Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?


Dir

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Το θέμα έχει ως εξής. Γέννησα πριν 7 μήνες. Όταν η μικρή ήταν 2 μηνών, ήρθε κι η περίοδος (δε θήλασα). Εδώ και 4 μήνες, η περίοδος λοιπόν, ρολόι. Χωρίς ιδιαίτερους πόνους. Όπως και πριν μείνω έγκυος. Αυτό το μήνα όμως , βρίσκομαι στην 4η ημέρα καθυστέρησης. Πονάω μέρες τώρα. Και έχω πολλά λευκά, κολλωδη υγρά. Είχαμε μια ύποπτη επαφή με τον άντρα μου, γιατί ήμουν πάνω στις γόνιμες. Αν έγινε κάτι, θα έγινε από προσπερματικά. Το βρίσκετε πιθανό?

Ωστόσο, χθες το απόγευμα έκανα τεστ και ήταν αρνητικό. Αν ήμουν, δε θα έδειχνε με 3 μέρες καθυστέρηση? 

Και γνωρίζετε μήπως είναι φυσιολογικό, μετά από εγκυμοσύνη, τέτοια διαταραχή του κύκλου, ενώ ποτέ ποτέ δεν είχα τέτοια προβλήματα?

Γενικά δεν είμαι έτοιμη για 2ο παιδάκι και ψάχνω λόγους να είναι απλή διαταραχή. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων που με ακούσατε (διαβάσατε). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Να σου ζήσει το παιδάκι σου! Γέννησα και εγώ πριν 10 μήνες και η περίοδος μοθ ήρθε στους μήνες σχεδόν. Από τότε ενώ τις 2 πρώτες φορές είχα σταθερό κύκλο 29 ημερών, μετά άλλαξε πολύ και έφτασε μέχρι 40αρι..(φαντασου ότι τωρα είμαι ήδη 30η ημέρα κι ωορρηξια πουθενά - το τσέκαρα με τεστ- Δε ξέρω καν ποσο θα φτάσει αυτός ο κύκλος). Φαντάζομαι ότι είναι συνηθισμένες τέτοιες αλλαγές και μικρό διαταραχές μετά από το τοκετό.. Μετά από πόσες μέρες από την επαφή σας έκανες το τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα! Να σου ζήσει το παιδάκι σου! Γέννησα και εγώ πριν 10 μήνες και η περίοδος μοθ ήρθε στους μήνες σχεδόν. Από τότε ενώ τις 2 πρώτες φορές είχα σταθερό κύκλο 29 ημερών, μετά άλλαξε πολύ και έφτασε μέχρι 40αρι..(φαντασου ότι τωρα είμαι ήδη 30η ημέρα κι ωορρηξια πουθενά - το τσέκαρα με τεστ- Δε ξέρω καν ποσο θα φτάσει αυτός ο κύκλος). Φαντάζομαι ότι είναι συνηθισμένες τέτοιες αλλαγές και μικρό διαταραχές μετά από το τοκετό.. Μετά από πόσες μέρες από την επαφή σας έκανες το τεστ? 

Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ, να το χαίρεσαι επίσης! 

Μετά από 14 μέρες το έκανα. Λογικά θα έδειχνε. Ωστόσο με έχουν προβληματισει οι πόνοι και τα υγρά.

Μεγάλο κύκλο κάνεις, όντως. Αυτό όμως ήθελα. Να ξέρω αν έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα. Οπότε σε ευχαριστώ. 

Στην αναμονή λοιπόν, μέχρι νεοτέρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...