Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ?


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Συγνωμη που θα το γράψω κάπως ωμά ,αλλά ένας δάσκαλος μου έλεγε :Γιατί οχι σε σενα;;;Ολοι ειμαστε υποψηφιοι για οτιδήποτε και όλα είναι πιθανα να μας συμβουν.Ευχομαι να το ξεπεράσεις συντομα και να ερθει γρήγορα ΝΑ ΥΓΙΈΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.

Ναι,εχεις δικιο σ αυτό ..στον καθενα μπορει να συμβει..Καμια γυναικα όμως δεν πιστευω ότι είναι προετοιμασμενη να δεχτει κατι τετοιο όταν συμβαινει ..Ολες μας μενουμε μ αυτό το γιατι .Σε ευχαριστω πολύ και γω το ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariamagdalini είπε:

Πέρσι τέτοιες μέρες μόλις είχα αποβάλει 9 εβδομάδων το σπορακι μας που δεν προχώρησε... Προσπαθούσαμε ήδη πολύ καιρό κι όταν ήρθε η είδηση της εγκυμοσύνης πετουσαμε από ευτυχία! Ο πόνος αβάσταχτος κι ένα αίσθημα ότι δεν μπορείς να προχωρήσεις παρά πέρα. Φίλοι κ γιατροί αισιοδοξοι ότι εφόσον συλλάβαμε θα έρθει γρήγορα κι η δεύτερη εγκυμοσύνη. Απλά εμείς δεν μπορούσαμε να το δούμε πολύ ψύχραιμα. Κάναμε εξετάσεις για να αποκλείσουμε θρομβοφιλια. Αλλά μετά κλειδωσαμε, είπαμε ένα διάστημα να απέχουμε από εξετάσεις, γιατρούς κλπ. Μας έκανε καλό όντως. Αρχές Σεπτέμβρη έρχεται το δεύτερο θετικο τέστ.. Τι κι αν δεν μπορούσαμε να χαρούμε από τον φόβο, σιγά σιγά προχώρησαν όλα κι ήρθαν κι οι χαρές. Τώρα τον Μάιο περιμένουμε το αγόρι μας, χωρίς ποτέ να ξεχνάμε το σπορακι μας που δεν τα κατάφερε. Διαβάζοντας κ τα κορίτσια που έχασαν τα μωρά τους σε προχωρημένες εβδομάδες, ακούγοντας κι άλλες κοπέλες που ταλαιπωρήθηκαν με εξωμήτρια κλπ, νιώθω κ τυχερή που το πέρασα έτσι... Ο πόνος είναι αδιαμφισβήτητος αλλά με κάποιον τρόπο βρίσκουμε τη δύναμη κ συνεχίζουμε. Ο,τι καλύτερο σε όσους ταλαιπωρούνται με τέτοια θέματα

Η αληθεια είναι ότι οσο το ψάχνεις με τις εξετασεις τρελενεσαι ..Εμενα μου ειπαν μην τις κανεις, αλλα εμενα με τρωγε μεσα μου κ πηγα κ τις εκανα ολες μηπως βρω τι πήγε λάθος .Με το καλο να ερθει το μωρακι σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η billbas είπε:

Ναι,εχεις δικιο σ αυτό ..στον καθενα μπορει να συμβει..Καμια γυναικα όμως δεν πιστευω ότι είναι προετοιμασμενη να δεχτει κατι τετοιο όταν συμβαινει ..Ολες μας μενουμε μ αυτό το γιατι .Σε ευχαριστω πολύ και γω το ευχομαι

Να μην το σκεφτεσαι ετσι.Εσυ εκανες το καλυτερο και καθε μια απο εμας που μας εχει συμβει.ΘΑ ΔΕΙς ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η billbas είπε:

Η αληθεια είναι ότι οσο το ψάχνεις με τις εξετασεις τρελενεσαι ..Εμενα μου ειπαν μην τις κανεις, αλλα εμενα με τρωγε μεσα μου κ πηγα κ τις εκανα ολες μηπως βρω τι πήγε λάθος .Με το καλο να ερθει το μωρακι σου ευχομαι

Ευχαριστουμε πολύ! Καλά έκανες εφόσον το ήθελες για να ησυχάσεις κιόλας. Εμάς μας πρότειναν κι ένα δεύτερο πακέτο πιο εξειδικευμένων εξετάσεων κ για τον σύζυγο, συν σπερμοδιαγραμμα κι ορμονικές παλι, όμως δεν είχαμε το κουράγιο. Βρήκαμε μια καλή αιματολο κ μας εξήγησε ότι σίγουρα πρέπει να αποκλείσουμε τη θρομβοφιλια κ κάναμε μόνο αυτό. Καλή δύναμη κ υπομονή, ο χρόνος θα βοηθήσει. Κι εννοείται καλά κάνεις κ μιλάς γι αυτό. Θυμάμαι κι εγώ ήθελα να μιλήσω με κάποιον άσχετο που να το έχει περάσει γιατί οι δικοί μας δεν μπορούσαν να το διαχειριστουν εύκολα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Αντωνιος είπε:

Και εγω εχασα τον μπεμπακο μου στις 20 εβδομαδες, μετα απο αμνιοπαρακεντηση. Τον γεννησα κανονικα. Ονπονος ειναι αβασταχτος. Τα γιατι ατελειωτα! 

Η καρδια μου εσπασε.

Προσπαθούμε καιρο με τον αντρα μου για παιδι και αυτη η κυηση ηταν μετα απο την 1η προσπαθεια εξωσωματικης.

ειμασταν τοσο χαρούμενοι που επιασε με την πρωτη και το μωρο μεγαλωνε τελεια! Λογω ηλικιας καναμε αμνιοπαρακεντηση! 8 μερες μετα γεννησα το μπαμπη μας καινουτε τον είδα!! Γυρισα σπιτι με αδεια αγκαλια!

15 μερες μετα λαβαμε τον μοριακο ελεγχο που μας ελεγε οτι ειχαμε ενα τελειο μωρο! Μονονπου δεν το είχαμε πια.

φοβαμαι και κλαιω ολη μερα!

Αχ κοριτσάκι μου εσυ γλυκο αχ μονο καποιος που εχει περασει αυτο το μονοματι εμενα ειναι πιο στεναχωρη η ιστορια μου καθως και εγω απο αμνιο εχασα το μωρο μου αλλα ολα ητανε ενα λαθος γιατρού ενος γιατρού που εβλεπε ενα άρρωστο μωρο που μας ελεγε οτι δεν περπατήσει οτι δεν θα μιλησει μας εβγαζε δισμορφια προσώπου και αλλα πολλα και εμεις επρεπε να κάνουμε αμνιπ να δουμε αν όντως ειχε δικιο και ειχα παει και σε αλλο υπερηχογραφηστη και αυτός τα ίδια εκανα αμνιο και μου τρυπηαε τον σακο αφπυ με τρυπησε 3 φορες οχι μια οχι δυο αλλα τρεις φορες μολύνοντας το αμνιακό μου και ετσι έτσι εχασα το μωρο οταν βγηκε ο μοριακος σε 524 χρομωσωματα τιπιτα ενα απόλυτο τιποτα ένα μωρο κατά υγιέστατο δυο γιατροί λαθος τοσο λαθος πηρανε μια ζωη πανω τους δεν κρατω κακια αλλος ειναι δικαστης και είναι ο Θεος ξερει τον πονο που περασα τα αμετρητα γιατι ποσες φορες εκλαψα ζηλευα τις αλλες γυναικες και ενιωθα ενοχη ενω δεν ήμουν γιατι εγώ ημουν μονη χωρις αγκαλια με κλαματα ημουν Ξεριζωμένη απλα ζουσα μηχανικα ολα αυτα νιώθεις και εσυ ξερω πολυ απλα το ξερω ποτε δεν θα ξεχασω ποτε μα ποτε και οποια γυναικα οποια μα οποια με χρειαστεί να την υποστηριξω ψυχολογικα μπορω γιατι σηκωθηκα και ξερω πως ειναι ολο αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 10/4/2019 at 11:11 ΠΜ, ο/η billbas είπε:

Καλησπέρα ,το ηθελα και το θελω  τοσο πολύ αλλα μεσα μου ποναω ακομα.Δεν θελω οι δικοι μου να με βλεπουν ετσι αλλα δεν μπορω να κανω κάθε μερα τον καραγκιοζη.Στεναχωριεμαι περισσοτερο για το αντρα μου που αναγκάζεται να με βλεπει ετσι ..Δεν ξερω αν μπορω να το ξεπερασω

Να μην κάνεις τον καραγκιόζη. Πίστεψέ με, δεν βοηθάει. Είσαι χάλια (ξέρω, σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ, τα έχω περάσει) και δεν είναι σωστό να εκβιάζεις τον εαυτό σου να επανέλθει προτού να είναι έτοιμος. Πάρε τον χρόνο σου να το ξεπεράσεις φυσικά. Είναι κατανοητό και οι αγαπημένοι σου είναι μαζί σου.

Ελπίζω κι εσύ και ο άντρας σου να είστε καλά, σύντομα. @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν περνάμε κάτι άσχημο νομίζουμε οτι ειναι το χειρότερο ....

2 παλινδρομες κυήσεις κ εγω στην 9η εβδομάδα μέσα σε ένα χρόνο. 

Το πίστεψα πολυ !!!! Φοβάμαι αλλα πιστεύω στο σποράκι μ να τα καταφέρει (6 εβδομάδων σημερα ακούσαμε την καρδούλα του )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nanouka1 είπε:

Όταν περνάμε κάτι άσχημο νομίζουμε οτι ειναι το χειρότερο ....

2 παλινδρομες κυήσεις κ εγω στην 9η εβδομάδα μέσα σε ένα χρόνο. 

Το πίστεψα πολυ !!!! Φοβάμαι αλλα πιστεύω στο σποράκι μ να τα καταφέρει (6 εβδομάδων σημερα ακούσαμε την καρδούλα του )

πιστη κοριτσι μου πιστη δεν θα γινεται παντα το κακο θα δεις οτι ολα θα πανε καλα θα δεις !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nanouka1 είπε:

Όταν περνάμε κάτι άσχημο νομίζουμε οτι ειναι το χειρότερο ....

2 παλινδρομες κυήσεις κ εγω στην 9η εβδομάδα μέσα σε ένα χρόνο. 

Το πίστεψα πολυ !!!! Φοβάμαι αλλα πιστεύω στο σποράκι μ να τα καταφέρει (6 εβδομάδων σημερα ακούσαμε την καρδούλα του )

Συγνωμη για την ερώτηση υπηρχε κάποιο πρόβλημα στην περίπτωση σου ?γιατι τις περισσοτερες φορες το θεωρουν τυχαίο γεγονός ..Σου ευχομαι από καρδιας να είναι γερό και όλα να σου πανε καλα αυτή τη φορά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μάιρα_76 είπε:

Να μην κάνεις τον καραγκιόζη. Πίστεψέ με, δεν βοηθάει. Είσαι χάλια (ξέρω, σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ, τα έχω περάσει) και δεν είναι σωστό να εκβιάζεις τον εαυτό σου να επανέλθει προτού να είναι έτοιμος. Πάρε τον χρόνο σου να το ξεπεράσεις φυσικά. Είναι κατανοητό και οι αγαπημένοι σου είναι μαζί σου.

Ελπίζω κι εσύ και ο άντρας σου να είστε καλά, σύντομα. @};-

Προσπαθω σιγα σιγα να επανελθω...Σε ευχαριστω πολυ,μακαρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@billbas η πρωτη κάναμε Καρυοτυπο στο έμβρυο κ βγήκε χρώμ ανωμαλία . Δεν το αφήσαμε ...κάναμε εξετάσεις κ εμείς κ βρέθηκε να εχω μετάθεση χρωμόσωματος όποτε κ είχα 1/10 να νοσεί το έμβρυο στο χρώμ 13(σύνδρομο patau) ,κ πέσαμε πάνω σε αυτο δυστυχώς. 

Στο δεύτερο....είχα αλλάξει γιατρό κ το μετάνιωσα τελικά ! Δεν ξέρουμε ....κ με Crl πολυ καλή κ η καρδιακή λειτουργία του.

αυτην την φορά ...το πίστεψα πολυ μέσα μ! Κάθομαι στα αυγά μ κ ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...