κάποιες φορές αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη.. εσύ πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Αda είπε:

Καλησπέρααα.. Εγώ έχω ραντεβού την επόμενη Τετάρτη και ανυπομονώ.. Η κοιλιά μου έχει ήδη φουσκώσει αρκετά.. Νομίζω ότι το άκουσα κιόλας κάποιες φορές αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη.. εσύ πώς είσαι;

Μπράβο αγάπη μ! Εγώ Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό ανυπομονώωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2019 at 10:46 ΜΜ, ο/η Linaki.24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε????? Και το έχω να μπω κ να μάθω νέα σας! Τι κάνετε??? Τα μωράκια σας πως πάνε???

Καλημερα κοπελα μου!εγω ειχα παει τηνΠαρασκευη και το ειδα το μπεμπε μου ακουσα και καρδουλα!!ολα τελεια μου ειπε ο γιατρος!τωρα ανυπομονωνα ξαναπαω!γενικα ειμαι καλα.ειχα καποιες ανακατωσουρες που τωρα ηρεμησαν,πολυ κουραση και η κοιλια μου εχει φουσκωσει πολυ λιγο!!εσυ πως πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/6/2019 at 4:35 ΜΜ, ο/η Linaki.24 είπε:

Μπράβο αγάπη μ! Εγώ Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό ανυπομονώωωω!!!

Κορίτσι μου πήγες στο γιατρό;; Όλα καλά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!με την δουλεια σας(οσες δουλευετε)τι εχετε κανει?πατε κανονικα?εγω νοιωθω οτι πιεζομαι πολυ γτ εχει δυσκολεψει αυτον τον καιρο και δν εχω την απολυτη βηθεια απο τις συναδελφισες και φοβαμαι για το μικρο μου με τοση ενταση που τραβαω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!με την δουλεια σας(οσες δουλευετε)τι εχετε κανει?πατε κανονικα?εγω νοιωθω οτι πιεζομαι πολυ γτ εχει δυσκολεψει αυτον τον καιρο και δν εχω την απολυτη βηθεια απο τις συναδελφισες και φοβαμαι για το μικρο μου με τοση ενταση που τραβαω!!

εγώ ξανά άρχισα την δουλειά πολύ χαλαρά και μισές ώρες από ότι ήμουν γιατί μετά το αίμα φοβήθηκα... αν δεν αντέχεις ζήτα από τον γιατρό σου επαπειλούμενη άδεια θα παίρνεις λιγότερα αλλά από το τίποτα..  Τώρα μπήκα στις 9εβδομαδες και είμαι πολύ καλά.. σταμάτησαν και τα συχνά πονακια απλά έχω αναγουλες και που κ που εμετούς... εσείς? πητ 7/1 Τελικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!με την δουλεια σας(οσες δουλευετε)τι εχετε κανει?πατε κανονικα?εγω νοιωθω οτι πιεζομαι πολυ γτ εχει δυσκολεψει αυτον τον καιρο και δν εχω την απολυτη βηθεια απο τις συναδελφισες και φοβαμαι για το μικρο μου με τοση ενταση που τραβαω!!

Καλησπέραααα.. πιεζεσαι σωματικά ή ψυχολογικά; Εγώ είμαι δασκάλα.. είμαι τώρα στον 4ο.. Δούλευα κανονικά ως τώρα.. Είχα αρκετές στιγμές έντασης και νεύρων, αν και ευτυχώς όλοι οι συνάδελφοι με πρόσεχαν πολύ.. Με το γιατρό σου το έχεις συζητήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αda είπε:

Καλησπέραααα.. πιεζεσαι σωματικά ή ψυχολογικά; Εγώ είμαι δασκάλα.. είμαι τώρα στον 4ο.. Δούλευα κανονικά ως τώρα.. Είχα αρκετές στιγμές έντασης και νεύρων, αν και ευτυχώς όλοι οι συνάδελφοι με πρόσεχαν πολύ.. Με το γιατρό σου το έχεις συζητήσει;

Καλησπερα!ακριβως για αυτο τον λογο πιεζομαι και εγω!γτ ειμαι παιδαγωγος με ηλικιες παιδιων2,5-4,5 επομενως καταλαβαινεις!και το θεμα ειναι οτι δν μπορω να το παω χαλαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2019 at 11:37 ΜΜ, ο/η Αda είπε:

Κορίτσι μου πήγες στο γιατρό;; Όλα καλά;;

Πήγα Ναι!!! Το παιδακι μ αναπτυσσεται τελεια!!!!Εσεις πως πατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!ακριβως για αυτο τον λογο πιεζομαι και εγω!γτ ειμαι παιδαγωγος με ηλικιες παιδιων2,5-4,5 επομενως καταλαβαινεις!και το θεμα ειναι οτι δν μπορω να το παω χαλαρα!

Ωχ σε καταλαβαίνω.. εγώ είμαι παράλληλη στήριξη σε Δ δημοτικού αλλά το αστέρι μου κάνει μια ολόκληρη ταξη από μόνο του.. στις αρχές με έβγαζε εντελώς εκτός εαυτού και πιστεύω ότι για αυτό ειχα και τα ποναλακια.. αλλά μετά το είδα αλλιώς.. αποφάσισα ότι δεν θα πάθει κάτι το δικό μου το παιδί εξαιτίας το παιδί κάποιας άλλης η οποία δεν ασχολείται κιόλας.. οπότε προσπάθησα λίγο να χαλαρώσω.. αλλα δυστυχώς όσο και να θες δεν γίνεται.. Η γνώμη μου είναι αν προσπαθήσεις να είσαι πιο ήρεμη.. όσο μπορείς.. θεωρώ ότι είναι δύσκολες εποχές για να μείνεις χωρίς δουλειά, εκτός κι αν έχεις αυτή την πολυτέλεια .. αλλιώς ξεκινά το λιγκ πιο χαλαρά και βλέπεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Πήγα Ναι!!! Το παιδακι μ αναπτυσσεται τελεια!!!!Εσεις πως πατε???

Αχ μπράβο κορίτσι μου.. χαίρομαι που.. κι εγώ ανυπομονώ για την Τετάρτη.. Αν και έχω αρχίσει να το νιώθω και είναι συναρπαστικό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...