Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έγκυος η όχι


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου ! Θέλω πολύ να γίνω Μανουλα κ γι αυτό  έχω ένα άγχος . Με κύκλο 28-29 ημερών , έχω ήδη καθυστέρηση μια μέρα. Την Τρίτη , δηλαδή την 26η μέρα του κύκλου μου έκανα υπέρηχο άνω κάτω κοιλιάς προληπτικά κ μου είπε η ακτινολόγος πως έχω πολύ παχύ ενδομήτριο . Μου είπε ότι μπορεί να οφείλεται είτε σε αναμενόμενη περίοδο είτε σε εγκυμοσύνη . Γνωρίζει καμία ? Και επίσης μια βδομάδα τώρα έχω πρήξιμο στο στήθος κάτι το οποίο δεν είχα ξανά τόσες μέρες κ εδώ κ δυο μέρες έχω πονάκια περιόδου απαλά . Σήμερα είδα απειροελάχιστο ροζ χρώμα στο χαρτί . Κανένα άλλο σύμπτωμα απ αυτά που έχω ακούσει κατά διαστήματα από άλλες μανούλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σουβλιτσα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ! Θέλω πολύ να γίνω Μανουλα κ γι αυτό  έχω ένα άγχος . Με κύκλο 28-29 ημερών , έχω ήδη καθυστέρηση μια μέρα. Την Τρίτη , δηλαδή την 26η μέρα του κύκλου μου έκανα υπέρηχο άνω κάτω κοιλιάς προληπτικά κ μου είπε η ακτινολόγος πως έχω πολύ παχύ ενδομήτριο . Μου είπε ότι μπορεί να οφείλεται είτε σε αναμενόμενη περίοδο είτε σε εγκυμοσύνη . Γνωρίζει καμία ? Και επίσης μια βδομάδα τώρα έχω πρήξιμο στο στήθος κάτι το οποίο δεν είχα ξανά τόσες μέρες κ εδώ κ δυο μέρες έχω πονάκια περιόδου απαλά . Σήμερα είδα απειροελάχιστο ροζ χρώμα στο χαρτί . Κανένα άλλο σύμπτωμα απ αυτά που έχω ακούσει κατά διαστήματα από άλλες μανούλες 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου, σου εύχομαι να είσαι!
Όσο δε βλέπεις αίμαι είναι θετικό.
Για συμπτώματα μην ψάχνεις , είναι ακριβώς ίδια με της περιόδου..

Εεγώ πριν δω το θετικό τεστ, το προηγούμενο βράδυ είναι πολύ έντονους πόνους στη κοιλιά σαν να κατέβαινε περίόδος.
και όμως δεν ήρθε. τα συμπτώματα, ναυτίες κτλ ήρθαν μετά τον πρώτο υπέρηχο δλδ κοντά στις 8 εβδομάδες. εύχομαι τη δευτερα να πας για χοριακή και να είναι θετική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου, σου εύχομαι να είσαι!
Όσο δε βλέπεις αίμαι είναι θετικό.
Για συμπτώματα μην ψάχνεις , είναι ακριβώς ίδια με της περιόδου..

Εεγώ πριν δω το θετικό τεστ, το προηγούμενο βράδυ είναι πολύ έντονους πόνους στη κοιλιά σαν να κατέβαινε περίόδος.
και όμως δεν ήρθε. τα συμπτώματα, ναυτίες κτλ ήρθαν μετά τον πρώτο υπέρηχο δλδ κοντά στις 8 εβδομάδες. εύχομαι τη δευτερα να πας για χοριακή και να είναι θετική!

Λέω να κάνω αύριο το πρωί το τεστ . Μ έχει φάει η αγωνία ! Μακάρι να βγει θετικό ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κακώς ήρθες κορίτσι μ ! Εύχομαι να μας έχει ευχάριστα νέα το πρωι.

λογικα θα δείξει το τεστ αυριο το πρωι...εγω είχα κανει!δεν άντεχα να μείνω με την αγωνία ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σουβλιτσα είπε:

Λέω να κάνω αύριο το πρωί το τεστ . Μ έχει φάει η αγωνία ! Μακάρι να βγει θετικό ! 

Κορίτσια μου καλησπέρα μπορείτε να μου πείτε τα τεστ που δείχνουν πιο νωρίς πόσο νωρίτερα δείχνουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να είσαι έγκυος!!!

Ανάλογα ποιο τεστ πήρες.μερικα υπόσχονται πως δείχνουν από την πρώτη μέρα καθυστέρησης....πάντως εγώ πριν κρατήσω στα χέρια μου το πολυπόθητο θετικό τεστ(8χρονια προσπάθειες) ο γιατρός μου έλεγε ότι ακόμα και αυτά που δείχνουν νωρίς θα πρέπει να τα κάνουμε μετά από 3-4μερες καθυστέρησης.

Όσο για συμπτώματα θα συμφωνήσω και εγώ μη ψάχνεις είναι ίδια με της περιόδου.Εγω τότε είχα ξεχάσει πια το θέμα εγκυμοσύνη όσο και αν το ποθουσα και είχα 10μερες καθυστερήσεις γιατί είχα πονακια και πρήξιμο στο στήθος και τις νύχτες πόνους περιόδου κανονικούς.δεν έκανα τεστ Γιατι δεν άντεχα να δω ακόμα ένα αρνητικό τεστ.Αλλα Δόξα Τω Θεώ ήταν θετικό και τώρα έχω αγκαλιά το θαυματακι μου!!!!

Ένα τέτοιο θαύμα εύχομαι και σε σένα και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν πολύ πολύ πολύ σύντομα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα μπορείτε να μου πείτε τα τεστ που δείχνουν πιο νωρίς πόσο νωρίτερα δείχνουν? 

Της clearblue παρε είναι πολύ καλα.Οχι predictor την εχω πατησει και μαλιστα με ψευδως θετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η RaniaMln είπε:

Της clearblue παρε είναι πολύ καλα.Οχι predictor την εχω πατησει και μαλιστα με ψευδως θετικο.

Καλημέρα κοπέλα μου κ πόσες μέρες πριν. Την περίοδο δείχνει? Είναι αξιόπιστο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η RaniaMln είπε:

Της clearblue παρε είναι πολύ καλα.Οχι predictor την εχω πατησει και μαλιστα με ψευδως θετικο.

Έκανα μόλις το predictor.  Βγήκε αρνητικό ! Το στήθος ακόμα πρησμένο πολύ κ από αίμα τίποτα . Λες να έχει βγει ψεύδος αρνητικό ? Να μην έχει πιάσει τη χοριακη ακόμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Σουβλιτσα είπε:

Έκανα μόλις το predictor.  Βγήκε αρνητικό ! Το στήθος ακόμα πρησμένο πολύ κ από αίμα τίποτα . Λες να έχει βγει ψεύδος αρνητικό ? Να μην έχει πιάσει τη χοριακη ακόμα ?

Δεν εμπιστεύομαι τα predictor παρε καλυτερα ενα clear blue η κανε χοριακη να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ευχομαι  τριψηφιο νουμερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Δεν εμπιστεύομαι τα predictor παρε καλυτερα ενα clear blue η κανε χοριακη να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ευχομαι  τριψηφιο νουμερο

Ναι θα κάνω χοριακη αύριο μεθαύριο αν δεν μ έρθει περίοδος . έχω ακόμα πιστέψει ότι από την μεγάλη μου επιθυμία για μωρό , μήπως έχω δημιουργήσει όλα τα συμπτώματα μόνη μου . Όπως τα σκυλιά με την ψεύτο κύηση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Σου εύχομαι να είσαι έγκυος!!!

Ανάλογα ποιο τεστ πήρες.μερικα υπόσχονται πως δείχνουν από την πρώτη μέρα καθυστέρησης....πάντως εγώ πριν κρατήσω στα χέρια μου το πολυπόθητο θετικό τεστ(8χρονια προσπάθειες) ο γιατρός μου έλεγε ότι ακόμα και αυτά που δείχνουν νωρίς θα πρέπει να τα κάνουμε μετά από 3-4μερες καθυστέρησης.

Όσο για συμπτώματα θα συμφωνήσω και εγώ μη ψάχνεις είναι ίδια με της περιόδου.Εγω τότε είχα ξεχάσει πια το θέμα εγκυμοσύνη όσο και αν το ποθουσα και είχα 10μερες καθυστερήσεις γιατί είχα πονακια και πρήξιμο στο στήθος και τις νύχτες πόνους περιόδου κανονικούς.δεν έκανα τεστ Γιατι δεν άντεχα να δω ακόμα ένα αρνητικό τεστ.Αλλα Δόξα Τω Θεώ ήταν θετικό και τώρα έχω αγκαλιά το θαυματακι μου!!!!

Ένα τέτοιο θαύμα εύχομαι και σε σένα και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν πολύ πολύ πολύ σύντομα!!!!!

Σε χαίρομαι για την υπομονή που έκανες 8 χρόνια!!!Εγώ προσπαθώ δύο και μαλλον θα πάω για εξωσωματική έχουμε και εμείς θέμα με το σπέρμα εμάς μας είπαν ότι μπορεί να συμβεί αλλά δεν ξέρουμε πότε μπορεί και σε ένα χρόνο μπορεί και σε 10 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σουβλιτσα είπε:

Έκανα μόλις το predictor.  Βγήκε αρνητικό ! Το στήθος ακόμα πρησμένο πολύ κ από αίμα τίποτα . Λες να έχει βγει ψεύδος αρνητικό ? Να μην έχει πιάσει τη χοριακη ακόμα ?

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις χοριακη αν δεν σου έρθει,Εγώ έκανα clear blue μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο και έδειξε αρνητικό ενώ ήμουν έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σουβλιτσα είπε:

Ναι θα κάνω χοριακη αύριο μεθαύριο αν δεν μ έρθει περίοδος . έχω ακόμα πιστέψει ότι από την μεγάλη μου επιθυμία για μωρό , μήπως έχω δημιουργήσει όλα τα συμπτώματα μόνη μου . Όπως τα σκυλιά με την ψεύτο κύηση ?

Eχεις καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Σουβλιτσα είπε:

Ναι θα κάνω χοριακη αύριο μεθαύριο αν δεν μ έρθει περίοδος . έχω ακόμα πιστέψει ότι από την μεγάλη μου επιθυμία για μωρό , μήπως έχω δημιουργήσει όλα τα συμπτώματα μόνη μου . Όπως τα σκυλιά με την ψεύτο κύηση ?

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. 

Εγώ βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση με την "Σουβλίτσα".

από χτές το απόγευμα έχω κάποια καφέ υγρά, τα οποία παρατήρησα στο σκούπισμα. Νόμιζα πως θα μου ερχόταν περίοδος καθώς σήμερα την περιμένω με κύκλο 30-31 ημερών. Τελικά μέχρι τώρα μόνο καφέ υγρα έχω δει και οχι αίμα περιόδου όπως κάθε φορά. 

Υ.Σ. έκανα τέστ εγκυμοσύνης προχθές (σαν ταινιες μικρούλες που πουλάνε στο ίντερνετ) και βγήκε αρνητικό. 

Ερώτηση: αφού βγήκε αρνητικό το τέστ πριν 3 μέρες, αλλά από χτές έχω καφέ υγρά, υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JohannaMak Καλησπέρα! Και εγώ είμαι σε παρόμοια φάση με σένα...

Εγώ ''δεν'' περιμένω περίοδο την Μ.Πέμπτη ή Μ.Τετάρτη. Χτες δεν κρατήθηκα και έκανα και γω ένα τεστάκι ταινιούλα και μου βγήκε αρνητικό.

Ωστόσο τώρα πριν λίγο στο σκούπισμα είδα ελάχιστα καφέ (χρυσό-καφέ για την ακρίβεια) υγρά μαζί με άσπρα υγρά. Δεν έχω όμως κανένα σύμπτωμα περιόδου, ούτε πόνο ούτε τίποτα (ενώ πάντα 2-3 μέρες πριν έχω πονάκια περιόδου), αλλά μόνο πόνο στο στήθος και πρήξιμο.

Επίσης επειδή μετράω θερμοκρασία σήμερα είχα υψηλότερη θερμοκρασία 37,4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Natacha Kαλησπέρα και από εμένα.. ?

εγώ πλέον δεν έχω αυτά τα καφέ υγρά. Μου έχει σταματήσει τελείως ακόμη και όταν σκουπίζομαι δεν παρατηρώ τπίποτα. Βέβαια έχω πόνους περιόδου αλλά δεν ξέρω.. 

Εντομεταξύ μου έχουν τελειώσει τα τεστάκια αυτά της εγκυμοσύνης χαχαχαχα και δεν έχω να κάνω. Φοβάμαι κιολας να πάρω και από φαρμακείο γιατί και θα πληρώρω 3πλα αλλά και για το αποτέλεσμα...

(όσο για θερμοκρασία, εγχ έχω γύρω στο 36,80-36,90)

 

αχ και η @Σουβλιτσα δεν μας έχει ενημερώσει τι έγινε με εκείνη....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η JohannaMak είπε:

@Natacha Kαλησπέρα και από εμένα.. ?

εγώ πλέον δεν έχω αυτά τα καφέ υγρά. Μου έχει σταματήσει τελείως ακόμη και όταν σκουπίζομαι δεν παρατηρώ τπίποτα. Βέβαια έχω πόνους περιόδου αλλά δεν ξέρω.. 

Εντομεταξύ μου έχουν τελειώσει τα τεστάκια αυτά της εγκυμοσύνης χαχαχαχα και δεν έχω να κάνω. Φοβάμαι κιολας να πάρω και από φαρμακείο γιατί και θα πληρώρω 3πλα αλλά και για το αποτέλεσμα...

(όσο για θερμοκρασία, εγχ έχω γύρω στο 36,80-36,90)

 

αχ και η @Σουβλιτσα δεν μας έχει ενημερώσει τι έγινε με εκείνη....

 

Κορίτσια μου συγγνώμη για την αναμονή , αδιαθέτησα τελικά ! Στενοχωρήθηκα λίγο αλλά δεν το βάζω κάτω . Ελπίζω να σας έχω τον άλλο μήνα νέα ... κ ελπίζω να ακούσω από καμία κοπέλα εδώ ότι έμεινε . ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

@Σουβλιτσα κρίμα...

Πάμε στον επόμενο κούκλα δυναμικά! Εγώ ακόμη περιμένω.... δεν μου έχει έρθει η περίοδος...

Περιμένω θετικά νέα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια @Σουβλιτσα και @JohannaMak !

Δυστυχώς και εγώ αδιαθέτησα σήμερα το πρωί. Το ένιωσα βέβαια από χτες οτι έρχεται!

Μεγάλη η απογοήτευση αυτό το μήνα! Το πήρα πολύ άσχημα... Νιώθω πως έχω αρχίσει να απογοητέυομαι κάθε μήνα και πιο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JohannaMak είπε:

Καλησπέρα, εγώ έχω κακα νέα... αδιαθετησα. 

Δυστυχώς 

 

Εύχομαι το Μάιο να έχουμε όλες θετικά νέα ! Θα είμαι εδώ κ θα σας στείλω ! Περιμένω το ίδιο κ από εσάς !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...