Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Να δεις ποσο θα χαρείς οταν το ακούσεις...δεν θα το πιστεύεις!!! Ανυπομονω να παω παλι την Παρασκευή... 

Μπράβο κοριτσάκι μου! Μέσα από την καρδιά μ χάρηκα πολύ γ τ μωράκι σου!!! Χτυπάει γρήγορα η καρδούλα του???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 412
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Linaki.24 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Μέσα από την καρδιά μ χάρηκα πολύ γ τ μωράκι σου!!! Χτυπάει γρήγορα η καρδούλα του???

Αααχχχ τι να σου πω...μου φανηκε ότι χτυπουσε αρκετα γρήγορα. Ειναι παρα πολυ συγκινητικό...δεν πιστευα στα αυτια μου...ειχα παρει και το ντετεκτιβικο υφος απεναντι στον γιατρό. Τον ρωτουσα αν ειναι ολα φυσιολογικα μεχρι στιγμής...τρόμαξα η καημένη με αυτα τα υγρά. Θα παω την Παρασκευή και δεν ξέρω καν τι να τον ρωτήσω. Ειμαι σε μια φαση που προσπαθω να καταλαβω τι συμβαίνει...και ενω γενικα με τους γιατρους εχω καλη Επικοινωνία, απορίες μπορω να κανω συζήτηση ( ειμαι κατα φαντασιαν ασθενης και διαβαζω πολυ ) στην προκειμενη περίπτωση νιωθω οτι δεν εχω καμια Ερώτηση. Πέραν απο το αν ειναι ολα Καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mayland είπε:

Αααχχχ τι να σου πω...μου φανηκε ότι χτυπουσε αρκετα γρήγορα. Ειναι παρα πολυ συγκινητικό...δεν πιστευα στα αυτια μου...ειχα παρει και το ντετεκτιβικο υφος απεναντι στον γιατρό. Τον ρωτουσα αν ειναι ολα φυσιολογικα μεχρι στιγμής...τρόμαξα η καημένη με αυτα τα υγρά. Θα παω την Παρασκευή και δεν ξέρω καν τι να τον ρωτήσω. Ειμαι σε μια φαση που προσπαθω να καταλαβω τι συμβαίνει...και ενω γενικα με τους γιατρους εχω καλη Επικοινωνία, απορίες μπορω να κανω συζήτηση ( ειμαι κατα φαντασιαν ασθενης και διαβαζω πολυ ) στην προκειμενη περίπτωση νιωθω οτι δεν εχω καμια Ερώτηση. Πέραν απο το αν ειναι ολα Καλα...

Χχαχχαχαχχαχαχαχ σε νιώθω! Γιατί όμως θα πας πάλι αυτή την εβδομάδα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mayland Τι ωραία νέα είναι αυτά!! Μπράβο κορίτσι μου!! 

Εγώ αύριο το πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό..! Ελπίζω να είναι όλα καλά!

@Linaki.24Τη δύσπνοια σαν συμπτώμα το έχω ακούσει.. χρειάζεσαι ξεκούραση και να πίνεις αρκετό νερό!  Τον γιατρό σου τον ενημέρωσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Καλημερα!!!!! Πολυ χαρηκα!!!! Ποσο πολυ σε ζηλευωωωωω!!!! Εγώ την άλλη εβδομάδα θα ακούσω την καρδούλα του!!!!!!!!

Να ρωτησω εγω κατι σε ποια εβδομαδα ακουσατε καρδουλα?εγω πρωτη επισκεψη θα πςω την Πεμπτη στην 6η εβδομαδα.υπαρχει περιπτωση να ακουσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η dimitra_6 είπε:

@Mayland Τι ωραία νέα είναι αυτά!! Μπράβο κορίτσι μου!! 

Εγώ αύριο το πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό..! Ελπίζω να είναι όλα καλά!

@Linaki.24Τη δύσπνοια σαν συμπτώμα το έχω ακούσει.. χρειάζεσαι ξεκούραση και να πίνεις αρκετό νερό!  Τον γιατρό σου τον ενημέρωσες;

Όχι δν τον ενημέρωσα το θεώρησα ψιλοασημαντο..... Να τον ενημερώσω Ε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Να ρωτησω εγω κατι σε ποια εβδομαδα ακουσατε καρδουλα?εγω πρωτη επισκεψη θα πςω την Πεμπτη στην 6η εβδομαδα.υπαρχει περιπτωση να ακουσω?

Εγώ δν έχω ακούσει καρδούλα την άλλη εβδομάδα!Την άλλη Πέμπτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Linaki.24 είπε:

Όχι δν τον ενημέρωσα το θεώρησα ψιλοασημαντο..... Να τον ενημερώσω Ε????

Παρατήρησε πότε το παθαίνεις, π.χ. όταν ανεβαίνεις σκάλες κ αν δεν μπορείς να πας με ανσασερ να τις ανεβαίνεις πιο αργά... Ενημέρωσε τον, μπορεί να έχει κάποιο τρικ.. Γενικά κάνε ήρεμες και αργές κινήσεις!! Στο λέω εγώ ήμουν σβούρα κ τώρα περπατάω σαν την κότα λόγω προσοχής.. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Να ρωτησω εγω κατι σε ποια εβδομαδα ακουσατε καρδουλα?εγω πρωτη επισκεψη θα πςω την Πεμπτη στην 6η εβδομαδα.υπαρχει περιπτωση να ακουσω?

Συνήθως από την 6η εβδομάδα αρχίζει να χτυπάει και να ακούγεται.. Βέβαια, παίζει ρόλο κ πότε έγινε η σύλληψη κ η εμφύτευση.. Σε μια καθυστερημένη σύλληψη δεν ακούγεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimitra_6 είπε:

Συνήθως από την 6η εβδομάδα αρχίζει να χτυπάει και να ακούγεται.. Βέβαια, παίζει ρόλο κ πότε έγινε η σύλληψη κ η εμφύτευση.. Σε μια καθυστερημένη σύλληψη δεν ακούγεται. 

Πρωτος υπερηχος φανταζομαι ειναι κολπικος?ειναι επικυνδηνο αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον θεωρούν απαραίτητο τον κολπικό σε αυτό το διάστημα, γιατί είναι πολύ μικρό ακόμα και δεν φαίνεται καλά αλλιώς.. Απ'οτι έχω ακούσει έχει μικρή επικινδυνότητα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimitra_6 είπε:

Τον θεωρούν απαραίτητο τον κολπικό σε αυτό το διάστημα, γιατί είναι πολύ μικρό ακόμα και δεν φαίνεται καλά αλλιώς.. Απ'οτι έχω ακούσει έχει μικρή επικινδυνότητα.. 

 

Αυτο με τρομαζει πολυ γτ και εγω το ιδιο εχω ακουσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dimitra_6 είπε:

@Mayland Τι ωραία νέα είναι αυτά!! Μπράβο κορίτσι μου!! 

Εγώ αύριο το πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό..! Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Ναι! Καθε φορα που παω και ειναι ολα καλα...αισθάνομαι αλλος άνθρωπος...Μια σιγουριά! Μην ανησυχείς!!! Θα ειναι ολα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimitra_6 είπε:

Τον θεωρούν απαραίτητο τον κολπικό σε αυτό το διάστημα, γιατί είναι πολύ μικρό ακόμα και δεν φαίνεται καλά αλλιώς.. Απ'οτι έχω ακούσει έχει μικρή επικινδυνότητα.. 

 

Καπου διαβασα σημερα ότι οσους κολπικους υπερηχους και να κανουμε δεν κρυβει κινδύνους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Εγώ είμαι στην 15 σχεδόν εβδομάδα.. Είμαι μια χαρά, ούτε ζαλάδες, ούτε ναυτίες ευτυχώς.. Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου.. Γενικά έχω ένα συνεχές άγχος γιατί δεν ακούω ακόμα το μωρό και νιώθω αυτή την ανασφάλεια, τι κάνει, πώς είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Καλημέρααα Κ εγώ έχω από την Κυριακή ανακατωσούρες κ πολύ υπνηλία..... Δεν ξέρω δν μ αρέσει αυτό καθόλου...:/ Στο μεταξύ με πιάνουν κ δυσπνοιες, βρε κορίτσια ξέρετε είναι φυσιολογικό αυτό????

Είναι απόλυτα φυσιολογικό.. κι εγώ ένιωθα ακριβώς τα ίδια τους δύο πρώτους μήνες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Καπου διαβασα σημερα ότι οσους κολπικους υπερηχους και να κανουμε δεν κρυβει κινδύνους... 

Κορίτσια εγώ έκανα κολπίσκους μέχρι και την 12η εβδομάδα που έκανα την αυχενική διαφάνεια.. δεν έπαθα τίποτα απολύτως.. μην αγχώνεστε, ξέρουν τι κάνουν.. Είναι όντως ακόμα πολύ μικρακια και δεν μπορούν να τα δουν από πάνω.. Μην ανησυχείτε όμως.. Θα δείτε, ότι όσο κι αν σας τρομάζει ο κολπικός και όσο άβολο κι αν είναι, μόλις δείτε αυτό το φουσκακι και ακούσετε και καρδούλα τα ξεχνάτε όλα στο λεπτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η dimitra_6 είπε:

Παρατήρησε πότε το παθαίνεις, π.χ. όταν ανεβαίνεις σκάλες κ αν δεν μπορείς να πας με ανσασερ να τις ανεβαίνεις πιο αργά... Ενημέρωσε τον, μπορεί να έχει κάποιο τρικ.. Γενικά κάνε ήρεμες και αργές κινήσεις!! Στο λέω εγώ ήμουν σβούρα κ τώρα περπατάω σαν την κότα λόγω προσοχής.. χαχα

Άκου Με πιάνει εκεί π είμαι ήρεμη! Τον ενημέρωσα κ μ είπε οτι είναι φυσιολογικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Πήγαμε σήμερα στον γιατρό, όλα καλά! Αλλά δεν ακούσαμε καρδούλα κ λίγο φοβήθηκα κ απογοητεύτηκα στην αρχή.. Μετά σκέφτηκα πως μάλλον έγινε αργά η εμφύτευση γι'αυτό.. Ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ, να είμαι ήρεμη και να ξαναπάω σε 2 βδομάδες..!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η dimitra_6 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Πήγαμε σήμερα στον γιατρό, όλα καλά! Αλλά δεν ακούσαμε καρδούλα κ λίγο φοβήθηκα κ απογοητεύτηκα στην αρχή.. Μετά σκέφτηκα πως μάλλον έγινε αργά η εμφύτευση γι'αυτό.. Ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ, να είμαι ήρεμη και να ξαναπάω σε 2 βδομάδες..!!

 

Μπραβο κοριτσι!ολα καλα να πανε!σου εδωσε ημερομηνια τοκετου?εγω αυριο θα παω πρωτη φορα και εχω αρκετο αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η dimitra_6 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Πήγαμε σήμερα στον γιατρό, όλα καλά! Αλλά δεν ακούσαμε καρδούλα κ λίγο φοβήθηκα κ απογοητεύτηκα στην αρχή.. Μετά σκέφτηκα πως μάλλον έγινε αργά η εμφύτευση γι'αυτό.. Ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ, να είμαι ήρεμη και να ξαναπάω σε 2 βδομάδες..!!

 

Μην αγχώνεσαι μάτια μ κ εγώ 6 εβδομάδων πηγα αλλα δν ακούσαμε καρδούλα κ θα πάω μετά από 2 εβδομάδες την άλλη Πέμπτη δηλαδή! Αφού είναι ενδομήτριο όλα καλά!!!!!! Σπάνια ακούγεται από την 6η έτσι μ είπε τουλάχιστον ο γιατρός μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Μπραβο κοριτσι!ολα καλα να πανε!σου εδωσε ημερομηνια τοκετου?εγω αυριο θα παω πρωτη φορα και εχω αρκετο αγχος!

Μην αγχώνεσαι θα πάνε ολα τελεια!!!! Κ εγω ετσι αγχώθηκα που θα το έβλεπα για 1η φορά αφού να φανταστείς μόλις η κοπέλα στην υποδοχή μ είπε Λίνα πέρασε είπα θα πάθω έμφραγμα! Η καρδιά μ έπιασε 280 χτύπους!!! Χαχχαχαχαχχαχαχαχ!!!??? Όλα καλά θα μας πάνε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Linaki.24 είπε:

Μην αγχώνεσαι θα πάνε ολα τελεια!!!! Κ εγω ετσι αγχώθηκα που θα το έβλεπα για 1η φορά αφού να φανταστείς μόλις η κοπέλα στην υποδοχή μ είπε Λίνα πέρασε είπα θα πάθω έμφραγμα! Η καρδιά μ έπιασε 280 χτύπους!!! Χαχχαχαχαχχαχαχαχ!!!??? Όλα καλά θα μας πάνε!!!!

Δνν το εχω συνηδητοποιησει ακομα!νομιζω οτι σε καποια αλλη συμβαινει!αφου πολλες φορες ξεχναω οτι ειμαι εγκυος!δν ξερω αν συμβαινει και σε σας αυτο!!σου εδωσε ημερομηνιες τοκετου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vasiliki30 είπε:

Δνν το εχω συνηδητοποιησει ακομα!νομιζω οτι σε καποια αλλη συμβαινει!αφου πολλες φορες ξεχναω οτι ειμαι εγκυος!δν ξερω αν συμβαινει και σε σας αυτο!!σου εδωσε ημερομηνιες τοκετου?

Εγώ δν το ξεχνάω γιατί έχει φουσκώσει η κοιλίτσα μ! Μ φαίνεται απίστευτο κ εμένα! Ναι μ είπε 7 Ιανουαρίου! Εσένα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...