Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η satya είπε:

38+4, εσύ? 

37+5.την άλλη Πέμπτη το βράδυ μπαίνω κι εγώ με πρόκληση. 3233 η μπεμπα σήμερα ?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις On 30/11/2019 at 11:38 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσακι γλυκοοοοοοο με το καλο !!!!!με 1 πονο !!!!τι γινεται ρε κοριτσια αυτη τη βδομαδα χαμοςςς !!!!

@γιωτα22 που εισαι κοπελαρα μου????

@Mantarini τελικα πως πηγε???

Αγαπη μου, @Μπεμπελουκα,χαθηκα.Δεν προλαβαινω να πω τ ονομα μου.Εσεις πως τα πατε?Ο μπεμπης ολο πειναει.Θηλαζω κ ακομα παω ψαχνοντας!!!Το βραδυ,εχει ξενυχτι,εμενα κανει μικρους κολικους κ ταλαιπορουμαστε.Εσαα?Περιμενω νεα σας!!!

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες και μέλλουσες μανουλες :)

πως ειστε; Πως τα πατε ;

@γιωτα22 κανε υπομονη κ τάιζε τον μεχρι να χορτάσει σε λιγο καιρο θα ειναι καλυτερα :) 

οι υπόλοιπες μανουλες πως περνάτε τα βραδυα σας ;;; Γκρινιάζουν τα ζουζούνια σας; 
εμεις βρισκόμαστε σπιτι εδώ και 2 ημέρες πλεον. Μπορω να πω ότι ειναι λιγο καλυτερα απο την πρωτη μου δορά μιας κ ημουν προετοιμασμένη απο την πρωτη κορη μου. Τωρα το μόνο που σκεφτομαι ειναι η πρωτη επαφή το Σάββατο με τις δυο αδερφές και το πως θα τα βγαλω πέρα :)

οι υπόλοιπες μέλλουσες μανουλες πως πατε;;; Κοντεύει ο καιρος σας και σας ευχομαι να εχετε μια γρήγορη κ καλη γεννα με τις λιγότερες ταλαιπωρίες που θ μπορέσετε να εχετε - διότι τοκετός ή καισαρική χωρίς ταλαιπωρια δεν παίζει να το θυμάστε - και γρηγορα να αγκαλιάσετε τα πλασματάκια σας.

διευκρινηση μην σκέφτεστε τα κιλα που σας λενε ολα είναι στο περιπου ! Κ εγω περίμενα μεγαλη μπεμπα κ ειχαμε μεγαλη απόκλιση τλκ ?

σας φιλώ και περιμενω νεα σας!

στις On 27/11/2019 at 10:28 ΜΜ, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσαια μου γεννησα κ πηγαν ολα τοσο τελεια!!!Ο μπεμπης 3700 κ 50 ποντους!!!Εγω πλεω σε πελαγη ευτυχιαςςςς!!!Θηλασα κ 2 φορεςςς,ολα τελεια!!!Απιστευτη εμπειρια,να την ζησετε κ οι υπολοιπες  οπως εγωωω!!!Τελειο συναισθημαα,πεταω στα συννεφα!!!Θα ξαναμιλησουμε,σας φιλω ολεςςςς!!!❤❤❤

Να σου ζήσει ο μπεμπαρος κοριτσάρα μου!!γερος να είναι και ευτυχισμενος???

στις On 3/12/2019 at 12:02 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας !!!!κοριτσια γεννηθηκε η μπεμπουλα μας !!!!!:-)

Να σου ζήσει κοριτσάρα μουυυ η πριγκίπισσα σου,να είναι πάντα ευτυχισμένη και καλοτυχη???❤❤❤

στις On 30/11/2019 at 4:17 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα

μου!!! Η αληθεια ειναι οτι το πρωί, φεύγοντας απο το σπιτι η κορη μ κοιμόταν και έβαλα τα κλάμματα που έφευγα χωρίς να τη χαιρετήσω Κ μολις ξυπνησε αρχισε να με ψάχνει ...

ναι ήταν πολυ δύσκολο αλλα ευτυχως που υπάρχουν και οι βιντεοκλήσεις !!!  

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μ!

Γεννησαμε ενα υπεροχο κοριτσακι μινιόν ( σε σχέση με την πρωτη κορη κ τους τελευταίους υπολογισμούς ) 2800 φυσιολογικα και εννοειται με τρελούς πονους !!! Αλλα ομολογω οτι καμία σχέση ο πρώτος με το δεύτερο τοκετο...

Να σου ζήσει κοριτσάρα μου,γερό και ευτυχισμένο πάντα να ειναι???❤❤❤

στις On 1/12/2019 at 1:41 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα και από εμένα...  Την Παρασκευή το μεσημέρι ενώ είχαμε.συμφωνήσει με το γιατρό ότι το βράδυ θα ξεκινήσουμε με πρόκληση τελικά το μεσημέρι μου έσπασαν τα νερά και ξεκίνησε μόνος του ο τοκετός.. Φυσικά εγώ μες την καλή χαρά που το ένιωσα και αυτό.. Μέχρι το βράδυ δεν είχα καθόλου πόνους οπότε μου βάλε τεχνητούς και εκεί τα είδα όλα... Κατά τις 3 το πρωί ζήτησα επισκληριδιο για να μπορέσω να ηρεμισω και τελικά στις 5.30 το πρωί μπήκα για καισαρική γιατί το μωρο ανέβασε παλμούς και εγώ διαστολή κολλημένη στο 1. την πήρα στην αγκαλιά μου και τα ξέχασα Όλα!! @netspirit να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Γερό και καλοτυχο να ναι!! Πάμε να κάνουμε τα καλύτερα Χριστούγεννα φέτος!!

Να σου ζήσει αγάπη μου!γερή και δυνατή να είναι παντα❤❤❤τελικά πολλές καισαρικές...δεν πειράζει, γερά να είναι τα μωράκια μας..Αχ και ξέρω πόσο πόνεσες και η διαστολή να είναι κολλημένη...24 ώρες το έζησα αυτό...δε θα τον ξεχάσω ποτέ αυτόν τον πόνο...βέβαια όταν βλέπω την μπεμπουλα μου όλα τα ξεχναω❤

στις On 2/12/2019 at 11:39 ΠΜ, ο/η Angie1106 είπε:

@Mantarini μου να σας ζήσει! Γεννήσαμε και εμείς χτές κορίτσια! Μου έσπασαν τα νερά ξημερώνοντας Κυριακή και χτές 6 παρά 20 το απόγευμα κρατούσα το κοριτσάκι μου στην αγκαλιά μου! Ευτυχώς πήγαν όλα καλά! Ήρθαν όλα φυσιολογικά αλλά ο γιατρός μου είχε μια έκπληξη! Δεν με είχε ενημερώσει ότι είναι κατά της επισκληρειδίου! ? νόμιζα ότι θα πεθάνω κορίτσια! Αλλά αυτό που λένε ότι μόλις το βλέπεις τα ξεχνάς όλα όντως ισχύει... με το καλό και στις επόμενες κορίτσια! Είναι μαγικό πραγματικά!!!!! ???

Να σου ζήσει κοπελάρα μου!!να τη χαίρεσαι και πάντα γερή και δυνατη???

Τι κάνετε κορίτσια μου???είχα μέρες να μπω,και όλες σχεδόν γεννησατε!!πολύ χαίρομαι ❤❤❤ελπίζω να έγραψα σε όλες και να μην ξέχασα καμία σας?αν ξέχασα κάποια,να της ζήσει και να είναι γερό και δυνατό ?εμείς σήμερα είμαστε 2 εβδομάδων ακριβώς!!Είμαστε φαγανες και Θηλαζουμε συνέχεια..κάνω αποκλειστικο θηλασμό με πολύ κόπο και βάσανα γιατί πονάνε πάρα πολύ οι θηλές μου..Αλλά δε το βάζω κάτω..είναι πολύ συνεγασιμη η μικρούλα μου και κοιμάται και πολύ καλά..πιάνει και το 5ωρο αν φάει καλά..?μόνο με το μπάνιο έχουμε θέμα.. πολύ κλάμα ρε κορίτσια!δε το θέλει καθόλου!!!Κατά τα άλλα όλα καλά.. το λατρεύω το κοριτσάκι μου και είμαι τόσο μα τόσο ευτυχισμένη που δεν περιγράφεται με λόγια..είναι τα καλύτερα Χριστούγεννα της ζωής μου❤❤❤για όσες δε γέννησαν ακόμη,εύχομαι όλα να πάνε καλά και με έναν πόνο!!!Φιλάκια στα πατουσακια των νινιων  μας??????

Κορίτσια λένε μετά τις 40 μέρες θα φτιάξουν τα πράγματα τι να πω.... Εμείς είμαστε ενός μήνα. Κ προσπαθουνε?

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Γερή και τυχερή να είναι πάντα

στις πριν 17 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια λένε μετά τις 40 μέρες θα φτιάξουν τα πράγματα τι να πω.... Εμείς είμαστε ενός μήνα. Κ προσπαθουνε?

Φτιάχνουν όντως με έναν μαγικό τρόπο και χωρίς να κάνεις κάτι!!! Στο λέω εγώ που έχω δίδυμα. Και όμως έφτιαξαν αρκετά τα πράγματα. 

Να σας ζήσει η μπέμπα σας!!!! Τί συγκίνηση βρε κορίτσι.... ό,τι καλύτερο εύχομαι!!!

Πολλές ευχές σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν, εγώ δύσκολα να βρώ χρόνο να δω τα νέα σας με τη μπέμπα πρόωρη με κολικούς και χωρίς βοήθεια .... 

Εύχομαι κάποια στιγμή να γνωριστούμε γιατί τα μωρά μας είναι σαν αδερφάκια για μένα....?

Φιλιά σε όλες!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Φτιάχνουν όντως με έναν μαγικό τρόπο και χωρίς να κάνεις κάτι!!! Στο λέω εγώ που έχω δίδυμα. Και όμως έφτιαξαν αρκετά τα πράγματα. 

Σε ευχαριστώ πολύ μου δίνεις κουράγιο ??

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ μου δίνεις κουράγιο ??

Κορίτσια μου τι κανετε;;; Τελικά έφτασε κ η δική μας η ωρα...Κυριακή πρωί με καισαρική...Τώρα θα περιμένω πως κ πως να έρθει αυτή η μερα κ η στιγμή που θα το πιάσω το μωράκι μου στα χέρια μου....θα σας ενημερωσω με το καλο...φιλακια σε ολες...

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;; Τελικά έφτασε κ η δική μας η ωρα...Κυριακή πρωί με καισαρική...Τώρα θα περιμένω πως κ πως να έρθει αυτή η μερα κ η στιγμή που θα το πιάσω το μωράκι μου στα χέρια μου....θα σας ενημερωσω με το καλο...φιλακια σε ολες...

Με το καλό όλα,περιμένουμε τα νέα!

στις On 12/4/2019 at 2:15 ΜΜ, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με γεια το θεματακι!!! Μα τι όμορφο να ναι Χριστούγεννα μ ένα νεογέννητο! Με το καλό όλες σας ???

Καλησπερα Κοριτσια με το καλο τα  μωρακια   ε ναι  ειναι το πιου ωραιο δωρο τ χριστουγεννα ❤?? εγω στησ 25/12/!

καλησπέρα κορίτσια μου, χάθηκα αλλά η μπέμπα μου θέλει αποκλειστικότητα. Θηλαζουμε ολημερίς και ολονυχτίς και το ξενύχτι καλά κρατεί... Λένε ότι μετά το σαραντισμο καλυτερευουν τα πράγματα... για να δούμε!! Σας φιλώ και με το καλό όσες γεννάτε τις επόμενες μέρες.. 

Κοριτσια μου τι κανετε?Ολα καλα?Πως τα πατε με τα μωρακια σας?Με το ταισμα κ το ρεψιμο?Εγω θηλαζω κ δινω κ συμπληρωμα.Σημερα μου πνιγικε με το μπιμπερο 2 φορες ο μπεμπης κ εχω ταραχτει.Εχω αγχωθει πολυ?Εσεις πως τα πατε?Εμεις καθε δυο ωρες ξυπναμε,για φαγητο κ αλαγμα!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου, χάθηκα αλλά η μπέμπα μου θέλει αποκλειστικότητα. Θηλαζουμε ολημερίς και ολονυχτίς και το ξενύχτι καλά κρατεί... Λένε ότι μετά το σαραντισμο καλυτερευουν τα πράγματα... για να δούμε!! Σας φιλώ και με το καλό όσες γεννάτε τις επόμενες μέρες.. 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου! Πολλά φιλιά!

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Κι εγώ Δεκέμβρη είχα γεννήσει την κορούλα μου ?

@Mantarini να σου ζήσει κοπέλα μου η μπουμπού σου! 

Γιωτα αν δινεις συμπληρωμα ξεκινα απο τωρα τα μπιμπερο της dr browns .θα δεις οτι το μωρο δε θα πνιγεται και επισης βοηθανε στους κολικους.επισης να ευχηθω σε ολες να σας ζησουν ,γερα και τυχερα να ειναι τα μωρακια σας.υπομονη μερικες μερες και μετα θα δειτε οτι ολα στρωνουν σιγα σιγα!

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια 

απ οτι βλεπω μαύρους κύκλους κάνατε βρε!!! ???

υπομονη κοριτσια μ μεσα στο πρώτο δίμηνο ολα θα στρώσουν ταΐσετε τα κλα να πάρουν τα κιλα που πρέπει κ θα στρώσουν 

@γιωτα22 Και εγω δινω συμπλήρωμα Διοτι δεν την ποιανει ο θηλασμός και χρησιμοποιώ της mam μπιμπερο τα οποία τα ειχα κ στην πρωτη κορη μου

και ποτε δεν ειχα πρόβλημα ενω αντίθετα με δυο αλλες γνωστές μάρκες δεν καλο έπινε κ πνιγοτανε

@Starrr θα στρώσει αγάπη μ μην αγχωνεσε!!!

@Bellaki καλυτερα που δεν έχεις βοήθεια θα ζοριστείς αλλα θα μάθεις κ θα σε μάθει το μωρο κ θα πηγαίνετε ο ένας στα νερα τπυ αλλου

@Tweety85 με το καλο κοριτσι μου :) 

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Ναι κορίτσι μου αλήθεια. Το είχα γράψει κιόλας την ημέρα που βγήκε καταμπινάτο κόκκινο θετικό το τεστ, την ίδια μέρα είχα ωορρηξία.  Κι εγώ με τα πρώτα πρωινά έκανα και βγήκε κόκκινο σχεδόν σαν τη γραμμή αναφοράς, άρα μάλλον δε παίζει ρόλο αυτό. Πρώτη φορά το είδα τόσο κόκκινο έντονο. Για να είμαι σίγουρη όμως έκανα δύο τη μέρα ένα πρωί κ ένα απόγευμα κ όλα τα υπόλοιπα είχαν αχνή ροζ γραμμή. Κάνουμε κάθε μέρα σεξ εκείνες τις μέρες χωρίς να λαμβάνω 100% υπ'όψιν τα τεστ. Φαντάζομαι την ανυπομονησία σου. Εύχομαι να έχεις σύντομα τα ευχάριστα νέα!
    • Αν αφαιρέσεις ένα κύκλο που είχα 9 και ροζ υγρα μεσοκυκλικα, αλλά είχα παρει ορμόνες τον περασμένο μηνα κ ισως ηταν στην προσαρμογη ακομα το σωμα. Γενικα 11 μερες. Πιστεύω και εγω ότι ίσως εχουν θεμα ποιοτικα τα ωαρια μου. Αλλιως τι αλλο θα μπορουσε να συμβαινει. Μηπως θεμα ενδομητριου; ή καποιος πολυποδας μικρος που κανει διαταραχες; Δεν ξερω  , ολα τα εχω σκεφτει. Καλη επιτυχια κοριτσι μου με την εμβρυομεταφορα και ευχομαι συντομα να κρατας το πρωτο σου θετικο τεστ. Αληθεια το ευχομαι! 
    • εγώ πάντως (που όμως είμαι πια 38 - το τονίζω αυτό) δεν τη μετάνιωσα την εξωσωματική... ανακάλυψα ότι τελικά θα πάλευα για πάντα χωρίς αποτέλεσμα... πάνε πια 2 χρόνια από τότε που ξεκίνησα (6 μήνες χωρίς σύστημα, 1 χρόνο συστηματικά και από τον οκτώβρη εξωσ) κ δεν θα την παλευα αλλο... εντόπισα ένα θέμα στα ωάρια μου και ευτυχώς που είχα πολλά κ μπορέσαμε να κάνουμε δουλειά! Αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσω σε μεταφορά το Μάρτη. Αλήθεια πάντως βλέπεις τα πράγματα να παίρνουν μπροστά ενώ μηνα μηνα απλά δεν ξέρεις τι γίνεται κ σε παιρνει από κάτω Πάντως οχρινική 11-12 μέρες είναι νορμάλ. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες 14 ένας μέσος όρος είναι!! έχω κ γω 12 και το έχω συζητήσει με διάφορους γιατρούς κ είναι όλοι οκ. Εκτός και αν χωρίς φάρμακα έχεις λιγότερο. Υστεροσκόπηση δεν έχω κάνει... δεν έχω όμως καμια ένδειξη για κάτι τέτοιο... δεν ξέρω κιόλας ίσως πρέπει να κάνω κ μια κουβέντα με το γιατρό σχετικά...  καλά αποτελέσματα εύχομαι κ μακάρι να έχεις ήδη το θετικό!
    • Γενικα ναι ξεκιναει με καφε.. Εχω και θεμα με την ωχρινικη. Το παλευουμε με το γιατρό για αυτο το θεμα. Επαιρνα βιταμινες για καλυτερη οωρρηξια και για αυτο τωρα μου εδωσε και προγεστερονη και σαλοσπιρ για να υποστηριξουμε το ενδομητριο αν προκυψει συλληψη.. Αλλα όπως έγραψα και στην Tokyo εχω και αλλα θεματα για αυτο κλαλυτερα να κοιταξουμε και τι γινεται εκει μεσα. Αναλογως πραττω μετα. Σκεφτομαι και την εξωσωματικη μεσα στο 2020 αν δεν προκυψει εγκυμοσυνη.
    • Καλώς ήρθες κορίτσι στην παρέα μας! Μαζί δεν περιμένουμε! Ελπίζω ότι καλύτερο και να μην σε παιδεψει το σπορακι σου. Να έρθει με την πρώτη! Καλά κάνεις και παίρνεις φυλλικό θα βοηθήσει. Όπως επίσης καλό είναι να δεις και την D σου!😘
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...