Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νήπιο 19μηνων αυνανίζεται;;;


Recommended Posts

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΈΣΤΗ!!

Είναι λίγο περίεργο και ευαίσθητο το θέμα που θα ανοίξω αλλα με έχει ανυσηχησει πολύ

Τώρα τελευταία η 19μηνων κορούλα μου κάθεται μπρούμυτα και κάνει "περίεργες" κινήσεις.αυτο συμβαίνει ποιο πολύ πριν τον υπνο και κατά τη διάρκεια της νύχτας απ' ότι παρατήρησα αν τύχει και ξυπνήσει....

Μίλησα με τη παιδίατρο και μου είπε ότι είναι κάτι πολύ συνηθισμένο και ναι είναι αυνανισμός αλλά καμία σχέση με τον αυνανισμό των μεγάλων.... μου είπε να μην ανυσηχω και να μη δίνω σημασία σ' αυτό που κάνει απλά εκείνη τη στιγμή να της αποσπαω τη προσοχή με κάτι άλλο.Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη και από άλλες μανουλες.Υπαρχει κάποια μανούλα με παρόμοια εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΈΣΤΗ!!

Είναι λίγο περίεργο και ευαίσθητο το θέμα που θα ανοίξω αλλα με έχει ανυσηχησει πολύ

Τώρα τελευταία η 19μηνων κορούλα μου κάθεται μπρούμυτα και κάνει "περίεργες" κινήσεις.αυτο συμβαίνει ποιο πολύ πριν τον υπνο και κατά τη διάρκεια της νύχτας απ' ότι παρατήρησα αν τύχει και ξυπνήσει....

Μίλησα με τη παιδίατρο και μου είπε ότι είναι κάτι πολύ συνηθισμένο και ναι είναι αυνανισμός αλλά καμία σχέση με τον αυνανισμό των μεγάλων.... μου είπε να μην ανυσηχω και να μη δίνω σημασία σ' αυτό που κάνει απλά εκείνη τη στιγμή να της αποσπαω τη προσοχή με κάτι άλλο.Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη και από άλλες μανουλες.Υπαρχει κάποια μανούλα με παρόμοια εμπειρία;

Καλησπέρα Αληθώς Ανέστη 

Είναι εντελώς φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία τα παιδακια να ανακαλύπτουν τον εαυτό τους και εμένα ο μικρός μου το κάνει. Είναι Βαλτικής καινουριο και τους γαργαλαει προσπαθουν να καταλάβουν. Μην ανησυχείς καθόλου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να αναφέρω το εξής 

Απλά να προσεχεις επειδή τα κοριτσάκια είμαστε ευαίσθητα την υγιεινή των χεριών της περισσοτερο ? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...