Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ εγκυμοσύνης


Φανή123

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούρια στο φόρουμ μήπως έχει τύχει σε καμία το τεστ εγκυμοσύνης να βγαίνει λάθος έχω κάνει 6 μέχρι στιγμής αλλά πολύ νωρίς όμως πριν την αναμενόμενη μερα περιόδου βγήκαν αρνητικά όμως αλλά έχω ακόμη καθυστέρηση είμαι στην 33ημερα και δεν έχω αδιαθετησει ακόμα... προσπαθούμε για παιδάκι αυτό το μήνα τι λέτε μπορεί να είμαι?έχω πονους περιόδου τάση για εμετό και πρησμένο στήθος....δεν ξέρω τι να κάνω τα νεύρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούρια στο φόρουμ μήπως έχει τύχει σε καμία το τεστ εγκυμοσύνης να βγαίνει λάθος έχω κάνει 6 μέχρι στιγμής αλλά πολύ νωρίς όμως πριν την αναμενόμενη μερα περιόδου βγήκαν αρνητικά όμως αλλά έχω ακόμη καθυστέρηση είμαι στην 33ημερα και δεν έχω αδιαθετησει ακόμα... προσπαθούμε για παιδάκι αυτό το μήνα τι λέτε μπορεί να είμαι?έχω πονους περιόδου τάση για εμετό και πρησμένο στήθος....δεν ξέρω τι να κάνω τα νεύρα μου!

Κοπέλα μου καλώς ήρθες!!!!Κατά αρχήν δεν έπρεπε να κάνεις πριν την καθυστέρηση!!!γιατί ποτέ δεν θα είσαι σίγουρη! Λογικά αν αυτά τα συμπτώματα ήταν από εγκυμοσύνη κάποιο τεστ θα έδειχνε!!Μπορείς για να είσαι σίγουρη να κάνεις και μια β χωριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω... μπορεί να έχει αργήσει η σύλληψη και γι'αυτό να μην δείχνουν τα τεστ? μπορεί να βγουν ψευδώς αρνητικά γενικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Φανή123 είπε:

Δεν ξέρω... μπορεί να έχει αργήσει η σύλληψη και γι'αυτό να μην δείχνουν τα τεστ? μπορεί να βγουν ψευδώς αρνητικά γενικα?

Άμα τα έκανες πριν την καθυστέρηση μπορεί και να δείξουν ψευδώς αρνητικά, άμα η σύλληψη άργησε να γίνει. Εμένα που έγινε νωρίς η σύλληψη (το ξέρω γιατί είχα κάνει τεστ ωορρηξίας) βγήκε θετικό 6 μέρες πριν την καθυστέρηση.

Άρα αν άργησε η σύλληψη περίμενε λίγο ακόμα γιατί μπορεί η ορμόνη να είναι χαμηλή. Η β χοριακή θα έδειχνε. Εκτός κι αν αδιαθετήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Φανή123 είπε:

Δεν ξέρω... μπορεί να έχει αργήσει η σύλληψη και γι'αυτό να μην δείχνουν τα τεστ? μπορεί να βγουν ψευδώς αρνητικά γενικα?

Ναι φυσικα μπορεί να συμβεί εφόσον δεν ξέρεις πότε είχες ωορρηξία η δεν έχεις σταθερό κύκλο.περινενε 2 μέρες ακόμα και κάνε μια β χοριακή που δείχνει σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα τεστακι  6 μέρες πριν την περίοδο αρνητικό.. ψυχολογία στα πατώματα... περιμένω περίοδο άφαντη.. και κάνω με πρωινά   ούρα με μια μέρα καθυστέρησης θετικό.. Μια χοριακη θα σου δείξει..  αν και είναι πολύ νωρίς για να έχεις συμπτώματα εμετούς και ζαλάδες..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Φανή123 κοπελα μου καταλαβαινω την αγωνια σου.. Εγω ειμαι στην πεμπτη μερα καθυστερησης με ενα ερνητικο τεστ εχθές και φυσικα απογοητευση... θα περιμενω λιγο ακομα κι αν δεν ερθει σε 2 μερες θα παω για χοριακη. Εσυ τελικα τι εκανες; Εκανες κ αλλο τεστακι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...