Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elli-Ellaki είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα!!! Χθες μπηκα στην 7η εβδομάδα. Έχω όμως πάρα μα πάρα πολύ άγχος. Ο λόγος είναι 2 παλινδρομες. Στη δεύτερη έφτασα στην 9η εβδομάδα όπου είχε σταματήσει η καρδιά. Μια εβδομάδα πριν το μαθω ειχαν σταματήσει όλα τα συμπτώματα αλλά δεν έδωσα σημασία σαν πρωταρα που ήμουν. Τώρα παθαίνω το ίδιο. Μια είμαι με πονακια στη κοιλιά ναυτία και πόνο στο στήθος και μια δεν έχω τίποτα απολύτως. Σημερα ξύπνησα το πρωι και ανακαλυπτω ότι δεν με πονά το στήθος αλλά από το απόγευμα και μετά επανήλθε πάλι. Νομίζω ότι κάποιος παίζει μαζί μου. Έχετε ανάλογη εμπειρία με τα συμπτωματα; Δλδ σταματάνε και επανέρχονται παλι; Θα τρελαθώ μέχρι να πάω για υπέρηχο....

Θα συμφωνήσω με τη Βασιλική κορίτσι μου.. έχει απόλυτο δίκιο.. κι εγώ νόμιζα ότι η κοιλιά μου φουσκώνει και ξεφουσκώνει αλλά είναι όλα στο μυαλό μας.. πονακια έχω κι εγώ όταν κουράζομαι ή αγχώνομαι.. και φαντάσου ότι παίρνω και προγεστερόνη 3 φορές την ημέρα και μαγνήσιο 2 φορές... Είναι φυσιολογικό.. χαλάρωσε και όλα θα πάνε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 412
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Αλήθεια???? Πώς είναι να το νιώθεις?????

Αχ είναι πολύ περίεργο αλλά και μαγικό ταυτόχρονα.. νιώθεις λίγο ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται αλλά είναι συναρπαστικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Το πιστεύεις ότι τόση απόσταση είχα?Δν τις κάνω 2 δάχτυλα!!Λέω θα χτύπησα αγγειάκι!!Κάνω 3 βδομάδες τώρα μια αυτή έκανα αλλά αν τη δεις πολύ μαύρη!!Καλά θα φύγει!!Ενώ την ένεση προγεστερόνης που κάνω κ αυτή κάθε μέρα δν έχω κάνει μελανιά

Βγαίνει και σε ενεση η προγεστερόνη; δεν το ήξερα. Όχι προτιμώ τα χαπακια βάζω 3 κολπικα. Μάλλον χτύπησες αγγειακι Ναι και γι'αυτό σου κάνει μελανια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Αda είπε:

Αχ είναι πολύ περίεργο αλλά και μαγικό ταυτόχρονα.. νιώθεις λίγο ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται αλλά είναι συναρπαστικό.. 

Σε ποια εβδομαδα εισαι που ξεκινησες να το νοιωθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Σε ποια εβδομαδα εισαι που ξεκινησες να το νοιωθεις?

Τώρα είμαι στη 18.. το ένιωσα πρώτη φορά πριν περίπου δύο βδομάδες.. Πιο πριν ένιωθα κάτι γουργουρισματα αλλά έλεγα ότι είναι από το έντερο.. όμως όταν το κατάλαβα ήταν σαν κάτι να γυρνάει μέσα μου.. είναι πολύ περίεργο.. νιώθεις σαν να κάνει τούμπες . . Συνήθως όταν ξαπλωνω και είμαι ήρεμη.. τώρα τελευταία βέβαια το έχω νιώσει και το πρωί στο σχολείο.. χθες έφαγα ένα παγωτινι σοκολάτα.. εκεί πρέπει να δεις.. έπαθε παρακρουση.. χα χα χα χα.. επίσης αντιδρά στη φωνή του άντρα μου.. με το καλό να το νιώσεις κι εσύ κορίτσι μου.. σε ποια βδομάδα είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elli-Ellaki είπε:

Βγαίνει και σε ενεση η προγεστερόνη; δεν το ήξερα. Όχι προτιμώ τα χαπακια βάζω 3 κολπικα. Μάλλον χτύπησες αγγειακι Ναι και γι'αυτό σου κάνει μελανια 

Επειδη ειμαι απο εξωσωματικη κανω κ ενεση κ κολπικα προγεστερονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Αda είπε:

Τώρα είμαι στη 18.. το ένιωσα πρώτη φορά πριν περίπου δύο βδομάδες.. Πιο πριν ένιωθα κάτι γουργουρισματα αλλά έλεγα ότι είναι από το έντερο.. όμως όταν το κατάλαβα ήταν σαν κάτι να γυρνάει μέσα μου.. είναι πολύ περίεργο.. νιώθεις σαν να κάνει τούμπες . . Συνήθως όταν ξαπλωνω και είμαι ήρεμη.. τώρα τελευταία βέβαια το έχω νιώσει και το πρωί στο σχολείο.. χθες έφαγα ένα παγωτινι σοκολάτα.. εκεί πρέπει να δεις.. έπαθε παρακρουση.. χα χα χα χα.. επίσης αντιδρά στη φωνή του άντρα μου.. με το καλό να το νιώσεις κι εσύ κορίτσι μου.. σε ποια βδομάδα είσαι τώρα;

Τελειο!ανυπομονω να το νοιωσω!την μονη διαφορα που εχω νοιωσει ειναι οτι οταν χαιδευω την κοιλια μου νοιωθω πολυ ομορφα ενω πριν λιγο καιρο δν ενοιωθα τπτ!!ειμαι 9εβδ και 4 ημερων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεε είναι πολύ νωρίς ακόμα.. κάνε υπομονή.. και μην χαϊδεύεις πολύ την κοιλιά σου.. εγώ δεν έκανα άλλη δουλειά όλη μέρα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι έτσι προκαλούμε συσπάσεις.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αda είπε:

Εεε είναι πολύ νωρίς ακόμα.. κάνε υπομονή.. και μην χαϊδεύεις πολύ την κοιλιά σου.. εγώ δεν έκανα άλλη δουλειά όλη μέρα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι έτσι προκαλούμε συσπάσεις.. ?

Αληθεια?δν το ξερα!βασικα εχει αρχισει και πηγαινει μονο του το χερι ασυναισθητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Αda είπε:

Αχ είναι πολύ περίεργο αλλά και μαγικό ταυτόχρονα.. νιώθεις λίγο ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται αλλά είναι συναρπαστικό.. 

Σαν αίσθηση????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Αληθεια?δν το ξερα!βασικα εχει αρχισει και πηγαινει μονο του το χερι ασυναισθητα!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. κι εγώ ζοριστηκα αρκετά να το κόψω.. Μου το είπε στην αρχή μια κοπέλα και δεν τι πίστεψα να σου πω την αλήθεια, αλλά μου το επιβεβαίωσε ο γιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Σαν αίσθηση????

Μμμμ.. δεν μπορώ να στο εξηγήσω ακριβώς.. ίσως και κάθε μία από μας να τι νιώθει διαφορετικά.. εγώ νιώθω σαν κάτι να κουνιέται μέσα μου.. σαν να στρίβει, να κάνει τούμπα.. σαν να αδειάζει ένα σημείο και να ξαναγεμίζει στιγμιαία.. δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marillia είπε:

Επειδη ειμαι απο εξωσωματικη κανω κ ενεση κ κολπικα προγεστερονη!

Κατάλαβα! Πώς πήγε ο υπέρηχος; Όλα καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elli-Ellaki είπε:

Κατάλαβα! Πώς πήγε ο υπέρηχος; Όλα καλα;

Γλυκιά μου είδαμε κουκίδα κ αναβοσβήνει κ λεκιθικο!ξανα υπέρηχο σε 2 βδομάδες!με το καλό σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Γλυκιά μου είδαμε κουκίδα κ αναβοσβήνει κ λεκιθικο!ξανα υπέρηχο σε 2 βδομάδες!με το καλό σε όλες μας!

Μπράβο πολύ χάρηκα!!! Με το καλό να ακούσεις και την καρδούλα του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2019 at 9:15 ΠΜ, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλημερα!καταρχας προσπαθησε να ηρεμησεις γτ ετσι μπλοκαρεις τον εαυτο σου!και εγω ακριβως τα ιδια συμπτωματα εχω και διανυω την 9η εβδομαδα.το στηθος μου μια ποναει λιγοτερο μια περισσοτερο,πονους εχω καποιες φορες ειδικα οταν κουραρομαι και ειμαι σε ενταση και που και που με πιανουν σκοτοδεινες και ανακατωσουρες!με το καλο να ερθει το μπεμπε σου!

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ έχω περάσει παλινδρόμη... μην αγχώνεστε .. κ εγώ ακόμα φοβάμαι λίγο αλλά όλα θα πάνε καλά... κορίτσια σας πιάνει καθόλου το βραδάκι μια απέχθεια για τροφή και γενικά ένα αίσθημα αηδίας ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Laoura10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ έχω περάσει παλινδρόμη... μην αγχώνεστε .. κ εγώ ακόμα φοβάμαι λίγο αλλά όλα θα πάνε καλά... κορίτσια σας πιάνει καθόλου το βραδάκι μια απέχθεια για τροφή και γενικά ένα αίσθημα αηδίας ;

Καλημερα!εμενα οχι μονο καμια ανακατωσουρα μπορει να με πιασειπου και που και πολλα πρωινα ξυπναω με ανακατωσουρα κι λιγο πονο στο στομαχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας ? 11 εβδομάδων σήμερα πάμε να δούμε το φασολακι μας που έγινε μωράκι κορίτσια τόσο άγχος ούτε στον πρώτο υπέρηχο μακάρι να είναι όλα καλά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xristina90 είπε:

Καλημέρα σας ? 11 εβδομάδων σήμερα πάμε να δούμε το φασολακι μας που έγινε μωράκι κορίτσια τόσο άγχος ούτε στον πρώτο υπέρηχο μακάρι να είναι όλα καλά ???

Καλημεεερα!!!! Τι καλααααα!!!! Και εγω την επόμενη Δευτέρα για αυχενικη διαφάνεια... ανυπομονώ και ανησυχώ ταυτόχρονα! Θα πανε ολα τέλεια !!! Ποσο με συγκινούν κατι τετοια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mayland είπε:

Καλημεεερα!!!! Τι καλααααα!!!! Και εγω την επόμενη Δευτέρα για αυχενικη διαφάνεια... ανυπομονώ και 

Ευτυχώς όλα είναι φυσιολογικα εγώ περιμένω να επικοινωνήσει η γραμματέας του γιατρού και θα πάρει τηλέφωνο μόλις κλείσει την αυχενική ❤️ πως μεγάλωσε έτσι δεν μπορούσα να το πιστέψω έκανε κ κωλοτουμπες κουνούσε χέρια πόδια τρελάθηκα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xristina90 είπε:

Ευτυχώς όλα είναι φυσιολογικα εγώ περιμένω να επικοινωνήσει η γραμματέας του γιατρού και θα πάρει τηλέφωνο μόλις κλείσει την αυχενική ❤️ πως μεγάλωσε έτσι δεν μπορούσα να το πιστέψω έκανε κ κωλοτουμπες κουνούσε χέρια πόδια τρελάθηκα ????

Συγχαρητήρια!!! Κ εγώ σε 4 μέρες θα πάω που θα έχουν κλείσει 10 εβδομάδες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες!Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι!απο την 6η εβδομαδα μεχρι σημερα 10η εβδομαδα εχω κανει 3 υπερηχους ειναι πολλοι?εσεις ποσους εχετε κανει?επισης,ποτε ξεκιναει ο υπερηχος στην κοιλια και οχι κολπικος.σημερα θα παω και ειμαι 10w3d υπαρχει περιπτωση να μου κανει υπερηχο στην κοιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2019 at 12:22 ΜΜ, ο/η Xristina90 είπε:

Ευτυχώς όλα είναι φυσιολογικα εγώ περιμένω να επικοινωνήσει η γραμματέας του γιατρού και θα πάρει τηλέφωνο μόλις κλείσει την αυχενική ❤️ πως μεγάλωσε έτσι δεν μπορούσα να το πιστέψω έκανε κ κωλοτουμπες κουνούσε χέρια πόδια τρελάθηκα ????

Μπραβο κοριτσι μου...ολα μια χαρα πηγαν λοιπόν! 

Πω πω! Τι μου λες τωρα? Ατακτο ειναι δηλαδη το μωρακι σου? Να προετοιμαζομαι λες για βαθιές συγκινησεις??? Απο τωρα δηλαδη αρχίζουν τα καλά!?  Όχι οτι η καρδουλα δεν ειναι φοβερη να την ακους αλλα οταν βλεπεις και κινήσεις τρελενεσαι πιο πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2019 at 3:13 ΜΜ, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα σε ολες!Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι!απο την 6η εβδομαδα μεχρι σημερα 10η εβδομαδα εχω κανει 3 υπερηχους ειναι πολλοι?εσεις ποσους εχετε κανει?επισης,ποτε ξεκιναει ο υπερηχος στην κοιλια και οχι κολπικος.σημερα θα παω και ειμαι 10w3d υπαρχει περιπτωση να μου κανει υπερηχο στην κοιλια

Καλημερα κοριτσι! 

Εεεμμμ νομιζω οι υπερηχοι σου σε συχνότητα ειναι μια χαρά. Και εμενα μεχρι να κανουνε την αυχενικη ( την επομενη εβδομαδα ) με βαζει ραντεβου ανα 10-12 μερες περίπου. Σχετικα με τον υπερηχο εγω απο την 7η εβδομαδα κάνω κοιλιακό οχι κολπικό. Δεν τον εχεις ρωτησει? 

Βέβαια, θυμαμαι στην 7η εβδομαδα την μαια να ρωταει τον γιατρό να δοκιμασουμε κοιλιακο υπερηχο? Και εκεινος απαντησε ναι...αδύνατη είναι οποτε θα δούμε εβρυακι... Δεν ξερω εσυ αν εχεις κάποια κιλακια παραπανω στην κοιλιτσα σου και αν αυτο παιζει οντως ρόλο. Αλλα τοτε εμενα μου ειχε κάνει εντύπωση. Κοιλιακος υπερηχος είναι τι σημασια εχει αν εχεις κιλακια παραπανω η οχι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2019 at 3:13 ΜΜ, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα σε ολες!Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι!απο την 6η εβδομαδα μεχρι σημερα 10η εβδομαδα εχω κανει 3 υπερηχους ειναι πολλοι?εσεις ποσους εχετε κανει?επισης,ποτε ξεκιναει ο υπερηχος στην κοιλια και οχι κολπικος.σημερα θα παω και ειμαι 10w3d υπαρχει περιπτωση να μου κανει υπερηχο στην κοιλια

Καλησπέρα κορίτσι μου. . Ε εγώ πρέπει να είχα κάνει δύο αλλά εντάξει. . Υπέρηχο κοιλιάς είχα κάνει πρώτη φορά στην αυχενική διαφάνεια. . Από κει και μετά ήταν όλοι από πάνω. . Εξαρταται βέβαια από πολλά. . Ξέρω και κοπέλα έκανε εξ' αρχής από πάνω όσο κι αν μου φάνηκε παράξενο. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...