Μετάβαση σε περιεχόμενο

2η εγκυμοσυνη μετα απο αποβολη


Recommended Posts

ΧΚοριτσια μου καλησπερα!!!!δεν ξερω αν θελω να χαρω ή αν πρεπει να ειμαι τοσο συγκρατημενη!!!!Ο Θεος με βοηθησε και μετα απο 3μηνες απο αποβολη μου ξαναεκανε το πολυτιμο δωρο του.Να μπω στη θεμα...μετα την πρωτη αποβολη εκανα απο μονη μου καποιες εξετασεις οπου βρεθηκε θρομβοφιλια..Μετο που εμαθα την εγκυμοσυνη ξεκινησα κατευθειαν ενεσεις clexan ...την προηγουμενη φορα οι χοριακες μου ανεβαιναν καθε δυο μερες με ενα 70% δεν διπλασιαζονταν! Αυτη τηφορα χαρηκα λιγο γιατι διπλασσιαστηκαν τις 3φορες που εκανα 1η 10/4:52 ,2η12/4:116, 3η:16/4:479 κ σημερα 840 δηλαδη ανεβηκε περιπου με ενα 75%...το αγχος στα υψη η γιατρος μου μ ειπε να μην αγχωνομαι και οτι αφου ανεβαινει εστω και με 70% ειναι καλα και να το αφησω μεχρι τη Δευτερα που θα παμε για υπερηχο...εκανα ομως απο μονη μου εξεταση προγεστερονης οπου τα επιπεδα ειναι πολυ χαμηλα και η μικροβιολογος μου μου ειπε να χορηγηθω vasclor για να το βοηθησωω ενω η γυναικολογος μου ειπε να μην παρω κατι γιατι θεωρει οτι δεν προσφερει κατι και επειδη εχω και θρομβοφιλια μου ειπε οτι η προγεστερονη πηζει το αιμα κατι που σε μενα μπορει να μην κανει καλο...Αυριο θα παω να παρω και μια δευτερη γνωμη!!!εχει καμι παρομοια εμπειρια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariavle είπε:

ΧΚοριτσια μου καλησπερα!!!!δεν ξερω αν θελω να χαρω ή αν πρεπει να ειμαι τοσο συγκρατημενη!!!!Ο Θεος με βοηθησε και μετα απο 3μηνες απο αποβολη μου ξαναεκανε το πολυτιμο δωρο του.Να μπω στη θεμα...μετα την πρωτη αποβολη εκανα απο μονη μου καποιες εξετασεις οπου βρεθηκε θρομβοφιλια..Μετο που εμαθα την εγκυμοσυνη ξεκινησα κατευθειαν ενεσεις clexan ...την προηγουμενη φορα οι χοριακες μου ανεβαιναν καθε δυο μερες με ενα 70% δεν διπλασιαζονταν! Αυτη τηφορα χαρηκα λιγο γιατι διπλασσιαστηκαν τις 3φορες που εκανα 1η 10/4:52 ,2η12/4:116, 3η:16/4:479 κ σημερα 840 δηλαδη ανεβηκε περιπου με ενα 75%...το αγχος στα υψη η γιατρος μου μ ειπε να μην αγχωνομαι και οτι αφου ανεβαινει εστω και με 70% ειναι καλα και να το αφησω μεχρι τη Δευτερα που θα παμε για υπερηχο...εκανα ομως απο μονη μου εξεταση προγεστερονης οπου τα επιπεδα ειναι πολυ χαμηλα και η μικροβιολογος μου μου ειπε να χορηγηθω vasclor για να το βοηθησωω ενω η γυναικολογος μου ειπε να μην παρω κατι γιατι θεωρει οτι δεν προσφερει κατι και επειδη εχω και θρομβοφιλια μου ειπε οτι η προγεστερονη πηζει το αιμα κατι που σε μενα μπορει να μην κανει καλο...Αυριο θα παω να παρω και μια δευτερη γνωμη!!!εχει καμι παρομοια εμπειρια;;;

Εγώ έχω θρομβοφιλια,Μόλις έμαθα πως είμαι έγκυος ξεκίνησα αμέσως να κάνω  ενέσεις innohep ταυτόχρονα  είχα μια μικρή αποκόλληση και  για ένα μήνα έπαιρνα vasclor.ειχα ρώτησειτην Αιματολογο πριν ξεκινήσω να τη χρησιμοποιώ και μου είπε από τη στιγμή που κάνω αντιπυκτικες δεν υπάρχει πρόβλημα.κανε μια ερώτηση τον Αιματολογο σου για να σου πει πως να κινηθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 σε ευχαριστω πολυ!!!αυριο πρωι θα παρω και την αιματολογο να ρωτησω...εγω κολλησα στο οτι η μικροβιολογος μου ειπε να παρω ενω η γυναικολογος οτι δεν χρειζεται και δεν ξερω τη να πιστεψω γιατι κ εγω ξερω οτι η προγεστερονη παιζει ρολο στην εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mariavle είπε:

@vivika10 σε ευχαριστω πολυ!!!αυριο πρωι θα παρω και την αιματολογο να ρωτησω...εγω κολλησα στο οτι η μικροβιολογος μου ειπε να παρω ενω η γυναικολογος οτι δεν χρειζεται και δεν ξερω τη να πιστεψω γιατι κ εγω ξερω οτι η προγεστερονη παιζει ρολο στην εγκυμοσυνη

Δικαιο εχεις που δεν ξερεις τι να πιστεψεις,νομίζω ομως πως ο γυναικολόγος ξέρει πότε χρειάζεται προγεστερόνη πιστευω πως αν χρειαζότανε θα σου έλεγε να παρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariavle είπε:

ΧΚοριτσια μου καλησπερα!!!!δεν ξερω αν θελω να χαρω ή αν πρεπει να ειμαι τοσο συγκρατημενη!!!!Ο Θεος με βοηθησε και μετα απο 3μηνες απο αποβολη μου ξαναεκανε το πολυτιμο δωρο του.Να μπω στη θεμα...μετα την πρωτη αποβολη εκανα απο μονη μου καποιες εξετασεις οπου βρεθηκε θρομβοφιλια..Μετο που εμαθα την εγκυμοσυνη ξεκινησα κατευθειαν ενεσεις clexan ...την προηγουμενη φορα οι χοριακες μου ανεβαιναν καθε δυο μερες με ενα 70% δεν διπλασιαζονταν! Αυτη τηφορα χαρηκα λιγο γιατι διπλασσιαστηκαν τις 3φορες που εκανα 1η 10/4:52 ,2η12/4:116, 3η:16/4:479 κ σημερα 840 δηλαδη ανεβηκε περιπου με ενα 75%...το αγχος στα υψη η γιατρος μου μ ειπε να μην αγχωνομαι και οτι αφου ανεβαινει εστω και με 70% ειναι καλα και να το αφησω μεχρι τη Δευτερα που θα παμε για υπερηχο...εκανα ομως απο μονη μου εξεταση προγεστερονης οπου τα επιπεδα ειναι πολυ χαμηλα και η μικροβιολογος μου μου ειπε να χορηγηθω vasclor για να το βοηθησωω ενω η γυναικολογος μου ειπε να μην παρω κατι γιατι θεωρει οτι δεν προσφερει κατι και επειδη εχω και θρομβοφιλια μου ειπε οτι η προγεστερονη πηζει το αιμα κατι που σε μενα μπορει να μην κανει καλο...Αυριο θα παω να παρω και μια δευτερη γνωμη!!!εχει καμι παρομοια εμπειρια;;;

Συγχαρητηρια και ευχομαι ολα να πανε καλα με ενα υγιες μωρακι! 

Στην εξωσωματικη συνηθως δινουν προγεστερονη σε συνδιασμο με salospir η αντιπηκτικες ενεσεις. ?

Μιλα με το ντοκτορ σου για το αποτελεσμα της προγεστερονης! 

Καλη εγκυμοσυνη! ✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μ!!!σημερα εχω ραντεβου το μεσημερι κ ελπιζω να μου λυθουν ολες οι αποριες και να παν ολα καλα αυτη τη φορα...να μην ξαναπερασω παλι το ιδιο...το μονο που μου ειπαν χθες και οι 2 γυναικολογοι π μικησα ηταν οτι οι χοριακες ειναι καλες και μ ειπαν δεν πειραζει π μια φορα ανεβηκε με 75% σε 2 μερες...τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariavle κορίτσι μ εύχομαι να πάνε όλα καλα αυτήν την φορά ! Περιμένω να διαβάσω νέα σου ! 

Κ εγω στην ίδια κατάσταση....δεν έχει διπλασιαστεί η χοριακη. 

3η μ προσπάθεια  μετα από 2 παλινδρομες 

Επεξεργάστηκε από Nanouka1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!!!!!ολα παν καλα μεχρι στογμης...χθες εκανα το πρωτο υπερηχο και μαλιστα παθαμε κ ενα μικρο σοκ γιατι ειδαμε 2σακους με λεκιθικο ασκο και οι 2,βεβαια ο ενας ηταν πολυ καλος μας ειπε ο γιατρος ο αλλος ηταν 2χιλ πιο μικρος που δεν ξερουμε αν θα αντεξει θα τ δουμε την αλλη βδομαδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
στις On 2/5/2019 at 6:42 ΜΜ, ο/η Nanouka1 είπε:

@Mariavle πως εισαι ; Ποτέ πας γιατρό ξανά ;

Κοριτσι μ με μεγαλη καθυατερηση αλλα ημουν χωρις ιντερνετ κ ετρεχα με κατι προβληματακια!!!!ολα παν καλα διδυμα αγοτακια ειναι εκανα κ περιδεση πριν καμια 20 μερες κ μεχρι στιγμης ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...