Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια μου δυσάρεστα νέα.. ο αντρας μ βγήκε θετικός στη γρίπη τύπου Α εγώ επειδή παίρνω ήδη Tamiflu με ειδεξς αρνητικό το μωρο όμως βγήκε κ αυτό θετικό χωρις συμπτώματα προς το παρόν ξεκινησαν και οι δύο τους Tamiflu  ελπίζω να μην σηκώσει πυρετό και κα το προλάβουμε..είμαι να πεθάνω πραγματικά..δουλεύω τοσα χρόνια σ μικροβιολογικο έχουν περάσει τόσες αρρώστιες απο έξαρση φυματίωσης μέχρι δεν ξερω κ εγω τι και δεν κόλλησα το παραμικρό και τώρα που είμαι σπίτι και έχω το μωρό κολλήσαμε το χειρότερο.... ελπιζω να μην συμβεί το χειρότερο...την προσευχή σας σας παρακαλώ..

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου δυσάρεστα νέα.. ο αντρας μ βγήκε θετικός στη γρίπη τύπου Α εγώ επειδή παίρνω ήδη Tamiflu με ειδεξς αρνητικό το μωρο όμως βγήκε κ αυτό θετικό χωρις συμπτώματα προς το παρόν ξεκινησαν και οι δύο τους Tamiflu  ελπίζω να μην σηκώσει πυρετό και κα το προλάβουμε..είμαι να πεθάνω πραγματικά..δουλεύω τοσα χρόνια σ μικροβιολογικο έχουν περάσει τόσες αρρώστιες απο έξαρση φυματίωσης μέχρι δεν ξερω κ εγω τι και δεν κόλλησα το παραμικρό και τώρα που είμαι σπίτι και έχω το μωρό κολλήσαμε το χειρότερο.... ελπιζω να μην συμβεί το χειρότερο...την προσευχή σας σας παρακαλώ..

Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου ολα να πανε καλα και γρηγορα να περασει...

Το ειδες γρηγορα και ελπίζω να μας πεις  τις επόμενες μερες οτι ολα πέρασαν.

ειλικρινά δεν Ξέρω τι να πω τοσο τυχερη ? :( 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κοριτσάκι μου περαστικά σας κ ψυχραιμία όσο μπορείς. Εύχομαι με τη βοήθεια του Θεού να το ξεπεράσετε γρήγορα 🙏🙏🙏

Περαστικά σας εύχομαι να το ξεπεράσετε ευκολα και γρήγορα,εμβόλιο δεν είχατε κάνει για την γρίπη?

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Περαστικα ομορφο κοριτσι ολα θα πανε καλα θα συνελθετε το μωρακι πως ειναι ??ο αντρας σου ??προσευχη !!

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Περαστικα ομορφο κοριτσι ολα θα πανε καλα θα συνελθετε το μωρακι πως ειναι ??ο αντρας σου ??προσευχη !!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Μεχει στιγμής ο μικρος δεν εχει εμφανίσει κανένα σύμπτωμα ο παιδίατρος είπε ότι λογικά θα το προλάβουμε και δεν θα εμφανίσει κάτι θα πάει καλά.. να περασει το βράδυ κ η αυριανή μέρα θέλουμε για να είμαστε σίγουροι. Ο άντρας μου είναι καλύτερα και εγω ευτυχώς είμαι απυρετη από το μεσημερι..ελπιζω να συνεχίσουμε έτσι!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η daskala23 είπε:

Περαστικά σας εύχομαι να το ξεπεράσετε ευκολα και γρήγορα,εμβόλιο δεν είχατε κάνει για την γρίπη?

Οχι δυστυχώς δεν το είχα κανει...το μεγαλύτερο μου λαθος..

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά.. Να βρείτε την ηρεμία σας... Πιστεύω πως τ βρήκατε πολύ νωρίς κ θ τ αντιμετωπισετε

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Μεχει στιγμής ο μικρος δεν εχει εμφανίσει κανένα σύμπτωμα ο παιδίατρος είπε ότι λογικά θα το προλάβουμε και δεν θα εμφανίσει κάτι θα πάει καλά.. να περασει το βράδυ κ η αυριανή μέρα θέλουμε για να είμαστε σίγουροι. Ο άντρας μου είναι καλύτερα και εγω ευτυχώς είμαι απυρετη από το μεσημερι..ελπιζω να συνεχίσουμε έτσι!!

περαστικά σας κορίτσι μου!! Να γίνεται γρήγορα καλά και άλλο κακό να μην σας βρει! 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Περαστικα κοριτσι μου,ολα να πανε κατ ευχην.Πιστη κ προσευχηηη!!!

Καλημερα κορίτσια μου!!Δόξα το θεό είμαστε καλά!!! Και το μωρό το προλάβαμε και δεν εμφάνισε συμπτώματα!Είμασταν παρα πολυ τυχεροί μεσα στην ατυχία μας.. Δοξα το θεό ολα καλα τώρα.. να περάσουν κάνα δυο μέρες και θα τον πάρω κ σπίτι !! Σας ευχαριστώ όλες σας πάρα πολύ για το ενδιαφέρον και τις προσευχές σας!! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!Δόξα το θεό είμαστε καλά!!! Και το μωρό το προλάβαμε και δεν εμφάνισε συμπτώματα!Είμασταν παρα πολυ τυχεροί μεσα στην ατυχία μας.. Δοξα το θεό ολα καλα τώρα.. να περάσουν κάνα δυο μέρες και θα τον πάρω κ σπίτι !! Σας ευχαριστώ όλες σας πάρα πολύ για το ενδιαφέρον και τις προσευχές σας!! 

Μπράβο κορίτσι μου,τέλος καλό όλα καλά!!Και πάλι περαστικά σας!!Υγεία πάνω απ όλα κορίτσια!!

στις On 30/1/2020 at 10:01 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@satya που εισαι εσυ??? @marzou ;;;; 

Κορίτσια μου! Τι κάνετε? Είχα πολύ καιρό να μπω! Όλα καλά με την μικρή! 6/2 γινόμαστε 2 μηνών! Πέρασα δύσκολα πολύ με θηλασμό είχα οίδημα στο στήθος τρελό πόνο, αλλά τα κατάφερα τελικά και τώρα από λαμβάνουμε, ειναι πολύ ήσυχη η μικρούλα μας ευτυχώς! Το Σάββατο πάμε κ για τα πρώτα εμβόλια! Εσείς /εσύ πως τα πάτε? ❤️❤️❤️

στις On 30/1/2020 at 1:08 ΜΜ, ο/η Mayland είπε:

Σας χαιρετώ κορίτσια... Δεν ήμουν και πολύ ενεργή στο forum πριν πόσο μάλλον τώρα με το μωράκι μου που δεν μου επιτρέπει να κάνω ούτε τα βασικά... Έχω ένα αγοράκι 20 ημερών. Μαλλον έχουμε κολικούς τις τελευταίες μέρες και υπάρχει μια ανησυχία κ σίγουρα μια παραπάνω αϋπνία... Τουλάχιστον δεν έχουμε κλάματα κ υστεριες... 

@Λουλακι όταν λες γογγυτο πως το εννοείς? Εμένα όταν κοιμάται κάνει πολύ περίεργους ήχους... Πότε βγάζει αναστεναγμό, πότε κάνει σαν το κατσίκι και άλλοτε βγάζει έναν ήχο σαν κακος γέρος...Όταν βγάζει αυτούς τους ήχους σηκώνομαι να δω πως είναι αν είναι καλά και φαίνεται να κοιμάται βαριά... Πίστευα ότι είναι φυσιολογικά όλα αυτά (μιας και τα μωρά κάνουν τέτοιους παράξενους ήχους στον ύπνο) αλλά μετά που διάβασα το ποστ σου θορυβήθηκα λίγο...

Μην ανησυχείς κι εμένα έτσι κάνει! 

στις On 30/1/2020 at 2:05 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είχα μέρες να μπω και βρήκα ένα κατεβατό..😅😅 εμένα η παιδίατρος για τους ήχους που βγάζει στον ύπνο της μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και όλα τα μωράκια έτσι κάνουν.. μάλιστα την άκουσε και live όταν ήρθε σπίτι. Σήμερα η μπεμπουλα μου γίνεται 2 μηνών και την Τρίτη θα πάμε για τα εμβόλια.. 2 μας είπε, το ένα είναι πόσιμο και το άλλο ενέσιμο.. @despoina46 και μένα που και που βγάζει "κομμένο" γάλα σαν κομμάτια τυριού.. εμένα μου το κάνει τις μέρες που περνάει όλη την ημέρα στο στήθος.. Όταν έχει πονακια ή γενικά είναι ανήσυχη..  πάντως ένα περίεργο πράγμα βρε κορίτσια.. Εμείς ολη την μέρα δεν έχουμε πρόγραμμα με το θηλασμό.. τρώει και κοιμάται οπότε και όσο θέλει.. το βράδυ όμως μόλις κάνουμε μπανάκι κατά τις 10 μετά μπορεί να θηλαζει μέχρι τις 11 και θα κοιμηθεί στην αγκαλίτσα του μπαμπά της και όταν την βάλω στην καλαθουνα θα ξυπνήσει είτε στις 3 είτε στις 4 και στην καλύτερη στις 5.. την ημέρα όμως μηδέν πρόγραμμα... Δεν μπορώ να κανονίσω τίποτα... Επίσης ένα άλλο όταν βγαίνουμε βόλτα.. Όσο προχωράμε με το καρότσι όλα καλά... Μην μπούμε σε κανένα μαγαζί ή να δω γνωστό και να σταματήσω ξυπνάει και κλαίει... λέω άμα μου τα κάνει αυτά από τώρα.. αργότερα που θα καταλαβαίνει πιο πολλά τι θα κάνω;; θα κουνάω το καρότσι όλη την ώρα;; 🤔🤔

Κοριτσάκι μου! Όλα μια χαρά μου ακούγονται! Κι εμένα τα ίδια με την βόλτα!έμας μας είπε 3 εμβόλια 1 πόσιμο και 2 τσιμπήματα. Το πόσιμο είναι για τον ροταιο της γαστρεντεριτιδας το οποίο έγινε υποχρεωτικό από το 2019! 

στις On 29/1/2020 at 3:20 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τα ιδια και εγω καλα βεβαια εγω την πλενω μολις κανει κακα τοπικα .επισης παρατηρησα ρε κοριτσια οτι οταν δοκιμασαμε τα babylino το μωρο δεν ηταν καθολου ησυχο ισως επειδη δεν τη κρατουσε στεγνη υποθετω....τι να πω πρωτη φορα μανα !

Τα καλύτερα είναι τα water wipes με έχουν σώσει είναι 99.9% νερό, ούτε ερεθισμοι ούτε τίποτα. Κι εγώ την πλενω αλλά μέσα στην νύχτα είναι σωτήρια τα μαντηλάκια 

στις On 1/2/2020 at 4:21 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Περαστικά σας και υπομονή! 

στις πριν 14 ώρες, ο/η satya είπε:

Κοριτσάκι μου! Όλα μια χαρά μου ακούγονται! Κι εμένα τα ίδια με την βόλτα!έμας μας είπε 3 εμβόλια 1 πόσιμο και 2 τσιμπήματα. Το πόσιμο είναι για τον ροταιο της γαστρεντεριτιδας το οποίο έγινε υποχρεωτικό από το 2019! 

κοριτσάκι μου τι κάνεις;; πως είναι η μπεμπουλα σου;; άντε να ρθει το καλοκαιράκι να βγούμε βολτούλα με τις μπεμπεκες μας στο νησί...❤❤

στις πριν 14 ώρες, ο/η satya είπε:

Κορίτσια μου! Τι κάνετε? Είχα πολύ καιρό να μπω! Όλα καλά με την μικρή! 6/2 γινόμαστε 2 μηνών! Πέρασα δύσκολα πολύ με θηλασμό είχα οίδημα στο στήθος τρελό πόνο, αλλά τα κατάφερα τελικά και τώρα από λαμβάνουμε, ειναι πολύ ήσυχη η μικρούλα μας ευτυχώς! Το Σάββατο πάμε κ για τα πρώτα εμβόλια! Εσείς /εσύ πως τα πάτε? ❤️❤️❤️

τώρα διάβασα τα νέα Σας!! τέλεια κορίτσι μου!! μπράβο σου που το προσπάθησες με το θηλασμό και δεν τα παράτησες!! Και εμείς θηλαζουμε αποκλειστικά.. είχαμε παιδίατρο εχτές.. 5.5 κιλά η μπεμπουλα μου.. κάναμε και τα εμβολιακια μας.. έκλαψε η μικρή μου έκλαψα και εγώ λίγο.. να τόσο δα.. μαζί της...  το παιζακι μου.. και όσο σκέφτομαι ότι κάθε μήνα θα το τσιμπάνε έτσι..  ουφφφ τεσπα..  πέρυσι τετοιο καιρο είχαμε ξεκινησει  τις ελεύθερες επαφες με τον  άντρα μου... τι ωραιες στιγμές βρε κορίτσια... τις  αναπολώ...εσείς τα νέα Σας κορίτσια;; 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κοριτσάκι μου τι κάνεις;; πως είναι η μπεμπουλα σου;; άντε να ρθει το καλοκαιράκι να βγούμε βολτούλα με τις μπεμπεκες μας στο νησί...❤❤

Ναιιι! Θα έρθουμε και Πάσχα! 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η satya είπε:

Ναιιι! Θα έρθουμε και Πάσχα! 

ααα ωραία!!! να κανονίσουμε να βρεθούμε!! 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Τι κάνετε?Πως πάτε με τον βραδυνό ύπνο όσες θηλάζετε?

Καλημερα κοριτσι μου,τι κανεις??Εμεις δεν θηλαζουμε αλλα παρολα αυτα το βραδυ τρωμε ανα τρεισιμησι ωρες.Ειμαστε 2 μηνων κ 12 ημερων.Εσυ πως τα πας?

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου,τι κανεις??Εμεις δεν θηλαζουμε αλλα παρολα αυτα το βραδυ τρωμε ανα τρεισιμησι ωρες.Ειμαστε 2 μηνων κ 12 ημερων.Εσυ πως τα πας?

Εμεις θηλαζουμε κ ξυπναμε πιο τακτικα.Το ξυπνας το μωρακι σου η ξυπναει μονο?Εμεις ειμαστε 57 ημερων

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Προσθήκη...