Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Πραγματικά ενω δεν έμπαινα τόσο συχνά, μπαίνω να δω τα.νεα σου!!! Λοιπόν κανε μου μια χαρη οταν ξανακάνεις τεστ.βγαλε μια φωτο τις γραμμουλες. Το δικο.μου θετικο πλησιάζει κ οι γραμμες είναι ετσι (ενώ χτες.που εκανα για καλο κ.κακο δεν φαίνονταν τπτ). Η εικονα δεν είναι τελεια κ δε φαίνεται τοσο καλα αλλα η δεύτερη γραμμη ειναι γαλαζια. Στο θετικο θα ειναι μπλε σαν την γραμμη ελεγχου. Εσυ τι βλέπεις; 

IMG_20190526_103452.jpg

Καλημερα...σε ευχαριστω που με σκεφτηκες με προλαβες θα στο εγραφα...ετσι ηταν και μενα σημερα το πρωι αχνο...την αλλη φορα που ειχα παρατηρησει τις γραμμουλες τυχαια ηταν πιο μπλε απο σημερα αλλα και εκεινο ηταν αρνητικο...τοτε νομιζα οτι πλησιαζω..το μεσημερι θα κανω ενα και θα στο στειλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερα κοριτσια!! @Κύνθια ψαχνεις κ συ ακομα την ωορρηξια σου;;;

Ναι και δν την βρισκω...εσυ την βρηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

Ναι και δν την βρισκω...εσυ την βρηκες;

Οχι..στο ψαξιμο ακομα κ γω!!! Τι γινεται αυτο το μηνα; Χθες ειδα αυτα τα λευκα υγρα αλλα ακομα τπτ...Θα μεινουμε κ απο τεστ!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημερα...σε ευχαριστω που με σκεφτηκες με προλαβες θα στο εγραφα...ετσι ηταν και μενα σημερα το πρωι αχνο...την αλλη φορα που ειχα παρατηρησει τις γραμμουλες τυχαια ηταν πιο μπλε απο σημερα αλλα και εκεινο ηταν αρνητικο...τοτε νομιζα οτι πλησιαζω..το μεσημερι θα κανω ενα και θα στο στειλω..

Τοτε ρε κορίτσι μήπως περασε το θετικό κ δεν το πρόλαβες να το δεις; δεν ξερω... εμενα σκουραινει συνεχεια ως το θετικό, δεν εχω δει να γινεται πιο αχνό... Πάντως εφόσον έκανες επαφές όλες τις μερες εισαι καλυμμένη! Κ γω κανω έτσι κ αλλιως καθε 2  μέρες απο την 10/11η μερα που ξερω οτι πλησιάζει κ μολις δω το + καθε μέρα για 2-3 μερες... βεβαια αυτό το κάνω τελευταία γιατί νωρίτερα προσεχα απλα να εχω μια δυο επαφες στις sos μέρες, τώρα ανέβασα τις μηχανές χαχαχαχαχα

Πιστεύω οτι ή δεν έκανες ακόμα ή δεν το πέτυχες... αν δεν γινει κατι σε αυτο τον κυκλο παρε τα hometest που ειναι φτηνοτερα κ κανε 2 τη μέρα καθε 12 ώρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Τοτε ρε κορίτσι μήπως περασε το θετικό κ δεν το πρόλαβες να το δεις; δεν ξερω... εμενα σκουραινει συνεχεια ως το θετικό, δεν εχω δει να γινεται πιο αχνό... Πάντως εφόσον έκανες επαφές όλες τις μερες εισαι καλυμμένη! Κ γω κανω έτσι κ αλλιως καθε 2  μέρες απο την 10/11η μερα που ξερω οτι πλησιάζει κ μολις δω το + καθε μέρα για 2-3 μερες... βεβαια αυτό το κάνω τελευταία γιατί νωρίτερα προσεχα απλα να εχω μια δυο επαφες στις sos μέρες, τώρα ανέβασα τις μηχανές χαχαχαχαχα

Πιστεύω οτι ή δεν έκανες ακόμα ή δεν το πέτυχες... αν δεν γινει κατι σε αυτο τον κυκλο παρε τα hometest που ειναι φτηνοτερα κ κανε 2 τη μέρα καθε 12 ώρες... 

Ευχομαι να εγινε και να μην το πετυχα!! Χαχαχ οι μηχανες αστα εμας δουλευουν στο φουλ δν μπορω να κουνηθω χαχαχαχ!!! Θα κανω αλλο ενα τελευταιο το μεσημερι και οτι θελει ας γινει...πιο πολυ ηθελα να δω το χαμογελακι να χαρω οτι ολα ειναι καλα και αν ηταν να πιασει ακομα καλυτερα...αλλα...τεσπα μν σας τρελαινω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ναι και δν την βρισκω...εσυ την βρηκες;

ΚΟΡΙΤΣΙΑ!Καλημερα!Πιστευω οτι οταν η ωορρηξια δεν ειναι και τοσο ευκολο να φανει η καλυτερη λυση ειναι ο υπέρηχος.Κι εγω παλαιοτερα ειχα ωορρηξια την 15 ημερα.Πλεον εχει αλλαξει και ειναι19-21.Μην βασανιζεστε με τα τεστακια!Αληθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Οχι..στο ψαξιμο ακομα κ γω!!! Τι γινεται αυτο το μηνα; Χθες ειδα αυτα τα λευκα υγρα αλλα ακομα τπτ...Θα μεινουμε κ απο τεστ!!! ?

Τουλαχιστον ειδες τα υγρα...καλο αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ!Καλημερα!Πιστευω οτι οταν η ωορρηξια δεν ειναι και τοσο ευκολο να φανει η καλυτερη λυση ειναι ο υπέρηχος.Κι εγω παλαιοτερα ειχα ωορρηξια την 15 ημερα.Πλεον εχει αλλαξει και ειναι19-21.Μην βασανιζεστε με τα τεστακια!Αληθεια!

Καλημερααα...στο μυαλο μου εισαι σκεφτομουν να παω για υπερηχο τον αλλο μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ!Καλημερα!Πιστευω οτι οταν η ωορρηξια δεν ειναι και τοσο ευκολο να φανει η καλυτερη λυση ειναι ο υπέρηχος.Κι εγω παλαιοτερα ειχα ωορρηξια την 15 ημερα.Πλεον εχει αλλαξει και ειναι19-21.Μην βασανιζεστε με τα τεστακια!Αληθεια!

Κι  εγω με υπερηχο την βρηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημερααα...στο μυαλο μου εισαι σκεφτομουν να παω για υπερηχο τον αλλο μηνα!

Μπραβο!Κανε το και θα με θυμηθεις!ΤΣΑΜΠΑ αγχος τα τεστ.Μονο για διασταυρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ποσο σου κοστισε;; ειναι πολυ ακριβο;

Δεν μου κοστισε πολυ.Πηγα 11 μερα μου πηρε 40 ευρω ,ξαναπηγα 14 μερα δεν μου πηρε τιποτα και βουρ το σπορακι την 15 ημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ποσο σου κοστισε;; ειναι πολυ ακριβο;

Αν χρειαστει να κανεις για μερες ο γιατρος θα σου κανε καλυτερο πακετο.Δεν σου παιρνει χρήματα καθε φορα.Εξαρταται και απο τον γιατρο και ποσες μερες θα χρειαστει να σε δει.Εμενα μια που πηγα την 12ημερα και δεν μου πηρε τιποτα .Πηγα 15 και 17 και μου πηρε 50 ευρω.Βρηκαμε ωορρηξια την 19 .Πιστευω ειχε γινει το θαυμα εκεινες τις ημερες γιατι μετα απο 9 μερες ειδα αιματακι.Χοριακη 1,70 την ημερα του αιματος και την επομενη μηδενισε..ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ...Αλλα δυστηχως δεν προχώρησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αν χρειαστει να κανεις για μερες ο γιατρος θα σου κανε καλυτερο πακετο.Δεν σου παιρνει χρήματα καθε φορα.Εξαρταται και απο τον γιατρο και ποσες μερες θα χρειαστει να σε δει.Εμενα μια που πηγα την 12ημερα και δεν μου πηρε τιποτα .Πηγα 15 και 17 και μου πηρε 50 ευρω.Βρηκαμε ωορρηξια την 19 .Πιστευω ειχε γινει το θαυμα εκεινες τις ημερες γιατι μετα απο 9 μερες ειδα αιματακι.Χοριακη 1,70 την ημερα του αιματος και την επομενη μηδενισε..ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ...Αλλα δυστηχως δεν προχώρησε..

Συνέχισε ετσι και θα τα καταφερεις!Στο ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο υπέρηχος ειναι το καλύτερο σίγουρα! Εμενα ο γιατρός μου είπε οτι εφόσον το βρίσκω πάντα με τεστ δεν εχει κάποιο επιπλέον νόημα κ να κάνω προσπάθειες κάθε μέρα μόλις το δω! Αν δυσκολεύουν με τα τεστ θα πηγαινα σίγουρα. Επίσης καποια κοπέλα ελεγε οτι ο υπέρηχος επιβεβαιώνει οτι όντως εγινε σωστή ωορρηξία ενω το τεστ οκ ανιχνεύει απλά αύξηση της ορμόνης lh αλλά δεν ξέρεις μετά τι γίνεται. Κάπου διάβαζα πάντως ότι οσο πιο σταθερός ο.κύκλος τόσο σίγουρη θεωρείται ξ ωορρηξία κ είναι σπάνιο να μην γίνεται όταν ολα κινούνται με τέτοια χρονική ακρίβεια. Επειδή λοιπόν κ συ @Κύνθιααα είσαι σταθερή δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς... μαλλον κάτι εγινε λάθος με τα τεστ! Να δεις θα.πιασεις σπορακι με τοση προσπαθεια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια ο υπέρηχος ειναι το καλύτερο σίγουρα! Εμενα ο γιατρός μου είπε οτι εφόσον το βρίσκω πάντα με τεστ δεν εχει κάποιο επιπλέον νόημα κ να κάνω προσπάθειες κάθε μέρα μόλις το δω! Αν δυσκολεύουν με τα τεστ θα πηγαινα σίγουρα. Επίσης καποια κοπέλα ελεγε οτι ο υπέρηχος επιβεβαιώνει οτι όντως εγινε σωστή ωορρηξία ενω το τεστ οκ ανιχνεύει απλά αύξηση της ορμόνης lh αλλά δεν ξέρεις μετά τι γίνεται. Κάπου διάβαζα πάντως ότι οσο πιο σταθερός ο.κύκλος τόσο σίγουρη θεωρείται ξ ωορρηξία κ είναι σπάνιο να μην γίνεται όταν ολα κινούνται με τέτοια χρονική ακρίβεια. Επειδή λοιπόν κ συ @Κύνθιααα είσαι σταθερή δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς... μαλλον κάτι εγινε λάθος με τα τεστ! Να δεις θα.πιασεις σπορακι με τοση προσπαθεια :-)

Ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια ο υπέρηχος ειναι το καλύτερο σίγουρα! Εμενα ο γιατρός μου είπε οτι εφόσον το βρίσκω πάντα με τεστ δεν εχει κάποιο επιπλέον νόημα κ να κάνω προσπάθειες κάθε μέρα μόλις το δω! Αν δυσκολεύουν με τα τεστ θα πηγαινα σίγουρα. Επίσης καποια κοπέλα ελεγε οτι ο υπέρηχος επιβεβαιώνει οτι όντως εγινε σωστή ωορρηξία ενω το τεστ οκ ανιχνεύει απλά αύξηση της ορμόνης lh αλλά δεν ξέρεις μετά τι γίνεται. Κάπου διάβαζα πάντως ότι οσο πιο σταθερός ο.κύκλος τόσο σίγουρη θεωρείται ξ ωορρηξία κ είναι σπάνιο να μην γίνεται όταν ολα κινούνται με τέτοια χρονική ακρίβεια. Επειδή λοιπόν κ συ @Κύνθιααα είσαι σταθερή δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς... μαλλον κάτι εγινε λάθος με τα τεστ! Να δεις θα.πιασεις σπορακι με τοση προσπαθεια :-)

Σε ευχαριστω κουκλα μου...μακαρι...απλα μου εχουν μεινει φοβιες απο παλια που ειχα θεματα με την περιοδο και γι αυτο μπερδευομαι στις σκεψεις...???παντως στο θεμα σου θα μπω χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Σε ευχαριστω κουκλα μου...μακαρι...απλα μου εχουν μεινει φοβιες απο παλια που ειχα θεματα με την περιοδο και γι αυτο μπερδευομαι στις σκεψεις...???παντως στο θεμα σου θα μπω χαχαχ

Θα μπεις γιατί ετσι κ αλλιώς το ευχάριστο θα το μάθεις Ιούνιο! Μακάρι ρε κορίτσια μόνο ευχάριστα να λέμε σύντομα! Θα το ανοίξω μεσα στην βδομαδα, νεα βδομαδα, νεο θέμα να αλλάξουμε λίγο σελίδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!Μακαρι.Λυπηθηκα με οσα εγραψες οτι τα παρατάς..Ποτε δεν ξέρεις...

Μη λυπάσαι κορίτσι μου. Αυτή είναι η πραγματικότητα! Δεν βοηθάει να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Φιλώ εσένα και τα άλλα κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Θα μπεις γιατί ετσι κ αλλιώς το ευχάριστο θα το μάθεις Ιούνιο! Μακάρι ρε κορίτσια μόνο ευχάριστα να λέμε σύντομα! Θα το ανοίξω μεσα στην βδομαδα, νεα βδομαδα, νεο θέμα να αλλάξουμε λίγο σελίδα!

Ανυπομονώ!!!!Παμε παρακάτω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα το ανοίξω αύριο / μεθαύριο μιας κ κλείνει ο μήνας... βρήκα μια ωραία παροιμία για τον Ιούνιο που λεγεται θεριστης κ λεω να την αλλάξω λίγο... "Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή", ετσι για να έχει κ τον Ιούνιο ο τίτλος, κ το θερισμό των καρπών των προσπαθειών μας κ μια αισιοδοξία... τι λέτε; Καλή Κυριακή σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα! Χαθηκα 2 μερες λόγω υποχρεώσεων!

@Κύνθια μου το εψαξα πολύ αυτες τις μέρες για τα τεστακια ωοριξίας μετα που μου το αναφέρατε. Διαβασα σε αρκετες σελίδες πως ειναι καλά να γίνεται 2 φορες την μέρα (συνήθως πρωι και απόγευμα). Υπάρχουν κοπέλες που διαρκεί 12 ωρες και με 1 τεστακι την μερα δεν την εντοπίζουν! Χωρίς να σημαίνει πως δεν έκαναν! Ίσως το σπορακι σου έχει ήδη φυτευτει και εσύ ακόμη ψάχνεις ωοριξία?

@Tokyo υπέροχο το όνομα και ελπίζω γουρλίτικοο!! ?

Και μια σύντομη ενημέρωση για μένα! Δεν μου εχει έρθει ακόμη η περίοδος από την Πέμπτη. Πήρα τεστακι για να το κάνω αυριο πρωί. Στο φαρμακειο μου έδωσαν κάποιο Geratherm test. Το γνωρίζει κάποια? Πρώτη φορά το βλέπω εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα! Χαθηκα 2 μερες λόγω υποχρεώσεων!

@Κύνθια μου το εψαξα πολύ αυτες τις μέρες για τα τεστακια ωοριξίας μετα που μου το αναφέρατε. Διαβασα σε αρκετες σελίδες πως ειναι καλά να γίνεται 2 φορες την μέρα (συνήθως πρωι και απόγευμα). Υπάρχουν κοπέλες που διαρκεί 12 ωρες και με 1 τεστακι την μερα δεν την εντοπίζουν! Χωρίς να σημαίνει πως δεν έκαναν! Ίσως το σπορακι σου έχει ήδη φυτευτει και εσύ ακόμη ψάχνεις ωοριξία?

@Tokyo υπέροχο το όνομα και ελπίζω γουρλίτικοο!! ?

Και μια σύντομη ενημέρωση για μένα! Δεν μου εχει έρθει ακόμη η περίοδος από την Πέμπτη. Πήρα τεστακι για να το κάνω αυριο πρωί. Στο φαρμακειο μου έδωσαν κάποιο Geratherm test. Το γνωρίζει κάποια? Πρώτη φορά το βλέπω εγώ. 

Ελα κοριτσι μου να ειναι θετικοτατο...ευχαριστω για την ενημερωση..κρυβω μια μικρη ελπιδα μηπως δν προλαβα να την ανιχνευσω!!??προσωπικα το τεστ που πηρες δν το ξερω αλλα οκ οτι πηρες να ειναι θετικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...