Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

Κοριτσια πηγα με τον ανδρα μου στον Αγιο Εφραιμ το ειχαμε πει μερες...Αναψα μια λαμπαδα για ΟΛΕΣ ΜΑΣ να μας βοηθησει να γινουμε μανουλες με γερα μωρα!! ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.. Και τωρα πινουμε καφεδακι στην θαλασσα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια πηγα με τον ανδρα μου στον Αγιο Εφραιμ το ειχαμε πει μερες...Αναψα μια λαμπαδα για ΟΛΕΣ ΜΑΣ να μας βοηθησει να γινουμε μανουλες με γερα μωρα!! ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.. Και τωρα πινουμε καφεδακι στην θαλασσα???

Δεν θα σου πω ευχαριστώ αλλά θα σου πω ο Θεός να σε έχεις καλά ❤️αχ τι ωραία μου χρωστάς κ εμένα καφε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Μια χαρά η ηλικία σου.... Όλα θα γίνουν.... Εγώ είμαι 51. Εδώ λοιπόν κολλάει αυτό που έγραψα χθες πως τα βλέπω πια όλα ρεαλιστικά!!! Να βλέπεις τα χειρότερα και να μην απελπίζεσαι...

Εγω θα στο πω ωμά γιατι δεν μ αρεσουν οι τζιριτζαντζουλες ουτε  να σε γεμισω με ελπιδες...ναι ηλικιακα  ισως εχεις αργήσει..αλλα ζουμε σε μια εποχη που μέχρι και του σπανου τα γενια γινονται...αν το θες ακομα μπορεις ..και υπαρχουν και γυναικες που είναι μανες με ολη την σημασια της λεξης και χωρις να εχουν γεννησει .Στα λεω χωρις να εχω την μεγαλη πειρα στην ζωη απλα γιατι στεναχωρήθηκα με το ποστ σου.δεν πρεπει να εγκαταλείπουμε  ποτέ τις επιθυμιες μας και τα ονειρα μας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια πηγα με τον ανδρα μου στον Αγιο Εφραιμ το ειχαμε πει μερες...Αναψα μια λαμπαδα για ΟΛΕΣ ΜΑΣ να μας βοηθησει να γινουμε μανουλες με γερα μωρα!! ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.. Και τωρα πινουμε καφεδακι στην θαλασσα???

να εισαι καλα και εσυ και ο συζυγος ,γεροι και δυνατοι και φτανει έστω και νοερα που βαζεις κ ολες εμας στις προσευχες σου ...<3 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Ελα κοριτσι μου να ειναι θετικοτατο...ευχαριστω για την ενημερωση..κρυβω μια μικρη ελπιδα μηπως δν προλαβα να την ανιχνευσω!!??προσωπικα το τεστ που πηρες δν το ξερω αλλα οκ οτι πηρες να ειναι θετικο...

Μακαρι κοριτσι μου αλλά δεν νομίζω.. δεν εχω καποιο αλλο συμπτωμα.. καποια ανωμαλια του κύκλου μου πρεπει να ειναι, θα το κάνω απλά για να αποκλεισω το ενδεχομενο!

Να σαι καλά και εσυ και ο αντρούλης! Πάντα με υγεία και ευτυχία στη ζωούλα σας!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Μακαρι κοριτσι μου αλλά δεν νομίζω.. δεν εχω καποιο αλλο συμπτωμα.. καποια ανωμαλια του κύκλου μου πρεπει να ειναι, θα το κάνω απλά για να αποκλεισω το ενδεχομενο!

Να σαι καλά και εσυ και ο αντρούλης! Πάντα με υγεία και ευτυχία στη ζωούλα σας!

 

 

??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo και κοριτσια πριν απο λιγο εκανα αλλο ενα και τελευταιο...οπως βλεπετε τπτ και πολυ αχνο...δν ξανακανω δν υπαρχει νοημα

20190526_163921.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@Tokyo και κοριτσια πριν απο λιγο εκανα αλλο ενα και τελευταιο...οπως βλεπετε τπτ και πολυ αχνο...δν ξανακανω δν υπαρχει νοημα

20190526_163921.jpg

Όντως η γραμμή ειναι απλά ανύπαρκτη. Νομίζω έγινε κ απλα δεν την πέτυχες... Πάντως με τόση προσπάθεια κάτσε να δεις μήπως το πέτυχες ήδη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Όντως η γραμμή ειναι απλά ανύπαρκτη. Νομίζω έγινε κ απλα δεν την πέτυχες... Πάντως με τόση προσπάθεια κάτσε να δεις μήπως το πέτυχες ήδη!!!

Στο αλλο που ειχα κανει απ τα πρωτα ( δν θυμαμαι τωρα ποια μερα ηταν γτ δν εδωσα σημασια τοτε ) ηταν πιο μπλε...αρα κραταω μια μικρη ελπιδα..μικρη βεβαια χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Στο αλλο που ειχα κανει απ τα πρωτα ( δν θυμαμαι τωρα ποια μερα ηταν γτ δν εδωσα σημασια τοτε ) ηταν πιο μπλε...αρα κραταω μια μικρη ελπιδα..μικρη βεβαια χαχαχα

Βρε κοριτσια δεν ισχυει και σε αυτα τα τεστακια το ιδιο με της εγκυμοσυνης? Οτι και αχνη να ειναι σημαινει θετικη? Πρεπει να ειναο εντονη για να ειναι θετικη??

Πολλήηη αγχος και αβεβαιοτητα αυτα τα τεστακια δεν νμζ να τα παρω τελικα! Καλύτερα υπερηχο και ας πληρώνω περισσοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Βρε κοριτσια δεν ισχυει και σε αυτα τα τεστακια το ιδιο με της εγκυμοσυνης? Οτι και αχνη να ειναι σημαινει θετικη? Πρεπει να ειναο εντονη για να ειναι θετικη??

Πολλήηη αγχος και αβεβαιοτητα αυτα τα τεστακια δεν νμζ να τα παρω τελικα! Καλύτερα υπερηχο και ας πληρώνω περισσοτερα!

Οχι δν ισχυει...πρεπει να ειναι πολυ μπλε και αυτο ειναι ηλεκτρονικο δλδ θα εβγαζε χαμογελακι!! Εσυ δν θα τα χρειαστεις χαχαχα!!! Για υπερηχο σκεφτομαι και εγω βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Οχι δν ισχυει...πρεπει να ειναι πολυ μπλε και αυτο ειναι ηλεκτρονικο δλδ θα εβγαζε χαμογελακι!! Εσυ δν θα τα χρειαστεις χαχαχα!!! Για υπερηχο σκεφτομαι και εγω βεβαια

Θα φανεί αν δεν τα χρειαστω! Αν βγεις αληθινή θα σου στείλω 2 κιλά χαλούμια! Χαχαχαχα!!

Αν δε ερθει αυτο το μήνα τον επόμενο δοκίμασε τον υπέρηχο, να δεις κ αυτη την εμπειρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Θα φανεί αν δεν τα χρειαστω! Αν βγεις αληθινή θα σου στείλω 2 κιλά χαλούμια! Χαχαχαχα!!

Αν δε ερθει αυτο το μήνα τον επόμενο δοκίμασε τον υπέρηχο, να δεις κ αυτη την εμπειρία!

Χαχαχαχα!!!! Αγαπω πολυ Κυπρο και θελω να καταφερω να ερθω!!! Μολις το κανεις στειλε να μας πεις!! Θα τον παρω τηλ να μου πει τιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Χαχαχαχα!!!! Αγαπω πολυ Κυπρο και θελω να καταφερω να ερθω!!! Μολις το κανεις στειλε να μας πεις!! Θα τον παρω τηλ να μου πει τιμη!

Καλώς να μας έρθεις κορίτσι μου!! Να τα πούμε και από κονταα :) αυριο θα σας ενημερώσω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Καλώς να μας έρθεις κορίτσι μου!! Να τα πούμε και από κονταα :) αυριο θα σας ενημερώσω!! 

Περιμενουμε!!!!Καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια πηγα με τον ανδρα μου στον Αγιο Εφραιμ το ειχαμε πει μερες...Αναψα μια λαμπαδα για ΟΛΕΣ ΜΑΣ να μας βοηθησει να γινουμε μανουλες με γερα μωρα!! ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.. Και τωρα πινουμε καφεδακι στην θαλασσα???

Να εισαι καλα!Μακαρι να γινει το θαυμα για ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ΚύνθιαΚύνθια δε με αφήνει να σου στείλω μνμ... να δες πως θετικοποιειται σιγά σιγά, λογικα αύριο πρωι θα δω +

IMG_20190526_213314.jpg

Α μπραβο ετσι ηταν και μενα εκεινη την μερα και αν θυμαμαι καλα και λιιιιγο πιο μπλε...πω πω ρε θηριο εφτασες παλι στην " μερα " σου...μεχρι να κανω ενα κυκλο εγω εσυ εχεις κανει δυο χαχααχα....καλη επιτυχια!! Α και στειλε οταν βγει να δω το χαμογελακι γτ μου κολλησε τωρα χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η billbas είπε:

Εγω θα στο πω ωμά γιατι δεν μ αρεσουν οι τζιριτζαντζουλες ουτε  να σε γεμισω με ελπιδες...ναι ηλικιακα  ισως εχεις αργήσει..αλλα ζουμε σε μια εποχη που μέχρι και του σπανου τα γενια γινονται...αν το θες ακομα μπορεις ..και υπαρχουν και γυναικες που είναι μανες με ολη την σημασια της λεξης και χωρις να εχουν γεννησει .Στα λεω χωρις να εχω την μεγαλη πειρα στην ζωη απλα γιατι στεναχωρήθηκα με το ποστ σου.δεν πρεπει να εγκαταλείπουμε  ποτέ τις επιθυμιες μας και τα ονειρα μας ❤️ 

 Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Α μπραβο ετσι ηταν και μενα εκεινη την μερα και αν θυμαμαι καλα και λιιιιγο πιο μπλε...πω πω ρε θηριο εφτασες παλι στην " μερα " σου...μεχρι να κανω ενα κυκλο εγω εσυ εχεις κανει δυο χαχααχα....καλη επιτυχια!! Α και στειλε οταν βγει να δω το χαμογελακι γτ μου κολλησε τωρα χαχαχχα

Χαχαχχα ναι, εχω οπως σου ειπα.μικρη 2η φαση... 14+12 αρα 26 μερες... μα κ συ οκ 29-32 κοντά είσαι... προς το παρόν ο σταθερός κυκλος ειναι το θετικό που εχω, μακαρι να μεινει ετσι! Πάντως σου ειπα δε λεει.κάτι, τόσους μηνες.είμαστε εδω...

Λογικα επιασες οταν πλησίαζε, εγινε θετικό βραδυ κ δεν προλαβες να δεις το +! Εμενα εχω τσεκαρει οτι ανεβαίνει ξημερώματα γι'αυτό το βρισκω πρωι αν εσενα ειναι πχ απόγευμα λογικο να το εχασες! Μια χαρα κορίτσι, το πετυχες... οπότε τωρα ποτε δεν περιμένεις; σε καμια 10ρια μέρες; νωρίτερα; αυτες τις μερες μπηκα πολυ παλι στο φόρουμ αλλα για αυτο γραφτηκαμε να βοηθάμε η μια την άλλη :-)

Όλα καλά τσάμπα αγχωθηκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Χαχαχχα ναι, εχω οπως σου ειπα.μικρη 2η φαση... 14+12 αρα 26 μερες... μα κ συ οκ 29-32 κοντά είσαι... προς το παρόν ο σταθερός κυκλος ειναι το θετικό που εχω, μακαρι να μεινει ετσι! Πάντως σου ειπα δε λεει.κάτι, τόσους μηνες.είμαστε εδω...

Λογικα επιασες οταν πλησίαζε, εγινε θετικό βραδυ κ δεν προλαβες να δεις το +! Εμενα εχω τσεκαρει οτι ανεβαίνει ξημερώματα γι'αυτό το βρισκω πρωι αν εσενα ειναι πχ απόγευμα λογικο να το εχασες! Μια χαρα κορίτσι, το πετυχες... οπότε τωρα ποτε δεν περιμένεις; σε καμια 10ρια μέρες; νωρίτερα; αυτες τις μερες μπηκα πολυ παλι στο φόρουμ αλλα για αυτο γραφτηκαμε να βοηθάμε η μια την άλλη :-)

Όλα καλά τσάμπα αγχωθηκες

Ελααααα να μπαινεις συχνα οπως πριν μπορει να σε τρελαινουμε αλλα και εμεις τι θα κανουμε;; δν βλεπεις πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο?? Χχαχαχα αλλωστε τον Ιουνιο δν μπορεις να λειπεις ως οικοδεσποινα του θεματος χαχα δν γλιτωνεις παει χαχα..μαλλον 7 με 9 Ιουνιου περιμενω...τεσπα..οτι γινει..μν ξεχασεις το χαμογελακι αχαχαχαχ μν νομιζεις για το χαμογελακι πηρα το τεστ χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

@Tokyo και κοριτσια πριν απο λιγο εκανα αλλο ενα και τελευταιο...οπως βλεπετε τπτ και πολυ αχνο...δν ξανακανω δν υπαρχει νοημα

20190526_163921.jpg

Κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι αφού κάνεις κ της επαφουλες σου μπορεί να έχεις πιάσει ήδη κ να μην το ξες..... Πάψε να αγχώνεσαι με τα τεστ μετά εμένα ελεγες???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι αφού κάνεις κ της επαφουλες σου μπορεί να έχεις πιάσει ήδη κ να μην το ξες..... Πάψε να αγχώνεσαι με τα τεστ μετά εμένα ελεγες???????????

Χαχαχα ναι οκ τωρα ηρεμησα βοηθησε και η @Tokyo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Προτιμότερο είναι το μεσημεράκι, ίδια ώρα κάθε μέρα και ιδανικά να μην έχεις πιει πολλά υγρα το τελευταίο 2ωρο. Δεν είδε τίποτα η γιατρός; Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι;
    • Καλημέρα κορίτσια....μόλις παρέλαβα τα τέστ ωορρηξία!!  Δυστυχώς πήγα κ εχθές για υπέρηχο και δεν εντοπίσαμε τίποτα...δεν δείχνει να θέλει να κάνει ωορρηξία αυτός ο κύκλος! 😢 Να σημειώσω ότι είναι ο πρώτος κύκλος που παρακολουθούμε!  Είπα στη γυναικολόγο να ξεκινήσω τέστ σπίτι κ όταν εντοπίσω ότι κάτι πάει να γίνει να την πάρω να πάω να κάνουμε υπέρηχο για επιβεβαίωση!! Τελικά άδικα τόσα χρόνια προσπαθώ...γτ μάλλον δεν έκανα στοχευμένα και ίσως να μην γινόταν ωορρηξία όπως πίστευα!!  Θέλω μια βοήθεια με τα τεστακια παρακαλώ 🙏🙏🙏 ποτέ πρέπει να τα κάνω ς; Έχει ώρες συγκεκριμένα;; Και πόσο συχνά;; Ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️ 
    • Υπομονή κορίτσι μου🙏 τι τραβαμεεεεε μετράμε τις μέρες σαν τους φαντάρους🤪 εγώ μετράω τις μέρες για να γυρισει ο σύντροφος από την δουλειά και να φανταστείς χθες εφυγε 😩 επίσης δεν ξερω και ποτέ θα αδιαθετησω λόγω απόξεση α και είμαι στην τσίτα ! Εύχομαι την μεγάλη Παρασκευή να μας πεις τα ευχαριστα κορίτσι μου❤️
    • Κορίτσι μου για να θεωρηθεί ΣΠΩ πρέπει όπως σου είπε να έχεις υπερυχογραφικη εικόνα πολυκυστικών, ακανόνιστο κύκλο και οι ορμονολογικές να μην φυσιολογικές ! Όμως πρόσεξε τα ανδρογονα μπορεί είτε είναι αυξημένα είτε είναι χαμηλά ( εμένα ας πούμε έπεσαν το τελευταίο διάστημα ενώ ήταν στα φυσιολογικά ) και επίσης πρέπει να κανεις και καμπύλη ζαχαρου και ινσουλίνης ! Εμένα η καμπύλη ινσουλίνης δεν ήταν πολύ καλή καθώς είναι στο όριο για υπερινσουλιναιμια ! Δεν ξερω εν τις έχετε κάνει αυτές τις εξετάσεις ! Αν όχι καλό θα ήταν να τις κανεις γτ επηρεάζουν στη συληψη και την ποιότητα της ωορρηξιας! Εμένα λόγω του οτι έπεσαν τα ανδρογονα από πυι κατάλαβα θα μπυ δώσει κάποια αγωγη δεν ξερω ακόμη τι θα μου πει μετά το πασχα που έχω ραντεβού μαζί του! Τώρα δεν ήθελε να μου δώσει ακόμη λόγω του ότι οι ορμόνες είναι επηρεασμένες από την εγκυμοσυνη! Ααα επίσης έχω και αυξημένη ΑΜΗ λόγω ΣΠΩ !
    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...