Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Και εγω εχω υπνηλία...αφου σχολασω απο την δουλειά θα κοιμηθω σιγουρα 3.5 ωρες...ξυπνάω κανω μια δουλιτσα κάθε φορα οχι παραπάνω και ξανα τέζα... Καμια φορα εχω μικρα ποναλακια τα οποια δεν διαρκουν πολυ...το στηθος μου μεχρι προχθες δεν μπορουσα να το ακουμπήσω..τις τελευταίες δυο μερες παραμενει πρησμενο αλλα τουλαχιστον δεν ποναει τοσο πολυ! Δεν ξερω αν ειναι σύμπτωμα...ενω δεν εχω ναυτιες δεν εχω αναγουλες μου εχει κοπει η ορεξη για φαγητό...υπάρχουν μερες που λεω θα φαω γιατι πρέπει...και πιεζω τον ευατο μου. Για να ειμαι ειλικρινείς μου εχει κοπει η ορεξη για σωστο φαγητό. Μολις σκεφτω πιτσες Και μακαρονάδες παθαινω κοκομπλοκο. Και αυτες τις δυο μερες με τα τοοοοοοοοσα πολλα υγρά που μιλησα με τον γιατρο μου και με καθησύχασε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 412
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Και εγω εχω υπνηλία...αφου σχολασω απο την δουλειά θα κοιμηθω σιγουρα 3.5 ωρες...ξυπνάω κανω μια δουλιτσα κάθε φορα οχι παραπάνω και ξανα τέζα... Καμια φορα εχω μικρα ποναλακια τα οποια δεν διαρκουν πολυ...το στηθος μου μεχρι προχθες δεν μπορουσα να το ακουμπήσω..τις τελευταίες δυο μερες παραμενει πρησμενο αλλα τουλαχιστον δεν ποναει τοσο πολυ! Δεν ξερω αν ειναι σύμπτωμα...ενω δεν εχω ναυτιες δεν εχω αναγουλες μου εχει κοπει η ορεξη για φαγητό...υπάρχουν μερες που λεω θα φαω γιατι πρέπει...και πιεζω τον ευατο μου. Για να ειμαι ειλικρινείς μου εχει κοπει η ορεξη για σωστο φαγητό. Μολις σκεφτω πιτσες Και μακαρονάδες παθαινω κοκομπλοκο. Και αυτες τις δυο μερες με τα τοοοοοοοοσα πολλα υγρά που μιλησα με τον γιατρο μου και με καθησύχασε... 

Και εμενα το ιδιο με το φαγητο.ενω πριν απο την εγκυμοσυνη ακολουθουσα σωστη διατροφη ,τωρα με το που δω μια διαφημιση γλυκισματος η πιτσα,σουβλακια στην tv μου τρερουν τα σαλια!!!βεβαια προσπαθω ν κρατηθω μακρυα απο τετοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι.. σήμερα μου είπαν ότι είναι καλό να αρχίσω να χρησιμοποιώ προληπτικά κρέμα για ραγαδες.. τι άποψη έχετε; ξέρετε κάποιο συγκεκριμένο προϊόν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Αda είπε:

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι.. σήμερα μου είπαν ότι είναι καλό να αρχίσω να χρησιμοποιώ προληπτικά κρέμα για ραγαδες.. τι άποψη έχετε; ξέρετε κάποιο συγκεκριμένο προϊόν;

Καλημέρα!! 

Η ξαδέρφη μου κ στις 2 εγκυμοσύνες της χρησιμοποιούσε σπαθολαδο κ δεν έχει ραγάδες.. Κι εγώ αυτό σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η dimitra_6 είπε:

Καλημέρα!! 

Η ξαδέρφη μου κ στις 2 εγκυμοσύνες της χρησιμοποιούσε σπαθολαδο κ δεν έχει ραγάδες.. Κι εγώ αυτό σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω..

εμένα ο γιατρός μου, μου είπε για κρέμα ραγάδων και έχω διαβάσει αρκετές θετικές απόψεις για το αμυγδαλέλαιο... το σπαθόλαδο το βρίσκουμε στα φαρμακεία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπαθολαδο; Πρώτη φορά το ακούω.. Τι αμυγδαλελαιο ήξερα ότι είναι γενικά πολύ καλό για διάφορα άλλα αυτή τη χρήση δεν την ήξερα.. Σας ευχαριστώ πάντως κορίτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mayland είπε:

εμένα ο γιατρός μου, μου είπε για κρέμα ραγάδων και έχω διαβάσει αρκετές θετικές απόψεις για το αμυγδαλέλαιο... το σπαθόλαδο το βρίσκουμε στα φαρμακεία? 

Ποια κρέμα σου προτείνει; Εγώ δεν τον ρώτησα.. το ξέχασα.. μήπως να τον πάρω ένα τηλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Αda είπε:

Ποια κρέμα σου προτείνει; Εγώ δεν τον ρώτησα.. το ξέχασα.. μήπως να τον πάρω ένα τηλ;

Prevenstria της frezyderm δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Απο ποιο μηνα ειναι καλο να ξεκινησουμε να βαζουμε κρεμα για τις ραγαδες?εγω εχω ακουσει και το baby oil

Εμένα μου είπαν για το bio oil... Θα πάρω το γιατρό μου αύριο και θα σας πω.. Όλοι μου έχουν πει ότι θα έπρεπε να έχω ξεκινήσει ήδη.. είμαι λίγο πριν τον 4ο.. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι έχω φουσκώσει ήδη αρκετά.. και στήθος και κοιλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω οταν ερθει η ωρα να ξεκινησω να βαζω γτ ακπμα θεωρω ειναι πολυ νωρις θα κοιταξω οτι πιο φυτικο γτ ακομα και για τις κρεμες του προαωπου που εχω ψαξει πολλες περιεχουν ουσιες που σε οδηγουν σε καρκινωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Εγω οταν ερθει η ωρα να ξεκινησω να βαζω γτ ακπμα θεωρω ειναι πολυ νωρις θα κοιταξω οτι πιο φυτικο γτ ακομα και για τις κρεμες του προαωπου που εχω ψαξει πολλες περιεχουν ουσιες που σε οδηγουν σε καρκινωματα

Άρα τι προτείνεις; έχεις κάτι υποψην σου; Κι εγώ χρησιμοποιώ μόνο απλή βαζελίνη σε πόδια και χέρια και για το πρόσωπο κάποιες φορές την κλασική bepanthol.. τίποτα άλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Κοριτσάκια Καλημέρα! Είχα μέρες να μπω γιατί δν προλάβαινα ξεστρωσα τα χάλια κ είχα μπλέξει! Τι μ κάνετε??

Αχ πρέπει να την κάνω κι εγώ αυτή τη δουλειά οπωσδήποτε.. εχω κάτι ποναλακια τις τελευταίες μέρες αλλά ήμουν αρκετά αγχωμενη και φορτισμένη συναισθηματικά με διάφορα και θεωρώ ότι είναι από αυτό.. εσένα πώς πάει η εγκυμοσύνη σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αda είπε:

Άρα τι προτείνεις; έχεις κάτι υποψην σου; Κι εγώ χρησιμοποιώ μόνο απλή βαζελίνη σε πόδια και χέρια και για το πρόσωπο κάποιες φορές την κλασική bepanthol.. τίποτα άλλο.. 

Κοιτα δν το εχω ψαξει ακομα αλλα μπορεις να ρωτησεις τον γιατρο η τον φαρμακοποιο σου τι θα βοηθουσε αλλα να ειναι μονο φυτικο χωρις χημικα μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αda είπε:

Αχ πρέπει να την κάνω κι εγώ αυτή τη δουλειά οπωσδήποτε.. εχω κάτι ποναλακια τις τελευταίες μέρες αλλά ήμουν αρκετά αγχωμενη και φορτισμένη συναισθηματικά με διάφορα και θεωρώ ότι είναι από αυτό.. εσένα πώς πάει η εγκυμοσύνη σου

Εγω προσπαθησα οτι μπορω να τα αποφυγω!εδωσα τα δυο μεγαλα εξω και με βπηθεια η μαμα μου και η πεθερα μου!και εγω ωρες ωρες εχω πονους περιοδου και βλεννες αφου τρομαζω!!λιγο ζαλαδα,ανακατωσουρα και πολυ υπνηλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2019 at 3:01 ΜΜ, ο/η Mayland είπε:

Prevenstria της frezyderm δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλή... 

Καλημέρα κορίτσια.. τι κάνετε; Ρώτησα το γιατρό μου και μου είπε ναι στη frezyderm όχι στο bio oil.. γενικά μου είπε όχι σε σπαθελαιο και αμυγδαλελαιο γιατί λέει περιέχουν πολλη βιταμίνη Ε (αν δεν κάνω λάθος) και δεν καλό για το μωρό .. Η συγκεκριμένη εταιρεία έχει δύο ειδών κρέμα για ραγαδες.. μια για επούλωση και μία για πρόληψη που λέει ότι την ξεκινάς από τον 3ο.. εγώ πάντως θα την πάρω, δεν θα ρισκάρω να το αφήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2019 at 2:51 ΜΜ, ο/η vasiliki30 είπε:

Εγω προσπαθησα οτι μπορω να τα αποφυγω!εδωσα τα δυο μεγαλα εξω και με βπηθεια η μαμα μου και η πεθερα μου!και εγω ωρες ωρες εχω πονους περιοδου και βλεννες αφου τρομαζω!!λιγο ζαλαδα,ανακατωσουρα και πολυ υπνηλια!!

Κι εγώ έξω θα τα δώσω, αλλά πρέπει και κάποιος να τα μαζέψει.. περιμένω την μαμά μου να έρθει επιτέλους την Παρασκευή.. Τρίτη και Τετάρτη είχα λίγο έντονα ποναλακια και πήρα το γιατρό και μου έδωσε μαγνήσιο.. άλλο ένα χάπι προστέθηκε στη συλλογή μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Αda είπε:

Κι εγώ έξω θα τα δώσω, αλλά πρέπει και κάποιος να τα μαζέψει.. περιμένω την μαμά μου να έρθει επιτέλους την Παρασκευή.. Τρίτη και Τετάρτη είχα λίγο έντονα ποναλακια και πήρα το γιατρό και μου έδωσε μαγνήσιο.. άλλο ένα χάπι προστέθηκε στη συλλογή μου!!!

Εμενα μονο το φολικο οξυ μου εχει δωσει μου ειπε μονο αν δω αιμα να του πω.καποιες μερες νοιωθω εντονα πονακια και εγω αλλα κραταει μια μερα και μετα περναει!μπορει να ειναι και που κουραστηκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Εμενα μονο το φολικο οξυ μου εχει δωσει μου ειπε μονο αν δω αιμα να του πω.καποιες μερες νοιωθω εντονα πονακια και εγω αλλα κραταει μια μερα και μετα περναει!μπορει να ειναι και που κουραστηκες!

Ναι το σκέφτηκα κι εγώ αυτό.. είχα από την αρχή πόνους περιόδου και για αυτό μου έδωσε προγεστερόνη.. τώρα το μαγνήσιο δεν ξέρω γιατί .. νομίζω κάνει καλο στις κράμπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είδα τη συνομιλία σας και ήμουν συνεχώς με ένα χαμόγελο στο στόμα! πολύ σας χαίρομαι!! Εύχομαι να το ζήσω και εγώ σύντομα!!! Έχω 2 ερωτήσεις να σας κάνω.. 1. Τι συμπτώματα είχατε τη μέρα που περιμένατε περίοδο. και 2. Επειρεάζει τελικά το άγχος στην εγκυμοσύνη; είσασταν αγχομένες και συλάβατε ή καταφέρατε να το περιορίσετε;
Περιμένω περίοδο σήμερα, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα δω, έχω κράμπες και έχω φουσκώσει μέχρι σκασμού. Προσπαθούμε αρκετό διάστημα με τον σύντροφο μου για νιννάκι, κάναμε τις απαραίτητες εξετάσεις όλα καλά αλλά νιννάκι πουθενά. Αναρωτιέμαι αν το άγχος τελικά είναι τόσο σημαντικός παράγοντας και μας εμποδίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μου είδα τη συνομιλία σας και ήμουν συνεχώς με ένα χαμόγελο στο στόμα! πολύ σας χαίρομαι!! Εύχομαι να το ζήσω και εγώ σύντομα!!! Έχω 2 ερωτήσεις να σας κάνω.. 1. Τι συμπτώματα είχατε τη μέρα που περιμένατε περίοδο. και 2. Επειρεάζει τελικά το άγχος στην εγκυμοσύνη; είσασταν αγχομένες και συλάβατε ή καταφέρατε να το περιορίσετε;
Περιμένω περίοδο σήμερα, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα δω, έχω κράμπες και έχω φουσκώσει μέχρι σκασμού. Προσπαθούμε αρκετό διάστημα με τον σύντροφο μου για νιννάκι, κάναμε τις απαραίτητες εξετάσεις όλα καλά αλλά νιννάκι πουθενά. Αναρωτιέμαι αν το άγχος τελικά είναι τόσο σημαντικός παράγοντας και μας εμποδίζει.κ

Καλησπερα!εγω ηταν η περιοδος που το ειχα βγαλει τελειως απο το μυαλο μου.ειχαμε χασει τον ξαδερφο μου 44 χρονων και με επηρεασε τοσο πολυ που σκεφτομουν αξιζει να κανω παιδι και λεω αστο κι οπως ερθει και τλκ τον επομενο μηνα ηρθε!!εγω ειχα ολα τα συμπτωματα περιοδου εκτος απο πονο στο στηθος που αρχισε να ποναει μετα εβγαλα λιγο αιμα και μετα τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!εγω ηταν η περιοδος που το ειχα βγαλει τελειως απο το μυαλο μου.ειχαμε χασει τον ξαδερφο μου 44 χρονων και με επηρεασε τοσο πολυ που σκεφτομουν αξιζει να κανω παιδι και λεω αστο κι οπως ερθει και τλκ τον επομενο μηνα ηρθε!!εγω ειχα ολα τα συμπτωματα περιοδου εκτος απο πονο στο στηθος που αρχισε να ποναει μετα εβγαλα λιγο αιμα και μετα τελος!

Αχχ μακάρι να μπορέσω να το βγάλω και εγώ από το μυαλό μου! και εγώ εχω όλα τα συμπτώματα περιόδου εκτός πρισμένο στήθος, αλλά είμαι 99% σίγουρη ότι θα δω.. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μου είδα τη συνομιλία σας και ήμουν συνεχώς με ένα χαμόγελο στο στόμα! πολύ σας χαίρομαι!! Εύχομαι να το ζήσω και εγώ σύντομα!!! Έχω 2 ερωτήσεις να σας κάνω.. 1. Τι συμπτώματα είχατε τη μέρα που περιμένατε περίοδο. και 2. Επειρεάζει τελικά το άγχος στην εγκυμοσύνη; είσασταν αγχομένες και συλάβατε ή καταφέρατε να το περιορίσετε;
Περιμένω περίοδο σήμερα, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα δω, έχω κράμπες και έχω φουσκώσει μέχρι σκασμού. Προσπαθούμε αρκετό διάστημα με τον σύντροφο μου για νιννάκι, κάναμε τις απαραίτητες εξετάσεις όλα καλά αλλά νιννάκι πουθενά. Αναρωτιέμαι αν το άγχος τελικά είναι τόσο σημαντικός παράγοντας και μας εμποδίζει.

Καλησπέρα.. καλώς ήρθες.. σου εύχομαι σύντομα να έχεις θετικά αποτελέσματα.. εγώ πάλι κορίτσι μου και πόνους στο στήθος είχα και παραπάνω από ότι συνήθως θα έλεγα.. απλά αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση ήταν ότι εμφανίστηκαν πολύ έντονες φλέβες πάνω (είμαι βέβαια και πολύ λευκή).. μεγάλες πράσινες φλέβες.. αυτό ήμουν σίγουρη ότι δεν είχε ξανασυμβεί πριν από περίοδο μου.. επίσης αποφάσισα να κάνω το τεστ οταν δύο συνεχόμενα πρωινά σηκώθηκα με αυτόν τον πολύ γνώριμο πόνο που ΠΑΝΤΑ σήμαινε για μένα ότι το αίμα είχε κατέβει και τελικά αίμα γιοκ.. αυτά.. όσο για το άγχος, μην κοροϊδευόμαστε, όλες το έχουμε σίγουρα στο μυαλό μας.. εγώ δεν μπορώ να σου πω γιατί κάναμε όλες τις εξετάσεις μας και τον πρώτο μήνα προσπαθειών ήρθε κιόλας.. δεν ξέρω τι θα γινόταν αν περνούσε ο πρώτος μήνας.. απλά σίγουρα επηρεάζει το άγχος.. προσπάθησε να χαλαρώσεις και να δεις που όλα θα πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...