Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιταμινη Α συκώτι μαγειριτσα κτλ


Recommended Posts

Ισως λιγο καθυστερημενα ισως οχι γιατι καποιοι βαχουν στην καταψυξη η τρων συκώτι λογω σιδήρου.οι γιατροι μου παω σε δυο μου παν να φαω μαγειριτσα. Εφαγα δυο πιατα το μεγαλο Σάββατο. Δε ξαναεχω φάει συκώτι ουτε εντοστια ουτε συκώτι απο τοτε που μένα έγκυος. Αν κ ο γιατρος μου πε που κ που μπορω λιγο. Μου παν κ οι δυο οτι για να δημιουργηθεί πρόβλημα πρέπει να τρως καθε βδομάδα μεγαλες ποσότητες. Μπαινω διαβαζω κ λεν οτι πρέπει να ταποφευγουμε τελειως.... Καποια σαιτ. Τωρα εχω τυψεις...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω εφαγα κανονικοτατα 2 μερες στη σειρα μεσα στο Πασχα. Στην υπολοιπη εγκυμοσυνη το απεφευγα. Σιγα δεν παθαινουμε τιποτα σε τοση μικρη ποσοτητα. Μην εχεις τυψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Αχ εμένα μου το απαγόρεψε .Μην διανοηθεις είπε να φας ούτε μαγειρίτσα ούτε κοκορέτσια (και μ'αρέσουν)..Και δεν με είχε αφήσει ούτε ταραμοσαλάτα..Αυτό μου κόστισε πιο πολύ!

Παρομοίως και εμενα . Και γιατρός και διατροφολόγος... Δεν ξέρω το γιατί όμως...πάντως παιδιά όσον αφορά πολλά θέματα ο ένας γιατρός λέει έτσι Κ ο άλλος αλλιώς..  Δεν ξέρεις τι ν ακούσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 αυτοι που δεν αφήνουν το κανουν πιστευω γιατι ει· αι πολυ βαριά κ λιπαρη η μαγειριτσα και απο φοβο μηπως είναι βρώμικα υα εντόσθια. Εμενα μεμδιεφερε μηπωε η βιταμίνη α πειραξε το μωρό. Κ με διαβεβαιωσαν πως για να γίνει αυτό πρέπει να τρως καθε βδομάδα. Εγω την καθαρισα κ τη μαγειρεψα οποτε είμαι σίγουρη. Κοκορέτσι απο εξω φτιαγμένο δεν έφαγα. Οσο γοα τον ταραμα εγω δε τον ακουμπήσα κ διπλα η αδερφή μου εγκυος κιαθτη εφΑγε δυο πιατα. Στον ταραμα φοβούνται τη λιστερια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...