Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Απο την πρωτη εβδομαδα δεν της έφτανε το γαλα μ δυστυχως. Είδα τα πορτοκαλί στην πάνα της κ δεν το σκέφτηκα καν να σου πω ... (πορτοκαλί σημαίνει αφυδάτωση)

Μια χαρά ειστε :) κ εμενα η μπουμπου 1300 πήρε τρώει καθε 3-4 ώρες τη μερα κ το βράδυ 5-6-7 εξαρταται 

πολυ πάλη ιδέα ο ταξιάρχης :) εμεις θα την βαφτίσουμε στο χωριο μου το καλοκαίρι μιας κ ο γάμος έγινε στο χωριο του άντρα μου :) 

Εμεις αυριο Σαράντιζούμε αλλα βγαίνουμε απο πολυ νωρίς.

Μαγιά πήρα εγω στις αρχές 10 ημέρες μια χαρά ήταν με βοηθησε φυσικα εμενα λιγο μιας κ με το θηλασμο τα πάμε χάλια αλλα με βοηθησε

επισης στο νοσοκομείο μου ειχανε συστήσει της Humana (Λιγο ακριβό) το οποίο το ξεκίνησα τωρα νοίκιασα κ το θηλαστρο το νοσοκομειακό της medela  ειναι η τελευταία μου προσπάθεια μετα αν δεν γίνει κατι κ με αυτά θα τα παρατήσω δεν θα στεναχωρεθω άλλο 

Εμενα ο παιδίατρος κ απο το νοσοκομείο η νεογνολογος μου σύστησαν της Humana τη μαγιά την πήρα εγω

Μανουλα× 2 !!!!πως τα καταφερνεις?????τρεχεις κ δεν φτανεις???εχω οικιακο θηλαστρο αλλα προκοπη δε βλεπω και εγω το προσπαθω οσο τραβηξει και βλεπουμε και εγω στενοχωριεμαι αλλα και τι εγινε??? Τουλαχιστον το παλεψαμε !!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Δλδ πάνω από 30 μέρες σωστά; 

Ναι περιπου !!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μανουλα× 2 !!!!πως τα καταφερνεις?????τρεχεις κ δεν φτανεις???εχω οικιακο θηλαστρο αλλα προκοπη δε βλεπω και εγω το προσπαθω οσο τραβηξει και βλεπουμε και εγω στενοχωριεμαι αλλα και τι εγινε??? Τουλαχιστον το παλεψαμε !!

Αχ δεν ξέρω αληθεια πως αντέχω αφου το λεω ο θεός μας δίνει έξτρα δύναμη εκει π λες τελος.... κ ο αντρας μου το ιδιο μα ρωτάει «απορώ πως αντέχεις τόση αϋπνία κ τοσο τρέξιμο «

ειναι πολυ δυσκολα οντως ειδικα με δυο παιδιά με τοσο μικρη διαφορα ηλικίας... και ακομη πιο δυσκολα οταν δεν έχεις καμία βοήθεια :(

Γι αυτο συμβουλη : να μεγαλώσουν τα παιδιά σας λιγο κ μετα να κανετε δεύτερο. Δε λεω χαρά αλλα κ ξεπάτωμα :) 

στις πριν 5 ώρες, ο/η marzou είπε:

Βρε κοριτσια βλεπω ολες οι μανουλες πανω κατω τα ιδια εχουμε...το μωρο μου ειναι 20 ημερων και εχω φτασει σε σημειο να πελαγωνω που γενικα ειναι κ ηρεμο!! Πρεπει να περναω κ μια επιλοχεια βεβαια!!

αλλα διαβαζω και εσας και λεω ολα τα μωρακια τελικα υπομονη θελουν και οσο γινεται λογοτερο αγχος!! Ειναι ποκυ ομορφο που μοιραζομαστε εμπειριες!!!

Αγάπη μ ολες πελαγώνουμε ακομι κ εγω π τα έχω ζησει αλλη μια φορα :) 

πελαγωνουμε αλλα κατι μας δίνει δύναμη  κ τσουυυυπ ξανα συνεχίζουμε

Οσο για τη. Επιλόχεια κ εγω την πέρασα στην πρωτη γεννα δες μόνο να μη αε παρει απο κατω βγες και εξω να καθαρίσει το μυαλό ;) 

Γειά σας κορίτσια!!! Τι κάνετε?? Τι κάνουν τα μωρούλια??? Καλή Χρονιά να έχουμε!! 💙

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Τι κάνετε?? Τι κάνουν τα μωρούλια??? Καλή Χρονιά να έχουμε!! 💙

Καλη χρόνια κοριτσι μ !

μ μια χαρά εμεις ! Με ξεπατώνουνε οι κορες!

εσεις πως τα πατε;

στις πριν 13 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Επίσης @starακι!! Πώς τα πας με τον γιόκα σου;; εμείς αρκετά καλά με την μπουκιτσα μου. τρώμε γαλατακι της μαμάς και μεγαλώνει.. 

Καλημερα κορίτσια καλη χρονιά σε όλες!!! Σήμερα κλείσαμε 1 μήνα!!!!! Ειχαμε και παιδίατρο 3900 ο μικρος μου ολα τέλεια λεει ο γιατρος δοξα το Θεό !! 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημερα κορίτσια καλη χρονιά σε όλες!!! Σήμερα κλείσαμε 1 μήνα!!!!! Ειχαμε και παιδίατρο 3900 ο μικρος μου ολα τέλεια λεει ο γιατρος δοξα το Θεό !! 

Μπράβο κορίτσι.. Εμείς χθες γίναμε ενός. Πως πάτε μ τους κολικούς; 

στις On 13/1/2020 at 9:16 ΠΜ, ο/η netspirit είπε:

Καλη χρόνια κοριτσι μ !

μ μια χαρά εμεις ! Με ξεπατώνουνε οι κορες!

εσεις πως τα πατε;

Κ εγώ... Χθες ήταν δράμα... Κρίση κωλικων. Δεν ξέρω... Κωλιτιδα κάνει. Μας έδωσε σταγονιτσες πριν το θηλασμό η παιδίατρος... Δεν ε αντέχω άλλα κλάματα. Πολύ ζόρι! 

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Επίσης @starακι!! Πώς τα πας με τον γιόκα σου;; εμείς αρκετά καλά με την μπουκιτσα μου. τρώμε γαλατακι της μαμάς και μεγαλώνει.. 

Κ εμείς παραμεγαλωνουμε.... Μας πονάνε τα έντερα κια μας.... Πολύ... Πολύ κλάμα.... Εξαντλείται κ η υπομονη μου..... Δεν εχω κ βοήθεια πολύ.. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κ εμείς παραμεγαλωνουμε.... Μας πονάνε τα έντερα κια μας.... Πολύ... Πολύ κλάμα.... Εξαντλείται κ η υπομονη μου..... Δεν εχω κ βοήθεια πολύ.. 

Κι εμεις μια απο τα ιδια,κλαμα κ καθολου βοηθεια 😥

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Κι εμεις μια απο τα ιδια,κλαμα κ καθολου βοηθεια 😥

Χθες μας έδωσε η παιδίατρος ένα με σταγονιτσες να του δίνω πριν το θηλασμό. Αλλά δεν αντέχουν άλλο τα χέρια μου 

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χθες μας έδωσε η παιδίατρος ένα με σταγονιτσες να του δίνω πριν το θηλασμό. Αλλά δεν αντέχουν άλλο τα χέρια μου 

Τι σταγονες?Εμας biogaia αλλα δν βλεπω να κανουν δουλεια.Απ το μεσημερι κ μετα εχουμε κλαματα ως το βραδυ κ ανησυχια

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Μπράβο κορίτσι.. Εμείς χθες γίναμε ενός. Πως πάτε μ τους κολικούς; 

Έχουμε μπολικους σχεδόν καθε βράδυ..δεν μπορει να βολευτεί ποτθενα από το  πονο ..δίνω κ εγω σταγονες τις infacolic αλλα δεν ςιμαι και πολυ σίγουρη οτι κάνουν αρκετή δουλειά..ελπιζω να περάσουν γρήγορα..

Καλησπερα κοριτσια!!εμεις πηραμε μπουκαλια dr browns και νομιζω οτι δεν εχουμε φαινομενα κολικων προς στιγμην τουλαχιστον.Θα θελα να ρωτησω τα εξης .οταν αποστειρωνετε που τα βαζετε τα μπουκαλια?επισης τη μυτουλα πως τη καθαριζετε??καιιιιι βρηκατε θεμα για βαπτιση κλεισατε ημερομηνιες?εμεις ειπαμε για οκτωβρη με θεμα καρουζελ η αμαξα !!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Τελεια!!!!φαντασου οτι η μπεμπα μου ειναι 44 ημερων και σημερα τη ζυγισαμε 3950 .εισαι πολυ καλα!!!

στις On 13/1/2020 at 3:49 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Καλη χρονια!!!!ειμαστε καλα!!!!!εχουν ψιλοστρωσει τα πραγματα !πολυ κουραση αλλα στα αληθεια αξιζειιιιι οσο τιποτα!!!!:-)

στις πριν 45 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Τι σταγονες?Εμας biogaia αλλα δν βλεπω να κανουν δουλεια.Απ το μεσημερι κ μετα εχουμε κλαματα ως το βραδυ κ ανησυχια

Κ όλο το βράδυ.... Infacolic... Ελπίζω να δράσουν... 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλη χρονια!!!!ειμαστε καλα!!!!!εχουν ψιλοστρωσει τα πραγματα !πολυ κουραση αλλα στα αληθεια αξιζειιιιι οσο τιποτα!!!!:-)

Πόσο είστε τώρα? Δώσε κουράγιο. Γιατι οι αντοχές με εγκαταλειπουν... 

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Πόσο είστε τώρα? Δώσε κουράγιο. Γιατι οι αντοχές με εγκαταλειπουν... 

44 ημερων ..τα βραδια ταιζεται ανα 3με 4 ωρες αλλα τουλαχιστον κοιμαται υπηρχαν βραδια που δεν κοιμομουν ειχε κανει τη νυχτα μερα .Τη μερα ταιζεται ανα 3 ωρες τωρα με μεικτη διατροφη αλλα οπως το βλεπω  στο 1ο εμβολιο θα κοψω το θηλασμο μιας και δεν επαρκουν για 1 πληρες γευμα .Ομως ολες σε αυτη τη φαση ειμαστε!με λιγη βοηθεια απο αντρουλη μου !!τι να κανει κ αυτος δουλευει αρκετες ωρες...εσεις??πως ειστε??

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ όλο το βράδυ.... Infacolic... Ελπίζω να δράσουν... 

Εγώ δν ξέρω αν βοηθάνε. Χθες όλη μέρα έκλαιγε κ σήμερα όλη μέρα είναι πολύ ήρεμη. Μακάρι να μην υποφέρουν τα καημένουλα 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Έχουμε μπολικους σχεδόν καθε βράδυ..δεν μπορει να βολευτεί ποτθενα από το  πονο ..δίνω κ εγω σταγονες τις infacolic αλλα δεν ςιμαι και πολυ σίγουρη οτι κάνουν αρκετή δουλειά..ελπιζω να περάσουν γρήγορα..

Λένε γενικά ότι μπορεί ν βοηθάνε λίγο αλλά μπορεί κ όχι. Δύσκολη φάση υποφέρουν αυτά κ εμείς μαζι

κορίτσια εμείς με τους κολικούς είμαστε πολύ καλά!! ευτυχώς.. αν την πιάσει πονακι την βάζω στο στήθος και ηρεμει.. Αλλά σε γενικές γραμμές οι κρίσεις έχουν ελαττωθεί πολύ... το βράδυ θηλαζουμε ανα τρίωρο και έχουν υπάρξει και βράδια που κοιμήθηκε 6 ώρες συνεχόμενο. Γενικά καταλαβαίνω όσο μεγαλώνει καλυτερευουν τα πράγματα. Την βγάζω και καθημερινά  βολτούλα το πρωί και νιώθω ότι της αρέσει πολύ.. αν για κάποιο λόγο δεν μπορέσουμε να βγούμε την υπόλοιπη μέρα είναι  γκρινιαρουλα @Μπεμπελουκα  εγώ έκλεισα βάφτιση τον Ιούνιο με θέμα το Παρίσι..    Αύριο έχω και γιατρό για υπέρηχο και τεστ Παπ. Την μυτούλα της μικρής την καθαρίζω με αμπουλα με φυσιολογικό όρο που τη μοιραζω στα ρουθουνάκια  της μετά το μπάνιο. Δύσκολη στιγμή.. 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

υπομονή μανούλα.. θα περάσει... Όσο το επιτρεπει ο καιρος πάρε το μωράκι σου και κάντε βολτούλες. Εμάς σε μέρες δύσκολες μας βοήθησέ "να τη φοράω" με το ρινγκ σλινγκ μέσα στο σπίτι. Ζεστά μπανάκια και μασαζακι στη κοιλίτσα με την κρέμα της frezyderm για τους κολικούς. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

44 ημερων ..τα βραδια ταιζεται ανα 3με 4 ωρες αλλα τουλαχιστον κοιμαται υπηρχαν βραδια που δεν κοιμομουν ειχε κανει τη νυχτα μερα .Τη μερα ταιζεται ανα 3 ωρες τωρα με μεικτη διατροφη αλλα οπως το βλεπω  στο 1ο εμβολιο θα κοψω το θηλασμο μιας και δεν επαρκουν για 1 πληρες γευμα .Ομως ολες σε αυτη τη φαση ειμαστε!με λιγη βοηθεια απο αντρουλη μου !!τι να κανει κ αυτος δουλευει αρκετες ωρες...εσεις??πως ειστε??

Εμείς έχουμε κωλικους. Οποτε κάθε μέρα είναι μια νέα ημέρα... Την ημέρα ζητάει κάθε 3 ώρες. Τα απογεύματα μπορεί κ 2-2.30 γιατί κλαοοε λόγω των κωλικων... Αλλά την ημέρα μποριε να κάνει ύπνο 4ωρο..μπορεί ... Όταν έχει τις καλές του. Τα βράδια ανάλογα... Αν θέλει να κάνει κακά. Γιατί τον πιάνει 5-7 τα ξημερώματα να κάνει κακά.. 🙄

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Ευχαριστώ πολύ! Θα σας πω το ιστορικό  μου!  Έχω πολυκυστικές αλλά με σταθερό σχετικά κύκλο, με απόκλιση 1-2 μέρες πριν η μετά, απλά από τον Ιούνιο μέχρι και τον Νοέμβριο είχα πολύ παράξενη ροή με λίγο αίμα και μεγάλη διάρκεια 12 ημερών. Ενδιάμεσα πήγα στο γιατρό και έκανα όλες μα όλες τις εξετάσεις που μου είπε (τότε είδαμε και τις πολυκυστικες) και γενικά ήταν άριστες οι υπόλοιπες εξετάσεις. Μη σας τα πολυλογώ, μου έδωσε inofert plus + inofert φακελάκια και έπινα. Τους πρώτους μήνες δεν κάναμε ιδιαίτερες προσπάθειες.Είναι η αλήθεια ότι πέρασα και αυτή τη φάση της ψιλοαπογοήτευσης που δεν μένω αμέσως έγκυος και μετά από αυτό, μέσα στις γιορτές που είχα και άδεια χαλάρωσα και έγινε η "δουλειά" !!! Μάλλον είχα καθυστερημένη σύλληψη, 2/1 περίμενα περίοδο και 7/1 έκανα 1 τεστ το οποίο ήταν αρνητικότατο! Στις 18/1 έκανα 2 και ήταν θετικά  
    • Εγώ είχα ζητήσει το απλό δωμάτιο και όταν με πήγαν στον 5ο όροφο παραξενευτηκα! Ηταν τέλειο! Ρώτησα την μαία αν είμαι όντως στο απλό μην έχει γίνει κάποιο λάθος, και μου είπε είναι το λουξ αλλά αυτή η μεριά δεν έχει θέα στο Λυκαβηττό και το χρεώνουν απλό!🙄🙄😁😁
    • Κάποιοι ζητούν κ την αρχική προγεστερόνη κοπέλα μου.. 😁 Καλή επιτυχία!! 
    • η προγεστερόνη βρε κορίτσια 21η δε γίνεται όμως?? αύριο 3η μέρα είμαι κ θα κάνω τις υπόλοιπες που είπες...έκλεισα κ τη Δευτέρα τεστ παπ οπότε φρέσκα φρέσκα θα του τα πάω του γιατρού στην Αθήνα...
    • Δεν πειράζει κορίτσακι μου !!! Έχουμε πει ότι μας αργεί για να του έχουμε αδυναμία μετά χαχα!!!! 😁 Πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...