Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Δεν το ξέρω ίσως είναι όντως ανάλογα τον γιατρό και το προφίλ της κάθε κοπελας. Αυτές δλδ οι τιμές ίσως είναι για σένα. Ούτε ο εξωσωματικος(που τόσο το πάλεψε) , ούτε ο γυναικολόγος μου (που ξέρει τα έσω μου καλύτερα και από τον άντρα μου τόσα χρόνια που τον έχω )  δεν μου είπαν ποτέ για αντιπικτικες και σαλοσπιρ. Τις ορμονικές μου στην αρχή και τέλος γιατί γενικά δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα με όλα τα υπόλοιπα. Αν και τι θα μου δώσουν τώρα στη συνέχεια δεν το ξέρω αλλά δεν δέχομαι ότι υπάρχει γιατρός που κάνει ότι να ναι σε τέτοιες διαδικασίες! 
    • Ναι κορίτσι μου όλα καλά δόξα το Θεό!! Ξεκούραση θέλει τώρα. 
    • Είδα και τι έγραψες μέρα,οπότε όλα βαίνουν καλώς σωστά? 
    • Όπως είπε και η @Nefeliap κάθε γιατρός λειτουργεί διαφορετικά και θεωρώ πως και σε κάθε κοπέλα ακόμα. Εμένα η μοναδική ορμονική που ήθελε και για την ωοληψια και για την ετ ήταν η tsh. Από κει και πέρα δε μου ζήτησε τίποτα άλλο. Ούτε και τώρα στην εγκυμοσύνη. Ακόμα και σήμερα απλά είπε κάνε έξτρα την τάδε ένεση προγεστερονης.. Προφανώς και στο ραντεβού που έχω την Τρίτη θα ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνουμε κ άλλες ορμόνες κλπ αλλά από τη στιγμή που έχω πει τον εμπιστεύομαι και για να μην τρελαθω κάνω ότι μου πει. Εμένα αυτό με ηρεμεί. Αν εσυ όμως για να είσαι ήρεμη θέλεις να κανεις όλες τις εξετάσεις καλά θα κανεις να το συζητήσεις μαζί του. Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων δε λέω πως είναι το σωστό αυτό που κάνω εγώ αλλά αυτό με το οποίο είμαι εντάξει ψυχολογικά.
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...