Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τσιγαρο στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

στις On 30/3/2019 at 12:40 ΜΜ, ο/η gwgaki είπε:

 

Tatouska δεν καταλαβαινω γιατι λες οτι τα ακουσατε??Ισα ισα σου ειπα οτι ειναι αξιοθαυμαστο απο μενα αυτο που εκανες εσυ!Εγω ομως δυσκολευομαι και δε με βοηθα καθολου το να ακουω συνεχεια το ποσο κακο κανω γιατι το ξερω και γιατι το σκεφτομαι καθε στιγμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 128
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lela1 είπε:

Tatouska δεν καταλαβαινω γιατι λες οτι τα ακουσατε??Ισα ισα σου ειπα οτι ειναι αξιοθαυμαστο απο μενα αυτο που εκανες εσυ!Εγω ομως δυσκολευομαι και δε με βοηθα καθολου το να ακουω συνεχεια το ποσο κακο κανω γιατι το ξερω και γιατι το σκεφτομαι καθε στιγμη..

Ε τ'ακούσαμε λιγάκι... τέσπα... 

Δεν με ενδιαφέρει τίποτα από όλα αυτά. Εγώ σου εύχομαι να είσαι καλά, να έχεις μία θαυμάσια και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις το υγιέστατο μωράκι σου στα χέρια σου λουσμένη από δάκρυα χαράς! 

Εύχομαι επίσης να βρεις τη δύναμη να το κόψεις το τσιγάρο, τουλάχιστον προσωρινά μέχρι να ξεφουρνίσεις το μπεμπέ σου. Η δύναμη που θα βρεις τώρα για αυτό, δεν συγκρίνεται νομίζω με τη δύναμη που θα χρειαστείς για τα χρόνια που έρχονται. Οπότε δες το σαν πρόβα!

Δεν σε κατηγορώ και δεν σε κρίνω. Να είμαι ξεκάθαρη. Και μένα με εκνευρίζει όταν το κάνουν άλλοι, παρ όλο που δεν το νομίζετε. Ούτε χρειάζεται να στεναχωριέσαι για το τι σου λέει απρόσωπα κάποια άσχετη που ούτε ξέρεις ούτε και θα μάθεις σε ένα τυχαίο forum. Σε έναν ήλιο απλώνουμε όλες τα ρούχα μας. Το μόνο σίγουρο!! 

Πέτα από πάνω σου τις ενοχές οι οποίες δε βοηθούν σε τίποτα, και εστίασε στο τι θα βρεις για να αντικαταστήσεις το βρωμοτσίγαρο. Γυμναστική (εγώ έκανα πιλάτες), περπάτημα, Netflix (σωτηριο λέμε!!!! και για μετά για τα ξενύχτια!!!), μπουρουμπουρου με φίλες σου, ύπνος, μπάνιο, ακόμη και πλέξιμο ή μαθήματα ζωγραφικής!!! Αντε, φάε και τίποτα (αλλά μην το παρακάνεις!).

ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!! Γιατί να το αφήνουμε το παλιόπραμα να ορίζει τη ζωή μας??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...