Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπυθουρακια στο πρόσωπο


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα είχε το μπεμπάκι σας μικρά σπυθουρακια στο πρόσωπο εμείς είμαστε 27 ημερών και έχουμε στα μαγουλάκια μας και το μέτωπο  έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο η γιατρός μου μου είπε ότι δεν είναι κάτι ότι τα περισσότερα μωράκια έχουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2019 at 3:43 ΜΜ, ο/η Vaasoula.g είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είχε το μπεμπάκι σας μικρά σπυθουρακια στο πρόσωπο εμείς είμαστε 27 ημερών και έχουμε στα μαγουλάκια μας και το μέτωπο  έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο η γιατρός μου μου είπε ότι δεν είναι κάτι ότι τα περισσότερα μωράκια έχουν!!!

Και ο μπέμπης μου είχε. Προφανώς είναι βρεφική ακμή. Σε λίγες μέρες θα υποχωρήσουν. Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει να βάζω και την ενυδατικη κρεμουλες που είναι για όλο το σώμα μετά το μπάνιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Vaasoula.g είπε:

Κάνει και η προδερμ δλδ  να την βάζω???φοβόμουν μήπως δεν έκανε για το πρόσωπο 

Ναι όλες μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις. Εγώ είχα της frezyderm. Αν και χωρίς κρέμα πάλι υποχωρεί μη σε αγχώνει καθόλου. Σε λίγες μέρες το προσωπάκι του θα είναι πάλι καθαρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Vaso88 είπε:

Ναι όλες μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις. Εγώ είχα της frezyderm. Αν και χωρίς κρέμα πάλι υποχωρεί μη σε αγχώνει καθόλου. Σε λίγες μέρες το προσωπάκι του θα είναι πάλι καθαρό.

Κοριτσια τα σπυρακια αυτα τι μορφη εχουν;

Εμενα η μικρη μου εχει βγαλει καποια που σρην κορυφη καπως ασπριζουν.

Μου ειπε η γιατρος να βαζω ενυδατικη και οτι μαλλον ειναι  σμηγματωειδης δερματιτιδα.

Επισης εμενα εχει και στο κεφαλακι λιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Κοριτσια τα σπυρακια αυτα τι μορφη εχουν;

Εμενα η μικρη μου εχει βγαλει καποια που σρην κορυφη καπως ασπριζουν.

Μου ειπε η γιατρος να βαζω ενυδατικη και οτι μαλλον ειναι  σμηγματωειδης δερματιτιδα.

Επισης εμενα εχει και στο κεφαλακι λιγα

Στο δικό μου μωρό ήταν απλά κόκκινα μικρά σπυράκια. Η παιδίατρος μου είχε πει ότι στους δύο πρώτους μήνες είναι φυσιολογικά και δε χρειάζεται να ανησυχώ. Μόνο ενυδατική χρειάζονται, άλλωστε είναι τόσο μικρά που οποιαδήποτε άλλη κρέμα θα ήταν απαγορευτική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς είχαμε και βάζαμε μόνο ενυδατικη.Ειναι φυσιολογικό!Απλά πρόσεξε και εσύ τα ρούχα σου να τα πλένεις με βρεφικό απορρυπαντικό και αν το παίρνει κάποιος άλλος αγκαλιά το μωράκι να ακουμπάει πάνω σε πανάκι το προσωπάκι του και όχι στα ρούχα του άλλου.Να σου ζήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...