Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ ε5χομαι σε όλες σύντομα να δείτε θετικό αποτέλεσμα!!!!!

Κορίτσι μου σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και σε 9 μήνες να κρατάς το μπεμπάκι σου αγκαλιά!Να μας πεις επαφές και συμπτώματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσι μου σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και σε 9 μήνες να κρατάς το μπεμπάκι σου αγκαλιά!Να μας πεις επαφές και συμπτώματα...

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου εύχομαι και εσένα σύντομα..Λοιπόν.. επαφές ειχα: 6,8,11,13,14,16 ,21με θετικό τεστ ωορρηξίας 14 η μέρα. Από συμπτώματα σχεδόν  τα ίδια με περιόδου...Μόνο που άρχισαν νωρίτερα...ειχα τραβήγματα και ενοχλήσεις χαμηλά...το στήθος μου έχει πρηστει παρα πολυ και πονάει κύριος στα πλάγια ,ποναει η μεση μ που δεν ποναγε αλλες φορεςκαι η πλάτη μου... Ελπίζω τώρα να μην είναι πάλι βιοχημική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Αυτό ακριβώς είπε ο γιατρός ότι ήταν τυχαίο...ξέρεις.. δουλεύω σε μικρόβιολογικο όποτε και έχω άμεση πρόσβαση στην χοριακη...Αλλά φοβάμαι να κάνω ακόμα λέω να περιμένω μέχρι Τετάρτη. 

Με το καλο!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maroulli συγχαρητήριαααα! Αν και δεν γνωριζόμαστε μολις τα καταφερνει καποια χαιρομαι τοσο πολυ!  Να σκεφτεσαι μονο θετικα και να το απολαυσεις! Στειλε μας θετικη ενέργεια και μπεμπεδόσκονη και στις υπολοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Natacha είπε:

@Maroulli συγχαρητήριαααα! Αν και δεν γνωριζόμαστε μολις τα καταφερνει καποια χαιρομαι τοσο πολυ!  Να σκεφτεσαι μονο θετικα και να το απολαυσεις! Στειλε μας θετικη ενέργεια και μπεμπεδόσκονη και στις υπολοιπες!

Ευχαριστώ πολύ πολύ εύχομαι σύντομα και σε εσένα!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ εύχομαι σύντομα και σε εσένα!!!!???

Καλημέρα κορίτσι ξανά έκανες με πρωινά ούρα να δεις την έντονη γραμμηηηηη???γιατί θα είναι... Πότε ξεκινάει η καθυστέρηση σου??η χοριακη θα είναι στα ύψη πιστεύω όταν πας να κάνεις ..φαινόταν η γραμμή από τώρα ξεκαθαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλα μου..Δεν έχω άλλο τεστάκι για να κάνω.. περίοδο περιμένω την Τρίτη..Θα πάρω άλλο ένα τεστάκι να κάνω μάλλον Τρίτη και Τετάρτη θα κάνω χοριακη..φοβάμαι τα γαμωτο να κάνω ακόμα μην τυχών και είναι πάλι βιοχημική.. Δεν το έχω πει εντωμεταξύ ούτε στον άντρα μου ακόμα...αν και είναι αυτή τη φορά λέει 1000%Ότι πιάσαμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου..Δεν έχω άλλο τεστάκι για να κάνω.. περίοδο περιμένω την Τρίτη..Θα πάρω άλλο ένα τεστάκι να κάνω μάλλον Τρίτη και Τετάρτη θα κάνω χοριακη..φοβάμαι τα γαμωτο να κάνω ακόμα μην τυχών και είναι πάλι βιοχημική.. Δεν το έχω πει εντωμεταξύ ούτε στον άντρα μου ακόμα...αν και είναι αυτή τη φορά λέει 1000%Ότι πιάσαμε.. 

Το ότι ξανά έγινε δε σημαίνει πως θα γίνει πάλι.. να σκέφτεσαι θετικά.. είναι μια όμορφη Κυριακη ξύπνα τον κ πές του το... Ίσως σε ηρεμήσει από τις σκέψεις που κανείς.  Όλα καλά θα πάνε .. είμαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Το ότι ξανά έγινε δε σημαίνει πως θα γίνει πάλι.. να σκέφτεσαι θετικά.. είναι μια όμορφη Κυριακη ξύπνα τον κ πές του το... Ίσως σε ηρεμήσει από τις σκέψεις που κανείς.  Όλα καλά θα πάνε .. είμαι σίγουρη.

Μακάρι μακάρι σε όλες εύχομαι σύντομα να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου..Δεν έχω άλλο τεστάκι για να κάνω.. περίοδο περιμένω την Τρίτη..Θα πάρω άλλο ένα τεστάκι να κάνω μάλλον Τρίτη και Τετάρτη θα κάνω χοριακη..φοβάμαι τα γαμωτο να κάνω ακόμα μην τυχών και είναι πάλι βιοχημική.. Δεν το έχω πει εντωμεταξύ ούτε στον άντρα μου ακόμα...αν και είναι αυτή τη φορά λέει 1000%Ότι πιάσαμε.. 

Δες την φωτό προφίλ σου.... Σε λίγο καιρό θα το έχεις live ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Μακάρι μακάρι σε όλες εύχομαι σύντομα να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά...

Να σκεφτεσαι θετικα.Ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα.Θα σου πρότεινα να κανεις την χοριακη.Μπορει να χρειαστει μια προγεστερόνη η κατι  άλλο που καλο ειναι να ξερεις και να βοηθησεις απο την αρχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @Maroulli θα συμφωνήσω, κανε μια χοριακη! Μπορεί να πρέπει να πάρεις κάποιο βοήθημα! Όλα καλά εύχομαι σύντομα να έχεις ενα υγιές μωράκι!

@Soulful ψάχνοντας κάτι για την ωχρινικη φαση μου βγήκε ενα παλιό μνμ σου οπου έλεγες οτι έχεις κυκλο 24-26 αλλα με τα τεστ έχεις βρει ωορρηξία 14η μέρα. Εχω παρόμοιο κύκλο απλα εμενα με θετικό τεστ 13η ειναι 25ημέρες σχεδόν σταθερά. Πριν τις προσπάθειες κ για οσο θυμάμαι ηταν 26μέρες αλλα δεν εχω ίδεα πότε έκανα ωορρηξία γιατι δεν με απασχολούσε... το εχω αναφέρει στο γυναικολόγο κ σε ενδοκρινολογο αλλα κ οι 2 λενε πως δεν εχει σημασία. Προγεστερόνη ειχα 15,7 αλλά 5 μερες πριν την περίοδο (κανονικά την κοιτάς στις 7). Εσυ έβγαλες κάποια ακρη; σου ειπαν τίποτα; ή αυτό θεωρείται το φυσιολογικό μας; ουτε με τις pregnacare είδα διαφορά που άλλα κορίτσια είπαν οτι τους μεγάλωσε τον κυκλο... ευχαριστώ κ εύχομαι σύντομα σε όλες!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!! Δεν έχω διαβάσει τα νέα σας γιατί το έχω ρίξει στις βόλτες! ❤️ @Ginaak εγώ αδιαθέτησα χθες πρωί-πρωί! Παρόλα αυτά είμαι τόσο χαρούμενη που πέρασα από αυτήν την αναμονή ακόμα και αν δεν είμαι έγκυος!! Έχει ξεφύγει επιτέλους το μυαλό μου από εκεί και μπορώ να περνάω καλά! Από αύριο βέβαια... πάλι τηλ στους γιατρούς, αγωγές, παρακολουθήσεις κλπ! Έρχεται Πάσχα, να περάσουμε όλες υπέροχα! Εγώ ίσως να μη μπαίνω τόσο εδώ για να μην ασχολούμαι με το θέμα πολυ! Θα δείξει, θα κάνω ότι μου βγει! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maroulli μου τι τέλεια νέα είναι Αυτά!!!  Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχουμε τα μπεμπακια μας αγκαλιά!! Συγχαρητήρια κοπέλα Μου!! Με το καλό.. 

Τα δικά μου νέα κορίτσια.. εχτές το πρωί είχα λίγο ροζ στο χαρτί.. αγχώθηκα πάρα πολύ και πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε έλα να σε δω.. ευτυχώς όλα καλά.. μάλλον κουράστηκα λίγο παραπάνω.. και το θετικό σε όλα αυτά ακούσαμε και καρδούλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@Maroulli μου τι τέλεια νέα είναι Αυτά!!!  Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχουμε τα μπεμπακια μας αγκαλιά!! Συγχαρητήρια κοπέλα Μου!! Με το καλό.. 

Τα δικά μου νέα κορίτσια.. εχτές το πρωί είχα λίγο ροζ στο χαρτί.. αγχώθηκα πάρα πολύ και πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε έλα να σε δω.. ευτυχώς όλα καλά.. μάλλον κουράστηκα λίγο παραπάνω.. και το θετικό σε όλα αυτά ακούσαμε και καρδούλα!!! 

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά θα είναι απλά πρόσεχε να να μην κουράζεσαι, βασικά τρεξε το σύζυγο τώρα είναι ευκαιρία :-):-):-)

Αφού ακούσατε κ καρδιά είστε σε πολυ καλο δρόμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να σκεφτεσαι θετικα.Ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα.Θα σου πρότεινα να κανεις την χοριακη.Μπορει να χρειαστει μια προγεστερόνη η κατι  άλλο που καλο ειναι να ξερεις και να βοηθησεις απο την αρχη.

Με το καλό να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τεράστια χοριακη και όλα καλά θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

@Maroulli μου τι τέλεια νέα είναι Αυτά!!!  Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχουμε τα μπεμπακια μας αγκαλιά!! Συγχαρητήρια κοπέλα Μου!! Με το καλό.. 

Τα δικά μου νέα κορίτσια.. εχτές το πρωί είχα λίγο ροζ στο χαρτί.. αγχώθηκα πάρα πολύ και πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε έλα να σε δω.. ευτυχώς όλα καλά.. μάλλον κουράστηκα λίγο παραπάνω.. και το θετικό σε όλα αυτά ακούσαμε και καρδούλα!!! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά!!!! Να σε ρωτήσω είχες ενοχλήσεις χαμηλά συνεχομενα;;;Σαν βάρος και πιεση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Με το καλό να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τεράστια χοριακη και όλα καλά θα πανε

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά!!!! Να σε ρωτήσω είχες ενοχλήσεις χαμηλά συνεχομενα;;;Σαν βάρος και πιεση;;;

ναι κορίτσι μου είχα και συνεχίζω και έχω μια μόνιμη αίσθηση ότι κάτι με τραβάει από κάτω.. 

@Tokyo μου το θετικό είναι ότι με ηρέμησε αρκετά ο γιατρός.. και σημαντικό ότι δεν ξαναείδα αίμα.. οπότε όλα Καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά!!!! Να σε ρωτήσω είχες ενοχλήσεις χαμηλά συνεχομενα;;;Σαν βάρος και πιεση;;;

Καλησπέρα κορίτσια μ μια βοήθεια παρακαλώ σήμερα είμαι στην 18μερα του κύκλου μου κ έχει εδώ κ αρκετές μέρες  νιώθω κάτι σαν ενωχλησει περιόδου προσπαθώ για το δεύτερο κ σήμερα είναι πιο έντονος ο πόνος χαμηλά κ όταν κατουραω κ σφηχτω λίγο παραπάνω είναι σαν κράμπες τι γίνετε? 

Screenshot_20190419-153848.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ μια βοήθεια παρακαλώ σήμερα είμαι στην 18μερα του κύκλου μου κ έχει εδώ κ αρκετές μέρες  νιώθω κάτι σαν ενωχλησει περιόδου προσπαθώ για το δεύτερο κ σήμερα είναι πιο έντονος ο πόνος χαμηλά κ όταν κατουραω κ σφηχτω λίγο παραπάνω είναι σαν κράμπες τι γίνετε? 

Screenshot_20190419-153848.jpg

Να. Τονίσω ότι αυτό το μηνα πήγα γυναικολόγο κ. Όλα είναι τέλεια ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Maroulli μου τι τέλεια νέα είναι Αυτά!!!  Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχουμε τα μπεμπακια μας αγκαλιά!! Συγχαρητήρια κοπέλα Μου!! Με το καλό.. 

Τα δικά μου νέα κορίτσια.. εχτές το πρωί είχα λίγο ροζ στο χαρτί.. αγχώθηκα πάρα πολύ και πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε έλα να σε δω.. ευτυχώς όλα καλά.. μάλλον κουράστηκα λίγο παραπάνω.. και το θετικό σε όλα αυτά ακούσαμε και καρδούλα!!! 

Αχ καρδουλα...τι ωραια!!!!!!!να δεις ποσο ωραια θα ειναι οταν θα δεις χερακια κ ποδαρακια!σαν μικρα εξωγιηνακια ειναι! ????? οτι καλττερο σε ολες μας κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια απαντηστε μου αν μπορειτε γιατι θα σκασω!! Υπαρχει περιπτωση η πααααρα πολυ αχνη γραμμη να ειναι θετικο??δεν κανουν πουλακια τα ματια μου την βλεπω,κ οσο περναει η ωρα την βλεπω πιο πολυ.. ισχυει οτι αν το κοιτας μετα απο ωρα μπορει να δειξει λαθος??οσο το κοιταω τοσο βλεπω σταυρο..θα παω το πρωι να παρω αλλο ενα για σιγουρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Ρε κοριτσια απαντηστε μου αν μπορειτε γιατι θα σκασω!! Υπαρχει περιπτωση η πααααρα πολυ αχνη γραμμη να ειναι θετικο??δεν κανουν πουλακια τα ματια μου την βλεπω,κ οσο περναει η ωρα την βλεπω πιο πολυ.. ισχυει οτι αν το κοιτας μετα απο ωρα μπορει να δειξει λαθος??οσο το κοιταω τοσο βλεπω σταυρο..θα παω το πρωι να παρω αλλο ενα για σιγουρια..

Πρέπει να το δεις μέσα στα λεπτά που λέει το τεστ και όχι μετά από παραπάνω λεπτά από ότι γράφει..  Καλό είναι να το κάνεις πρωί για να είσαι σίγουρη καλή επιτυχία με ένα θετικό τεστ...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...