Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσι κατι ασχετο..Γνωρίζετε αν κάποιο βότανο βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου;;

Ξέρω οτι βοηθά η βιταμίνη c οπότε ο,τι την περιέχει! Πορτοκαλάδα πχ, φρούτα γενικά, αμύγδαλα κλπ. Εμποδίζει την απορρόφηση του το ασβέστιο, οπότε απέφυγε γάλα κ ο,τι περιέχει ασβέστιο γενικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ξέρω οτι βοηθά η βιταμίνη c οπότε ο,τι την περιέχει! Πορτοκαλάδα πχ, φρούτα γενικά, αμύγδαλα κλπ. Εμποδίζει την απορρόφηση του το ασβέστιο, οπότε απέφυγε γάλα κ ο,τι περιέχει ασβέστιο γενικά!

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!

Χρυσαφω μου μια διόρθωση! Τα αμύγδαλα είναι πλούσια σε ασβέστιο οχι βιταμίνη c! Μπερδεύτηκα πριν! Το ιδανικό είναι να παίρνεις το σίδηρο με πορτοκαλάδα κ να αποφεύγεις γαλακτοκομικά για λίγη ωρα. Να ξέρεις οτι ένας πολύ καλός ειναι ο ferosanol έχει την καλύτερη απορρόφηση από το έντερο! Ως χρόνια αιμοδότης κάποια στιγμή αντιμετώπισα θέμα κ πήρα για αυτό το ξέρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Χρυσαφω μου μια διόρθωση! Τα αμύγδαλα είναι πλούσια σε ασβέστιο οχι βιταμίνη c! Μπερδεύτηκα πριν! Το ιδανικό είναι να παίρνεις το σίδηρο με πορτοκαλάδα κ να αποφεύγεις γαλακτοκομικά για λίγη ωρα. Να ξέρεις οτι ένας πολύ καλός ειναι ο ferosanol έχει την καλύτερη απορρόφηση από το έντερο! Ως χρόνια αιμοδότης κάποια στιγμή αντιμετώπισα θέμα κ πήρα για αυτό το ξέρω! 

Ευχαριστώ πολυ και παλι!Θα κανω οπως μ ειπατε!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σας κορίτσια! Βλέπω ότι τελικά μαζευόμαστε για το θέμα του Ιουνίου σιγά σιγά... Εύχομαι @Κύνθια να δώσεις την ευχάριστη είδηση του μήνα!!! @natasa n καλώς ήρθες και καλά αποτελέσματα! Νομίζω κ γω ότι αν περάσει κάποια ώρα το τεστ χάνει την αξιοπιστία του, οπότε το πρώτο αποτέλεσμα είναι το σωστό! Μια ανάλυση αίματος θα στα ξεκαθαρίσει! 

Για το θέμα του Ιουνίου τι λέτε για "μωρό μου καλοκαιρινό"; μου το θύμισε ένα τραγουδάκι ανάλαφρο μεν, ευχάριστο δε (κοινώς καλοκαιρινό!). 

Σου υπόσχομαι αυτό το καλοκαίρι
Να `ναι ένα απ’ τα πιο ωραία............

 

 

 

Μακαρι ο Μαιος ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου μηνες!!  ωραιο το θεματακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Μακαρι ο Μαιος ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου μηνες!!  ωραιο το θεματακι σου!!

Προσπάθησα να σκεφτώ κάτι με Ιούνιο αλλα ειναι λιγο "παραπεταμενος" μήνας! Έρχεται μετά τους σούπερ ανοιξιάτικους μήνες κ πριν τους Ιούλιο κ Αύγουστο που είναι η καρδιά του καλοκαιριού...

Αν δεν κάνω λάθος ο Ιούνιος λέγεται κ θεριστης! Άντε κορίτσια σπειρετε μπας κ θερισουμε κ εμείς τους καρπούς των προσπαθειών μας! Μάλλον μιλά η ελπίδα αλλά έχω ενα καλό προαίσθημα για όλες μας για αυτό το μήνα! Μακάρι να μας στείλει τους καρπούς που λαχταραμε :-)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Προσπάθησα να σκεφτώ κάτι με Ιούνιο αλλα ειναι λιγο "παραπεταμενος" μήνας! Έρχεται μετά τους σούπερ ανοιξιάτικους μήνες κ πριν τους Ιούλιο κ Αύγουστο που είναι η καρδιά του καλοκαιριού...

Αν δεν κάνω λάθος ο Ιούνιος λέγεται κ θεριστης! Άντε κορίτσια σπειρετε μπας κ θερισουμε κ εμείς τους καρπούς των προσπαθειών μας! Μάλλον μιλά η ελπίδα αλλά έχω ενα καλό προαίσθημα για όλες μας για αυτό το μήνα! Μακάρι να μας στείλει τους καρπούς που λαχταραμε :-)

 

Εμπρος για σπορά! ?✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Προσπάθησα να σκεφτώ κάτι με Ιούνιο αλλα ειναι λιγο "παραπεταμενος" μήνας! Έρχεται μετά τους σούπερ ανοιξιάτικους μήνες κ πριν τους Ιούλιο κ Αύγουστο που είναι η καρδιά του καλοκαιριού...

Αν δεν κάνω λάθος ο Ιούνιος λέγεται κ θεριστης! Άντε κορίτσια σπειρετε μπας κ θερισουμε κ εμείς τους καρπούς των προσπαθειών μας! Μάλλον μιλά η ελπίδα αλλά έχω ενα καλό προαίσθημα για όλες μας για αυτό το μήνα! Μακάρι να μας στείλει τους καρπούς που λαχταραμε :-)

 

Και εγω εχω ενα καλο προαισθημα οτι θα παμε καλα!! Θετικη σκεψη!! Εγω φετος τον Ιουνιο κλεινω ενα χρονο γαμου ελπιζω να καρποφορησει θα ειναι ωραιο δωρο για πρωτη επετειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η natasa n είπε:

Καλημέρα σε ολες. Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ αλλά νιώθω ότι χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Σήμερα το πρωί και με μια μέρα καθυστέρηση έκανα το θετικό τεστ που βλέπετε ολοκάθαρα στη φωτογραφία. Αφού σοκαρίστηκα γιατί δε το περίμενα και αφού μπήκα για μπανιο να συνελθω, βγαινοντας συνειδητοποιήσα ότι η γραμμη του τεστ είχε εξαφανιστεί τελείως  όπως βλέπετε στη δεύτερη φωτογραφία. Φυσικά και θα πάω για χοριακη  το πρωί για να ξεκαθαρίσω τη κατάσταση αλλά εμού φάνηκε πάρα πολύ περίεργο και αποφάσισα να το ψάξω και δε βρήκα κάτι σχετικό σε ελληνικό φόρουμ. Έχει καμία από εσάς αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα με τεστ εγκυμοσύνης ?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

received_2025417447764912.jpeg

15582574372155211181709627400322.jpg

Γεια σου!!! Εγω κ στις δυο μου εγκυμοσυνες ποτε δεν το ειδα ξεκαθαρο..ηταν ετσι,σαν το δικο σου...καλο θα ηταν να πας κ για χοριακη!!!!!σου ευχομαι να ειναι ολα καλα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου τι κανετε?????????διαβαζω τα νεα σας κ χαιρομαι να σας βλεπω αισιοδοξες!!!ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!ο θεος ξερει τι στελνει κ ποτε,υπομονη κ ολες θα γινετε μανουλες!!!!!!σας στελνω μπεμπεδοσκονη!!!!

Εμεις ειμαστε στην 7η βδομαδα,με τρομερη καουρα κ ανακατωσουρες τα απογευματα σαν να μην μπορω να χωνεψω..αφηστε που κ αυτο που τρωω δεν ειναι κ ποσοτητα να πω οτι παραφαγα..πω πω αφηστε τα..κ λιγα πονακια εχω σαν  θελει να μου επιβεβαιωσει την παρουσια του το σπορακι μας...κατα τα αλλα καλα..τελος του μηνα θα παμε παλι στο γιατρο..αυτα!

Φιλια σε ολες σας κ με το καλο ο νεος μηνας με πολλες εγκυουλες!!!!φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ γειά σας!!! Σήμερα έχω κάτι πονακια σαν την περίοδο κ έχω πολλά άσπρα υγρα κ περιμένω σε 8 μέρες να μ έρθει περίοδος υπάρχει περίπτωση να είναι ωορρηξία???? Έχω σταθερό κύκλο 27 κ είμαι στην 20η μέρα του κύκλου μ υπενθυμίζω πως έκανα τεστ ωορρηξίας από την 10η μέχρι 14η κ δεν είχα ωορρηξία λέτε να μ έρθει νωρίτερα περίοδος κ να απέτυχα?? Είχα αρκετές επαφές από την 14η κ μέχρι σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anastasia_92 είπε:

Κοριτσαρες μου τι κανετε?????????διαβαζω τα νεα σας κ χαιρομαι να σας βλεπω αισιοδοξες!!!ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!ο θεος ξερει τι στελνει κ ποτε,υπομονη κ ολες θα γινετε μανουλες!!!!!!σας στελνω μπεμπεδοσκονη!!!!

Εμεις ειμαστε στην 7η βδομαδα,με τρομερη καουρα κ ανακατωσουρες τα απογευματα σαν να μην μπορω να χωνεψω..αφηστε που κ αυτο που τρωω δεν ειναι κ ποσοτητα να πω οτι παραφαγα..πω πω αφηστε τα..κ λιγα πονακια εχω σαν  θελει να μου επιβεβαιωσει την παρουσια του το σπορακι μας...κατα τα αλλα καλα..τελος του μηνα θα παμε παλι στο γιατρο..αυτα!

Φιλια σε ολες σας κ με το καλο ο νεος μηνας με πολλες εγκυουλες!!!!φιλακια!!!!!

Ευχαριστουμε για την μπεμπεδοσκονη και για τις ευχες!! Ακουσατε καρδουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κορίτσια μ γειά σας!!! Σήμερα έχω κάτι πονακια σαν την περίοδο κ έχω πολλά άσπρα υγρα κ περιμένω σε 8 μέρες να μ έρθει περίοδος υπάρχει περίπτωση να είναι ωορρηξία???? Έχω σταθερό κύκλο 27 κ είμαι στην 20η μέρα του κύκλου μ υπενθυμίζω πως έκανα τεστ ωορρηξίας από την 10η μέχρι 14η κ δεν είχα ωορρηξία λέτε να μ έρθει νωρίτερα περίοδος κ να απέτυχα?? Είχα αρκετές επαφές από την 14η κ μέχρι σήμερα 

Μακαρι να εισαι εγκυουλα!! ♥♥♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Μακαρι να εισαι εγκυουλα!! ♥♥♥

Κοριτσάκι μ πόσο σε ευχαριστώ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ πονάει η μέση μου κ το στήθος μου κοντεύει να βγει από το σουτιεν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κοριτσάκι μ πόσο σε ευχαριστώ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

♥♥♥♥ μν με ευχαριστεις να εισαι θελωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

♥♥♥♥ μν με ευχαριστεις να εισαι θελωωωωωωωωωωω

Μακαρι κούκλα μουυυυυυυυ όλες να ήμαστε ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@jessabell που χαθηκες?

Γλυκούλα μου!!!! Σήμερα ειχα τρελή μερα! Δε προλαβα να μπω καθόλου! 

Αχ! Τι ομορφα νεα εστειλε η φιλη μας η  @natasa!!!! Αντε να παίρνουμε σειρά σιγα σιγα! ? @Ελενακι12 αντε παναγίτσα! Μακάρι!!!!!!?????? Παμε βρε κορίτσια!  Αντε γτ ο Μάιος μονο αγκαλίτσες ειχε! Αντε να φερει κ κανενα νινι!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Γλυκούλα μου!!!! Σήμερα ειχα τρελή μερα! Δε προλαβα να μπω καθόλου! 

Αχ! Τι ομορφα νεα εστειλε η φιλη μας η  @natasa!!!! Αντε να παίρνουμε σειρά σιγα σιγα! ? @Ελενακι12 αντε παναγίτσα! Μακάρι!!!!!!?????? Παμε βρε κορίτσια!  Αντε γτ ο Μάιος μονο αγκαλίτσες ειχε! Αντε να φερει κ κανενα νινι!!!!?????

????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Καλη βδομαδα να εχουμε...κ με θετικα νεα απ οσες μας εμειναν!!!!

Καλημέρα @maroulita? καλημέρα σε όλες κορίτσια μ♥️♥️♥️ ερώτηση αν κάνεις αργά ωορρηξία ποτέ κανείς τεστ εγκυμοσύνης?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Καλη βδομαδα να εχουμε...κ με θετικα νεα απ οσες μας εμειναν!!!!

Καλημερα και σε ολα τα κοριτσια!! Μια υπεροχη εβδομαδα να εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλημέρα @maroulita? καλημέρα σε όλες κορίτσια μ♥️♥️♥️ ερώτηση αν κάνεις αργά ωορρηξία ποτέ κανείς τεστ εγκυμοσύνης?? 

Προσωπικα θα εκανα μετα την καθυστερηση..νωριτερα δεν θα εδειχνε κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita? είπε:

Προσωπικα θα εκανα μετα την καθυστερηση..νωριτερα δεν θα εδειχνε κατι!

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...