Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 412
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια.. εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες και ότι καλύτερο για σας και τα μωράκια σας.. Εγώ είμαι στην 13 προς 14 εβδομάδα με ΠΗΤ 06/11.. είχα κι εγώ πονακια περιόδου από την αρχή. Μου έδωσε ένα utrogestan ημερησίως και αφού τα πονακια δεν σταμάτησαν μου τα έκανε 2 και κολπικά το βράδυ.. από τότε νιώθω μια χαρά.. όσο για τα υγρά, έχω κι εγώ αρκετά αλλά δεν είναι λέει τίποτα ανησυχητικό. Ακόμα κι αν περάσει το πρώτο τρίμηνο, το άγχος δεν αποβάλλεται ποτέ. Υπάρχει πάντα η ανησυχία.. είναι όλα καινούρια και φαίνονται όλα τόσο μα τόσο παράξενα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!μιλησα τωρα με τον γυναικολογο μου γτ εκανα τριτη χοριακη την βρηκε πολυ καλη και μου ειπε πρωτο τριμηνο οχι επαφες και οχι βαψιμο μαλλιων και νυχια.εσας τι σας εχει πει για αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!μιλησα τωρα με τον γυναικολογο μου γτ εκανα τριτη χοριακη την βρηκε πολυ καλη και μου ειπε πρωτο τριμηνο οχι επαφες και οχι βαψιμο μαλλιων και νυχια.εσας τι σας εχει πει για αυτα?

Κι εμένα ακριβώς τα ίδια μου είχε πει.. βέβαια να σας πω την αλήθεια εγώ τα νύχια μου τα έκανα τις μέρες του Πάσχα και ήμουν στην 12η εβδομάδα.. ☺️ Η κοπέλα που τα κάνει είναι ξαδέρφη μου και τα έκανε και στις 2 εγκυμοσύνες της. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Αda είπε:

Κι εμένα ακριβώς τα ίδια μου είχε πει.. βέβαια να σας πω την αλήθεια εγώ τα νύχια μου τα έκανα τις μέρες του Πάσχα και ήμουν στην 12η εβδομάδα.. ☺️ Η κοπέλα που τα κάνει είναι ξαδέρφη μου και τα έκανε και στις 2 εγκυμοσύνες της. .

Εχεις κατι να μοου προτεινεις εγω που εχω πολλες ασπρες τριχες και σν μ αρεσει να κυκλοφορω ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Εχεις κατι να μοου προτεινεις εγω που εχω πολλες ασπρες τριχες και σν μ αρεσει να κυκλοφορω ετσι?

Να σου πω την αλήθεια εγώ είχα φροντίσει και είχα φέρει τα μαλλιά μου στο φυσικό τους χρώμα από όταν αποφασίσαμε ότι θα ξεκινήσουμε τις προσπάθειες, πριν καλά καλά κάνω προγεννητικό έλεγχο, κτλ. . Οπότε δεν χρειάστηκε να τι ψάξω παραπανω.. όμως από συζητήσεις που έχω κάνει με την κομμώτρια μου, μου έχει πει ότι ακόμα και οι φυτικές βαφές έχουν μέσα χημικά.. οποιαδήποτε βαφή καλύπτει τα λευκά πρέπει να έχει χημικό οπωσδήποτε, διαφορετικά δεν θα κρατούσε.. γενικά έχω ακούσει γιατρούς που δεν είναι τόσο ενάντια στο μανικιούρ αλλά οι περισσότεροι είναι κάθετοι σε σχέση με τη βαφή μαλλιών.. έχω ακούσει βέβαια κοπέλες  που παίζουν με ανταύγειες και δεν τις ξεκινούν από τη ρίζα . . Κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι το ίδιο αποτέλεσμα.. θα πρότεινα λοιπόν να το συζητήσεις με το γιατρό σου για να είσαι σίγουρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Εχεις κατι να μοου προτεινεις εγω που εχω πολλες ασπρες τριχες και σν μ αρεσει να κυκλοφορω ετσι?

Κορίτσι μου μιας κ είμαι κομμώτρια δυστυχώς δν μπορείς να κάνεις τίποτα.... Δεν μπορείς να φανταστείς τι περιέχουν μέσα οι βαφές, το ντεκαπαζ ακόμα και κάποια σαμπουαν κομμωτηριακα!!! Εγώ θα σ πρότεινα ακόμα κ ο γιατρός σου να σου πει κάποια στιγμή ότι μπορείς να τα βάψεις να μην το κάνεις!Όσο για επαφές εμένα μ έχει πει ότι μπορούμε, όμως ήπια...Και για νύχια Εγώ δν το ρισκάρω.... Στο κάτω κάτω πρέπει να ζήσουμε κ λίγο την εγκυμοσύνη μας!!! @Ada  μου Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Μια υγιή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω κάτι άλλο! Έχει φουσκώσει καθόλου η κοιλιά σας ή μόνο εμένα έχει γίνει σαν μπαλόνι???? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις ασπρες με νοιαζει μονο οτι ειναι παρα πολλες αλλα ανειναι να προκαλεσω ζημια τοτε σιγουρα καλυτερα να κανω υπομονη!και εμενα εχει φουσκωσει η κοιλια μου αλλα πιστευω πρηξιμο ειναι οπως πριν αδιαθετησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki30 είπε:

Για τις ασπρες με νοιαζει μονο οτι ειναι παρα πολλες αλλα ανειναι να προκαλεσω ζημια τοτε σιγουρα καλυτερα να κανω υπομονη!και εμενα εχει φουσκωσει η κοιλια μου αλλα πιστευω πρηξιμο ειναι οπως πριν αδιαθετησω

Άκου, Εγώ δν έχω λευκες όμως την Ανασταση μου έκαψε μια τα μαλλιά μ πολύ! Οπότε αναγκαστηκα να τα κόψω όμως Όχι όσο πρέπει γιατί θα πήγαινα για καρε... Βέβαια τα καθάρισα αρκετά όμως έμεινε ψαλίδα απ το κάψιμο...Και για να μην τα κόψω πρέπει να τα βαψω.... Φαίνεται άσχημο! Προκειμένου όμως να κάνω κακό στο μικρό μ μωράκι ούτε καν το σκέφτομαι! Εγώ δν ξέρω αν είναι πρήξιμο αυτό π έχω... Δεν είχα κοιλίτσα ποτέ κ τώρα με το που με βλέπει κάποιος μ ρωτάει αν είμαι έγκυος! Έχω κάνει πολύ κοιλίτσα! Φυσικά κ δν είναι το μωρό που μ έκανε κοιλιά καθώς είναι πολύ μικρούλι! Αλλά και πάλι.... Κάτι άλλο... Πονακια έχετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας χαιρετω κοριτσια! 

Δεν περιμενα ποτέ ότι θα γίνω μέλος σε ένα τέτοιο Φόρουμ καθώς επίσης δεν περίμενα ότι η εγκυμοσύνη προκαλεί τόσες φοβίες. Προχωράω στην 6η εβδομάδα και δεν νιωθω έγκυος. Δεν εχω τα γνωστα  ενοχλητικά συμπτώματα...περα απο το πρηξιμο στήθους που και αυτο σιγα σιγα αρχίζει να υποχωρεί (νομιζω)... Και εκει ξεκινουν οι ανασφάλειες... Έκανα ακομη μια β χοριακη ( κρυφα απο τον σύζυγο και τον γιατρό..μην με περασουν για τρελη ?). Νιώθω που κ που πονακια σαν αυτα της περιοδου αλλα μικρής διάρκειας. Πιθανη Ημερομηνία μου έδωσε 4/1 και σε 10 μέρες εχω ραντεβού με τον γυναικολογο μου...Ελπιζω να πανε ολα κατ'ευχην! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια κι εμένα έχει φουσκώσει αρκετά.. οι γύρω μου δεν το αντιλαμβάνονται όσο εγώ αλλά δεν μου κάνει τίποτα πλέον... Όσο για τα ποναλακια, είχα και μάλιστα αρκετά.. γι' αυτό και παίρνω 2 utrogestan και κολπικά την vasclor..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καλώς ήρθες @Ada! Να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Σχετικά με την κοιλίτσα μου δεν ξέρω αν φούσκωσε, δεν την πολύ κοιτάω.. μόνο την χαϊδεύω! ? 

@Linaki.24 τα πονακια λένε πως είναι φυσιολογικά γιατί μεγαλώνει η μήτρα.. Απλά ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά, όπως κ η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Σας χαιρετω κοριτσια! 

Δεν περιμενα ποτέ ότι θα γίνω μέλος σε ένα τέτοιο Φόρουμ καθώς επίσης δεν περίμενα ότι η εγκυμοσύνη προκαλεί τόσες φοβίες. Προχωράω στην 6η εβδομάδα και δεν νιωθω έγκυος. Δεν εχω τα γνωστα  ενοχλητικά συμπτώματα...περα απο το πρηξιμο στήθους που και αυτο σιγα σιγα αρχίζει να υποχωρεί (νομιζω)... Και εκει ξεκινουν οι ανασφάλειες... Έκανα ακομη μια β χοριακη ( κρυφα απο τον σύζυγο και τον γιατρό..μην με περασουν για τρελη ?). Νιώθω που κ που πονακια σαν αυτα της περιοδου αλλα μικρής διάρκειας. Πιθανη Ημερομηνία μου έδωσε 4/1 και σε 10 μέρες εχω ραντεβού με τον γυναικολογο μου...Ελπιζω να πανε ολα κατ'ευχην! 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Σου εύχομαι μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Με το καλο να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η dimitra_6 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καλώς ήρθες @Ada! Να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Σχετικά με την κοιλίτσα μου δεν ξέρω αν φούσκωσε, δεν την πολύ κοιτάω.. μόνο την χαϊδεύω! ? 

@Linaki.24 τα πονακια λένε πως είναι φυσιολογικά γιατί μεγαλώνει η μήτρα.. Απλά ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά, όπως κ η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! 

 

Ναι κατάλαβα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα στις μανουλες και στις δικες μας τις μανουλες!με το καλο να γιορτασουμε και εμεις του χρονου κρατωντας στην αγκαλιτσα μας τα μωρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Linaki.24 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μ! Τι κάνετε???

Καλα ειμαι!εχω καποια θεματακια αλλα γενικα καλα.χθες την ωρα που κοιμομουν το μεσημερι ειχα 2 φορες εντονη συσπαση στην μητρα και εβγαλα υγρα σαν νερο και τις δυο τελευταιες μερες εχω ανακατωσουρα και πονο στο στομαχι το πρωι μεχρι να φαω μετα ειμαι μια χαρα!!εσυ?πως κυλαει η εγκυμοσυνη σου?ανυπμονω να ερθει η Πεμπτη να παω στον γιατρο να το δω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μ! Τι κάνετε???

Καλημέρα!! Από σήμερα μου άρχισαν κάποιες ανακατοσουρες..Τρώω συχνά από λίγο.. Μίλησα με τον γιατρό και θα μας δει την Τετάρτη τελικά!! 

Εσύ @Linaki.24 πως είσαι;; Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεερα!!!! 

Εγω εδώ...προσπαθω να αντιληφθώ καποιο συμπτωμα περα απο την απώλεια περιόδου... Χθες, παρατηρησα καποια καφε υγρά που ενω εχω διαβασει τοσες και τοσες εμπειριες αλλων κοριτσιών που λενε οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο να συμβαίνει δεν σας κρυβω οτι ανησύχησα. Τελικά πηγα στον γιατρό και το σπορακι μας, μας αντεμειψε ακούγοντας την καρδουλα του! Σημερα, η χαρα ειναι ακομη μεγαλυτερη απο χθες. Χθες ειχα πάρει τον ρολο του ψυχολόγου. Προσπαθουσα να καταλαβω απο τις εκφράσεις του γιατρου αν ειναι οντως τοσο καλα οσο τα λεει η αν απλως προσπαθει να με καθησυχάσει..Σημερα ειμαι πιο χαλαρή και ήρεμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η dimitra_6 είπε:

Καλημέρα!! Από σήμερα μου άρχισαν κάποιες ανακατοσουρες..Τρώω συχνά από λίγο.. Μίλησα με τον γιατρό και θα μας δει την Τετάρτη τελικά!! 

Εσύ @Linaki.24 πως είσαι;; Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι;;

 

Καλημέρααα Κ εγώ έχω από την Κυριακή ανακατωσούρες κ πολύ υπνηλία..... Δεν ξέρω δν μ αρέσει αυτό καθόλου...:/ Στο μεταξύ με πιάνουν κ δυσπνοιες, βρε κορίτσια ξέρετε είναι φυσιολογικό αυτό????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mayland είπε:

Καλημεεεερα!!!! 

Εγω εδώ...προσπαθω να αντιληφθώ καποιο συμπτωμα περα απο την απώλεια περιόδου... Χθες, παρατηρησα καποια καφε υγρά που ενω εχω διαβασει τοσες και τοσες εμπειριες αλλων κοριτσιών που λενε οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο να συμβαίνει δεν σας κρυβω οτι ανησύχησα. Τελικά πηγα στον γιατρό και το σπορακι μας, μας αντεμειψε ακούγοντας την καρδουλα του! Σημερα, η χαρα ειναι ακομη μεγαλυτερη απο χθες. Χθες ειχα πάρει τον ρολο του ψυχολόγου. Προσπαθουσα να καταλαβω απο τις εκφράσεις του γιατρου αν ειναι οντως τοσο καλα οσο τα λεει η αν απλως προσπαθει να με καθησυχάσει..Σημερα ειμαι πιο χαλαρή και ήρεμη... 

Καλημερα!!!!! Πολυ χαρηκα!!!! Ποσο πολυ σε ζηλευωωωωω!!!! Εγώ την άλλη εβδομάδα θα ακούσω την καρδούλα του!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Linaki.24 είπε:

Καλημερα!!!!! Πολυ χαρηκα!!!! Ποσο πολυ σε ζηλευωωωωω!!!! Εγώ την άλλη εβδομάδα θα ακούσω την καρδούλα του!!!!!!!!!

Να δεις ποσο θα χαρείς οταν το ακούσεις...δεν θα το πιστεύεις!!! Ανυπομονω να παω παλι την Παρασκευή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...