Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Thunder είπε:

@lactaki το σκιαγραφικο υγρο που περνάει μέσα από τις σάλπιγγες, αν είναι κλειστές τις ξεβουλώνει! Όποτε αν έχεις πρόβλημα διαβατοτητας, φεύγεις χωρίς πρόβλημα διαβατότητας!! ?

tuboflo με λίγα λόγια... χαχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης λένε ότι μετά τη σαλπιγγογραφια γινόμαστε ακόμα πιο γονιμες!! Στη δίκη μου περίπτωση βέβαια δε συνέβη αλλά πολλές κοπέλες έμειναν μετά από αυτή την εξέταση! Εγώ βέβαια έκανα και κάτι βλακώδες. Χρησιμοποιούσα στις επαφές μου ένα λιπαντικό του σούπερ μάρκετ πράγμα το οποίο μου είπε ο γιατρός ότι είναι απαγορευτικό. Έπρεπε να περάσει 1,5 χρόνος προσπαθειών για να τον ρωτήσω αν επηρεάζει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Επίσης λένε ότι μετά τη σαλπιγγογραφια γινόμαστε ακόμα πιο γονιμες!! Στη δίκη μου περίπτωση βέβαια δε συνέβη αλλά πολλές κοπέλες έμειναν μετά από αυτή την εξέταση! Εγώ βέβαια έκανα και κάτι βλακώδες. Χρησιμοποιούσα στις επαφές μου ένα λιπαντικό του σούπερ μάρκετ πράγμα το οποίο μου είπε ο γιατρός ότι είναι απαγορευτικό. Έπρεπε να περάσει 1,5 χρόνος προσπαθειών για να τον ρωτήσω αν επηρεάζει ?

οχι ρε συ! μπορει τωρα εσυ τοσο καιρο να στενοχωριεσαι κ να τρεχεις κ να ειναι αυτο! ειναι λεει πολυ σημαντικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή εβδομάδα 

Να σας ρωτήσω  αν υπάρχει έλειψη βιταμίνης D ή σε χαμηλό ποσοστό υπάρχει πρόβλημα στην σύλληψη?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thunder είπε:

Επίσης λένε ότι μετά τη σαλπιγγογραφια γινόμαστε ακόμα πιο γονιμες!! Στη δίκη μου περίπτωση βέβαια δε συνέβη αλλά πολλές κοπέλες έμειναν μετά από αυτή την εξέταση! Εγώ βέβαια έκανα και κάτι βλακώδες. Χρησιμοποιούσα στις επαφές μου ένα λιπαντικό του σούπερ μάρκετ πράγμα το οποίο μου είπε ο γιατρός ότι είναι απαγορευτικό. Έπρεπε να περάσει 1,5 χρόνος προσπαθειών για να τον ρωτήσω αν επηρεάζει ?

ναι το έχω ακούσει κ εγώ.. μόλις αναρρώσω αρχικά θέλω να κάνω ορμονολογικές. έκανα πρώτη φορά τις μέρες που έμαθα για την ενδομητρίωση.. ελπίζω... λόγω άγχους/στεναχώρια ή τυχαία βγήκε ότι δεν έκανα ωορρηξία κ πράγματι εκείνο το μήνα για πρώτη φορά έκανα 40αρη κύκλο.. μετά το επόμενο διάστημα θα κάνω κ τη σαλπιγγογραφία αφού έχουμε πάρει το κολάι.. χαχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί @Tokyo!! Μακάρι!! Γιατί μου τη σπάει να μου λένε πως είναι όλα καλά και προκοπή να μη βλέπω! ? απλά σκέφτομαι ότι άλλες κοπέλες μένουν τόσο εύκολα... και σίγουρα κάποιες από αυτές θα έχουν χρησιμοποιήσει και λιπαντικό, δε μπορεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ναι το έχω ακούσει κ εγώ.. μόλις αναρρώσω αρχικά θέλω να κάνω ορμονολογικές. έκανα πρώτη φορά τις μέρες που έμαθα για την ενδομητρίωση.. ελπίζω... λόγω άγχους/στεναχώρια ή τυχαία βγήκε ότι δεν έκανα ωορρηξία κ πράγματι εκείνο το μήνα για πρώτη φορά έκανα 40αρη κύκλο.. μετά το επόμενο διάστημα θα κάνω κ τη σαλπιγγογραφία αφού έχουμε πάρει το κολάι.. χαχχχ

Σίγουρα θα σε επηρέασε και το άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@marillia @lactaki εγω d εχω 20 αλλα ειχα παρει θεραπεια στο παρελθον κ εννοειται θα ξαναπαρω αν πρεπει. Εμενα στο 1,8 επεσε με το απλο Τ4 των 50 σε 2 μηνες τωρα που το θυμαμαι οχι 1... αλλα δεν ειχα κανενα αγχος τοτε μολις ετοιμαζομουν να κανω καμια συστηματικη προσπαθεια, τωρα υποθετω θα μου το αυξησει

Κ μενα μου εχει πει μολις δεις θετικο θα με παρεις αμεσως ειναι πολυ σημαντικο. Νομιζω απο τη στιγμη που σου πεφτει ηδη με το χαπι που παιρνεις δεν χρειαζεσαι κατι παραπανω... αλλα φυσικα μιλα με το γιατρο καλυτερα. Σε αυτα παντα αυτη ειναι η αποψη μου, ο γιατρος κ μονο ο γιατρος ξερει (οκ κ η @Ginaak? ? ? )

Μεγάλη πληγή αυτή η d χαχαχχ!!Μου έχει σπάσει τα νεύρα!!Την είχα φτάσει στο 38!!Ηταν Ιούλιος!!Λέω καλοκαιράκι εε παράκουσα κ γω τον ντοκ που είπε για συντήρηση να την συνεχίσω!!Ξανακάνω κ είχα 22!!Τώρα που έκανα διέργεση για την εξωσωματική ξανα ήπια κ θα την συνεχίσω σίγουρα ωσ την μεταφορά!!Σίγουρα θα ρυθμίσετε τον θυροειδή που έχεις κ καλή γιατρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thunder είπε:

Σίγουρα θα σε επηρέασε και το άγχος!

ας το ελπίσω... βασικά δεν ήταν μόνο άγχος, κομμάτια ήμουν τις πρώτες μέρες έκλαιγα συνέχεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

ας το ελπίσω... βασικά δεν ήταν μόνο άγχος, κομμάτια ήμουν τις πρώτες μέρες έκλαιγα συνέχεια... 

Γενικά έχεις σταθερό κύκλο; Λογικό... ευτυχώς όμως υπάρχει λύση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή εβδομάδα 

Να σας ρωτήσω  αν υπάρχει έλειψη βιταμίνης D ή σε χαμηλό ποσοστό υπάρχει πρόβλημα στην σύλληψη?

 

Θεωρητικά πάντα λένε ότι επηρεάζει!!Επίσης αναλόγωσ την έλλειψη θέλει κ την κατάλληλη θεραπεία!!Πχ εγώ με 22 μου δώσαν 25000 μονάδες την βδομάδα!!Είναι σε αμπούλα κ την πίνω μια φορά την βδομάδα!!Απ τις pregnacare που έχει μέσα d θα έπερνα μόνο 4200 μονάδες την βδομάδα τίποτα δηλαδή!!Το καλό είναι ότι ανεβαίνει γρήγορα αλλά πέφτει κ γρήγορα αν την σταματήσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thunder είπε:

Γενικά έχεις σταθερό κύκλο; Λογικό... ευτυχώς όμως υπάρχει λύση!!

σταθερότατο φαντάσου ούτε από την ενδομητρίωση δεν επηρεάστηκε... μόνο εκείνο το μήνα που έκανα τις ορμονολογικές έμαθα κ για την ενδομητρίωση έκανα 40άρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Θεωρητικά πάντα λένε ότι επηρεάζει!!Επίσης αναλόγωσ την έλλειψη θέλει κ την κατάλληλη θεραπεία!!Πχ εγώ με 22 μου δώσαν 25000 μονάδες την βδομάδα!!Είναι σε αμπούλα κ την πίνω μια φορά την βδομάδα!!Απ τις pregnacare που έχει μέσα d θα έπερνα μόνο 4200 μονάδες την βδομάδα τίποτα δηλαδή!!Το καλό είναι ότι ανεβαίνει γρήγορα αλλά πέφτει κ γρήγορα αν την σταματήσουμε!!

Μάλιστα δλδ θα πρέπει να πάω να κάνω εξέταση πάλι να δω πόσο είναι... πριν 5 μήνες που είχα κάνει μου είχε δώσει και μένα αμπούλες μια φορά την εβδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Μάλιστα δλδ θα πρέπει να πάω να κάνω εξέταση πάλι να δω πόσο είναι... πριν 5 μήνες που είχα κάνει μου είχε δώσει και μένα αμπούλες μια φορά την εβδομάδα...

Nαι καλύτερα να ξανακάνεις κ να δεις τι μονάδες θα χρειαστείς!!Τώρα είχε κάνει κ ο άντρας μου d!!Ακόμα κ η παθολόγος μου είπε πίες εσύ πιο πολύ καιρό απ τον άντρα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki το μήνα που έκανες τις ορμονολογικές και σου βγήκε πως μπορεί να μην είχες κάνει ωορρηξία, εκείνο το μήνα είχες κάνει τεστάκια ωορρηξίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Nαι καλύτερα να ξανακάνεις κ να δεις τι μονάδες θα χρειαστείς!!Τώρα είχε κάνει κ ο άντρας μου d!!Ακόμα κ η παθολόγος μου είπε πίες εσύ πιο πολύ καιρό απ τον άντρα σου!!

Ναι θα κάνω γτ μου κόλλησε τώρα ότι θα έχω χαμηλή!!χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

@lactaki το μήνα που έκανες τις ορμονολογικές και σου βγήκε πως μπορεί να μην είχες κάνει ωορρηξία, εκείνο το μήνα είχες κάνει τεστάκια ωορρηξίας;

όχι μ είχε πει ο γιατρός να τ αφήσω στην άκρη χαχχ.. δεν είχα κάνει. θες να δείς μήπως μου βγήκε θετικό κ παρόλα αυτά να μην έκανα?? οποτε κάνω βρίσκω θετικό πάντως αλλά εκείνο το μήνα τύχανε όλα...στη 40η μέρα αδιαθέτησα.. πρώτη φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki ναι ναι για αυτό σε ρώτησα! Γιατί σε κάτι site είχα διαβάσει πως μπορεί να βγαίνει θετικά τα τεστάκια και στην πραγματικότητα να μην κάνουμε ωορρηξία και πως η πιο ασφαλής μέθοδος είναι με την θερμοκρασία! Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει! Αλλά είναι δυνατόν να ανεβαίνει η ορμόνη και τελικά να μην κάνουμε ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ναι θα κάνω γτ μου κόλλησε τώρα ότι θα έχω χαμηλή!!χαχα!!

xaxxaxa!!Ναι να κάνεις καλό μας κάνει!!Με το καλό όταν έρθει κ η κύηση να υπάρχουν αποθέματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nancaki88 είπε:

@JesabellΚορίτσι έκλεισες ραντεβού? Που θα την κάνεις? Να πόυμε τις εμπειρίες μας και τα αποτελέσματα μας! Μοιράζομαι την αγωνία σου...

Αχ!!!!! Κ εσυ;;;; Συγχόραμαι γτ δε συγκαρατω ποιο κοριτσι κανει τι..☹️Στο Μητέρα 5 μερες μετα την περίοδο δλ για μετα τη Μ.Εβδομάδα! Εσυ;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thunder είπε:

@lactaki το σκιαγραφικο υγρο που περνάει μέσα από τις σάλπιγγες, αν είναι κλειστές τις ξεβουλώνει! Όποτε αν έχεις πρόβλημα διαβατοτητας, φεύγεις χωρίς πρόβλημα διαβατότητας!! ?

Δυστυχώς αυτό δεν ισχύει απόλυτα. 

Πρεπει να είναι διαβάτες έστω κ με περιορισμένη διαβατότητα για να περάσει το σκιαγραφικο κ να "καθαρίσει"μαζί του τυχόν συμφυσεις κλπ.

Αν όμως είναι κλειστές τελείως δεν αλλάζει. Ουτε το σκιαγραφικο περνάει δυστυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Δυστυχώς αυτό δεν ισχύει απόλυτα. 

Πρεπει να είναι διαβάτες έστω κ με περιορισμένη διαβατότητα για να περάσει το σκιαγραφικο κ να "καθαρίσει"μαζί του τυχόν συμφωνείς κλπ.

Αν όμως είναι κλειστές τελείως δεν αλλάζει. Ουτε το σκιαγραφικο περνάει δυστυχώς. 

Ε  κ τί λύση υπάρχει σ αυτή την περίπτωση? για όλα έχουν βρει να τις ξεβουλώνουν δεν έχουν βρεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Δυστυχώς αυτό δεν ισχύει απόλυτα. 

Πρεπει να είναι διαβάτες έστω κ με περιορισμένη διαβατότητα για να περάσει το σκιαγραφικο κ να "καθαρίσει"μαζί του τυχόν συμφωνείς κλπ.

Αν όμως είναι κλειστές τελείως δεν αλλάζει. Ουτε το σκιαγραφικο περνάει δυστυχώς. 

nai δυστυχώς έτσι είναι... φίλη που τελικά της έδειξε η σαλπ. κλειστές σάλπιγγες πέρα από ότι πόνεσε πάρα πολύ τώρα έχει μπλέξει γιατί δεν διορθώνεται τόσο απλά... τέλοσπαντων βρε κορίτσια αφού εσείς δεν έχετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...