Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστερηση περιοδου


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια αυτο το μηνα ο κυκλος μου εχει τρελλαθει.. πιθανοτατα δεν ειναι τιποτα και συντομα θα μου ερθει η περιοδος αλλα δεν ξερω τι να σκεφτω. Εχω μεγαλο κυκλο γενικα 30-32 μερες. Αυτο το μηνα γυρω στην 23η μερα ειχα λιγα ροζ υγρα και 26η και 27η μερα ειδα καφε αλλα μονο στο σκουπισμα, οχι ικανα για να με λερωσουν δηλαδη. Αυτο δε μου εχει ξανασυμβει ουτε εχω τετοια συμπτωματα στην ωορηξια η πριν την περιοδο. Ειμαι τωρα στην 34η μερα του κυκλου κι ακομα δεν εχω αδιαθετησει. Εκανα ενα τεστ εχθες (1η μερα καθυστερησης ουσιαστικα) κι ηταν αρνητικο.. Εχω ελπιδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να είναι το αποτέλεσμα που θέλεις! Γενικά καθυστέρηση ιατρικά θεωρείται 4 με 5 μέρες κ πάνω... Το +-3 μέρες είναι κ φυσιολογικό.... Απλά πολλες έχουν χρόνια κύκλο ρολόι οκομη κ στην ώρα της μέρας που αδιαθετουν.... Εύχομαι να είναι μια καθυστερημένη σύλληψη κ σε κάνα 3 μέρες να δεις θετικό τεστ.. Από κει κ πέρα μπορεί να κρυώσεις λίγο μπορεί να αγχώθηκες μπορεί να άλλαξε ελαφρώς ο κύκλος με την εποχή.. 1002 μπορεί! Αν μετά από 3 μέρες ξανακάνεις (το απευχομαστε) αρνητικό τεστ τότε μιλά με τον γιατρό σου! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα.

τελικά με την συγκεκριμένη περίπτωση τι έγινε? ήταν έγκυος ή οχι?

Βρισκομαι σε παρόμοια κατάσταση, για αυτό και η αγωνία μου!

:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JohannaMak είπε:

Καλησπέρα και από εμένα.

τελικά με την συγκεκριμένη περίπτωση τι έγινε? ήταν έγκυος ή οχι?

Βρισκομαι σε παρόμοια κατάσταση, για αυτό και η αγωνία μου!

:) 

Εγω ειμαι η συγκεκριμενη περιπτωση.. ακομα περιμενω. Αλλα εχω πονακια κ εχω χασει τις ελπιδες μου... εσυ τι συμπτωματα εχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@'Αρυα καλησπέρα,

και εγώ βρίσκομαι σε ανάλογη κατάσταση και ελπίζω όπως και εσύ ?....

Είδα καφέ υγρά για κάποιες ώρες πριν από δύο μέρες και έτσι περίμενα να μου έρθει την ίδια μέρα αλλά τίποτα. Σήμερα όσες φορές έχω σκουπιστεί είμαι καθαρή τελείως... ούτε καφέ υγρά ούτε τίποτα ενω αισθάνομαι και τις δύο αυτές μέρες πόνους περιόδου ... πραγματικά δεν ξέρω...

κανονικά ήταν να αδιαθετήσω σήμερα σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου αλλά δεν το βλεπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2019 at 5:00 ΜΜ, ο/η JohannaMak είπε:

@'Αρυα καλησπέρα,

και εγώ βρίσκομαι σε ανάλογη κατάσταση και ελπίζω όπως και εσύ ?....

Είδα καφέ υγρά για κάποιες ώρες πριν από δύο μέρες και έτσι περίμενα να μου έρθει την ίδια μέρα αλλά τίποτα. Σήμερα όσες φορές έχω σκουπιστεί είμαι καθαρή τελείως... ούτε καφέ υγρά ούτε τίποτα ενω αισθάνομαι και τις δύο αυτές μέρες πόνους περιόδου ... πραγματικά δεν ξέρω...

κανονικά ήταν να αδιαθετήσω σήμερα σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου αλλά δεν το βλεπω...

@JohannaMak τι εγινε τελικα κοριτσι αδιαθετησες? Εγω ακομα τιποτα.. αυριο πρωι λεω να παω για χοριακη να μου φυγει απ το μυαλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχει ερθει ακομα αλλα εκανα χοριακη.. αρνητικη... ΤΙ να πω... μην το βαζεις κατω κοριτσι καποια στιγμη θα τα καταφερουμε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορισια η αγωνια μου παρατεινεται...  Μετα τη χθεσινη αρνητικη χοριακη πηρα τηλ τη γιατρο μου μηπως χρειαζεται να μου δωσει χαπια να το ρυθμισουμε.. Αφου λιγακι τα υπολογισαμε και λογω μεγαλου κυκλου που εχω μου ειπε οτι η ωορηξια μου εφοσον εγινε μπορει να καθυστερησε αρκετα (ισως και 20 μερα του κυκλου) δεν ειναι απιθανο. Απο την τελευταια "υποπτη" επαφη που ειχα χθες ηταν ακριβως 15 ημερες. Μου ειπε λοιπον να κανω λιγη υπομονη και σε 3 μερες να ξανακανω μια χοριακη γιατι θελει 15 μερες απο τη συλληψη (και οχι την επαφη) για να δειξει σε περιπτωση που ειχα αργα ωορηξια. Οποτε και παλι περιμενουμε... Εγω να σαας πω την αληθεια δεν πιστευω οτι υπαρχει ελπιδα γιατι εστω και λιγο θα ηταν ανεβασμενη η χοριακη οχι 0... εκεινη ομως μου ειπε να περιμενω. Αλλιως θα μου δωσει primolut.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@'Αρυα αχ κορίτσι μου μακάρι  ... ποτε δεν ξέρεις.... να μας ενημερώσεις για οποιαδήποτε εξέλιξη..... 

Primolut είναι για να έρθει η περιοδος; Όπως είναι και το duphaston;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JohannaMak κοριτσι μου δυστυχως πηγα χθες βραδυ στον γιατρο γιατι ενιωθα οτι κατι περιεργο συμβαινει και μου βρηκε δυο κυστες στις ωοθηκες που δεν υπηρχαν στον προηγουμενο υπερηχο.. γι αυτο δε μου ερχεται η περιοδος :(:( Μου εδωσε primolut για να αδιαθετησω και μετα θα δουμε αν θα φυγουν οι κυστες η ισως χρειαστει να παρω αντισυλλυπτικα για λιγο αλλιως θα πρεπει να τις αφαιρεσω... Δεν φανταζεσαι την απογοητευση και τη στεναχωρια μου.... αλλο περιμενα αλλο ηρθε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η 'Αρυα είπε:

@JohannaMak κοριτσι μου δυστυχως πηγα χθες βραδυ στον γιατρο γιατι ενιωθα οτι κατι περιεργο συμβαινει και μου βρηκε δυο κυστες στις ωοθηκες που δεν υπηρχαν στον προηγουμενο υπερηχο.. γι αυτο δε μου ερχεται η περιοδος :(:( Μου εδωσε primolut για να αδιαθετησω και μετα θα δουμε αν θα φυγουν οι κυστες η ισως χρειαστει να παρω αντισυλλυπτικα για λιγο αλλιως θα πρεπει να τις αφαιρεσω... Δεν φανταζεσαι την απογοητευση και τη στεναχωρια μου.... αλλο περιμενα αλλο ηρθε...

Κορίτσι μου τι να πω... λυπάμαι. Μακάρι να έρθει σύντομα το μωράκι. Όσο για τις Κύστες κάνε υπομονή... με τα αντισυλληπτικά ίσως φύγουν

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η 'Αρυα είπε:

@JohannaMak κοριτσι μου δυστυχως πηγα χθες βραδυ στον γιατρο γιατι ενιωθα οτι κατι περιεργο συμβαινει και μου βρηκε δυο κυστες στις ωοθηκες που δεν υπηρχαν στον προηγουμενο υπερηχο.. γι αυτο δε μου ερχεται η περιοδος :(:( Μου εδωσε primolut για να αδιαθετησω και μετα θα δουμε αν θα φυγουν οι κυστες η ισως χρειαστει να παρω αντισυλλυπτικα για λιγο αλλιως θα πρεπει να τις αφαιρεσω... Δεν φανταζεσαι την απογοητευση και τη στεναχωρια μου.... αλλο περιμενα αλλο ηρθε...

Λυπάμαι που άλλο περίμενες και άλλο ήρθε ? Κι εγώ είχα βγάλει πριν κάποιους μήνες μία μεγαλούτσικη κύστη στην ωοθήκη και πήρα για 2 μήνες αντισυλληπτικά και έφυγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...