Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 22 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Γεια σου @Ελενακι12 εγω τα παραγγέλνω απο ιντερνετικα φαρμακεια και παιρνω της clear blue περίπου 25-28 € και μεσα εχει 10τμχ. Στο φαρμακείο εχει κανα 50€ οποτε δε συμφερει... εμενα το ημερολόγιο  μ λεει  ημερομηνια ομως αργω να κανω ωορρηξια κ «βάραγα στο γάμο του καραγκιοζη» τοοοοσους μήνες! ☹️

Απο τον προηγ. Μήνα π πηρα τα τεστακια,  κανω στοχευμενες επαφες... ? που θα παει δε  θα πιαστει το σποράκι?? Ολα τα κορίτσια  προτείνουν τεστάκια για σιγουριά των ημερων! Καλες προσπάθειες!!!!! ??✌️??

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, 

Προσπαθούμε εδω και 18 μήνες και δυστυχως τιποτα ακόμα, τον Δεκεμβρη κάναμε και σπερματεγχυση χωρίς κανένα αποτέλεσμα, δυστυχώς, είχα γραφτεί στο φορουμ πέρσι τετοια εποχη ποτε δεν περίμενα οτι θα τραβηξει τοσο πολύ το θέμα της σύλληψης. Το μονο «πρόβλημα» ειναι οι πολυκοιστικες αλλα χωρις ιδιαίτερα προσβληματα σταθερα 32-36 μερες (μεγαλος κυκλος) που συγκριτικα με μια κοπελα 28 ημερων ειναι σα να προσπαθουμε καθε 2 μηνες. Εχω πάρει και τα χαπια για πολλαπλη ωορηξια δυο φορες διαπιστωσαμε οτι εκανα 5 ωαρια αλλα παλι τιποτα. Ο σύζυγος έχει κανει και αυτος 3 φόρες σπερμοδιαγραμμα και ολα καλα και τις 3. Έχω παρει γνωμες απο αλλους δυο πολυ γνωστους γυναικολογους τον Ψαθα και τον Παρασχο. Ο πρωτος ειχε μονο μια μικρη υποψια για ενδομητριωση διοτι η εξεταση η CEA 125 ηταν στο 12, και υπαρχει θεωρια οπως υποστηριζει οτι πρεπει να ειναι μεχρι 10 για να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν υπαρχει ενδομητριωση μου ζητησε να παμε λαπαροσκοπικα-χειρουργειο δηλαδη, εκει ειναι που επισκεφθηκα τον Παρασχο ο οποιος δεν υποστηριζει αυτη τη θεωρία και πηρα γνωμη και απο αλλους δυο γιατρους που δεν πιστευουν αυτη τη θεωρια ουτως ή αλλως οι τιμες του εργαστηριου ειναι εως 35 μοναδες.

Να συνοψισω εχω παει σε 3 γιατρους έχω παει και στον Παυλου (απατεωνας) γνωστος ενδοκρινολογος ο οποιος μου ειπε για αντισταση ινσουλινης ενας αλλος ενδοκρινολογος ειπε ουτε καν. Επαιρνα για ενα χρονο περιπου glucophace που βοηθανε λεει στη ποιοτητα ωαριων βιταμινες D+E, εχω κανει σαλπιγγογραφια καθαρη και αυτη (περσι τον Φλεβαρη). Εχω κανει για 8-9 μηνες παρακολουθηση ωοθηλακιορηξιας με τον γυναικολογο μου και το αποτελεσμα ... τα ιδια. Η πιεση μεγαλη το αγχος μεγαλυτερο ξεκινησαν οι τσακωμοι με τον συζυγο με ολα αυτα ...δυσκολη περιοδος που μας θελει ενωμενους...δοκιμασια το λεω εγω...το σεξ εχει γινει ψυxαναγκαστικο..μοιραια .μηπως χασαμε τη μερα...να τα εχουμε καλα για να κανουμε παιδι...να ερχονται οι μερες για να αδιαθετησω και να φοβαμαι να παω τουαλετα να εχω συμπτωματα και να μου λενει οι φιλες μου καθε φορα οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια. Στη δουλεια να το παιζω οτι...εγω παιδι δε θελω ...θελω  να κανω ταξιδια...τα ιδια κια συγγενεις και φιλους και εγω μεσα μου να καιγομαι να το θελω πολυ...ναι να το θελώ και να μην ερχεται στην αρχη ελεγα ελα μωρε τον αλλο μηνα και>>??? και να που περασε 1 και μιση χρονος και τιποτα φιλοι που παντρευτηκαν μετα απο εμας να κανουνε παιδια να γεννανε να... να.... να . Παρεδωσα...κουραστηκα. Τωρα σκεφτομαι σοβαρα για εξωσωματικη...ο συζυγος λεει απο Σεπτεμβρη και οτι δεν εχουμε προσπαθησει σωστα (μερα παρα μερα) αλλα ολα αυτα εχουν γινει...μαλλον εχει αρνηση. Ανεξηγητη Υπογονιμοτητα σου λεει ο αλλος...τι ανεξηγητη δεν υπαρχει αυτο το 2019. Εξωσωματικη ναι να παριμενω τι μηπως και πολυ το λιβανιζουμε οταν κατι δε βγαινει ναι παμε παρακατω στο επομενο βημα γιατι ολο αυτο φθειρει τα παντα.

Ο αντρας μου με στηριζει και λεει και παιδι να μη κανουμε ...εγω εσενα θελω...μαζι θελω να μαστε και να ειμαστε καλα, αλλα ξερω τι θελει.  Ξερω τι θελουμε γιατι να ειναι τοσο δυσκολο τελικα??? για καποιο λογο ?? δεν ξερω μαλλον. Για καποιους τοσο ευκολο και απλο..για εμας με το ζορι, Τωρα ξαναπηρα τα στικακια απο το hometest μου εδειξε οτι ειχα ωορηξια Μ. Τεταρτη ηρθαμε σε επαφη ολες τις μερες ...και τωρα σκεφτομαι να κανω χοριακη να κανω τεστ να μη κανω τιποτα???? καθε μηνα τα ιδια οι ιδιες σκεψεις. Μακαρι να ειναι τυχερος αυτο ο ΜΑΙΟΣ, τα ειπα ολα μαζι ...σας κουρασα ...(φανταστειτε εγω που τ ζω κιολας)

ααα εχω κανει και ΑΜΗ και αυτη σουπερ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, 

Προσπαθούμε εδω και 18 μήνες και δυστυχως τιποτα ακόμα, τον Δεκεμβρη κάναμε και σπερματεγχυση χωρίς κανένα αποτέλεσμα, δυστυχώς, είχα γραφτεί στο φορουμ πέρσι τετοια εποχη ποτε δεν περίμενα οτι θα τραβηξει τοσο πολύ το θέμα της σύλληψης. Το μονο «πρόβλημα» ειναι οι πολυκιστικες αλλα χωρις ιδιαίτερα προσβληματα σταθερα 32-36 μερες (μεγαλος κυκλος) που συγκριτικα με μια κοπελα 28 ημερων ειναι σα να προσπαθουμε καθε 2 μηνες. Εχω πάρει και τα χαπια για πολλαπλη ωορηξια δυο φορες διαπιστωσαμε οτι εκανα 5 ωαρια αλλα παλι τιποτα. Ο σύζυγος έχει κανει και αυτος 3 φόρες σπερμοδιαγραμμα και ολα καλα και τις 3. Έχω παρει γνωμες απο αλλους δυο πολυ γνωστους γυναικολογους τον Ψαθα και τον Παρασχο. Ο πρωτος ειχε μονο μια μικρη υποψια για ενδομητριωση διοτι η εξεταση η CEA 125 ηταν στο 12, και υπαρχει θεωρια οπως υποστηριζει οτι πρεπει να ειναι μεχρι 10 για να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν υπαρχει ενδομητριωση μου ζητησε να παμε λαπαροσκοπικα-χειρουργειο δηλαδη, εκει ειναι που επισκεφθηκα τον Παρασχο ο οποιος δεν υποστηριζει αυτη τη θεωρία και πηρα γνωμη και απο αλλους δυο γιατρους που δεν πιστευουν αυτη τη θεωρια ουτως ή αλλως οι τιμες του εργαστηριου ειναι εως 35 μοναδες.

Να συνοψισω εχω παει σε 3 γιατρους έχω παει και στον Παυλου (απατεωνας) γνωστος ενδοκρινολογος ο οποιος μου ειπε για αντισταση ινσουλινης ενας αλλος ενδοκρινολογος ειπε ουτε καν. Επαιρνα για ενα χρονο περιπου glucophace που βοηθανε λεει στη ποιοτητα ωαριων βιταμινες D+E, εχω κανει σαλπιγγογραφια καθαρη και αυτη (περσι τον Φλεβαρη). Εχω κανει για 8-9 μηνες παρακολουθηση ωοθηλακιορηξιας με τον γυναικολογο μου και το αποτελεσμα ... τα ιδια. Η πιεση μεγαλη το αγχος μεγαλυτερο ξεκινησαν οι τσακωμοι με τον συζυγο με ολα αυτα ...δυσκολη περιοδος που μας θελει ενωμενους...δοκιμασια το λεω εγω...το σεξ εχει γινει ψυxαναγκαστικο..μοιραια .μηπως χασαμε τη μερα...να τα εχουμε καλα για να κανουμε παιδι...να ερχονται οι μερες για να αδιαθετησω και να φοβαμαι να παω τουαλετα να εχω συμπτωματα και να μου λενει οι φιλες μου καθε φορα οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια. Στη δουλεια να το παιζω οτι...εγω παιδι δε θελω ...θελω  να κανω ταξιδια...τα ιδια κια συγγενεις και φιλους και εγω μεσα μου να καιγομαι να το θελω πολυ...ναι να το θελώ και να μην ερχεται στην αρχη ελεγα ελα μωρε τον αλλο μηνα και>>??? και να που περασε 1 και μιση χρονος και τιποτα φιλοι που παντρευτηκαν μετα απο εμας να κανουνε παιδια να γεννανε να... να.... να . Παρεδωσα...κουραστηκα. Τωρα σκεφτομαι σοβαρα για εξωσωματικη...ο συζυγος λεει απο Σεπτεμβρη και οτι δεν εχουμε προσπαθησει σωσταν (μερα παρα μερα) αλλα ολα αυτα εχουν γινει...μαλλον εχει αρνηση. Ανεξηγητη Υπογονιμοτητα σου λεει ο αλλος...τι ανεξηγητη δεν υπαρχει αυτο το 2019. Εξωσωματικη ναι να παριμενω τι μηπως και πολυ το λιβανιζουμε οταν κατι δε βγαινει ναι παμε παρακατω στο εποπμενο βημα γιατι ολο αυτο φθειρει τα παντα.

Ο αντρας μου με στηριζει και λεει και παιδι να μη κανουμε ...εγω εσενα θελω...μαζι θελω να μαστε και να ειμαστε καλα, αλλα ξερω τι θελει.  Ξερω τι θελουμε γιατι να ειναι τοσο δυσκολο τελικα??? για καποιο λογο ?? δεν ξερω μαλλον. Για καποιους τοσο ευκολο και απλο εμας με το ζορι, Τωρα ξαναπηρα τα στικακια απο το hometest μου εδιεξε οτι ειχα ωορηξια Μ. Τεταρτη ηρθαμε σε επαφη ολες τις μερες ...και τωρα σκεφτομαι να κανω χοριακη να κανω τεστ να μη κανω τιποτα???? καθε μηνα τα ιδια οι ιδιες σκεψεις. Μακαρι να ειναι τυχερος αυτο ο ΜΑΙΟΣ, τα ειπα ολα μαζι ...σας κουρασα ...(φανταστειτε εγω που τ ζω κιολας)

Καλως όρισες κορίτσι κ εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε!!Εχουμε παρόμοια ιστορία!!Κ γω με πολυκυστικές κ κύκλους σαν τους δικούς σου,με 2 προασπάθειες κλομιφαίνης,μια σπερματέγχυση!!Την εξέταση Ca125 την έχω κάνει κ γω κ είχα11!!Ο γιατρός δν ανησύχησε!!Επίσης πίνω κ γω το gluco κ ας ήταν καλές η καμπύλες σακχάρου!!Σε λίγες μέρες θα κάνω την πρώτη μας μεταφορά!!Κ ο δικός μου άντρας όταν του πρωτοείπα για εξωσωματική δν ήθελε να ακούσει!!Ετσι τον άφησα και του πήρε  6 μήνες να το πάρει !!Του είπα μόνο κοίτα μην μετανιώσεις μετά αν δν το κάνουμε!!Μαζί σου αν δν θες!!Τελικά μόνος του ήρθε κ μου είπε ότι θέλει να κάνουμε εξωσωματική!!Θεωρητικά στους 18 μήνες είστε ακριβώς πάνω στα φυσιολογικά πλαίσια για ένα νέο ζευγάρι!!Δν είναι πλέον 1 χρόνος!!Δν μετανιωνω που ακολουθήσαμε την εξωσωματική!!Πλέον είμαι πολύ καλύτερα με αυτή την απόφαση!!Δωστου λίγο χρόνο,κάντε τις επαφές σας κ να σκέφτεσαι ότιυπάρχει κ η επιλογή της εξωσματικής κ μακάρι να μην σας χρειαστεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, 

Προσπαθούμε εδω και 18 μήνες και δυστυχως τιποτα ακόμα, τον Δεκεμβρη κάναμε και σπερματεγχυση χωρίς κανένα αποτέλεσμα, δυστυχώς, είχα γραφτεί στο φορουμ πέρσι τετοια εποχη ποτε δεν περίμενα οτι θα τραβηξει τοσο πολύ το θέμα της σύλληψης. Το μονο «πρόβλημα» ειναι οι πολυκοιστικες αλλα χωρις ιδιαίτερα προσβληματα σταθερα 32-36 μερες (μεγαλος κυκλος) που συγκριτικα με μια κοπελα 28 ημερων ειναι σα να προσπαθουμε καθε 2 μηνες. Εχω πάρει και τα χαπια για πολλαπλη ωορηξια δυο φορες διαπιστωσαμε οτι εκανα 5 ωαρια αλλα παλι τιποτα. Ο σύζυγος έχει κανει και αυτος 3 φόρες σπερμοδιαγραμμα και ολα καλα και τις 3. Έχω παρει γνωμες απο αλλους δυο πολυ γνωστους γυναικολογους τον Ψαθα και τον Παρασχο. Ο πρωτος ειχε μονο μια μικρη υποψια για ενδομητριωση διοτι η εξεταση η CEA 125 ηταν στο 12, και υπαρχει θεωρια οπως υποστηριζει οτι πρεπει να ειναι μεχρι 10 για να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν υπαρχει ενδομητριωση μου ζητησε να παμε λαπαροσκοπικα-χειρουργειο δηλαδη, εκει ειναι που επισκεφθηκα τον Παρασχο ο οποιος δεν υποστηριζει αυτη τη θεωρία και πηρα γνωμη και απο αλλους δυο γιατρους που δεν πιστευουν αυτη τη θεωρια ουτως ή αλλως οι τιμες του εργαστηριου ειναι εως 35 μοναδες.

Να συνοψισω εχω παει σε 3 γιατρους έχω παει και στον Παυλου (απατεωνας) γνωστος ενδοκρινολογος ο οποιος μου ειπε για αντισταση ινσουλινης ενας αλλος ενδοκρινολογος ειπε ουτε καν. Επαιρνα για ενα χρονο περιπου glucophace που βοηθανε λεει στη ποιοτητα ωαριων βιταμινες D+E, εχω κανει σαλπιγγογραφια καθαρη και αυτη (περσι τον Φλεβαρη). Εχω κανει για 8-9 μηνες παρακολουθηση ωοθηλακιορηξιας με τον γυναικολογο μου και το αποτελεσμα ... τα ιδια. Η πιεση μεγαλη το αγχος μεγαλυτερο ξεκινησαν οι τσακωμοι με τον συζυγο με ολα αυτα ...δυσκολη περιοδος που μας θελει ενωμενους...δοκιμασια το λεω εγω...το σεξ εχει γινει ψυxαναγκαστικο..μοιραια .μηπως χασαμε τη μερα...να τα εχουμε καλα για να κανουμε παιδι...να ερχονται οι μερες για να αδιαθετησω και να φοβαμαι να παω τουαλετα να εχω συμπτωματα και να μου λενει οι φιλες μου καθε φορα οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια. Στη δουλεια να το παιζω οτι...εγω παιδι δε θελω ...θελω  να κανω ταξιδια...τα ιδια κια συγγενεις και φιλους και εγω μεσα μου να καιγομαι να το θελω πολυ...ναι να το θελώ και να μην ερχεται στην αρχη ελεγα ελα μωρε τον αλλο μηνα και>>??? και να που περασε 1 και μιση χρονος και τιποτα φιλοι που παντρευτηκαν μετα απο εμας να κανουνε παιδια να γεννανε να... να.... να . Παρεδωσα...κουραστηκα. Τωρα σκεφτομαι σοβαρα για εξωσωματικη...ο συζυγος λεει απο Σεπτεμβρη και οτι δεν εχουμε προσπαθησει σωστα (μερα παρα μερα) αλλα ολα αυτα εχουν γινει...μαλλον εχει αρνηση. Ανεξηγητη Υπογονιμοτητα σου λεει ο αλλος...τι ανεξηγητη δεν υπαρχει αυτο το 2019. Εξωσωματικη ναι να παριμενω τι μηπως και πολυ το λιβανιζουμε οταν κατι δε βγαινει ναι παμε παρακατω στο επομενο βημα γιατι ολο αυτο φθειρει τα παντα.

Ο αντρας μου με στηριζει και λεει και παιδι να μη κανουμε ...εγω εσενα θελω...μαζι θελω να μαστε και να ειμαστε καλα, αλλα ξερω τι θελει.  Ξερω τι θελουμε γιατι να ειναι τοσο δυσκολο τελικα??? για καποιο λογο ?? δεν ξερω μαλλον. Για καποιους τοσο ευκολο και απλο..για εμας με το ζορι, Τωρα ξαναπηρα τα στικακια απο το hometest μου εδειξε οτι ειχα ωορηξια Μ. Τεταρτη ηρθαμε σε επαφη ολες τις μερες ...και τωρα σκεφτομαι να κανω χοριακη να κανω τεστ να μη κανω τιποτα???? καθε μηνα τα ιδια οι ιδιες σκεψεις. Μακαρι να ειναι τυχερος αυτο ο ΜΑΙΟΣ, τα ειπα ολα μαζι ...σας κουρασα ...(φανταστειτε εγω που τ ζω κιολας)

ααα εχω κανει και ΑΜΗ και αυτη σουπερ !!

Γλυκο κορίτσι καλώς μας ήρθες... λίγο πολύ κάπου εκει είμαστε ολες.. και έγινε δλδ να μας αργήσει λίγο το μωρό; Δε χάθηκεο κόσμος.. οπως είπες ειμαστε στο 2019 τρόποι υπάρχουν! Ειτε φυσιολογικά ειτε εξωσωματική ειτε σπερματένχιση μωρα θα κάνουμε όλες! 

Πολλοι γιατροί εκμεταλλεύονται την ευάλωτη θέση μας γι αυτο πρεπει να είμαστε προσεκτικές στην επιλογή τους. Εγω απο20 χρονων εχω σταθερα τον ιδιο κ του έχω τυφλη εμπιστοσύνη.. φυσικά αν δω κ αποδώ θα παω σε πιο ειδικό. Μη χάνεις την πίστη σου. Ζήσε την καθε μέρα. Πηγαινε ταξίδια με τον αντρα σου, βγείτε, καντε πράγματα ετσι ωστε οταν έρθει το νινί θα είστε γεμάτοι κ θα αφοσιωθείτε στο μπουμπουκι σας!!!!!!!! Κ εγω 10 μήνες,αλλα δε το βαζω κατω. Οταν θα ερθει η ωρα θα μας το δώσει το μωρό??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου??

@Γιάννα 36 λοιπόν έκανα τεστ και βγήκε πιο άχνη ακόμη η γραμμή αρα έκανα οωρηξια 14η μέρα που δεν είχα καν ει τεστ  15η πάλι αχνό ήταν το κακό είναι ότι εγώ ήρθα σ επαφή 12 και 13η μέρα όποτε το χαρα το τρένο πάλι δεν πειράζει τον επομενο παμε ξανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Γλυκο κορίτσι καλώς μας ήρθες... λίγο πολύ κάπου εκει είμαστε ολες.. και έγινε δλδ να μας αργήσει λίγο το μωρό; Δε χάθηκεο κόσμος.. οπως είπες ειμαστε στο 2019 τρόποι υπάρχουν! Ειτε φυσιολογικά ειτε εξωσωματική ειτε σπερματένχιση μωρα θα κάνουμε όλες! 

Πολλοι γιατροί εκμεταλλεύονται την ευάλωτη θέση μας γι αυτο πρεπει να είμαστε προσεκτικές στην επιλογή τους. Εγω απο20 χρονων εχω σταθερα τον ιδιο κ του έχω τυφλη εμπιστοσύνη.. φυσικά αν δω κ αποδώ θα παω σε πιο ειδικό. Μη χάνεις την πίστη σου. Ζήσε την καθε μέρα. Πηγαινε ταξίδια με τον αντρα σου, βγείτε, καντε πράγματα ετσι ωστε οταν έρθει το νινί θα είστε γεμάτοι κ θα αφοσιωθείτε στο μπουμπουκι σας!!!!!!!! Κ εγω 10 μήνες,αλλα δε το βαζω κατω. Οταν θα ερθει η ωρα θα μας το δώσει το μωρό??????

@ILIANA86 αχ κορίτσι μου πεντε χρόνια καθε μηνα τα ιδια σκεφτομαι αλλα δεν το βαζω κατω και εχω και μια κλειστη σαλπιγγα .. σε καταλαβαινω απολυτα παντως το μονο που θα σου πω ομως πιστη στο θεο και τιποτα αλλο ολα θα γινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Γιάννα 36 λοιπόν έκανα τεστ και βγήκε πιο άχνη ακόμη η γραμμή αρα έκανα οωρηξια 14η μέρα που δεν είχα καν ει τεστ  15η πάλι αχνό ήταν το κακό είναι ότι εγώ ήρθα σ επαφή 12 και 13η μέρα όποτε το χαρα το τρένο πάλι δεν πειράζει τον επομενο παμε ξανα. 

@Σταυρι καλησπέρα!Μια χαρά είναι οι επαφές σου κ μην απογοητεύσαι.Αν έκανες 14η μέρα ωορρηξία οι δύο προηγουμενες μέρες ήταν ο,τι καλύτερο.Τα σπερματοζωάρια να περιμένουν το ωάριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, 

Προσπαθούμε εδω και 18 μήνες και δυστυχως τιποτα ακόμα, τον Δεκεμβρη κάναμε και σπερματεγχυση χωρίς κανένα αποτέλεσμα, δυστυχώς, είχα γραφτεί στο φορουμ πέρσι τετοια εποχη ποτε δεν περίμενα οτι θα τραβηξει τοσο πολύ το θέμα της σύλληψης. Το μονο «πρόβλημα» ειναι οι πολυκοιστικες αλλα χωρις ιδιαίτερα προσβληματα σταθερα 32-36 μερες (μεγαλος κυκλος) που συγκριτικα με μια κοπελα 28 ημερων ειναι σα να προσπαθουμε καθε 2 μηνες. Εχω πάρει και τα χαπια για πολλαπλη ωορηξια δυο φορες διαπιστωσαμε οτι εκανα 5 ωαρια αλλα παλι τιποτα. Ο σύζυγος έχει κανει και αυτος 3 φόρες σπερμοδιαγραμμα και ολα καλα και τις 3. Έχω παρει γνωμες απο αλλους δυο πολυ γνωστους γυναικολογους τον Ψαθα και τον Παρασχο. Ο πρωτος ειχε μονο μια μικρη υποψια για ενδομητριωση διοτι η εξεταση η CEA 125 ηταν στο 12, και υπαρχει θεωρια οπως υποστηριζει οτι πρεπει να ειναι μεχρι 10 για να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν υπαρχει ενδομητριωση μου ζητησε να παμε λαπαροσκοπικα-χειρουργειο δηλαδη, εκει ειναι που επισκεφθηκα τον Παρασχο ο οποιος δεν υποστηριζει αυτη τη θεωρία και πηρα γνωμη και απο αλλους δυο γιατρους που δεν πιστευουν αυτη τη θεωρια ουτως ή αλλως οι τιμες του εργαστηριου ειναι εως 35 μοναδες.

Να συνοψισω εχω παει σε 3 γιατρους έχω παει και στον Παυλου (απατεωνας) γνωστος ενδοκρινολογος ο οποιος μου ειπε για αντισταση ινσουλινης ενας αλλος ενδοκρινολογος ειπε ουτε καν. Επαιρνα για ενα χρονο περιπου glucophace που βοηθανε λεει στη ποιοτητα ωαριων βιταμινες D+E, εχω κανει σαλπιγγογραφια καθαρη και αυτη (περσι τον Φλεβαρη). Εχω κανει για 8-9 μηνες παρακολουθηση ωοθηλακιορηξιας με τον γυναικολογο μου και το αποτελεσμα ... τα ιδια. Η πιεση μεγαλη το αγχος μεγαλυτερο ξεκινησαν οι τσακωμοι με τον συζυγο με ολα αυτα ...δυσκολη περιοδος που μας θελει ενωμενους...δοκιμασια το λεω εγω...το σεξ εχει γινει ψυxαναγκαστικο..μοιραια .μηπως χασαμε τη μερα...να τα εχουμε καλα για να κανουμε παιδι...να ερχονται οι μερες για να αδιαθετησω και να φοβαμαι να παω τουαλετα να εχω συμπτωματα και να μου λενει οι φιλες μου καθε φορα οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια. Στη δουλεια να το παιζω οτι...εγω παιδι δε θελω ...θελω  να κανω ταξιδια...τα ιδια κια συγγενεις και φιλους και εγω μεσα μου να καιγομαι να το θελω πολυ...ναι να το θελώ και να μην ερχεται στην αρχη ελεγα ελα μωρε τον αλλο μηνα και>>??? και να που περασε 1 και μιση χρονος και τιποτα φιλοι που παντρευτηκαν μετα απο εμας να κανουνε παιδια να γεννανε να... να.... να . Παρεδωσα...κουραστηκα. Τωρα σκεφτομαι σοβαρα για εξωσωματικη...ο συζυγος λεει απο Σεπτεμβρη και οτι δεν εχουμε προσπαθησει σωστα (μερα παρα μερα) αλλα ολα αυτα εχουν γινει...μαλλον εχει αρνηση. Ανεξηγητη Υπογονιμοτητα σου λεει ο αλλος...τι ανεξηγητη δεν υπαρχει αυτο το 2019. Εξωσωματικη ναι να παριμενω τι μηπως και πολυ το λιβανιζουμε οταν κατι δε βγαινει ναι παμε παρακατω στο επομενο βημα γιατι ολο αυτο φθειρει τα παντα.

Ο αντρας μου με στηριζει και λεει και παιδι να μη κανουμε ...εγω εσενα θελω...μαζι θελω να μαστε και να ειμαστε καλα, αλλα ξερω τι θελει.  Ξερω τι θελουμε γιατι να ειναι τοσο δυσκολο τελικα??? για καποιο λογο ?? δεν ξερω μαλλον. Για καποιους τοσο ευκολο και απλο..για εμας με το ζορι, Τωρα ξαναπηρα τα στικακια απο το hometest μου εδειξε οτι ειχα ωορηξια Μ. Τεταρτη ηρθαμε σε επαφη ολες τις μερες ...και τωρα σκεφτομαι να κανω χοριακη να κανω τεστ να μη κανω τιποτα???? καθε μηνα τα ιδια οι ιδιες σκεψεις. Μακαρι να ειναι τυχερος αυτο ο ΜΑΙΟΣ, τα ειπα ολα μαζι ...σας κουρασα ...(φανταστειτε εγω που τ ζω κιολας)

ααα εχω κανει και ΑΜΗ και αυτη σουπερ !!

Καλως ηρθες παλι!! Σου ευχομαι γρηγορα να γινεις μανουλα!! Ολα θα γινουν να μν στεναχωριεσαι!!! Καταλαβαινω τι περνας αν και δν ειμαι στην ιδια φαση...οταν καποια κοπελα παντρευεται δυστηχως αρχιζει η αντιστροφη μετρηση για τον περιγυρο για το ποτε θα μεινει εγκυος!! Να εισαι καλα με τον αντρα σου, να περνατε ομορφα και ολα θα γινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, 

Προσπαθούμε εδω και 18 μήνες και δυστυχως τιποτα ακόμα, τον Δεκεμβρη κάναμε και σπερματεγχυση χωρίς κανένα αποτέλεσμα, δυστυχώς, είχα γραφτεί στο φορουμ πέρσι τετοια εποχη ποτε δεν περίμενα οτι θα τραβηξει τοσο πολύ το θέμα της σύλληψης. Το μονο «πρόβλημα» ειναι οι πολυκοιστικες αλλα χωρις ιδιαίτερα προσβληματα σταθερα 32-36 μερες (μεγαλος κυκλος) που συγκριτικα με μια κοπελα 28 ημερων ειναι σα να προσπαθουμε καθε 2 μηνες. Εχω πάρει και τα χαπια για πολλαπλη ωορηξια δυο φορες διαπιστωσαμε οτι εκανα 5 ωαρια αλλα παλι τιποτα. Ο σύζυγος έχει κανει και αυτος 3 φόρες σπερμοδιαγραμμα και ολα καλα και τις 3. Έχω παρει γνωμες απο αλλους δυο πολυ γνωστους γυναικολογους τον Ψαθα και τον Παρασχο. Ο πρωτος ειχε μονο μια μικρη υποψια για ενδομητριωση διοτι η εξεταση η CEA 125 ηταν στο 12, και υπαρχει θεωρια οπως υποστηριζει οτι πρεπει να ειναι μεχρι 10 για να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν υπαρχει ενδομητριωση μου ζητησε να παμε λαπαροσκοπικα-χειρουργειο δηλαδη, εκει ειναι που επισκεφθηκα τον Παρασχο ο οποιος δεν υποστηριζει αυτη τη θεωρία και πηρα γνωμη και απο αλλους δυο γιατρους που δεν πιστευουν αυτη τη θεωρια ουτως ή αλλως οι τιμες του εργαστηριου ειναι εως 35 μοναδες.

Να συνοψισω εχω παει σε 3 γιατρους έχω παει και στον Παυλου (απατεωνας) γνωστος ενδοκρινολογος ο οποιος μου ειπε για αντισταση ινσουλινης ενας αλλος ενδοκρινολογος ειπε ουτε καν. Επαιρνα για ενα χρονο περιπου glucophace που βοηθανε λεει στη ποιοτητα ωαριων βιταμινες D+E, εχω κανει σαλπιγγογραφια καθαρη και αυτη (περσι τον Φλεβαρη). Εχω κανει για 8-9 μηνες παρακολουθηση ωοθηλακιορηξιας με τον γυναικολογο μου και το αποτελεσμα ... τα ιδια. Η πιεση μεγαλη το αγχος μεγαλυτερο ξεκινησαν οι τσακωμοι με τον συζυγο με ολα αυτα ...δυσκολη περιοδος που μας θελει ενωμενους...δοκιμασια το λεω εγω...το σεξ εχει γινει ψυxαναγκαστικο..μοιραια .μηπως χασαμε τη μερα...να τα εχουμε καλα για να κανουμε παιδι...να ερχονται οι μερες για να αδιαθετησω και να φοβαμαι να παω τουαλετα να εχω συμπτωματα και να μου λενει οι φιλες μου καθε φορα οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια. Στη δουλεια να το παιζω οτι...εγω παιδι δε θελω ...θελω  να κανω ταξιδια...τα ιδια κια συγγενεις και φιλους και εγω μεσα μου να καιγομαι να το θελω πολυ...ναι να το θελώ και να μην ερχεται στην αρχη ελεγα ελα μωρε τον αλλο μηνα και>>??? και να που περασε 1 και μιση χρονος και τιποτα φιλοι που παντρευτηκαν μετα απο εμας να κανουνε παιδια να γεννανε να... να.... να . Παρεδωσα...κουραστηκα. Τωρα σκεφτομαι σοβαρα για εξωσωματικη...ο συζυγος λεει απο Σεπτεμβρη και οτι δεν εχουμε προσπαθησει σωστα (μερα παρα μερα) αλλα ολα αυτα εχουν γινει...μαλλον εχει αρνηση. Ανεξηγητη Υπογονιμοτητα σου λεει ο αλλος...τι ανεξηγητη δεν υπαρχει αυτο το 2019. Εξωσωματικη ναι να παριμενω τι μηπως και πολυ το λιβανιζουμε οταν κατι δε βγαινει ναι παμε παρακατω στο επομενο βημα γιατι ολο αυτο φθειρει τα παντα.

Ο αντρας μου με στηριζει και λεει και παιδι να μη κανουμε ...εγω εσενα θελω...μαζι θελω να μαστε και να ειμαστε καλα, αλλα ξερω τι θελει.  Ξερω τι θελουμε γιατι να ειναι τοσο δυσκολο τελικα??? για καποιο λογο ?? δεν ξερω μαλλον. Για καποιους τοσο ευκολο και απλο..για εμας με το ζορι, Τωρα ξαναπηρα τα στικακια απο το hometest μου εδειξε οτι ειχα ωορηξια Μ. Τεταρτη ηρθαμε σε επαφη ολες τις μερες ...και τωρα σκεφτομαι να κανω χοριακη να κανω τεστ να μη κανω τιποτα???? καθε μηνα τα ιδια οι ιδιες σκεψεις. Μακαρι να ειναι τυχερος αυτο ο ΜΑΙΟΣ, τα ειπα ολα μαζι ...σας κουρασα ...(φανταστειτε εγω που τ ζω κιολας)

ααα εχω κανει και ΑΜΗ και αυτη σουπερ !!

Κορίτσι μου καλώς ήρθες!Νομίζω ότι οι κοπέλες που προσπαθούμε πολύ καιρό σε καταλαβαίνουμε απόλυτα!Κ εγώ είμαι στα όρια μου ψυχολογικα,ας ελπίσουμε να είναι ο μήνας μας!Κ εγώ έχω βαρεθεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, οχι απογοήτευση! ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ! Θετική ενεργεια,ερχεται καλοκαίρι, ζεστη,ηλιος, θαλασσα μπανακια, διακοπούλες πολυ ερωτα με τους αντρες μας και που θα παει θα το τσακώσουμε το σποράκι μας! 

Δεν ειναι τυχαίο που οι περισσότερες εγκυμοσύνες προκύπτουν το καλοκαιράκι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσια, οχι απογοήτευση! ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ! Θετική ενεργεια,ερχεται καλοκαίρι, ζεστη,ηλιος, θαλασσα μπανακια, διακοπούλες πολυ ερωτα με τους αντρες μας και που θα παει θα το τσακώσουμε το σποράκι μας! 

Δεν ειναι τυχαίο που οι περισσότερες εγκυμοσύνες προκύπτουν το καλοκαιράκι?????

Μπραβο πολυ αισιοδοξο το μνμ σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Soulful είπε:

@Σταυρι καλησπέρα!Μια χαρά είναι οι επαφές σου κ μην απογοητεύσαι.Αν έκανες 14η μέρα ωορρηξία οι δύο προηγουμενες μέρες ήταν ο,τι καλύτερο.Τα σπερματοζωάρια να περιμένουν το ωάριο!

@SoulfulΛαθος τα εγραψα εννοω θετικο τεστ θα ειχα μαλλον στις 14 . Τι να πω τα μπερδεψα έχω τεστακια ωορηξιας τις hometest παει παλι ο μήνας γ@μ@@@ έχω και κλειστή σαλπιγγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@Γιάννα 36 λοιπόν έκανα τεστ και βγήκε πιο άχνη ακόμη η γραμμή αρα έκανα οωρηξια 14η μέρα που δεν είχα καν ει τεστ  15η πάλι αχνό ήταν το κακό είναι ότι εγώ ήρθα σ επαφή 12 και 13η μέρα όποτε το χαρα το τρένο πάλι δεν πειράζει τον επομενο παμε ξανα. 

Οχι να κάνεις κι αύριο, κι εμένα σου είπα μου έβγαιναν πιο αχνες κάποιες μέρες. Άσε που κι αν έκανες 14η ωορρηξία οι επαφές 12η και 13η είναι σούπερ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, 

Προσπαθούμε εδω και 18 μήνες και δυστυχως τιποτα ακόμα, τον Δεκεμβρη κάναμε και σπερματεγχυση χωρίς κανένα αποτέλεσμα, δυστυχώς, είχα γραφτεί στο φορουμ πέρσι τετοια εποχη ποτε δεν περίμενα οτι θα τραβηξει τοσο πολύ το θέμα της σύλληψης. Το μονο «πρόβλημα» ειναι οι πολυκοιστικες αλλα χωρις ιδιαίτερα προσβληματα σταθερα 32-36 μερες (μεγαλος κυκλος) που συγκριτικα με μια κοπελα 28 ημερων ειναι σα να προσπαθουμε καθε 2 μηνες. Εχω πάρει και τα χαπια για πολλαπλη ωορηξια δυο φορες διαπιστωσαμε οτι εκανα 5 ωαρια αλλα παλι τιποτα. Ο σύζυγος έχει κανει και αυτος 3 φόρες σπερμοδιαγραμμα και ολα καλα και τις 3. Έχω παρει γνωμες απο αλλους δυο πολυ γνωστους γυναικολογους τον Ψαθα και τον Παρασχο. Ο πρωτος ειχε μονο μια μικρη υποψια για ενδομητριωση διοτι η εξεταση η CEA 125 ηταν στο 12, και υπαρχει θεωρια οπως υποστηριζει οτι πρεπει να ειναι μεχρι 10 για να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν υπαρχει ενδομητριωση μου ζητησε να παμε λαπαροσκοπικα-χειρουργειο δηλαδη, εκει ειναι που επισκεφθηκα τον Παρασχο ο οποιος δεν υποστηριζει αυτη τη θεωρία και πηρα γνωμη και απο αλλους δυο γιατρους που δεν πιστευουν αυτη τη θεωρια ουτως ή αλλως οι τιμες του εργαστηριου ειναι εως 35 μοναδες.

Να συνοψισω εχω παει σε 3 γιατρους έχω παει και στον Παυλου (απατεωνας) γνωστος ενδοκρινολογος ο οποιος μου ειπε για αντισταση ινσουλινης ενας αλλος ενδοκρινολογος ειπε ουτε καν. Επαιρνα για ενα χρονο περιπου glucophace που βοηθανε λεει στη ποιοτητα ωαριων βιταμινες D+E, εχω κανει σαλπιγγογραφια καθαρη και αυτη (περσι τον Φλεβαρη). Εχω κανει για 8-9 μηνες παρακολουθηση ωοθηλακιορηξιας με τον γυναικολογο μου και το αποτελεσμα ... τα ιδια. Η πιεση μεγαλη το αγχος μεγαλυτερο ξεκινησαν οι τσακωμοι με τον συζυγο με ολα αυτα ...δυσκολη περιοδος που μας θελει ενωμενους...δοκιμασια το λεω εγω...το σεξ εχει γινει ψυxαναγκαστικο..μοιραια .μηπως χασαμε τη μερα...να τα εχουμε καλα για να κανουμε παιδι...να ερχονται οι μερες για να αδιαθετησω και να φοβαμαι να παω τουαλετα να εχω συμπτωματα και να μου λενει οι φιλες μου καθε φορα οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια. Στη δουλεια να το παιζω οτι...εγω παιδι δε θελω ...θελω  να κανω ταξιδια...τα ιδια κια συγγενεις και φιλους και εγω μεσα μου να καιγομαι να το θελω πολυ...ναι να το θελώ και να μην ερχεται στην αρχη ελεγα ελα μωρε τον αλλο μηνα και>>??? και να που περασε 1 και μιση χρονος και τιποτα φιλοι που παντρευτηκαν μετα απο εμας να κανουνε παιδια να γεννανε να... να.... να . Παρεδωσα...κουραστηκα. Τωρα σκεφτομαι σοβαρα για εξωσωματικη...ο συζυγος λεει απο Σεπτεμβρη και οτι δεν εχουμε προσπαθησει σωστα (μερα παρα μερα) αλλα ολα αυτα εχουν γινει...μαλλον εχει αρνηση. Ανεξηγητη Υπογονιμοτητα σου λεει ο αλλος...τι ανεξηγητη δεν υπαρχει αυτο το 2019. Εξωσωματικη ναι να παριμενω τι μηπως και πολυ το λιβανιζουμε οταν κατι δε βγαινει ναι παμε παρακατω στο επομενο βημα γιατι ολο αυτο φθειρει τα παντα.

Ο αντρας μου με στηριζει και λεει και παιδι να μη κανουμε ...εγω εσενα θελω...μαζι θελω να μαστε και να ειμαστε καλα, αλλα ξερω τι θελει.  Ξερω τι θελουμε γιατι να ειναι τοσο δυσκολο τελικα??? για καποιο λογο ?? δεν ξερω μαλλον. Για καποιους τοσο ευκολο και απλο..για εμας με το ζορι, Τωρα ξαναπηρα τα στικακια απο το hometest μου εδειξε οτι ειχα ωορηξια Μ. Τεταρτη ηρθαμε σε επαφη ολες τις μερες ...και τωρα σκεφτομαι να κανω χοριακη να κανω τεστ να μη κανω τιποτα???? καθε μηνα τα ιδια οι ιδιες σκεψεις. Μακαρι να ειναι τυχερος αυτο ο ΜΑΙΟΣ, τα ειπα ολα μαζι ...σας κουρασα ...(φανταστειτε εγω που τ ζω κιολας)

ααα εχω κανει και ΑΜΗ και αυτη σουπερ !!

Καλώς όρισες στην παρέα μας! Όλα θεωρητικά δηλαδή είναι μια χαρά... Οι κύκλοι σου δεν είναι μεγάλοι για να φαίνεται να σε επηρεάζουν οι πολυκυστικες.. 

Οι περισσότερες εδώ ταυτιζομαστε με το πώς νιώθεις, σίγουρα! 

Τι ηλικίες έχετε? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Οχι να κάνεις κι αύριο, κι εμένα σου είπα μου έβγαιναν πιο αχνες κάποιες μέρες. Άσε που κι αν έκανες 14η ωορρηξία οι επαφές 12η και 13η είναι σούπερ! 

@Γιάννα 36 έκανα τεστακια οωρηξιας της hometest και χτες μου βγήκε αυτό που σας έστειλα σημερα λοιπόν  ακόμα πιο αχνη ίσα που φαινόταν όποτε υπολογιζω να έκανα οωρηξια σημερα γιατί είχα και ένα πονο αριστερα τριτη δεν εκανα τιποτα τεταρτη επισης τα ίδια και Πέμπτη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Γιάννα 36 έκανα τεστακια οωρηξιας της hometest και χτες μου βγήκε αυτό που σας έστειλα σημερα λοιπόν  ακόμα πιο αχνη ίσα που φαινόταν όποτε υπολογιζω να έκανα οωρηξια σημερα γιατί είχα και ένα πονο αριστερα τριτη δεν εκανα τιποτα τεταρτη επισης τα ίδια και Πέμπτη.

 

Δεν ήταν θετικό όμως το χθεσινό! Συνέχισε να κάνεις τεστ, κι εμένα από 15η μέρα τώρα κοκκινίζει 18η. Επίσης αν λάβεις το χθεσινό για θετικό, έχε επαφές σήμερα κι αύριο. Καλύπτεις όλα τα ενδεχόμενα! Η ωορρηξία κρατά σχεδόν 24ωρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, από όσα έχω δει, από τα 10, λόγου χάρη, ζευγάρια που μπήκαν σε διαδικασία εξετάσεων, μόνο τα 2 ωφεληθηκαν. Οι υπόλοιποι εγκλωβίστηκαν ψυχολογικά και συναισθηματικά γι αυτό άργησε και το μπεμπέ. Σεξ στις γόνιμες και πίστη πως θα γίνει. Αρκούν αυτά, αν όλα τα βασικά είναι οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλως όρισες κορίτσι κ εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε!!Εχουμε παρόμοια ιστορία!!Κ γω με πολυκυστικές κ κύκλους σαν τους δικούς σου,με 2 προασπάθειες κλομιφαίνης,μια σπερματέγχυση!!Την εξέταση Ca125 την έχω κάνει κ γω κ είχα11!!Ο γιατρός δν ανησύχησε!!Επίσης πίνω κ γω το gluco κ ας ήταν καλές η καμπύλες σακχάρου!!Σε λίγες μέρες θα κάνω την πρώτη μας μεταφορά!!Κ ο δικός μου άντρας όταν του πρωτοείπα για εξωσωματική δν ήθελε να ακούσει!!Ετσι τον άφησα και του πήρε  6 μήνες να το πάρει !!Του είπα μόνο κοίτα μην μετανιώσεις μετά αν δν το κάνουμε!!Μαζί σου αν δν θες!!Τελικά μόνος του ήρθε κ μου είπε ότι θέλει να κάνουμε εξωσωματική!!Θεωρητικά στους 18 μήνες είστε ακριβώς πάνω στα φυσιολογικά πλαίσια για ένα νέο ζευγάρι!!Δν είναι πλέον 1 χρόνος!!Δν μετανιωνω που ακολουθήσαμε την εξωσωματική!!Πλέον είμαι πολύ καλύτερα με αυτή την απόφαση!!Δωστου λίγο χρόνο,κάντε τις επαφές σας κ να σκέφτεσαι ότιυπάρχει κ η επιλογή της εξωσματικής κ μακάρι να μην σας χρειαστεί!!

Καλησπέρα, οντως παρόμοια ιστορια βεβαια εγω παω στα 33 και ολο αυτο ειναι καπως αγχωτικο εχω αρχισει και μετραω ποσο θα ηταν ποσα θα ειμαι ποσο.... σου ευχομαι οτι καλυτερο και συντομα να ερθει το επιθυμητο αποτελεσμα. Δεν ειμαι κατα της εξωσωματικης ισα ισα που λενε οτι διαλεγουν και τα πιο γερα και τα πιο δυνατα, σε ποιο κεντρο πηγατε? το κοστος ειναι 3.000? οπως έχω ακουσει? επισης ποσε φορες πρεπει να πας?

εγω λεω απο εβδομαδα να παμε να κανουμε μια πρωτη κουβεντα με τον γιατρο

σε ευχαριστω, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλώς όρισες στην παρέα μας! Όλα θεωρητικά δηλαδή είναι μια χαρά... Οι κύκλοι σου δεν είναι μεγάλοι για να φαίνεται να σε επηρεάζουν οι πολυκυστικες.. 

Οι περισσότερες εδώ ταυτιζομαστε με το πώς νιώθεις, σίγουρα! 

Τι ηλικίες έχετε? 

 

Θεωρητικα ναι, τιποτα δεν βρισκουν και κανενας γιατρος και δεν εχω βασιστει μονο σε έναν. ηλικιες στα 33 και οι δυο ξεκινησαμε 31 και κατι τις προσπαθειες!!! τα μετραω ολα βλεπεις!!! ειναι μια δυσκολη φαση και το ζευγαρι δοκιμαζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες!Νομίζω ότι οι κοπέλες που προσπαθούμε πολύ καιρό σε καταλαβαίνουμε απόλυτα!Κ εγώ είμαι στα όρια μου ψυχολογικα,ας ελπίσουμε να είναι ο μήνας μας!Κ εγώ έχω βαρεθεί..

Πραγματικα νομιζω αυτο που ακουω συνεχεια και ειναι τετριμενο ειναι τελικα και η αληθεια οτι οταν λες τερμα ας γινει οτι θελει ερχεται... τελικα το αγχος και η καλη ψυχολογια παιζει πολυ σημαντικο ρόλο, εμεις μεχρι και συμβουλο πηγαμε γιατι ειχαμε πολυ εντονες καταταστασεις...αλλα χαιρομαι γιατι βγηκαμε πιο δυνατοι απο ολο αυτο και θεωρω πως αυτο μας εκανε και καλυτερους ανθρωπους για να υποδεχτουμε ενα τριτο. Αν αισθανεσαι και έχεις την αναγκη απευθυνσου σε ενα ειδικο ψυχολογο βοηθαει παρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια, από όσα έχω δει, από τα 10, λόγου χάρη, ζευγάρια που μπήκαν σε διαδικασία εξετάσεων, μόνο τα 2 ωφεληθηκαν. Οι υπόλοιποι εγκλωβίστηκαν ψυχολογικά και συναισθηματικά γι αυτό άργησε και το μπεμπέ. Σεξ στις γόνιμες και πίστη πως θα γίνει. Αρκούν αυτά, αν όλα τα βασικά είναι οκ. 

μετα απο  ενα μιση χρονο θα συμφωνησω, εγω προσωπικα εκανα τα τελευταια πρωτα...δεν ηρεμησα ποτε απο την αρχη να ψαξω το ενα να ψαξω το αλλο και ισως δεν εκανα τα απλα, επαφες μερα παρα μερα και σκεψη οτι θα ερθει οχι να ψαχνω τι έχω αλλα καποιες φορες καποια πραγματα γινονται εμμονες χωρις να το καταλαβεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Flol είπε:

Καλό και τυχερό μήνα κι από μένα..Σαν νέο μέλος του φόρουμ κ δύο μήνες προσπαθειών εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας...

εγω που εχω και προυπηρεσια θα σε συμβουλεψω επαφες μερα παρα μερα μεχρι να αδιαθετησεις (που ευχομαι να μην) και μηδεν αγχος, ουτε ψαξιματα ουτε τιποτα και μετα απο ενα χρονο βλεπεις τι και πως, σου ευχομαι να μη χρειαστει. Καλη επιτυχια και συντομα να γινει οτι επιθυμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Καλως ηρθες παλι!! Σου ευχομαι γρηγορα να γινεις μανουλα!! Ολα θα γινουν να μν στεναχωριεσαι!!! Καταλαβαινω τι περνας αν και δν ειμαι στην ιδια φαση...οταν καποια κοπελα παντρευεται δυστηχως αρχιζει η αντιστροφη μετρηση για τον περιγυρο για το ποτε θα μεινει εγκυος!! Να εισαι καλα με τον αντρα σου, να περνατε ομορφα και ολα θα γινουν!

σε ευχαριστω για το μηνυμα σου, ναι οντως ειναι οπως τα λες, δεν φτανει που εχω τον πονο μου εχω και την περιεργια του καθε ασχετου πηρα 3-4 κιλα και με επρηξαν ολοι οτι ειμαι εγγυος πραγματικα ειναι πολυ ευαισθητα θεματα που δε πρεπει να τα θιγει κανεις. Αν ολο αυτο το αφησει κανεις και επηρεζει τη σχεση με τον συντροφο του τοτε κλαφτα δυσκολευουν τα πραγματα. Αλλα ειμαι ευγνωμων διοτι μεσα απο ολο αυτο βγαινει κατι καλο μετα απο την παλη με τα κυμματα ερχεται η ηρεμια και μιλαω φυσικα για τη σχεση με τον συντροφο η οποια δυναμωνει απιστευτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

μετα απο  ενα μιση χρονο θα συμφωνησω, εγω προσωπικα εκανα τα τελευταια πρωτα...δεν ηρεμησα ποτε απο την αρχη να ψαξω το ενα να ψαξω το αλλο και ισως δεν εκανα τα απλα, επαφες μερα παρα μερα και σκεψη οτι θα ερθει οχι να ψαχνω τι έχω αλλα καποιες φορες καποια πραγματα γινονται εμμονες χωρις να το καταλαβεις. 

Δυστυχώς οι περισσότεροι από την ανυπομονησία κάνουμε νωρίτερα τα πάντα και αυτό οδηγεί σε άγχος και εμμονή. Λογικό όσο δεν κάθεται να σκέφτεσαι κι άλλα τόσα. Αλλά τελικά είναι καθαρά θέμα χρόνου, θα έρθει σύντομα το πολυπόθητο, έχετε και καλές ηλικίες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...