Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα! Μια ερώτηση, ίσως χαζή, αλλά δεν κατέχω... Η tsh έχει άλλη τιμή αν τη μετρήσεις αρχές του κύκλου κι άλλη στο τέλος του κύκλου? Η δεν παίζει ρόλο πότε τη μετράς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια σας παρακολουθώ μέρες .και εγώ προσπαθώ να μείνω έγκυος δεύτερος μήνας που προσπαθούμε και η μέρα να αδιαθετησω ειναι 19/5 που ελπίζω να μην έρθει έχω κάτι τσιμπήματα στην κοιλιά και σήμερα είχα λίγο πυρετό νομίζω γιατί ένιωθα πολύ ζεστή και πονοκέφαλο έχω σταθερό κύκλο 28 μέρες είναι σημάδια εγκυμοσύνης αυτά να κάνω ενα τεστ αύριο η να περιμένω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η sidorena είπε:

καλησπέρα κορίτσια σας παρακολουθώ μέρες .και εγώ προσπαθώ να μείνω έγκυος δεύτερος μήνας που προσπαθούμε και η μέρα να αδιαθετησω ειναι 19/5 που ελπίζω να μην έρθει έχω κάτι τσιμπήματα στην κοιλιά και σήμερα είχα λίγο πυρετό νομίζω γιατί ένιωθα πολύ ζεστή και πονοκέφαλο έχω σταθερό κύκλο 28 μέρες είναι σημάδια εγκυμοσύνης αυτά να κάνω ενα τεστ αύριο η να περιμένω ?

Καλησπερα καλως μας ηρθες...αν θες περιμενε και αν δν ερθει κανε σε 2 μερες...ευχομαι να εισαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλησπερα καλως μας ηρθες...αν θες περιμενε και αν δν ερθει κανε σε 2 μερες...ευχομαι να εισαι!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. θα περιμένω αλλά έχω πολύ άγχος γιατί το προηγούμενο μήνα απογοητεύτηκα που δεν έμεινα έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sidorena είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. θα περιμένω αλλά έχω πολύ άγχος γιατί το προηγούμενο μήνα απογοητεύτηκα που δεν έμεινα έγκυος 

Να μην απογοητευεσαι δν προσπαθειτε πολυ καιρο...το αγχος δν ειναι καλος συμμαχος...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Μια ερώτηση, ίσως χαζή, αλλά δεν κατέχω... Η tsh έχει άλλη τιμή αν τη μετρήσεις αρχές του κύκλου κι άλλη στο τέλος του κύκλου? Η δεν παίζει ρόλο πότε τη μετράς? 

Καλημέρα! Οχι δεν παίζει ρόλο! Αυτο που χρειάζεται ειναι αν παίρνεις χαπι για θυρεοειδή να μην το πάρεις εκείνη τη μέρα για να μην επηρεάσει τη μετρηση. Αν θυμάμαι καλά ούτε η ώρα της μέρας παίζει ρόλο αλλα την κάνω πρωί συνήθως για να παρω μετά το χάπι :-)

Ελπίζω να βοηθησα! Α! Γενικά ως 5 είσαι οκ αλλα για εγκυμοσύνη σου λένε κάτω απο 2 γιατί θα ανέβει... σκοπεύεις να το ψάξεις; Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Οχι δεν παίζει ρόλο! Αυτο που χρειάζεται ειναι αν παίρνεις χαπι για θυρεοειδή να μην το πάρεις εκείνη τη μέρα για να μην επηρεάσει τη μετρηση. Αν θυμάμαι καλά ούτε η ώρα της μέρας παίζει ρόλο αλλα την κάνω πρωί συνήθως για να παρω μετά το χάπι :-)

Ελπίζω να βοηθησα! Α! Γενικά ως 5 είσαι οκ αλλα για εγκυμοσύνη σου λένε κάτω απο 2 γιατί θα ανέβει... σκοπεύεις να το ψάξεις; Καλά αποτελέσματα!

Έκανα το ετήσιο τσεκ απ και είχε και την tsh. Τον Δεκέμβριο στις ορμονολογικες είχα 1,80 και τώρα 2,35 και μου έκανε εντύπωση... Γενικά κάτω από 2 είχα πάντα. Επίσης βιταμίνη d κλασικά στο 15. Θα πάω τα αποτελέσματα την ερχόμενη εβδομάδα στον γιατρό να τα δει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό Σαββατοκύριακο!! Εδώ ο καιρός είναι για μπάνιο στη θάλασσα...  να βγει ο καλός μου απ το νοσοκομείο με το καλό.. και θα την κάνουμε τη βουτιτσα μας.. Καλά είστε εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Έκανα το ετήσιο τσεκ απ και είχε και την tsh. Τον Δεκέμβριο στις ορμονολογικες είχα 1,80 και τώρα 2,35 και μου έκανε εντύπωση... Γενικά κάτω από 2 είχα πάντα. Επίσης βιταμίνη d κλασικά στο 15. Θα πάω τα αποτελέσματα την ερχόμενη εβδομάδα στον γιατρό να τα δει. 

Μια χαρά είναι, να ξέρεις ότι λίγο να στρεσαριστεις ανεβαίνει κ προφανώς όλον αυτό  τον καιρό έχεις πιεστεί... κ γω το έπαθα αυτό κ αναγκάστηκα να αυξήσω τη δόση! Απλά όταν μείνεις έγκυος θα το παρακολουθείς και αν χρειαστεί θα πάρεις χάπι. Δεν είναι κάτι. Γενικά πάντως μόνο κ μόνο επειδή θες εγκυμοσύνη ίσως να το συζητήσεις με ενα ενδοκρινολογο... θα σου πει κ ο γιατρός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Mantarini! Περαστικά σας! Κ εδω πολύ καλός καιρός! 

@Γιάννα 36 ξέχασα κ κάτι ακόμα, δες αν εκανες αντισώματα (ANTI TPO)  δείχνουν την τάση... εγω είχα 1.8 αλλα πολυ υψηλά αντισώματα κ όντως μετα ανέβηκε σχεδον 5! Όσο ειχα χαμηλά αντισώματα έμενε ρυθμισμένο καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μια χαρά είναι, να ξέρεις ότι λίγο να στρεσαριστεις ανεβαίνει κ προφανώς όλον αυτό  τον καιρό έχεις πιεστεί... κ γω το έπαθα αυτό κ αναγκάστηκα να αυξήσω τη δόση! Απλά όταν μείνεις έγκυος θα το παρακολουθείς και αν χρειαστεί θα πάρεις χάπι. Δεν είναι κάτι. Γενικά πάντως μόνο κ μόνο επειδή θες εγκυμοσύνη ίσως να το συζητήσεις με ενα ενδοκρινολογο... θα σου πει κ ο γιατρός σου!

Στη διάρκεια της αιμοληψίας στρεσαριστηκα γιατί δεν έβρισκαν φλέβα και έχω αιματοκρίτη 30 και ζαλίζομαι... Μια ομορφιά πέρασα γενικά ???εγώ και τα μωρά όταν δίνω αίμα τέτοιο σοου! 

Οχι, δεν είχα κάνει τα υπόλοιπα τα αντισώματα.. 

Ευχαριστώ κορίτσι για τα tips! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στη διάρκεια της αιμοληψίας στρεσαριστηκα γιατί δεν έβρισκαν φλέβα και έχω αιματοκρίτη 30 και ζαλίζομαι... Μια ομορφιά πέρασα γενικά ???εγώ και τα μωρά όταν δίνω αίμα τέτοιο σοου! 

Ευχαριστώ κορίτσι για τα tips! 

Αααα να κάτι που διαφέρουμε... εχω 43 :-):-):-) Χρόνια ήμουν αιμοδότης κ σταμάτησα κάποια στιγμή λόγω σιδήρου ε κ τώρα είναι άκυρο να ξεκινήσω πάλι. Πάντως δε νομίζω ότι παίζει ρόλο τόσο στιγμιαίο στρες, νομίζω ότι με όλες αυτες τις εξετάσεις όλες μας έχουμε πιεστεί κάποια στιγμή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αααα να κάτι που διαφέρουμε... εχω 43 :-):-):-) Χρόνια ήμουν αιμοδότης κ σταμάτησα κάποια στιγμή λόγω σιδήρου ε κ τώρα είναι άκυρο να ξεκινήσω πάλι. Πάντως δε νομίζω ότι παίζει ρόλο τόσο στιγμιαίο στρες, νομίζω ότι με όλες αυτες τις εξετάσεις όλες μας έχουμε πιεστεί κάποια στιγμή...

Αχ 43 αιματοκρίτης, τι καλά! Σίδηρο φεριτινη κτλ τα έχω άψογα ευτυχώς. Να δω τι συμπληρώματα θα μου δώσει.. 

@Mantariniτο καλοκαίρι είναι επιτέλους εδώ! Θα βγει κι ο καλός σου και θα απολαύσετε βόλτες και θάλασσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ομορφη μέρα! 

Σε όσες παμε  για θεμα Ιουνίου ?πάμε δυνατά! Οσες περιμένουν.. Να μην έρθει! ??? Αλλαξε κ ο καιρός και έχουμε αλλη διάθεση!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ομορφη μέρα! 

Σε όσες παμε  για θεμα Ιουνίου ?πάμε δυνατά! Οσες περιμένουν.. Να μην έρθει! ??? Αλλαξε κ ο καιρός και έχουμε αλλη διάθεση!!!!!!?

Καλημερααααα!!!!  θα κανει το θεμα Ιουνιου η @Tokyo που ειναι και γουρλου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημερααααα!!!!  θα κανει το θεμα Ιουνιου η @Tokyo που ειναι και γουρλου!!!!

Ναι!!!!!!!!!!! Συμφωνώ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κοριτσακια μακάρι να είμαι κ ο Ιούνιος να φέρει σε όλες ευχάριστα! Για το Μάη είναι καμιά που περιμένει; μονο η Σταυρι νομίζω... 

Τυπικά κι εγώ ?δεν θα έρθει σήμερα, αύριο την περιμένω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Τυπικά κι εγώ ?δεν θα έρθει σήμερα, αύριο την περιμένω. 

Στο ευχομαι από την καρδιά μου να μην έρθει περιμένουμε νέα σου καλημερααα❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Στο ευχομαι από την καρδιά μου να μην έρθει περιμένουμε νέα σου καλημερααα❤️❤️❤️❤️❤️

Εμείς μαζί ήμαστε @Γιάννα 36.. και εγω περιμενω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό Σαββατοκύριακο!! Εδώ ο καιρός είναι για μπάνιο στη θάλασσα...  να βγει ο καλός μου απ το νοσοκομείο με το καλό.. και θα την κάνουμε τη βουτιτσα μας.. Καλά είστε εσείς;;

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εμείς μαζί ήμαστε @Γιάννα 36.. και εγω περιμενω 

Μαζί? Η με την Γιάννα!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...