Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Καλημερα κοριτσι! 

Εεεμμμ νομιζω οι υπερηχοι σου σε συχνότητα ειναι μια χαρά. Και εμενα μεχρι να κανουνε την αυχενικη ( την επομενη εβδομαδα ) με βαζει ραντεβου ανα 10-12 μερες περίπου. Σχετικα με τον υπερηχο εγω απο την 7η εβδομαδα κάνω κοιλιακό οχι κολπικό. Δεν τον εχεις ρωτησει? 

Βέβαια, θυμαμαι στην 7η εβδομαδα την μαια να ρωταει τον γιατρό να δοκιμασουμε κοιλιακο υπερηχο? Και εκεινος απαντησε ναι...αδύνατη είναι οποτε θα δούμε εβρυακι... Δεν ξερω εσυ αν εχεις κάποια κιλακια παραπανω στην κοιλιτσα σου και αν αυτο παιζει οντως ρόλο. Αλλα τοτε εμενα μου ειχε κάνει εντύπωση. Κοιλιακος υπερηχος είναι τι σημασια εχει αν εχεις κιλακια παραπανω η οχι? 

Καλησπερα!και εγω αδυνατη ειμαι...αρα θα μπορπυσε να το δει και κοιλιακα αλλα μου εκανε παλι κολπικο!ισως παιζει με τον γιατρο γτ και μια φιλη μου που ειναι αδυνατη και τις 3 πρωτες φορες κολπικο της εκανε!!καλα αποτελεσματα στην αυχενικη να εχεις!εγω θα κανω 1 Ιουλιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 412
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!και εγω αδυνατη ειμαι...αρα θα μπορπυσε να το δει και κοιλιακα αλλα μου εκανε παλι κολπικο!ισως παιζει με τον γιατρο γτ και μια φιλη μου που ειναι αδυνατη και τις 3 πρωτες φορες κολπικο της εκανε!!καλα αποτελεσματα στην αυχενικη να εχεις!εγω θα κανω 1 Ιουλιου

Θεωρω οτι οι τεχνικες των γιατρων και η αντιμετωπιση καποιων περιπτώσεων διαφέρουν. Δεν πιστευω οτι ειναι κατι που πρεπει να σε προβληματίζει. Για παράδειγμα ενω η δουλεια φιλης μου ειχε τρέξιμο σηκωνε πολλα βαρυ ανεβοκατεβαινε πολλες σκαλες ο γιατρος της της ειπε οτι μπορει μια χαρα να συνεχισει την δουλειά. Δεν της ειπε να σταματήσει ουτε λιγο εστω τον πρωτο καιρο που θεωρειται ευαισθητη περίοδος. Σε αντιθεση με τον δικο μου μολις του ειπα τι δουλεια κανω με συμβουλευσαι να κάτσω λιγο μονο κ μονο επειδη η δουλειά μου εχει ευθύνη και ψυχολογικη πίεση. Μπορεις φυσικα να τον ρωτησεις για να σου φυγει η απορία αλλα δεν ειναι λογος για να σε προβληματίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Θεωρω οτι οι τεχνικες των γιατρων και η αντιμετωπιση καποιων περιπτώσεων διαφέρουν. Δεν πιστευω οτι ειναι κατι που πρεπει να σε προβληματίζει. Για παράδειγμα ενω η δουλεια φιλης μου ειχε τρέξιμο σηκωνε πολλα βαρυ ανεβοκατεβαινε πολλες σκαλες ο γιατρος της της ειπε οτι μπορει μια χαρα να συνεχισει την δουλειά. Δεν της ειπε να σταματήσει ουτε λιγο εστω τον πρωτο καιρο που θεωρειται ευαισθητη περίοδος. Σε αντιθεση με τον δικο μου μολις του ειπα τι δουλεια κανω με συμβουλευσαι να κάτσω λιγο μονο κ μονο επειδη η δουλειά μου εχει ευθύνη και ψυχολογικη πίεση. Μπορεις φυσικα να τον ρωτησεις για να σου φυγει η απορία αλλα δεν ειναι λογος για να σε προβληματίζει. 

Αυτό ξαναπες το!! Πραγματικά ο κάθε γιατρός έχει την δική του τεχνική. . Άλλοι είναι πιο αυστηροί και άλλοι πολύ πιο χαλαροί. . Δεν θεωρώ κι εγώ ότι τίθεται θέμα ανησυχίας. . Απ τη στιγμή που το μωράκι φαίνεται και και είναι όλα καλά, τι σημασία έχει; Κι εμένα μέχρι την αυχενική διαφάνεια με έβλεπε κολπικά. . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ θέλω να σας κάνω μια άλλη ερώτηση. . Ξέρετε καθόλου τι παίζει με την σωστή στάση ύπνου; Γιατί έχω διαβάσει ότι πρέπει να κοιμόμαστε στο πλάι και μάλιστα στην αριστερή πλευρά. . Όταν λοιπόν ξαπλώνω το βράδυ ανάσκελα για αρχή, νιώθω το μωρό να κουνάει σαν να ενοχλείται. . Γυρνάω στο πλάι αλλά πάντα τις τελευταίες μέρες καταλήγω το πρωί να ξυπνάω ανάσκελα. . Λέτε να το ενοχλεί και να μην το καταλαβαίνω στον ύπνο μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αda είπε:

Κορίτσια εγώ θέλω να σας κάνω μια άλλη ερώτηση. . Ξέρετε καθόλου τι παίζει με την σωστή στάση ύπνου; Γιατί έχω διαβάσει ότι πρέπει να κοιμόμαστε στο πλάι και μάλιστα στην αριστερή πλευρά. . Όταν λοιπόν ξαπλώνω το βράδυ ανάσκελα για αρχή, νιώθω το μωρό να κουνάει σαν να ενοχλείται. . Γυρνάω στο πλάι αλλά πάντα τις τελευταίες μέρες καταλήγω το πρωί να ξυπνάω ανάσκελα. . Λέτε να το ενοχλεί και να μην το καταλαβαίνω στον ύπνο μου;

Καλημερα!αυτο προβληματιζει και εμενα γτ η αγαπημενη μπυ σταση στον υπνο ειναι μπρουμυτα!βεβαια πιστευω ειμαι νωρις ακομα(11η εβδομαδα)για να το ενοχλω αλλα δν ξερω πως θα το αποφευγω αργοτερα!πιστευα οτι μολις μεγαλωσει λιγο η κοιλια δν θα μπορω να κοιμηθω μπρουμυτα.εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Χαίρομαι πολύ που μεγάλωσε η παρέα μας!!! 

Έχω μέρες να γράψω γιατί ασχολιουμουν με το Μεταπτυχιακό μου, για να ορκιστώ!! 

Είμαι στην 11η εβδομάδα κ πήγαμε προχθές στη γιατρό κ κάναμε 1η φορά υπέρηχο από πάνω.. Ήταν συγκλονιστικό που είδαμε το εξωγηινακι μας να κουνάει χέρια - πόδια και γενικά να κουνιέται!! 

Την Δευτέρα θα πάμε για Αυχενική στη Θεσσαλονίκη!! 

Λόγω ιστορικού αποβολών παίρνω κι εγώ αρκετά χάπια καθημερινά κ κάνω ένεση ηπαρινης.. Νομίζω οι μελανιές είναι θέμα τύχης! 

Μην αγχώνεστε για το 'πως' θα πάει η εγκυμοσύνη... Τα μωράκια μας θέλουν να είμαστε ήρεμες.. δεν είναι εύκολο, αλλά όχι ακατόρθωτο!! Καν'τε πράγματα που σας ευχαριστούν!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2019 at 9:19 ΠΜ, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλημερα!αυτο προβληματιζει και εμενα γτ η αγαπημενη μπυ σταση στον υπνο ειναι μπρουμυτα!βεβαια πιστευω ειμαι νωρις ακομα(11η εβδομαδα)για να το ενοχλω αλλα δν ξερω πως θα το αποφευγω αργοτερα!πιστευα οτι μολις μεγαλωσει λιγο η κοιλια δν θα μπορω να κοιμηθω μπρουμυτα.εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?

Καλησπέρα κορίτσια. . Είχε χαλάσει το κινητό μου και δεν ειχα καθόλου πρόσβαση τόσες μέρες. . Ελπίζω να είστε όλες καλα.. 

Εγώ είμαι τώρα στην 21η εβδομάδα και έχω φουσκώσει αρκετά οπότε εκ των πραγμάτων δεν μπορώ να κοιμάμαι μπρουμυτα. . Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να ξεκινήσεις σιγά σιγά κι εσύ να το αποφεύγεις γιατί είναι δύσκολο να συνηθίσεις. . Ρώτησα το γιατρό μου και μου είπε ότι είτε ανάσκελα είτε στο πλάι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια...

Σήμερα καναμε την Αυχενική Διαφάνεια. Τι τελεια που ηταν?!!! Το βλεπαμε να κουνιεται συνεχώς...χερια πόδια  τούμπες δεν πιστευα στα ματια μου. Ολα Καλα και ολα φυσιολογικά. Επιστρεφω ομως σπίτι και σκέφτομαι συζητησεις φιλων μου ότι η αυχενικη διαφάνεια τους κοστισε 120 ευρώ και οτι την εκαναν σε αλλον γιατρο οχι στον γυναικολο τους  (οπως επισης και την β επιπεδου). Εμενα ο γιατρος μου πηρε 60 ευρώ...και σκέφτομαι μηπως οι γιατροι που πηγαν οι γνωστοί ειναι περισσοτερο ειδικευμένοι σε αυτες τις εξετασεις...μηπως ειναι τοσο ακριβοτεροι επειδη πχ εχουν καλυτερα και πιο συγχρονα μηχανηματα? Εσεις που κανατε την αυχενικη διαφάνεια? Στον γυναικολογο σας ή σε καποιον άλλον-πιο "ειδικο"...? Αισθανομαι και ασχημα γιατι ειναι λες και δεν εμπιστεύομαι τον γιατρό μου...δεν ειναι αυτο σίγουρα...αλλα κανω συγκρίσεις με αλλες περιπτώσεις και με πιανουν ανησυχίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Καλησπερα κορίτσια...

Σήμερα καναμε την Αυχενική Διαφάνεια. Τι τελεια που ηταν?!!! Το βλεπαμε να κουνιεται συνεχώς...χερια πόδια  τούμπες δεν πιστευα στα ματια μου. Ολα Καλα και ολα φυσιολογικά. Επιστρεφω ομως σπίτι και σκέφτομαι συζητησεις φιλων μου ότι η αυχενικη διαφάνεια τους κοστισε 120 ευρώ και οτι την εκαναν σε αλλον γιατρο οχι στον γυναικολο τους  (οπως επισης και την β επιπεδου). Εμενα ο γιατρος μου πηρε 60 ευρώ...και σκέφτομαι μηπως οι γιατροι που πηγαν οι γνωστοί ειναι περισσοτερο ειδικευμένοι σε αυτες τις εξετασεις...μηπως ειναι τοσο ακριβοτεροι επειδη πχ εχουν καλυτερα και πιο συγχρονα μηχανηματα? Εσεις που κανατε την αυχενικη διαφάνεια? Στον γυναικολογο σας ή σε καποιον άλλον-πιο "ειδικο"...? Αισθανομαι και ασχημα γιατι ειναι λες και δεν εμπιστεύομαι τον γιατρό μου...δεν ειναι αυτο σίγουρα...αλλα κανω συγκρίσεις με αλλες περιπτώσεις και με πιανουν ανησυχίες...

Kαλησπέρα,έχω κι εγώ τους ίδιους προβλημτισμούς με σένα,κι εγώ στο γυναικολόγο μου έκανα καθότι έχει πιστοποίηση και στους 3 υπερήχους,αλλά σκέφτομαι στο β επιπέδου να πάω κι αλλού για να μαι πιο σίγουρη,αν κ ο γιατρός μου μου φαίνεται πολύ καλός  Ίσως βέβαια κι αυτή η ανασφάλεια να μας κάνει τελικά κακό,τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Καλησπερα κορίτσια...

Σήμερα καναμε την Αυχενική Διαφάνεια. Τι τελεια που ηταν?!!! Το βλεπαμε να κουνιεται συνεχώς...χερια πόδια  τούμπες δεν πιστευα στα ματια μου. Ολα Καλα και ολα φυσιολογικά. Επιστρεφω ομως σπίτι και σκέφτομαι συζητησεις φιλων μου ότι η αυχενικη διαφάνεια τους κοστισε 120 ευρώ και οτι την εκαναν σε αλλον γιατρο οχι στον γυναικολο τους  (οπως επισης και την β επιπεδου). Εμενα ο γιατρος μου πηρε 60 ευρώ...και σκέφτομαι μηπως οι γιατροι που πηγαν οι γνωστοί ειναι περισσοτερο ειδικευμένοι σε αυτες τις εξετασεις...μηπως ειναι τοσο ακριβοτεροι επειδη πχ εχουν καλυτερα και πιο συγχρονα μηχανηματα? Εσεις που κανατε την αυχενικη διαφάνεια? Στον γυναικολογο σας ή σε καποιον άλλον-πιο "ειδικο"...? Αισθανομαι και ασχημα γιατι ειναι λες και δεν εμπιστεύομαι τον γιατρό μου...δεν ειναι αυτο σίγουρα...αλλα κανω συγκρίσεις με αλλες περιπτώσεις και με πιανουν ανησυχίες...

Καλησπερα!με το καλο σου ευχομαι!εγω θα κανω την Δςυτερα και εχω αγωνια!σε αλλον γιατρο με εστειλε και θα πληρωσω 120ευρω.δν νομιζω ομως οτι εχει να κανει αυτο καπου.εξαλλου ξερω κοπελες που πηγαν σε δημοσιο δν πληρωσαν τπτ και εμειναν πολυ ικανοποιημενες!ειδατε και το φυλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2019 at 2:35 ΜΜ, ο/η Αda είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. . Είχε χαλάσει το κινητό μου και δεν ειχα καθόλου πρόσβαση τόσες μέρες. . Ελπίζω να είστε όλες καλα.. 

Εγώ είμαι τώρα στην 21η εβδομάδα και έχω φουσκώσει αρκετά οπότε εκ των πραγμάτων δεν μπορώ να κοιμάμαι μπρουμυτα. . Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να ξεκινήσεις σιγά σιγά κι εσύ να το αποφεύγεις γιατί είναι δύσκολο να συνηθίσεις. . Ρώτησα το γιατρό μου και μου είπε ότι είτε ανάσκελα είτε στο πλάι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. . 

Κ εμένα μπρούμυτα με βολεύει περισσότερο... μπήκα στη 12 εβδομάδα κ νιώθω συνεχώς αηδία , με ενοχλεί συνεχώς η γεύση μου..  εσεις κορίτσια είχατε κάτι ανάλογο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Laoura10 είπε:

Κ εμένα μπρούμυτα με βολεύει περισσότερο... μπήκα στη 12 εβδομάδα κ νιώθω συνεχώς αηδία , με ενοχλεί συνεχώς η γεύση μου..  εσεις κορίτσια είχατε κάτι ανάλογο; 

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Laoura10 είπε:

Κ εμένα μπρούμυτα με βολεύει περισσότερο... μπήκα στη 12 εβδομάδα κ νιώθω συνεχώς αηδία , με ενοχλεί συνεχώς η γεύση μου..  εσεις κορίτσια είχατε κάτι ανάλογο; 

ειμαι στην 11η , δε με ενοχλει η γεύση μου ,αλλα εχω μια μονιμη ανακατωσουρα απο το πρωι ως αργα τ απογευμα...Το μπεμπε ειναι ζωηρό χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια μου καλημέρα! Τι κάνετε??? Πώς πάνε τα μωράκια σας??? Έχω πολύ καιρό να μπω γιατί είχα μια μικρή αποκόλληση έκατσα 2 εβδομάδες κρεβάτι κ γενικά ήμουν λίγο άσχημα ψυχολογικά! Δεν εχω διαβάσει ακόμα τα νέα σας γιατί βιάστηκα να σας γράψω! Πώς πάτε για πείτε τα νέα σας!!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2019 at 11:09 ΠΜ, ο/η Linaki.24 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Τι κάνετε??? Πώς πάνε τα μωράκια σας??? Έχω πολύ καιρό να μπω γιατί είχα μια μικρή αποκόλληση έκατσα 2 εβδομάδες κρεβάτι κ γενικά ήμουν λίγο άσχημα ψυχολογικά! Δεν εχω διαβάσει ακόμα τα νέα σας γιατί βιάστηκα να σας γράψω! Πώς πάτε για πείτε τα νέα σας!!!!!?????

Καλημερα!!!! 

Ομως μετα απο ξεκούραση και προσοχη ολα καλα ε? Να προσεχεις κορίτσι μου... Να προσεχεις εσενα και το μωρακι σου! 

Εμείς καλά...οταν ειχαμε κανει την Αυχενική ειδε ο γιατρος το φύλο αλλα του ειχαμε πει να το δουμε και να μας το πει την επόμενη φορα να ειναι πιο ευδιάκριτο...πήγαμε εχθές αλλα εκει που ειχε παει και ειχε χωθει δεν βλέπαμε τίποτα. Τι σηκώθηκα πανω...τι γελούσα τίποτα αυτο εκεί, κουνουσε χερια πόδια αλλα δεν γυρνούσε με τιποτα! Στραβοξυλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Καλημερα!!!! 

Ομως μετα απο ξεκούραση και προσοχη ολα καλα ε? Να προσεχεις κορίτσι μου... Να προσεχεις εσενα και το μωρακι σου! 

Εμείς καλά...οταν ειχαμε κανει την Αυχενική ειδε ο γιατρος το φύλο αλλα του ειχαμε πει να το δουμε και να μας το πει την επόμενη φορα να ειναι πιο ευδιάκριτο...πήγαμε εχθές αλλα εκει που ειχε παει και ειχε χωθει δεν βλέπαμε τίποτα. Τι σηκώθηκα πανω...τι γελούσα τίποτα αυτο εκεί, κουνουσε χερια πόδια αλλα δεν γυρνούσε με τιποτα! Στραβοξυλο... 

Χαχαχαχαχαχαχα!!!!! Το σκατουλι!!! Ναι αυφο εκανα κ προσεχω παρα πολυ γιατι φοβηθηκα πολυ!Εμείς έχουμε κατά 90% κοριτσάκι!!!! Στο μεταξυ σήμερα το πρωί κατά 95 % την ένιωσα.... είχα το χέρι μ στην κοιλιά μ κ ένιωσα κάτι σαν σκίρτημα..... Εχω πεταξει απο την χαρά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!με εχει προβληματισει οτι το μικρουλι μου στους 2 τελευταιους υπερηχους που εχω κανει ειναι πολυ ησυχο!ειναι γυρισμενο αναποδα και κοιμαται συνεχεια!στην αυχενικη δν κουνιοταν με τπτ!εφυγα απο τον γιατρο πηγα μια βολτα εφαγα σοκολατινα και οταν γυρισα ειχε παρει μια τουμπα και μονο εκανε ασκησεις καταποσης!ειναι καλο αυτο?τα δικα σας μπεμπε πως ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2019 at 1:00 ΠΜ, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!με εχει προβληματισει οτι το μικρουλι μου στους 2 τελευταιους υπερηχους που εχω κανει ειναι πολυ ησυχο!ειναι γυρισμενο αναποδα και κοιμαται συνεχεια!στην αυχενικη δν κουνιοταν με τπτ!εφυγα απο τον γιατρο πηγα μια βολτα εφαγα σοκολατινα και οταν γυρισα ειχε παρει μια τουμπα και μονο εκανε ασκησεις καταποσης!ειναι καλο αυτο?τα δικα σας μπεμπε πως ειναι?

Δεν ξέρω κοριτσάκι μου! Το δικό μας είναι υπερδραστήριο κ προσπαθούμε να του πάρουμε μια φωτογραφία χωρίς να κουνιέται κ με το ζόρι το καταφέρνουμε!! Ανοιγοκλείνει το στοματάκι του κάνει τούμπες πιπιλαει το δάχτυλο του! Δεν κάθεται καθόλου σε ηρεμία...Δεν ξέρω τι παίζει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Δεν ξέρω κοριτσάκι μου! Το δικό μας είναι υπερδραστήριο κ προσπαθούμε να του πάρουμε μια φωτογραφία χωρίς να κουνιέται κ με το ζόρι το καταφέρνουμε!! Ανοιγοκλείνει το στοματάκι του κάνει τούμπες πιπιλαει το δάχτυλο του! Δεν κάθεται καθόλου σε ηρεμία...Δεν ξέρωε τιε παίζει....

Μου ειπε εμια φιλη μου που το  συζητησα οτι και σε εκεινη ο γιος της ηταν πολυ υσηχος για να μπορεσει να τον ακουσει λιγο ετρωγε σοκολατα ενω η κορη της την ειχε τρελλανει στις κλοτσιες αρα ειναι στο παιδι.βεβαια μια φιλη μου που ειχε δραστηρια κορη της προκαλεσε προωρο τοκετο στην 32η εβδομαδα και παραλιγο να την χασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2019 at 1:00 ΠΜ, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!με εχει προβληματισει οτι το μικρουλι μου στους 2 τελευταιους υπερηχους που εχω κανει ειναι πολυ ησυχο!ειναι γυρισμενο αναποδα και κοιμαται συνεχεια!στην αυχενικη δν κουνιοταν με τπτ!εφυγα απο τον γιατρο πηγα μια βολτα εφαγα σοκολατινα και οταν γυρισα ειχε παρει μια τουμπα και μονο εκανε ασκησεις καταποσης!ειναι καλο αυτο?τα δικα σας μπεμπε πως ειναι?

Καλησπερα! Εχω προσπαθήσει τρεις φορες να απαντησω και για καποιο λογο δεν μπορω να ανεβασω το ποστ. .εαν λοιπον ερθει το ιδιο μήνυμα 5 φορες ζητω συγγνωμη! 

Λοιποοον, εμας στην αυχενικη διαφανεια ηταν πολυ πολυ κινητικό. Ειχαμε παθει πλάκα...Στον προηγουμενο ομως υπέρηχο δεν ηταν τοσο...εκανε βεβαια εκει καποια διάφορα αλλα καμια σχέση οπως τοτε στην αυχενικη. Θεωρω οτι δεν ειναι κατι που θα επρεπε να σε προβληματίζει - αλλωστε αν ήταν κατι σημαντικο θα στο ειχε ηδη πει ο γιατρος σου. Ισως πρεπει να σε προβληματιζει μελλοντικά..μηπως ειναι φρονιμο στην κοιλιτσα αλλα τερατινι μολις σκασει μύτη... ?!!! Σε καταλαβαινω ομως να θες και εσυ να θες να δεις το μωρακι σου "ανησυχο". Οπότε κανε απλα πραγματάκια που ισως βοηθήσουν. Πχ. Οπως ειπες λιγο πριν την εξέταση να φας σοκολάτα που τα "ξυπναει" οπως λενε... Ανεβα μια σκαλα ( ηρεμα ομως μανα )... Η αλλαξε την ωρα που πας για υπερηχο. Δηλαδη αν πηγαινεις συνηθως απογευματινη ωρα κλεισε το επόμενο ραντεβου σου πρωινη η το αντίστροφο... Μπορει να παιζει ρόλο...

Απο την αλλη ο καημος μου ειναι που μας ειπε ο γιατρος μας 14η εβδομαδα οτι ζυγιζει 120 γραμμαρια...και διαβαζω τωρα οτι σε αυτη την εβδομαδα ζυγίζουν γυρω στα 40??? Τι ειναι παλι τουτο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Μου ειπε εμια φιλη μου που το  συζητησα οτι και σε εκεινη ο γιος της ηταν πολυ υσηχος για να μπορεσει να τον ακουσει λιγο ετρωγε σοκολατα ενω η κορη της την ειχε τρελλανει στις κλοτσιες αρα ειναι στο παιδι.βεβαια μια φιλη μου που ειχε δραστηρια κορη της προκαλεσε προωρο τοκετο στην 32η εβδομαδα και παραλιγο να την χασει.

Παναγία βοηθά! Μη μ λες τέτοια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mayland είπε:

Καλησπερα! Εχω προσπαθήσει τρεις φορες να απαντησω και για καποιο λογο δεν μπορω να ανεβασω το ποστ. .εαν λοιπον ερθει το ιδιο μήνυμα 5 φορες ζητω συγγνωμη! 

Λοιποοον, εμας στην αυχενικη διαφανεια ηταν πολυ πολυ κινητικό. Ειχαμε παθει πλάκα...Στον προηγουμενο ομως υπέρηχο δεν ηταν τοσο...εκανε βεβαια εκει καποια διάφορα αλλα καμια σχέση οπως τοτε στην αυχενικη. Θεωρω οτι δεν ειναι κατι που θα επρεπε να σε προβληματίζει - αλλωστε αν ήταν κατι σημαντικο θα στο ειχε ηδη πει ο γιατρος σου. Ισως πρεπει να σε προβληματιζει μελλοντικά..μηπως ειναι φρονιμο στην κοιλιτσα αλλα τερατινι μολις σκασει μύτη... ?!!! Σε καταλαβαινω ομως να θες και εσυ να θες να δεις το μωρακι σου "ανησυχο". Οπότε κανε απλα πραγματάκια που ισως βοηθήσουν. Πχ. Οπως ειπες λιγο πριν την εξέταση να φας σοκολάτα που τα "ξυπναει" οπως λενε... Ανεβα μια σκαλα ( ηρεμα ομως μανα )... Η αλλαξε την ωρα που πας για υπερηχο. Δηλαδη αν πηγαινεις συνηθως απογευματινη ωρα κλεισε το επόμενο ραντεβου σου πρωινη η το αντίστροφο... Μπορει να παιζει ρόλο...

Απο την αλλη ο καημος μου ειναι που μας ειπε ο γιατρος μας 14η εβδομαδα οτι ζυγιζει 120 γραμμαρια...και διαβαζω τωρα οτι σε αυτη την εβδομαδα ζυγίζουν γυρω στα 40??? Τι ειναι παλι τουτο? 

Με προβληματισε γτ μπορει να κοιμαται καθε φορα!!θα δω πως θα ειναι και την επομενη φορα που θα κανουμε τον υπερηχο απογευμα και θα ρωτησω τον γιατρο!!τρεφεσε γενικα υγιεινα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Linaki.24 είπε:

Παναγία βοηθά! Μη μ λες τέτοια....

Μια το επαθε!και αλλες εχω ακουσει που ειχαν ανυσηχο παιδι και δν το παθανε!!απλα αν σε χτυπαει πολυ απο κατω συζητησε το με τον γιατρο γτ εκει ειναι το επικυνδηνο οχι στην κοιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Μια το επαθε!και αλλες εχω ακουσει που ειχαν ανυσηχο παιδι και δν το παθανε!!απλα αν σε χτυπαει πολυ απο κατω συζητησε το με τον γιατρο γτ εκει ειναι το επικυνδηνο οχι στην κοιλια

Τι εννοείς αν με χτυπάει από κάτω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Linaki.24 είπε:

Τι εννοείς αν με χτυπάει από κάτω???

Λοιπόν @Linaki.24 θα απαντήσω σε σενα πρωτον κούκλα μου τι τρομοκρατησε με την κάθε χαζαμαρα που ακούς αν είναι δυνατόν επειδή είναι δραστήριο το παιδι στην κοιλιά να εχεις φόβο μην το χάσεις και εμενα έτσι είναι ο γιατρός μου είπε οτι είναι πολύ καλό αυτό επίσης το απο κάτω είναι αν σε χτυπάει στην ουροδόχο κύστη που και παλι κακό δεν είναι απλα λένε οτι αν είναι πολύ χαμηλά το παιδι μετα σε εβδομάδες όμως και σε προχωρημένη κύηση σε σπρώχνει και μπορεί να πας σε πρόωρο τοκετό άλλα εντάξει ετσι μην τρελαθουμε τελείως τωρα επειδή το μωρο είναι δραστήριο να φοβόμαστε κιολας χαχαχαχαχαχαχαχα έλα Παναγια μου εντάξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Με προβληματισε γτ μπορει να κοιμαται καθε φορα!!θα δω πως θα ειναι και την επομενη φορα που θα κανουμε τον υπερηχο απογευμα και θα ρωτησω τον γιατρο!!τρεφεσε γενικα υγιεινα?

Δεν μπορω να πω οτι τρεφομαι 100% οπως μου λεει ο γιατρος μου. Σιγουρα ομως οχι ανθυγιεινά...τι θελω να πω...δεν μπορω να φαω μια φορα την εβδομαδα μοσχάρι. Και οταν το φαω θα το φαω σε μικρη ποσότητα. Γενικα εχω παρατηρήσει μια αντιπαθεια στα κρεατικα- χορταινω με μικρη ποσότητα κ δεν μπορω να πιεσω τον ευατο μου να φαει παραπάνω. Τρωω ομως πολλα λαχανικα, φρουτα, γαλακτοκομικά, δημητριακά. Σπανίως να φαω καποιο γλυκο η παγωτό. Μέχρι τωρα εγω δεν εχω βαλει ουτε ενα κιλό..αν και εχει πεταχτει λιγο κοιλιτσα. Τι να πω, θα τον ρωτησω την επόμενη φορα που θα πάω...

Εχω κι'αλλη ερωτηση... Τι χαπια παίρνετε κ πόσα? Πινω 3 χαπια την ημερα για την ώρα, χαιρομαι που δεν παιρνω παραπάνω αλλα παλι κανω συγκρίσεις με φιλες μου που επιναν γυρω στα 7... Το ενα πισω απο το αλλο.. Απο την αλλη εκανα γενικη αίματος και ολα ηταν οκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...