Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ελενακι12 είπε:

Αλήθεια??? Εμένα στης οδηγίες λέει όχι πρώτα ουρά κ μετά της 12

Αααα λες ε; Δε ξερω σκατα στη λογική μου?!!!! Εγω ως τις 12 εχω πιει, 1 λιτρο νερο, και 2καφεδες καλε! Ποποποοοο? γιατι ειναι τοσο πολύπλοκα ολα!; Δε γινεται απλα να καναμε σεξακι κ να ερχόταν το μωρο;! Ωχου!!! Ωορρηξιες, θερμοκρασιες, ωρες... πφφφφ! Πολλα! Και εχω κ αγχος με τη δουλεια! Αι στο καλο! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Αααα λες ε; Δε ξερω σκατα στη λογική μου?!!!! Εγω ως τις 12 εχω πιει, 1 λιτρο νερο, και 2καφεδες καλε! Ποποποοοο? γιατι ειναι τοσο πολύπλοκα ολα!; Δε γινεται απλα να καναμε σεξακι κ να ερχόταν το μωρο;! Ωχου!!! Ωορρηξιες, θερμοκρασιες, ωρες... πφφφφ! Πολλα! Και εχω κ αγχος με τη δουλεια! Αι στο καλο! ?

Χαχαχα έλα μου ντε... Κ όσο μπορείς διωξε τον άγχος δεν κάνει καλό... Ναι έτσι γράφει στης οδηγίες... Εσενα δεν είχε οδηγίες???? Η δεν της διάβασες??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Χαχαχα έλα μου ντε... Κ όσο μπορείς διωξε τον άγχος δεν κάνει καλό... Ναι έτσι γράφει στης οδηγίες... Εσενα δεν είχε οδηγίες???? Η δεν της διάβασες??? 

Τις διαβασα αλλα ηταν πολυ πρωι κ δε το προσεξα μαλλον της clear blue εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Βγες και στον ηλιο αλλα παρε και τις βιταμινες...εγω με 24.4 τιμη και παιρνω...σιγα βιταμινουλες ειναι...αυτο ειναι το οξυμωρο οτι ζουμε σε μια ηλιολουστη χωρα και μας λειπει η βιταμινη της χαχα!!

ποια να πάρω λέτε?? σας έχει πει ο γιατρός σας? εγώ τον έστειλα αλλά δε μ απάντησε ακόμα τον έχω πρίξει χαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

ποια να πάρω λέτε?? σας έχει πει ο γιατρός σας? εγώ τον έστειλα αλλά δε μ απάντησε ακόμα τον έχω πρίξει χαχα...

Της fix παιρνω εγω μ τις εχει δωσει ο γιατρος ειναι καλες, εμενα ανέβηκε αρκετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Της fix παιρνω εγω μ τις εχει δωσει ο γιατρος ειναι καλες, εμενα ανέβηκε αρκετα

κάθε μέρα τις παίρνεις? γιατί κ η κοπέλα που δουλεύουμε μαζί κ αυτη τα ίδια με μένα ήταν κ  της έδωσε μια αμπλουλα να την πάρει για 8 εβδομΆΔΕΣ  1 αμπούλα την εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Αααα λες ε; Δε ξερω σκατα στη λογική μου?!!!! Εγω ως τις 12 εχω πιει, 1 λιτρο νερο, και 2καφεδες καλε! Ποποποοοο? γιατι ειναι τοσο πολύπλοκα ολα!; Δε γινεται απλα να καναμε σεξακι κ να ερχόταν το μωρο;! Ωχου!!! Ωορρηξιες, θερμοκρασιες, ωρες... πφφφφ! Πολλα! Και εχω κ αγχος με τη δουλεια! Αι στο καλο! ?

Αυτο λες γτ το αλλο γτ η ωορηξια να κραταει κατι ωρες;; δν μπορουσε να κραταει λιγες μερες;; τι φοβαται μν την βρουμε;;; χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Τις διαβασα αλλα ηταν πολυ πρωι κ δε το προσεξα μαλλον της clear blue εχω

Ε τότε μπορεί να είναι διαφορετικά εγώ πήρα της hometest 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κάθε μέρα τις παίρνεις? γιατί κ η κοπέλα που δουλεύουμε μαζί κ αυτη τα ίδια με μένα ήταν κ  της έδωσε μια αμπλουλα να την πάρει για 8 εβδομΆΔΕΣ  1 αμπούλα την εβδομάδα

Και εγω 1 την εβδομαδα παιρνω...για 3 μηνες...δλδ 12 αμπουλιτσες...αλλα δν θυμαμαι τωρα πως λεγονται...lectacif νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κάθε μέρα τις παίρνεις? γιατί κ η κοπέλα που δουλεύουμε μαζί κ αυτη τα ίδια με μένα ήταν κ  της έδωσε μια αμπλουλα να την πάρει για 8 εβδομΆΔΕΣ  1 αμπούλα την εβδομάδα

Ναι εγω σε χαπι καθε μερα, υπαρχει κ αμπούλα αλλα με αηδιαζει ν σ πω την αληθεια μ... αλλα εγω δεν εχω θεμα με τα χαπια παίρνω πολλα ουτως η αλλως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Αυτο λες γτ το αλλο γτ η ωορηξια να κραταει κατι ωρες;; δν μπορουσε να κραταει λιγες μερες;; τι φοβαται μν την βρουμε;;; χαχαχα

Χαχαχαχα α εντάξει κλαίωωωωωωωωω????? @Κύνθια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ελενακι12 είπε:

Ε τότε μπορεί να είναι διαφορετικά εγώ πήρα της hometest 

Τις ξαναδιαβασα δεν λεει ωρα...  μονο καθε μερα την ιδια ωρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Αυτο λες γτ το αλλο γτ η ωορηξια να κραταει κατι ωρες;; δν μπορουσε να κραταει λιγες μερες;; τι φοβαται μν την βρουμε;;; χαχαχα

Χαχαχαχαχαχα!!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Τις ξαναδιαβασα δεν λεει ωρα...  μονο καθε μερα την ιδια ωρα.. 

Άρα δεν 3ιναι το ίδιο οπότε συγνώμη αν σε άγχωσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Άρα δεν 3ιναι το ίδιο οπότε συγνώμη αν σε άγχωσα?

Μαλλον δεν ειναι.. οχι δε με αγχωσες! Ισα ισα μαθαιμω πραγματα!!! Ευχαριστω για ακομη μια φορα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Μαλλον δεν ειναι.. οχι δε με αγχωσες! Ισα ισα μαθαιμω πραγματα!!! Ευχαριστω για ακομη μια φορα???

Τίποτα κορίτσι μ χαρά μου ειναι ότι ξέρω να πω ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό απόγευμα κορίτσια μου..ελπιζω να σας βρίσκω καλά χχχ

Σήμερα θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι διαφορετικό.. Μου δόθηκε μια πολύ καλή ευκαιρια και θέση σε μια δουλειά η οποία θα βοηθήσει με τον καλύτερο τρόπο το βιογραφικό μου! Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι ότι είναι ένα συμβόλαιο 5 ετών το οποίο θα με επηρεάσει σε πολλούς τομείς στην ζωή μου αφού είναι αρκετά απαιτητικό..

Σκέφτομαι ότι σε περίπτωση που το αποδεκτό όταν θα κάνουμε με το καλό ένα μωράκι ίσως η δουλειά αυτή να μου στέρηση πολύτιμες ώρες τις οποίες θα περνούσα με το μωράκι μου..

Εσείς πως θα βλέπατε μια τέτοια εξέλιξη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό απόγευμα κορίτσια μου..ελπιζω να σας βρίσκω καλά χχχ

Σήμερα θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι διαφορετικό.. Μου δόθηκε μια πολύ καλή ευκαιρια και θέση σε μια δουλειά η οποία θα βοηθήσει με τον καλύτερο τρόπο το βιογραφικό μου! Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι ότι είναι ένα συμβόλαιο 5 ετών το οποίο θα με επηρεάσει σε πολλούς τομείς στην ζωή μου αφού είναι αρκετά απαιτητικό..

Σκέφτομαι ότι σε περίπτωση που το αποδεκτό όταν θα κάνουμε με το καλό ένα μωράκι ίσως η δουλειά αυτή να μου στέρηση πολύτιμες ώρες τις οποίες θα περνούσα με το μωράκι μου..

Εσείς πως θα βλέπατε μια τέτοια εξέλιξη??

Αγαπημένη δυστυχώς πολλές ερχόμαστε σε τετοιο δίλημμα ενω πχ για τους αντρες δεν ισχύει κατι τετοιο! Θα ελεγα αν είναι κατι για το οποίο έχεις παλέψει να μην το αρνηθείς! Όταν με το καλο έρθει το μωρακι θα αναπροσαρμοσεις το πρόγραμμα σου. Επίσης αν σου προσφέρει χρηματα καλύτερα κ αυτό θα ωφελήσει το παιδί σου. Βέβαια δεν ξερω για τι θεση μιλάς... αν προκειται για κατι ακραιο πχ ωράρια τυπου 9 με 9 κ σκ κ τέτοια τότε μάλλον θα πρεπει να το σκεφτείς διπλά αλλά μην ξεχνάμε δεν (θα) είμαστε μόνο μαμάδες! Είμαστε άνθρωποι με ενδιαφεροντα κ δικη μας ζωη :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αγαπημένη δυστυχώς πολλές ερχόμαστε σε τετοιο δίλημμα ενω πχ για τους αντρες δεν ισχύει κατι τετοιο! Θα ελεγα αν είναι κατι για το οποίο έχεις παλέψει να μην το αρνηθείς! Όταν με το καλο έρθει το μωρακι θα αναπροσαρμοσεις το πρόγραμμα σου. Επίσης αν σου προσφέρει χρηματα καλύτερα κ αυτό θα ωφελήσει το παιδί σου. Βέβαια δεν ξερω για τι θεση μιλάς... αν προκειται για κατι ακραιο πχ ωράρια τυπου 9 με 9 κ σκ κ τέτοια τότε μάλλον θα πρεπει να το σκεφτείς διπλά αλλά μην ξεχνάμε δεν (θα) είμαστε μόνο μαμάδες! Είμαστε άνθρωποι με ενδιαφεροντα κ δικη μας ζωη :-)

Ψήφο στην @Tokyo! I totally agree??❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τα τεστ ωορρηξίας ανιχνεύουν άλλη ορμόνη! Δεν ισχύει ότι τα κάνουμε με τα πρωινά ουρα όπως της εγκυμοσύνης καθώς η ορμόνη ανιχνεύεται καλύτερα μεσημέρι απόγευμα. Κι επίσης επειδή καμία δεν ξέρει πόσο κρατά κάθε φορά το κύμα της lh, καλό είναι να πειραματιζεστε λίγο με τις ώρες που τα κάνετε. Μπορεί πχ να κοκκινισει βράδυ που δεν θα έχετε κάνει τεστ και μέχρι την ερχόμενη ημέρα απόγευμα να '' ξεκοκκινισει '' και να χάσετε το πικ της. 

@Ελενακι12 μακάρι να ξέραμε πόσο μπορεί να αργήσει η ωορρηξία, σ εμένα μέχρι 5-7 ημέρες έχει τύχει να μετατεθεί.

@Mt3508 είμαι της άποψης πως τις ευκαιρίες τις αρπάζουμε, δεν ξέρεις αν θα παρουσιαστεί κάτι καλό ξανά, κι επίσης όλα μπορούν να συνδυαστούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 με εχουν πιασει πονακια κ ήδη βλέπω κάτι καφετιά οπότε έρχεται... αυτό με τα καφε ειναι καινούριο καθε φορα κ κατι νεο! Συνηθως βλέπω απευθείας ροη. Κορίτσι αποφάσισα να παω στο γιατρό να βάλουμε μια σειρά... κουράστηκα κ πλέον θεωρώ ότι προσπάθησα αρκετα. Αν ημουν μικροτερη οκ αλλα μου φαινεται χανω χρόνο που δεν εχω... Ίσως τωρα απογοητεύομαι επειδή βλεπω αλλο ενα μηνα να φευγει :-(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Γιάννα 36 με εχουν πιασει πονακια κ ήδη βλέπω κάτι καφετιά οπότε έρχεται... αυτό με τα καφε ειναι καινούριο καθε φορα κ κατι νεο! Συνηθως βλέπω απευθείας ροη. Κορίτσι αποφάσισα να παω στο γιατρό να βάλουμε μια σειρά... κουράστηκα κ πλέον θεωρώ ότι προσπάθησα αρκετα. Αν ημουν μικροτερη οκ αλλα μου φαινεται χανω χρόνο που δεν εχω... Ίσως τωρα απογοητεύομαι επειδή βλεπω αλλο ενα μηνα να φευγει :-(

 

Μα τω θεω ... ετσι κ εγω. Καφετια... ερχεται.. καινούριο κ για μενα εδω κ κανα 3μηνο γτ παντα ερχοταν μπαμ. 

Πφφφφ....? εγω απο Σεπτέμβρη αν δεν θα το ψάξω για εξωσωματικη... τελος! Αν κ εγω ημουν πιο μικρη δε θ με ενοιαζε... αλλα ... στενεύουν τα ορια...?ειμαι μαζι σου! Να το ξερεις! ? @Tokyo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Γιάννα 36 με εχουν πιασει πονακια κ ήδη βλέπω κάτι καφετιά οπότε έρχεται... αυτό με τα καφε ειναι καινούριο καθε φορα κ κατι νεο! Συνηθως βλέπω απευθείας ροη. Κορίτσι αποφάσισα να παω στο γιατρό να βάλουμε μια σειρά... κουράστηκα κ πλέον θεωρώ ότι προσπάθησα αρκετα. Αν ημουν μικροτερη οκ αλλα μου φαινεται χανω χρόνο που δεν εχω... Ίσως τωρα απογοητεύομαι επειδή βλεπω αλλο ενα μηνα να φευγει :-(

 

Βρε κορίτσι μου αφού έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις κι εσύ κι ο άντρας σου, άφησε και το καλοκαίρι να κυλήσει. Ούτε χρόνο προσπαθείτε... Γνώμη μου φυσικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Γιάννα 36 με εχουν πιασει πονακια κ ήδη βλέπω κάτι καφετιά οπότε έρχεται... αυτό με τα καφε ειναι καινούριο καθε φορα κ κατι νεο! Συνηθως βλέπω απευθείας ροη. Κορίτσι αποφάσισα να παω στο γιατρό να βάλουμε μια σειρά... κουράστηκα κ πλέον θεωρώ ότι προσπάθησα αρκετα. Αν ημουν μικροτερη οκ αλλα μου φαινεται χανω χρόνο που δεν εχω... Ίσως τωρα απογοητεύομαι επειδή βλεπω αλλο ενα μηνα να φευγει :-(

 

Καλησπέρα κορίτσι μ όταν έμεινα έγκυος το κατάλαβα γιατί σκουπιζομουν κ έβγαζα καφέ για 3 μέρες περίπου δες πως θα πάει μπορεί να είναι ευχάριστο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Βρε κορίτσι μου αφού έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις κι εσύ κι ο άντρας σου, άφησε και το καλοκαίρι να κυλήσει. Ούτε χρόνο προσπαθείτε... Γνώμη μου φυσικά! 

Μα κοιτα να δεις το καλοκαίρι θα περάσει ετσι κ αλλιως, δεν γίνονται απο τη μια μερα στην αλλη! Μεχρι να συζητήσουμε, να γίνουν εξετάσεις ή ο,τι χρειάζεται κ να περάσουμε επιτροπές θα φυγουν οι μηνες. Απλα δε θέλω να φτάσω Χριστούγεννα... χρόνος θα ειναι τον Ιούλιο όντως. Απλά εχω απογοητευτεί κ ακόμα πιο πολυ που δεν έχουμε τπτ κ όμως δεν... Τελοσπαντων ειναι τωρα η απογοήτευση του μηνα, μόλις έρθουν παλι οι προσπάθειες θα ειμαι οκ :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...