Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Δεν ειναι τιποταη φοβασαι.

Εκανα την προηγουμενη Τριτη, πιο πολυ ηταν ο φοβος μου για την διαδικασια παρα η εξεταση.

Σκεψου το πρωι της Τριτης(απογευμα την εκανα) ειχα την εντυπωση οτι ειχα πρηστει κ ποναω,χωρις να εχω παει καν.

Εχω γραψει αναλυτικα στα Μαρτακια νομιζω την εμπειρια μου

Γενικά σε κάτι τέτοια είμαστε χαλαρή αλλά πιστεύω εκείνη την ώρα θα αγχωθω λίγο πιο πολύ για το τι θα δείξει η εξέταση.Ναι θυμάμαι το είχα διαβάσει αλλά νομίζω έκανες χωρίς ακτινοβολία αν θυμάμαι καλά την πιο εξελιγμένη!εγώ θα κάνω την κλασική!!!Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Γενικά σε κάτι τέτοια είμαστε χαλαρή αλλά πιστεύω εκείνη την ώρα θα αγχωθω λίγο πιο πολύ για το τι θα δείξει η εξέταση.Ναι θυμάμαι το είχα διαβάσει αλλά νομίζω έκανες χωρίς ακτινοβολία αν θυμάμαι καλά την πιο εξελιγμένη!εγώ θα κάνω την κλασική!!!Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Ολα καλα @ViKcyνα εισαι χαλαρή οσο μπορεις και να μας στείλεις πως ήταν κτλ για εμας θα παμε σε λιγο καιρο??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η lactaki είπε:

κοριτσια καλο μήνα σε όλες... να σας ρωτήσω κάτι που δεν ρώτησα το γιατρό γιατί ήταν κ λίγο του τύπου κατάπια καλάμι τελος πάντων ήταν καλός στην δουλειά του τουλάχιστον.. είπε στους δικούς μου ΄μόλις βγήκε από το χειρουργείο ότι μπορώ κ αύριο που λέει ο λόγος να ξεκινήσω... είμαι στην 6η μέρα του κύκλου κ εννοείται έτσι όπως είμαι δε σκέφτομαι να έρθω σε επαφή με τα ράμματα κιόλας χαχ έλεος... αν περάσουν οι μέρες να ξεκινήσω λέτε? πολύ φάρμακο έφαγα τις τελευταίες μέρες.. εντάξει όχι τραγικά.. δυναμοτικά, για το στομάχι κ αντιβίωση μ βάζανε στους ορούς.. αα δε σας είπα ήμουν κ αδιάθετη παράλληλα στην επέμβαση. timing... τι ν κάνω? να το πάω χαλαρά ή ν αφήσω το μήνα να φύγει??

Καλημερα!Θα άφηνα τον μηνα να περάσει για να αναρρώσω και να χαλαρώσω.Αυτο θα εκανα στη θέση σου και αυτο θα κάνω δηλαδή και τωρα ,που εκανα κατι πιο λαιτ απο εσενα.Αυτο το μηνα τον εχω αφήσει ελεύθερο εντελως.Παιρνω και θα παιρνω αντιβιωση για 10 μερες ακομα ,οποτε καλύτερα να το αποφύγω.Χωρια που εχω πονακια και ειμαι στην 13 ημερα...Δεν το σκέφτομαι καν αυτο το μήνα!Οπως νιωθεις εσυ καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kate89 είπε:

Αυτα που ειναι ροζ χρωματος, δειχνουν τις 2 πιο γονιμες μερες, δηλαδη τη μερα που γινεται η ωορρηξια και το επομενο 24ωρο που ζει το ωαριακι μας. Οποτε επαφουλες τη μερα που χαμογελαει και την επομενη σιγουρα!!!! Δεν ειναι σας τις ταινιουλες που γινεται η ωοορρηξια μετα 24-48 ωρες..! Εγω με αυτα το επιασα το σπορακι μου και οταν χρειαστει αυτα θα ξαναπαρω! Καλη επιτυχια κοριτσι μου..!!?

Για ποιο λες κορίτσι μου;;Δεν διαβασα παραπανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2019 at 9:11 ΜΜ, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! εύχομαι αυτός μήνας να είναι ο τυχερός!!!Και εγώ αυτόν τον μήνα μετά από αποχή 1,5 μήνα θα ξανακάνει αρχίσουμε τις ελεύθερες επαφές με ελπίδα στο θαύμα!!!Ξέρω ότι είναι λίγο δύσκολο αλλά θα το προσπαθήσουμε!!!!!Την Τετάρτη θα κάνω και σαλπιγγογραφια ελπίζω να μην πονέσω!!!

Καλημερα!Δεν θα πονεσεις καθολου!Ειναι σαν πονους περιοδου.Πιο πολυ είναι ο φοβος απο τον πονο μας.Ολα θα πανε καλα!Να εχεις πολυ καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Για ποιο λες κορίτσι μου;;Δεν διαβασα παραπανω..

Τα τεστακια ωορρηξίας της Clear blue!! Καλημέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Θα σου στείλω να σου πω!!! προσπαθείτε πολύ καιρό;

Προσπαθούμε ένα χρόνο ελεύθερα και το τελευταίο εξάμηνο έχω μπει στη διαδικασία να παρακολουθώ τις γόνιμες. Εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αν το πρώτο που έκανες την 13η ημέρα είναι το πάνω πάνω, τότε ωορρηξία υπολόγιζε 14η - 15η ημέρα και περίοδο (ξου ξου) την 29η... 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα αυτό που έπρεπε εκείνες τις ημέρες τώρα θα δείξει...σε 10-15 μερούλες τι θα έχει γίνει. Πάντως νομίζω τον άλλο μήνα θα πάρω της clearblue..με αυτά μπερδεύτηκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Με το χαμογελακι;;

Ναι αλλα οχι αυτα που δειχνουν τις 4 πιο0 γονιμες με τη φατσουλα να αναβοσβηνει. Τα αλλα  που δειχνουν τις 2 πιο γονιμες και βγαζουν ειτε ενα χαμογελακι ειτε ενα κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Τεστάκια ωορρηξίας δεν έχω κάνει ποτέ αλλά με βάση αυτό που βλέπω στη φώτο καταλαβαίνω ότι το πάνω πάνω είναι το πιο έντονο άρα η ωορρηξίας σου θα γίνει μέσα στο επόμενο 48.. Ας μας πουν οι πιο έμπειρες του θέματος..

@Ελένη Πειραιάς εύχομαι κοπέλα μου η πρώτη σου προσπάθεια να είναι και η τυχερή!! Σε λίγες μέρες θα ξέρεις.. νιώθεις κάτι διαφορετικό??

 

@ViKcy καλά αποτελέσματα να έχεις κοπέλα μου!! όλα καλά να πάνε! Θα περιμένουμε νέα σου!!

 

@Tokyo μου θα περιμένω να δω πως θα πάει αυτός ο μήνας και αναλόγως θα πράξω!! 

Με μπέρδεψαν αυτά τα τεστ..έκανα οτι έπρεπε και τώρα αναμένουμε! Ευελπιστώ να είναι ο τυχερός μήνας! Αλλιώς σαλπιγγογραφία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα! Μπαίνω κι εγώ στην ανοιξιάτικη παρέα, γιατί έχω 6 μέρες καθυστέρηση και κάτι περίεργα συμπτώματα. Μέχρι την Παρασκευή πάω για χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα αυτό που έπρεπε εκείνες τις ημέρες τώρα θα δείξει...σε 10-15 μερούλες τι θα έχει γίνει. Πάντως νομίζω τον άλλο μήνα θα πάρω της clearblue..με αυτά μπερδεύτηκα..

Κι εγώ σκέφτομαι να τα δοκιμάσω αφού τόσα κορίτσια τα βρήκαν καλύτερα από τις ταινίες... 

Πάντως, κορίτσια, μια ο άντρας μου που μου είπε πρώτη φορά με αγχώνεις μια η κολλητή μου που μου είπε σου έχει γίνει εμμονή και να χαλαρώσω, κατάλαβα πως μάλλον έχω ξεφύγει με όλα αυτά και όντως πρέπει να χαλαρώσω.... Ελπίζω τον άλλο μήνα να ηρεμήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εγώ σκέφτομαι να τα δοκιμάσω αφού τόσα κορίτσια τα βρήκαν καλύτερα από τις ταινίες... 

Πάντως, κορίτσια, μια ο άντρας μου που μου είπε πρώτη φορά με αγχώνεις μια η κολλητή μου που μου είπε σου έχει γίνει εμμονή και να χαλαρώσω, κατάλαβα πως μάλλον έχω ξεφύγει με όλα αυτά και όντως πρέπει να χαλαρώσω.... Ελπίζω τον άλλο μήνα να ηρεμήσω. 

Είναι πιο ευανάγνωστα οπότε ας τα δοκιμάσουμε. Κι εγώ είχα περάσει το στάδιο που είχα αγχωθεί ή καλύτερα φρικάρει να σου πω την αλήθεια αλλά δε βγάζει πουθενά..και εσύ γίνεσαι χάλια και ο άντρας κατά συνέπεια που σε βλέπει έτσι. Οπότε θετική διάθεση αλλάζει ο καιρός, μεγάλωνει η μέρα, κανόνισε κανα τριημεράκι με τον άντρούλη σου να ξεφύγετε απο τη ρουτίνα και όλα θα γίνουν! Δε σου λέω οτι κάθε μήνα που αδιαθετώ δε με παίρνει απο κάτω αλλά προσπαθώ όπως όλες μας να μη το βάζω κάτω! Θα έρθει και η σειρά μας κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μου!! Πώς είστε σήμερα;;

Καλημέρα! Ηθικόν ακμαιότατο! Προσπαθούμε για το στόχο μας!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Ναι αλλα οχι αυτα που δειχνουν τις 4 πιο0 γονιμες με τη φατσουλα να αναβοσβηνει. Τα αλλα  που δειχνουν τις 2 πιο γονιμες και βγαζουν ειτε ενα χαμογελακι ειτε ενα κυκλο.

Σ ευχαριστω πολυ!Θα τα εχω υποψη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Είναι πιο ευανάγνωστα οπότε ας τα δοκιμάσουμε. Κι εγώ είχα περάσει το στάδιο που είχα αγχωθεί ή καλύτερα φρικάρει να σου πω την αλήθεια αλλά δε βγάζει πουθενά..και εσύ γίνεσαι χάλια και ο άντρας κατά συνέπεια που σε βλέπει έτσι. Οπότε θετική διάθεση αλλάζει ο καιρός, μεγάλωνει η μέρα, κανόνισε κανα τριημεράκι με τον άντρούλη σου να ξεφύγετε απο τη ρουτίνα και όλα θα γίνουν! Δε σου λέω οτι κάθε μήνα που αδιαθετώ δε με παίρνει απο κάτω αλλά προσπαθώ όπως όλες μας να μη το βάζω κάτω! Θα έρθει και η σειρά μας κορίτσι μου!!!

Θα έρθει φυσικά! Απλά με κούρασα που δοκιμάζω τα πάντα και κούρασα και τους άλλους γύρω μου. Το Πάσχα μια εκδρομή επιβάλλεται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.Εγω μολις ηρθα από την γυναικολόγο.Ο υπέρηχος έδειξε ένα αυγό έτοιμο να σπάσει,σήμερα είναι η 13ημερα, αλλά κ μια κύστη,με παχύ υγρο μου είπε, νόμιζω πως ηταν αίμα κ δεν ήθελε να μου το πει,να μη με αγχωσει.Αλλιως τι άλλο παχύ υγρο να ειναι;;Για την ώρα μην αγχώνεσαι μου λέει, μπορεί να απορροφάται.Η αλήθεια είναι ότι πριν κάνα δίμηνο πονούσα κάποιες μέρες πριν την περίοδο κ υπέθετα ότι όντως μπορεί να έβγαλα κύστη κ να που είχα δίκιο!Στεναχωρέθηκα όμως ☹️,αν ήταν μια  απλη με νερό δε θα με πείραζε αλλά τώρα με το αίμα είναι σημάδι ενδομητρίωσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Θα έρθει φυσικά! Απλά με κούρασα που δοκιμάζω τα πάντα και κούρασα και τους άλλους γύρω μου. Το Πάσχα μια εκδρομή επιβάλλεται!! 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Θα έρθει φυσικά! Απλά με κούρασα που δοκιμάζω τα πάντα και κούρασα και τους άλλους γύρω μου. Το Πάσχα μια εκδρομή επιβάλλεται!! 

Σε κατανοώ απόλυτα! Και εγώ κουράστηκα και δε πίστευα ποτέ ότι θα ήταν δύσκολο να αποκτήσουμε μωράκι...σκέψου κάτσαμε και ένα χρόνο μετά το γάμο χωρίς ελεύθερες επαφές γιατί λέγαμε με το που ξεκινήσουμε θα έρθει. Που να ξέραμε..! Τώρα κάνουμε υπομονή...! Εσείς προσπαθείτε καιρό? Εχετε κάνει εξετάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

 

Σε κατανοώ απόλυτα! Και εγώ κουράστηκα και δε πίστευα ποτέ ότι θα ήταν δύσκολο να αποκτήσουμε μωράκι...σκέψου κάτσαμε και ένα χρόνο μετά το γάμο χωρίς ελεύθερες επαφές γιατί λέγαμε με το που ξεκινήσουμε θα έρθει. Που να ξέραμε..! Τώρα κάνουμε υπομονή...! Εσείς προσπαθείτε καιρό? Εχετε κάνει εξετάσεις?

Στοχευμενα από Σεπτέμβρη. Φεβρουάριο κάναμε εξετάσεις ναι. Τα προηγούμενα χρόνια δεν σκεφτόμουν καν παιδί. Το καλοκαίρι λες και πατήθηκε κάποιο κουμπί, μόνο αυτό θέλω τίποτα άλλο! Απλά επειδή κοντεύω 37 μάλλον λίγο άργησε να χτυπήσει το βιολογικό μου ρολόι! Αλλά όπως σεβάστηκα κάθε επιλογή μου, σεβάστηκα και το πότε ένιωσα πως θέλω να γίνω μαμά. Ξέρω πως ο Θεός θα μου το δώσει αρκεί να πιστεύω και να μην τα παρατάω. 

Πολύ ευαίσθητη έχω γίνει πάντως, κι είμαι ψυχρά λογική έως κυνικη σε γενικές γραμμές. 

Αν μέχρι Σεπτέμβρη δεν έχει έρθει το μωρό, θα δω και ποιες άλλες εναλλακτικες έχω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Προσπαθούμε ένα χρόνο ελεύθερα και το τελευταίο εξάμηνο έχω μπει στη διαδικασία να παρακολουθώ τις γόνιμες. Εσείς?

Εμείς τον Ιούνιο κλείνουμε δύο χρόνια!Βέβαια ξέρουμε ότι υπάρχει ένα θέμα με το σπέρμα!Αλλά ο γιατρός επιμένει να το προσπαθήσουμε ακόμα λίγο φυσικά και μετά θα δούμε για εξωσωματική.Εγω μέχρι τώρα δεν έχω κάτι έχω κάνεις όλες τις εξετάσεις και τώρα περιμένω να δω τι βγάλει και η σαλπιγγογραφια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια καλημέρα.Εγω μολις ηρθα από την γυναικολόγο.Ο υπέρηχος έδειξε ένα αυγό έτοιμο να σπάσει,σήμερα είναι η 13ημερα, αλλά κ μια κύστη,με παχύ υγρο μου είπε, νόμιζω πως ηταν αίμα κ δεν ήθελε να μου το πει,να μη με αγχωσει.Αλλιως τι άλλο παχύ υγρο να ειναι;;Για την ώρα μην αγχώνεσαι μου λέει, μπορεί να απορροφάται.Η αλήθεια είναι ότι πριν κάνα δίμηνο πονούσα κάποιες μέρες πριν την περίοδο κ υπέθετα ότι όντως μπορεί να έβγαλα κύστη κ να που είχα δίκιο!Στεναχωρέθηκα όμως ☹️,αν ήταν μια  απλη με νερό δε θα με πείραζε αλλά τώρα με το αίμα είναι σημάδι ενδομητρίωσης.

Μου έχει τύχει στο παρελθόν να σπάσει κύστη με αίμα και το κατάλαβα από τον πόνο. Νομίζω ωχρό σωμάτιο ήταν. Μην προτρέχεις τον γιατρό να ακούς και θα το δείτε ξανά αν απορροφήθηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...