Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλησπέρα σας


Guest

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και όλους.. διαβάζω καιρό αλλά είπα να κάνω εγγραφή για να μπορώ να συζητάμε κιόλας.. 

προσπαθουμε και εμείς για παιδάκι.. ξεκινήσαμε με τα βασικά: τεστ παπ , κολπικο υγρό, ορμονολογικές .. όλα καθαρά.. ο γιατρός μου είναι υπερβολικά χαλαρός μόνο σιγά μωρε κάνετε και σε 30 χρόνια παιδί μη βιάζεστε δε μου χει πει, κάτι το οποίο με στεναχωρεί.. προσπαθούμε περίπου ένα χρόνο.. είμαι 32 στα 33 και θελουμε παρά πολύ να έρθει ένα παιδάκι.. το μόνο που έκανε χθες είναι να μου δώσει ένα συμπλήρωμα inofert μετά από δίκη μου πίεση στο τι άλλο μπορούμε να κάνουμε  και μου πε να ξανά ξεκινήσουμε προσπάθειες. Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε; Ευχαριστώ πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου εφόσον αγχώνεσαι καλά έκανες κατά την γνωμη μου και έκανες κάποιες βασικές εξετάσεις έτσι φεύγει και το άγχος!!!!Ο άντρα σου έκανε σπερμοδιαγραμα; Αν θέλει ας κάνει ένα γιατί είναι από τις πιο βασιικές εξετάσεις που πρέπει να κάνει ένα ζευγάρι που προσπαθεί για μωράκι πάνω από χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απαντηση.. ο άντρας μου έπεσε σε κώμα και διαγνωστικε με συραγγωδες αιμαγγειωμα πριν λίγους μήνες και δεν θέλω ακόμα να τον βάλω σε τέτοιες διαδικασίες.. όταν νιώσει και ψυχολογικά καλύτερα πρέπει να τη κάνουμε την εξέταση γιατί τα φάρμακα που παίρνει έχουν μεγαλες πιθανότητες να του δημιουργήσουν στο μέλλον κάποιο πρόβλημα.. έχω αγχωθεί.. έχω στεναχωρεθει.. μου ζητάει συνέχεια ένα μωρό να χει άλλον έναν λόγο να παλεύει.. όπως κ γω το θέλω το ονειρευόμασταν χρόνια.. και τώρα; Τώρα δε ξέρω τι να πρώτο κάνω.. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου.. μπορείς να του ζητήσεις παρακολούθηση ωορρηξίας για να ξέρεις ποτέ να κάνεις επαφές... Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα..!! Και να πάνε όλα καλά στον άντρα σου... μπορείς να δεις στης παρενέργειες του φαρμάκου αν γράφει κάπου για πρόβλημα στο σπέρμα αν δημιουργεί αν δημιουργεί τότε καλό είναι να κάνει και μια εξέταση ο άντρας σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά με στεναχώρησε ο γιατρός μου γιατί δεν φάνηκε πρόθυμος να με βοηθήσει να τρέξω το θέμα μου. Εντάξει είστε νέοι και ένα σωρό Μ.. κιες ενώ εγώ του εξηγώ πως θελουμε άμεσα και γιατί είμαστε 33 και λόγω φαρμάκων του συζύγου περίμενα να ναι πιο υποστηρικτικός να προτείνει κ άλλες εξετάσεις ενδεχομένως σε ξέρω αν με καταλαβαίνετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Απλά με στεναχώρησε ο γιατρός μου γιατί δεν φάνηκε πρόθυμος να με βοηθήσει να τρέξω το θέμα μου. Εντάξει είστε νέοι και ένα σωρό Μ.. κιες ενώ εγώ του εξηγώ πως θελουμε άμεσα και γιατί είμαστε 33 και λόγω φαρμάκων του συζύγου περίμενα να ναι πιο υποστηρικτικός να προτείνει κ άλλες εξετάσεις ενδεχομένως σε ξέρω αν με καταλαβαίνετε...

Αν δεν σε καλύπτει πάρε και από αλλού γνώμη αν νιώθεις ότι δεν σε καλύπτει η σε φρενάρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αν δεν σε καλύπτει πάρε και από αλλού γνώμη αν νιώθεις ότι δεν σε καλύπτει η σε φρενάρει 

Ευχαριστώ πολύ ρε κορίτσια.. ειλικρινά.. νιώθω λίγο καλύτερα.. θα προσπαθήσουμε κ αυτό το μήνα και αν δεν θα ψάξω για άλλο γιατρό να ξεκινήσουμε κ τις εξετάσεις του Δημήτρη.. δεν έχω ξαναδεί γιατρό να ναι τόσο στα τέτοια του ενώ του εξηγείς κ κλαις με λιγμους κ η μόνη λύση που προτείνει για αυτό το μήνα είναι inofert.. ? δε ξέρω θεωρώ πως κάθε μήνας για μας αυτή τη στιγμή είναι πολύ σημαντικός.. δεν νομίζω πως είναι ιδέα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α να ξέρεις τα inofert μετά από 3 μήνες αρχίζουν να βοηθάνε..!! Ξέχασα να στο πω τα Επερνα κι εγώ.. Από προσωπική εμπειρία ο παλιός μου ιατρός ήταν έτσι χαλαρός και πίστευε ότι θα πιάσω φυσιολογικά 4 χρόνια πήγαν χαμένα μόλις πηγα σε άλλον τα βρήκε όλα τα προβλήματα μας μέσα σε ένα μήνα και σκέψου ότι τώρα πάω σε εξωσωματική με δότη μιας και ο άντρας μου δεν έχει σπέρμα...!! Οπότε γνώμη μου είναι να πάρεις και από αλλού γνώμη κοπέλα μου...!! Σου εύχομαι να έρθει πολύ σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Α να ξέρεις τα inofert μετά από 3 μήνες αρχίζουν να βοηθάνε..!! Ξέχασα να στο πω τα Επερνα κι εγώ.. Από προσωπική εμπειρία ο παλιός μου ιατρός ήταν έτσι χαλαρός και πίστευε ότι θα πιάσω φυσιολογικά 4 χρόνια πήγαν χαμένα μόλις πηγα σε άλλον τα βρήκε όλα τα προβλήματα μας μέσα σε ένα μήνα και σκέψου ότι τώρα πάω σε εξωσωματική με δότη μιας και ο άντρας μου δεν έχει σπέρμα...!! Οπότε γνώμη μου είναι να πάρεις και από αλλού γνώμη κοπέλα μου...!! Σου εύχομαι να έρθει πολύ σύντομα..

Ωραία.. μα είναι κουτό να σου λέει το ζευγάρι ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ και συ σαν γιατρός να κουνάς το δάχτυλο ότι μη τρελλαινεσαι όλα καλά έχετε χρόνια μπροστά σας.ειναι δύσκολο να νιώσεις τον άνθρωπο που έχεις απέναντι σου;; Να σεβαστείς αυτό που θέλει και αυτό που προσπαθεί;; Έχουμε περάσει τα πάνδεινα παραλίγο να χάσω τον άντρα μου έχουμε αυτή τη θέληση έχουμε δυο το ονειρο είναι κάτι που θα τον βοηθήσει να παλεύει δηλαδή έλεος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Ωραία.. μα είναι κουτό να σου λέει το ζευγάρι ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ και συ σαν γιατρός να κουνάς το δάχτυλο ότι μη τρελλαινεσαι όλα καλά έχετε χρόνια μπροστά σας.ειναι δύσκολο να νιώσεις τον άνθρωπο που έχεις απέναντι σου;; Να σεβαστείς αυτό που θέλει και αυτό που προσπαθεί;; Έχουμε περάσει τα πάνδεινα παραλίγο να χάσω τον άντρα μου έχουμε αυτή τη θέληση έχουμε δυο το ονειρο είναι κάτι που θα τον βοηθήσει να παλεύει δηλαδή έλεος.. 

Κοπέλα μου να πας και για 2η γνώμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα. Καταρχας ευχομαι περαστικα στον συζυγο, σιδερενιος να ειναι απο δω κ περα. 

Η εξεταση του σπερματος μετα απο ενα χρονο προσπαθειων κ εφοσον η δικη σου κλινικη εικονα και οι ορμονες σου ειναι καλες ειναι το επομενο βημα. Ο ιδιος δεν χρειαζεται καν να ξεσηκωθει να τρεχει σε μικροβιολογικο ή σε κεντρο. Η διαδικασια συλλογης θα γινει σε ουροσυλλεκτη στο σπιτι κ μπορεις εσυ εντος συγκεκριμενης ωρας να το πας στο μικροβιολογικο. 

Αν και αυτη η εξεταση βγει καλη, τοτε προχωρας με αλλες εξετασεις. Αλλα πρωτα πρεπει να γινει αυτη. 

Τον υπερηχο που εκανες και ειδε δυο ωαριο σε ποια ημερα του κυκλου ησουν; 

Μην αγχωνεσαι. Θα ερθει το μωρακι σας.!γεροι να ειστε μονο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Καλησπερα. Καταρχας ευχομαι περαστικα στον συζυγο, σιδερενιος να ειναι απο δω κ περα. 

Η εξεταση του σπερματος μετα απο ενα χρονο προσπαθειων κ εφοσον η δικη σου κλινικη εικονα και οι ορμονες σου ειναι καλες ειναι το επομενο βημα. Ο ιδιος δεν χρειαζεται καν να ξεσηκωθει να τρεχει σε μικροβιολογικο ή σε κεντρο. Η διαδικασια συλλογης θα γινει σε ουροσυλλεκτη στο σπιτι κ μπορεις εσυ εντος συγκεκριμενης ωρας να το πας στο μικροβιολογικο. 

Αν και αυτη η εξεταση βγει καλη, τοτε προχωρας με αλλες εξετασεις. Αλλα πρωτα πρεπει να γινει αυτη. 

Τον υπερηχο που εκανες και ειδε δυο ωαριο σε ποια ημερα του κυκλου ησουν; 

Μην αγχωνεσαι. Θα ερθει το μωρακι σας.!γεροι να ειστε μονο! 

Είδε 2 ωάρια την 9η μέρα στη δεξιά μου είπε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσι μου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε!!Κ γω θα σου έλεγα να κάνετε ένα σπερμοδιάγραμμα,να δεις εσύ θυροειδή κ βιταμίνη d!Προσπαθήστε λίγο μόνοι σας κ μετά θα μπορούσες να κάνεις παρακολούθηση ωορρηξίας!!Τα ινοφερτ επίσης είναι πολύ καλά!!Θα συμφωνήσω κ γω ότι αν δν σε καλύπτει ο γιατρός να αλλάξεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Kορίτσι μου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε!!Κ γω θα σου έλεγα να κάνετε ένα σπερμοδιάγραμμα,να δεις εσύ θυροειδή κ βιταμίνη d!Προσπαθήστε λίγο μόνοι σας κ μετά θα μπορούσες να κάνεις παρακολούθηση ωορρηξίας!!Τα ινοφερτ επίσης είναι πολύ καλά!!Θα συμφωνήσω κ γω ότι αν δν σε καλύπτει ο γιατρός να αλλάξεις!!

Καλημέρα κορίτσια μου αυτές δε δείχνουν κ θυροειδη;

21FC18AB-CA69-46B2-AA70-5908C30160F0.jpeg

F171AAC6-A041-4C0B-90F0-9CE0F8C5F5B7.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kokoula86 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και όλους.. διαβάζω καιρό αλλά είπα να κάνω εγγραφή για να μπορώ να συζητάμε κιόλας.. 

προσπαθουμε και εμείς για παιδάκι.. ξεκινήσαμε με τα βασικά: τεστ παπ , κολπικο υγρό, ορμονολογικές .. όλα καθαρά.. ο γιατρός μου είναι υπερβολικά χαλαρός μόνο σιγά μωρε κάνετε και σε 30 χρόνια παιδί μη βιάζεστε δε μου χει πει, κάτι το οποίο με στεναχωρεί.. προσπαθούμε περίπου ένα χρόνο.. είμαι 32 στα 33 και θελουμε παρά πολύ να έρθει ένα παιδάκι.. το μόνο που έκανε χθες είναι να μου δώσει ένα συμπλήρωμα inofert μετά από δίκη μου πίεση στο τι άλλο μπορούμε να κάνουμε  και μου πε να ξανά ξεκινήσουμε προσπάθειες. Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε; Ευχαριστώ πολύ.. 

Καλημέρα κορίτσι.. έχουμε φτιάξει μια ομάδα Πασχαλινά αυγουλάκια λέγεται κ είμαστε όλα τα κορίτσια που προσπαθούμε κάθε μήνα .. έλα στην παρέα μας.. το να μιλάς θα σου κάνει καλό κ να λέμε τα νέα μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου αυτές δε δείχνουν κ θυροειδη;

21FC18AB-CA69-46B2-AA70-5908C30160F0.jpeg

F171AAC6-A041-4C0B-90F0-9CE0F8C5F5B7.jpeg

καλήμερα πρέπει να φτιάξεις την TSH σoυ τον θέλουν κάτω από 2 και έμενα τόσο ήταν και με έβαλαν να τον ρίξω από οτι βλέπω όλες η άλλες μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kokoula86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου αυτές δε δείχνουν κ θυροειδη;

21FC18AB-CA69-46B2-AA70-5908C30160F0.jpeg

F171AAC6-A041-4C0B-90F0-9CE0F8C5F5B7.jpeg

Τις βλεπω πολυ καλες τις εξετασεις σου!θα μπορουσες να κανεις σε ενα τριμηνο ξανα tsh!κ με αυτη την τιμη μπορεις να μεινεις εγκυουλα!αλλα κανε μια επαναληψη!καποτε ειχα 2,9 αλλα ηταν τυχαιο!οσες φορες εχω ξανακανει ηταν στο 1,5-2!δες κ βιταμινη d κ b12!με το ινοφερτ θα εισαι καλυμενη γισ φυλικο οξυ!κ οπωσδηποτε δειτε το σπερμα!κρατηστε αποχη απο επσφες τρεις μερες κ πρωι τησ τεταρτης μερας να παρετε το δειγμα στο σπιτι σε ουροσυλλεκτη κ σε 20 λεπτα να το εχεις σε παει σε μικροβιολογικο!ιδανικα να γινοταν σε εξιδεικευμενο κεντρο κ ζητα σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια για ουρεοπλασμα μυκοπλασμα χλαμυδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου ελπίζω όλα να σας πάνε καλά και σύντομα με ένα μωράκι! Εγώ τον θυροειδη σου δεν τον βλέπω κ πολύ καλά, αλλά υπάρχουν κ άλλες εξετάσεις να κάνεις, όπως υστεροσαλπιγγογραφια κτλ, όμως να ξέρεις ότι εμείς είχαμε πολύ καλές εξετάσεις, πουθενά πρόβλημα, έγκυος έμεινα μετά από δύο χρόνια, έχασα τα δύο πρώτα μωρά λόγω θρομβοφιλιας και τώρα είμαι ξανά έγκυος και προχωράει αυτή τη φορά... Εν ολίγοις, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!! Είναι κλισέ αλλά ισχύει! Εγώ έμεινα έγκυος όταν τον επόμενο μήνα θα έκανα λαπαροσκοπηση για να δούμε γιατί δεν μένω και ξεχάστηκα με το θέμα και έμεινα! Το να μου λες ότι κλαις με λυγμούς μπροστά στον ιατρό, συγγνώμη αλλά το έχεις ήδη δυσκολέψει μόνη το θέμα σύλληψη!! Ηρέμησε, να είστε αγαπημένοι με τον σύζυγό, ψάξτε το όσο μπορείτε το θέμα αλλά να ξέρεις ότι θα έρθει αργά ή γρήγορα και δεν είναι στο χέρι μας το πότε!!! Απλά ηρέμησε, το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά θα το καταφέρετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

καλήμερα πρέπει να φτιάξεις την TSH σoυ τον θέλουν κάτω από 2 και έμενα τόσο ήταν και με έβαλαν να τον ρίξω από οτι βλέπω όλες η άλλες μια χαρά

Πως φτιάχνεις τη τιμή;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kokoula86 είπε:

Πως φτιάχνεις τη τιμή;;

θα πας σε ενδοκρινολόγο κ θα το ρυθμίσετε με ένα χαπάκι .. ρυθμίζεται πολύ γρήγορα..εμένα μέσα σε 4 εβδομάδες είχε πέσει απο 6,4 που είχα σε 2,70.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω όλα να σας πάνε καλά και σύντομα με ένα μωράκι! Εγώ τον θυροειδη σου δεν τον βλέπω κ πολύ καλά, αλλά υπάρχουν κ άλλες εξετάσεις να κάνεις, όπως υστεροσαλπιγγογραφια κτλ, όμως να ξέρεις ότι εμείς είχαμε πολύ καλές εξετάσεις, πουθενά πρόβλημα, έγκυος έμεινα μετά από δύο χρόνια, έχασα τα δύο πρώτα μωρά λόγω θρομβοφιλιας και τώρα είμαι ξανά έγκυος και προχωράει αυτή τη φορά... Εν ολίγοις, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!! Είναι κλισέ αλλά ισχύει! Εγώ έμεινα έγκυος όταν τον επόμενο μήνα θα έκανα λαπαροσκοπηση για να δούμε γιατί δεν μένω και ξεχάστηκα με το θέμα και έμεινα! Το να μου λες ότι κλαις με λυγμούς μπροστά στον ιατρό, συγγνώμη αλλά το έχεις ήδη δυσκολέψει μόνη το θέμα σύλληψη!! Ηρέμησε, να είστε αγαπημένοι με τον σύζυγό, ψάξτε το όσο μπορείτε το θέμα αλλά να ξέρεις ότι θα έρθει αργά ή γρήγορα και δεν είναι στο χέρι μας το πότε!!! Απλά ηρέμησε, το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά θα το καταφέρετε! 

Έκλαιγα γιατί μου βγαίνουν όλα όσα έχω περάσει βασικά με τον Δημήτρη και αγχώνομαι περισσότερο για εκείνον και την αγάπη που θέλει να δώσει σε παιδάκι και δεν έρχεται και όλο αυτό με στρεσάρει..  εντομεταξυ οι εξετάσεις του φάνηκαν καλές και ότι δεν χρειάζεται να κάνω τπτ άλλο.. οι μετρήσεις έγιναν 3 μέρα περιόδου.. θα πάω κ στον ενδοκρινολόγο .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

θα πας σε ενδοκρινολόγο κ θα το ρυθμίσετε με ένα χαπάκι .. ρυθμίζεται πολύ γρήγορα..εμένα μέσα σε 4 εβδομάδες είχε πέσει απο 6,4 που είχα σε 2,70.

Μου αρέσει που μου πε ότι ήταν οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kokoula86 είπε:

Μου αρέσει που μου πε ότι ήταν οκ

κοίτα μια χαρά ήταν απ ότι βλέπω μέσα στα όρια αλλά για εγκυμοσύνη θέλουν λίγο πιο κάτω. σκέψου κ εμένα ήταν 2,70 όπως σ είπα την τελευταία φορά που έκανα κ ενώ ήταν άψογο που έπεσε από το 6και..

σ αυτή τη τιμή πάλι θέλουν γυρω στο 2 ή κάτω από 2 για εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...