Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Θα άφηνα τον μηνα να περάσει για να αναρρώσω και να χαλαρώσω.Αυτο θα εκανα στη θέση σου και αυτο θα κάνω δηλαδή και τωρα ,που εκανα κατι πιο λαιτ απο εσενα.Αυτο το μηνα τον εχω αφήσει ελεύθερο εντελως.Παιρνω και θα παιρνω αντιβιωση για 10 μερες ακομα ,οποτε καλύτερα να το αποφύγω.Χωρια που εχω πονακια και ειμαι στην 13 ημερα...Δεν το σκέφτομαι καν αυτο το μήνα!Οπως νιωθεις εσυ καλυτερα!

σ ευχαριστώ, ναι κ με τον άντρα μου που το συζήτησα είπαμε δε θα ασχοληθούμε αυτό το μήνα.. αντιβίωση πήρα μόνο στο νοσοκομείο. τώρα βάζω αντιπικτικές ενέσεις μόνο.. είμαι στην 7η μέρα του κύκλου αλλά όπως είπες θα χαλαρώσω αυτό το μήνα να επανέλθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δεν περίμενα περίοδο, την ωορρηξία περίμενα Χαχαχαχα! 

με εχεις μπερδεψει αυτο το μηνα...κ η περιοδος με καθυστερηση δε σου ηρθε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Μακάρι γτ πρωτη φορα το εκανα κ αγχώθηκα γαμωτο.. ενω δν πρεπει...

Ε οχι βρε κοριτσι μου να αγχωνεσαι ΚΑΙ με τα τεστ ωοορηξιας! ? Δεν φτανουν τις εγκυμοσυνης που προκαλουν ενα αγχος,μην εχεις κ αυτα τωρα! Ειμαι σιγουρη σε λιγες μερες θα δεις ενα χαμογελο ΝΑ τεραστιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Soulful μην αγχώνεσαι.. αν είναι μικρή η κύστη εισαι μια χαρά, μπορεί να την απορροφήσει ο οργανισμός σου ή να σ δώσει χάπια.. εγώ την βρήκα κ ήταν ήδη 9,5εκ θηριάκι χαχα.. ήταν με αίμα κ  ήταν ενδομητρίωση. είμαι στην ανάρρωση τώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

με εχεις μπερδεψει αυτο το μηνα...κ η περιοδος με καθυστερηση δε σου ηρθε ?

Τον Φεβρουάριο μου άργησε η περίοδος. Τον Μάρτη ήρθε μια μέρα αφότου την περίμενα. Ωορρηξία δεν φαίνεται να έκανα αυτό το μήνα ή έκανα πολύ αργά. Αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Τον Φεβρουάριο μου άργησε η περίοδος. Τον Μάρτη ήρθε μια μέρα αφότου την περίμενα. Ωορρηξία δεν φαίνεται να έκανα αυτό το μήνα ή έκανα πολύ αργά. Αυτά! 

κορίτσι μήπως να σταματούσες  να μετράς θερμοκρασία;; νομίζω ότι όλο αυτό σου δημιουργεί άγχος.. ότι ανέβηκε η θερμοκρασία και μετά έπεσε μπορεί να οφείλετε και σε τυχαίο γεγονός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι μήπως να σταματούσες  να μετράς θερμοκρασία;; νομίζω ότι όλο αυτό σου δημιουργεί άγχος.. ότι ανέβηκε η θερμοκρασία και μετά έπεσε μπορεί να οφείλετε και σε τυχαίο γεγονός..

Θα τα σταματήσω όλα μια και καλή, μέχρι να πιάσω πάτο είναι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Θα τα σταματήσω όλα μια και καλή, μέχρι να πιάσω πάτο είναι ??

Εγώ εκεί είμαι στο πάτο ελα και έρθω να ξανά γεννηθούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ εκεί είμαι στο πάτο ελα και έρθω να ξανά γεννηθούμε 

Θεα!!! Από τις στάχτες μας θα αναγεννηθουμε! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Θεα!!! Από τις στάχτες μας θα αναγεννηθουμε! ?

Ακόμα χαλια ειμαι προσπαθώ όμως αλλά δεν τα καταφέρνω νιωθω απογοήτευση μεγαλη μετα την υστεροσαλπιγγογραφια εχω πιασειβπολυ πατο φαντασου ειμαι στις γονιμες και δεν θελω να προσπαθησω το χω αποκλεισει μεσα μου και ειμαι σαν να περναω" πενθος".. προσπαθώ όμως πάρα πολύ θα τα καταφέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ακόμα χαλια ειμαι προσπαθώ όμως αλλά δεν τα καταφέρνω νιωθω απογοήτευση μεγαλη μετα την υστεροσαλπιγγογραφια εχω πιασειβπολυ πατο φαντασου ειμαι στις γονιμες και δεν θελω να προσπαθησω το χω αποκλεισει μεσα μου και ειμαι σαν να περναω" πενθος".. προσπαθώ όμως πάρα πολύ θα τα καταφέρω.

Κοριτσι μου, δεν σου είπε κανένας γιατρός πως δεν μπορείς να κάνεις παιδί! Απλά είσαι πιο ανυπομονη όπως κι εγώ και σε πιάνει στεναχώρια πιο εύκολα. Θα τα καταφέρουμε να κάνουμε παιδάκια όλες μας. Μην ξεχνάς πως εσύ, αν δεν κάνω λάθος, είχες και σύλληψη στο παρελθόν άρα τώρα θέμα χρόνου είναι. Θα το ρίξουμε στο χαβαλέ περισσότερο για να μην κάνουμε κακό στην υγεία μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ακόμα χαλια ειμαι προσπαθώ όμως αλλά δεν τα καταφέρνω νιωθω απογοήτευση μεγαλη μετα την υστεροσαλπιγγογραφια εχω πιασειβπολυ πατο φαντασου ειμαι στις γονιμες και δεν θελω να προσπαθησω το χω αποκλεισει μεσα μου και ειμαι σαν να περναω" πενθος".. προσπαθώ όμως πάρα πολύ θα τα καταφέρω.

Σιγα,σιγα θα συνέλθεις.. μερες και μερες ειναι.. θα περασουν λιγο και θα εισαι παλι αισιόδοξη κα θετική.. ολες την περναμε αυτή τη φάση. Σε παρακαλώ μη στενοχωριέσαι.. γεμισε τον εαυτό σου με θεληση,ορεξη,θετικές σκέψεις! Θα ερθει,οταν πρεπει.. αλήθεια θα δεις...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια με πιασε στεναχώρια... Από εχτές έχω αυτά τα πονακια τα οποία τώρα έχουν γίνει αρκετά έντονα και μάλλον θα ρθει η ακατονομαστη... και θα ρθει και πιο νωρίς απ ότι περίμενα...  δεν μπορώ κορίτσια.. με πήρε από κάτω... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

αχ κορίτσια με πιασε στεναχώρια... Από εχτές έχω αυτά τα πονακια τα οποία τώρα έχουν γίνει αρκετά έντονα και μάλλον θα ρθει η ακατονομαστη... και θα ρθει και πιο νωρίς απ ότι περίμενα...  δεν μπορώ κορίτσια.. με πήρε από κάτω... ?

@Mantarini ασε το χρόνο και θα δεις... είπα οχι στενοχώριες! Ποτε δε ξερεις.. ποτε περιμένεις; 8/4 θυμάμαι καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

@Mantarini ασε το χρόνο και θα δεις... είπα οχι στενοχώριες! Ποτε δε ξερεις.. ποτε περιμένεις; 8/4 θυμάμαι καλα;

κανονικά ναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

κανονικά ναι.. 

Μην απογοητεύεσαι.. περίμενε.. αλλα κι αν (ΠΟΥ να ΜΗΝ ερθει) τελικα ερθει η καταραμένη.. είπαμε μαζικά αυτό το μήνα ολες μας θα προσπαθήσουμε!!!!!????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια μου την ίδια κουβέντα είχαμε με το σύζυγό... όπου εκείνος όταν ξεκινήσαμε επαφές θεώρησε ότι θα έρθει με την πρώτη.. Στο δικό του ροζ συννεφάκι.. του έλεγα ότι δεν έρχονται κατά παραγγελία τα παιδιά.. Τώρα είπαμε αν δεν έχουμε ευχάριστα αυτό  το μήνα να πάμε λίγο πιο στοχευμένα με τα τεστάκια ωορρηξίας όπου εγώ και θέλω και δεν θέλω.. του είπα ότι φοβάμαι μην μπούμε σε λάθος τρυπάκι και αντί για καλό μας κάνουν κακό.. Του είπα να έχουμε επαφές οπότε μας έρθει χωρίς να κοιτάμε γόνιμες και τα σχετικά.. Αλλά απ την άλλη αυτό που είπε εκείνος και έχει δίκιο ότι δεν μπορούμε να το αφήσουμε τελείως χύμα.. Γιατί με το εβδομαδιαίο άγχος  της δουλειάς και όλη την κούραση θα το χάσουμε το κορμί πατριώτη...

Τα ίδια ακριβώς μου λεγε κι εμένα... Βρε καλέ μου δε τα παραγγέλνεις κι έρχονται...βεβαια δε δείχνει ότι αγχώνεται αλλά με βλέπει που στεναχωριέμαι όταν έρχεται περίοδος... Απ την αλλη σκέφτομαι ότι ουσιαστικά είναι ο 3ος μήνας προσπάθειας οπότε ψιλοηρεμω...αν δω βέβαια μέχρι Ιούλιο-αυγουστο και δεν, θα πάω για περαιτέρω ψάξιμο... Ελπίζω τη Πέμπτη να μην έρθει η σιχαμένη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ναι αυτό. Μα τι πόνος όμως δεν έχω περάσει κάτι παρόμοιο. Λογικά θα πας ξανά να σε δει για να δει την εξέλιξη της? 

Ναι θα πάω,δν μου είπε πότε.Εγω λέω σε κάνα δίμηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Gwgouli32 είπε:

Τα ίδια ακριβώς μου λεγε κι εμένα... Βρε καλέ μου δε τα παραγγέλνεις κι έρχονται...βεβαια δε δείχνει ότι αγχώνεται αλλά με βλέπει που στεναχωριέμαι όταν έρχεται περίοδος... Απ την αλλη σκέφτομαι ότι ουσιαστικά είναι ο 3ος μήνας προσπάθειας οπότε ψιλοηρεμω...αν δω βέβαια μέχρι Ιούλιο-αυγουστο και δεν, θα πάω για περαιτέρω ψάξιμο... Ελπίζω τη Πέμπτη να μην έρθει η σιχαμένη....

και εμάς ο δευτέρος μήνας ειναι... σου το εύχομαι γλυκιά μου!!! Μακάρι να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

@Soulful μην αγχώνεσαι.. αν είναι μικρή η κύστη εισαι μια χαρά, μπορεί να την απορροφήσει ο οργανισμός σου ή να σ δώσει χάπια.. εγώ την βρήκα κ ήταν ήδη 9,5εκ θηριάκι χαχα.. ήταν με αίμα κ  ήταν ενδομητρίωση. είμαι στην ανάρρωση τώρα.. 

@lactaki η κύστη ήταν μικρή όντως,1εκ.Εχω διαβάσει την ιστορία σου κορίτσι μου κ σου εύχομαι σύντομα εγκυούλα!Αν είναι κ ο άντρας σου οκ,τότε σίγουρα θα το σκαρωσετε το σπορακι στους επόμενους μήνες.Εσυ έκανες λαπαροσκόπηση αν θυμάμαι καλά;; Είχες κ άλλες εστίες ενδομητρίωσης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Μην απογοητεύεσαι.. περίμενε.. αλλα κι αν (ΠΟΥ να ΜΗΝ ερθει) τελικα ερθει η καταραμένη.. είπαμε μαζικά αυτό το μήνα ολες μας θα προσπαθήσουμε!!!!!????????????????

Σε ευχαριστώ πολύ!! Στην αναμονή... δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!!! Ηρεμία!! Σας μιλάει άτομο που ήταν το χειρότερο του να πηγαίνει σε γυναικολόγο!! Μια εβδομάδα πριν να πάρω τηλ προσπαθούσα να το πάρω απόφαση να πάρω να κλείσω ραντεβού για το καθιερωμένο τεστ, και φυσικά όταν πήγαινα είχα τρελό άγχος!! Ένιωθα πολύ άβολα κατά την εξέταση, αγχωνόμουν μην πονέσω και μην έχω κάποιο κακό αποτέλεσμα!! Αλλά όπως και σε άλλους τομείς στη ζωή μου, ο, τι φοβόμουν παρά πολύ η πίστευα πως δεν θα κάνω ποτέ, το λούστηκα!! Ήμουν σίγουρη χωρίς λόγο πριν καν ξεκινήσω τις προσπάθειες ότι θα υπάρχει πρόβλημα και δε θα μπορώ να συλλάβω!! Κι όντως έχω μείνει στην προσπάθεια 2 χρόνια τώρα!! Αυτό το μήνα όμως θα με βοηθήσει λιγάκι ο γιατρός να αυξήσουμε τις πιθανότητες να μείνω έγκυος! Όσον αφορά τη σαλπιγγογραφια, μην αγχώνεστε! Όταν την έκανα είχα τρελό άγχος και όταν τελείωσε ρώτησα «αυτό ήταν;»! Μου είχε πει μια φίλη ότι ήταν πολύ επίπονο και πήγα έτοιμη να πονέσω. Είναι πολύ απλό, εγώ τουλάχιστον ξάπλωσα, άνοιξα πόδια, μπήκε ο κόλπο διαστολέας και απλά μου έβαλαν το σκιαγραφικο υγρο το οποίο με πόνεσε έντονα μεν αλλά για ελάχιστα δευτερόλεπτα! Μέχρι να συνειδητοποιήσω τι γίνεται, είχε τελειώσει η εξέταση! Ίσως επειδή οι σάλπιγγες ήταν διαβατες να μην πόνεσα, και η φίλη μου που είχε τη μια φραγμενη Γι αυτό και να πόνεσε! Είναι πιο τρομακτική η λέξη σαλπιγγογραφια από την ίδια την εξέταση! Αν θυμάμαι καλά είδα σε κάποια διαφήμιση ότι πλέον η σαλπιγγογραφια γίνεται και πιο ανώδυνα, με έναν υπερηχο. Αλλά δεν ξέρω πού το κάνουν. Ίσως μπορέσετε να το ψάξετε και στο google. Καλή επιτυχία σε ό, τι κάνετε και ελπίζω να γεμίσουμε αυτό το θέμα πασχαλινά αυγουλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...