Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τώρα τι κάνουμε;;;


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!Θα εκτιμούσα πολύ γνώμες κ συμβουλές! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα του τρίτου σπερματοδιαγράμματος του άντρα μου.Εχει κιρσοκήλη τρίτου βαθμού κ έχει επηρεαστεί η κινητικότητα.28%Α+Β.Οι υπόλοιπες τιμές είναι αρκετά καλές.Παιρνει ήδη βιταμίνες τις profertil απ'τον Δεκέμβριο,επομένως πιστεύω ότι δε θα δούμε κ τρελή διαφορά ακόμα κ αν συνεχίσει κ παιρνει κ άλλες.Δεν ξέρω κιόλας, υποθέτω,πολύ άτιμο πράγμα!Τι να κανω;Να συνεχίζω να ελπίζω σε φυσική σύλληψη ή να πάω για εξωσωματική;Εχω κουραστεί να βλέπω κάθε μήνα περίοδο.Ξεκινησαμε πέρυσι τις προσπάθειες κ μετά διακόψαμε,κάναμε εξετάσεις, βρήκαμε το θέμα κ μετά ξανά ξεκινήσαμε τον Δεκέμβριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ο γιατρός τι σου λέει για αυτο; σας είπε να την λειτουργήσετε η δεν γίνεται;

Όταν είδαμε το πρόβλημα ,η  τιμή στο πρώτο σπερματοδιαγραμμα ήταν μόλις 8% αλλά είχε κ μικρόβιο,ουρεοπλασμα.Τοτε μας είχε πει ότι αν η κινητικότητα δεν ανέβει να παμε για χειρουργείο. Στο επόμενο ήταν 16% κ πάλι μικρόβιο,e-coli.Τωρα γι'αυτό δε μιλησαμε, ευτυχώς είναι καθαρο από μικροβια κ κλείσαμε ραντεβού για την άλλη Πέμπτη να δούμε τι θα μας πει.Κοιτα,τόσα χρήματα που θέλει ο γιατρός κ η κλινική κ τόσους μήνες αναμονής να δεις μήπως κ αλλαξε το σπέρμα,για μένα δεν αξιζει.Αν μας προτείνει χειρουργείο,εγώ θα αντιπροτεινω  την εξωσωματική.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Όταν είδαμε το πρόβλημα ,η  τιμή στο πρώτο σπερματοδιαγραμμα ήταν μόλις 8% αλλά είχε κ μικρόβιο,ουρεοπλασμα.Τοτε μας είχε πει ότι αν η κινητικότητα δεν ανέβει να παμε για χειρουργείο. Στο επόμενο ήταν 16% κ πάλι μικρόβιο,e-coli.Τωρα γι'αυτό δε μιλησαμε, ευτυχώς είναι καθαρο από μικροβια κ κλείσαμε ραντεβού για την άλλη Πέμπτη να δούμε τι θα μας πει.Κοιτα,τόσα χρήματα που θέλει ο γιατρός κ η κλινική κ τόσους μήνες αναμονής να δεις μήπως κ αλλαξε το σπέρμα,για μένα δεν αξιζει.Αν μας προτείνει χειρουργείο,εγώ θα αντιπροτεινω  την εξωσωματική.

 

Κατάλαβα εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Όταν είδαμε το πρόβλημα ,η  τιμή στο πρώτο σπερματοδιαγραμμα ήταν μόλις 8% αλλά είχε κ μικρόβιο,ουρεοπλασμα.Τοτε μας είχε πει ότι αν η κινητικότητα δεν ανέβει να παμε για χειρουργείο. Στο επόμενο ήταν 16% κ πάλι μικρόβιο,e-coli.Τωρα γι'αυτό δε μιλησαμε, ευτυχώς είναι καθαρο από μικροβια κ κλείσαμε ραντεβού για την άλλη Πέμπτη να δούμε τι θα μας πει.Κοιτα,τόσα χρήματα που θέλει ο γιατρός κ η κλινική κ τόσους μήνες αναμονής να δεις μήπως κ αλλαξε το σπέρμα,για μένα δεν αξιζει.Αν μας προτείνει χειρουργείο,εγώ θα αντιπροτεινω  την εξωσωματική.

 

Καλημερα!

Χθες εγραφα ακριβως το ιδιο πραμα.Κι εμας μας προτεινε αφαιρεση κιρσοκηλης και καναμε ολοκληρη φασαρια (με τον γιατρο)οταν του ειπα για την μικρογονιμοποιηση.Μου ειπε οτι δεν θα βρουν σπερμα(3000000/ml K 10% ταχεια) κ τσαμπα τα λεφτα.Να χειρουργηθει αμεσα κ σε εξι μηνες να προσπαθησουμε φυσιολογικα

Παω και για δευτερη γνωμη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα!

Χθες εγραφα ακριβως το ιδιο πραμα.Κι εμας μας προτεινε αφαιρεση κιρσοκηλης και καναμε ολοκληρη φασαρια (με τον γιατρο)οταν του ειπα για την μικρογονιμοποιηση.Μου ειπε οτι δεν θα βρουν σπερμα(3000000/ml K 10% ταχεια) κ τσαμπα τα λεφτα.Να χειρουργηθει αμεσα κ σε εξι μηνες να προσπαθησουμε φυσιολογικα

Παω και για δευτερη γνωμη.

 

Πάρε οποιαδήποτε δεύτερη γνώμη!!!!Συνήθως σε άντρες άνω τον 35ετων την κυρσοκυλη δεν την χειρουργούν γιατί δεν έχει και τα τρελά αποτελέσματα!και υπάρχει και περίπτωση υποτροπής!!Επίσης αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι τους ουρολόγους δεν τους ενδιαφέρει πως θα μείνουμε εμείς έγκυες!!Καιι το κόστος της επέμβασης είναι αρκετά μεγάλο δεν ξέρω αν αξίζει την ταλαιπωρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είστε Αθήνα @Ginaak@Soulful ; Σας προτείνω να δείτε γυναικολόγο που ασχολείται με εξωσωματικές, αυτός δεν μπορεί να κάνει κάτι για το σπέρμα αλλά θα μπορεί να σας πει με αυτές τις τιμές αν υπάρχει ελπίδα. Έχει δίκιο παραπάνω η Βίκυ ότι οι ανδρολόγοι το βλέπουν αλλιώς και όχι από άποψη γονιμοποίησης της γυναίκας! Εδώ υπάρχουν πολλές κοπέλες που μπορούν να σας προτείνουν!  Τυχαίνει να ασχολείται και ο δικός μου. Απλά ψάξτε το γιατί τελικά εσάς (εμάς) επηρεάζει όλο αυτό και όχι τον κάθε γιατρό που το βλέπει από το μικρόκοσμο του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo @Vikcy εννοειται τα ειπα κι αυτα.Εγραψα οτι με τον γιατρο ειχαμε διενεξη, δεν του αρεσαν οι πολλες ερωτησεις μου.

Τις οποιες φυσικα ειχα βρει απο το ιντερνετ.Τον ρωτησα αν υπαρχει ουσιαστικη βελτιωση μετα λογω της ηλικιας και μου απαντησε "υπαρχει 77% ποσοστο αναρρωσης και δεν σου κανει και σου κανει το 20% της εξωσωματικης".

Βεβαια στο 77% συμπεριλαμβανει κι αντρες νεοτερους σε ηλικια.

Γενικα δεν τον θελω σαν γιατρο,ενιωσα αβολα κι ασχημα, ακομη κι αν χειρουργηθουμε σιγουρα θα ειναι με αλλον.

Την Τεταρτη θα παω στο γυναικολογο μου ολες τις εξετασεις και θα τον ρωτησω την γνωμη του.Μετα σκεφτηκα να παω και σε γενετιστη.

Απλα βρε κοριτσια ολοι σαν πορτοφολι μας βλεπουν,καθενας πλασσαρει την μεδοθο του για καλυτερη.Δεν θα πρεπε να συνεργαζονται μεταξυ τους για να μας βοηθησουν?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@Tokyo @Vikcy εννοειται τα ειπα κι αυτα.Εγραψα οτι με τον γιατρο ειχαμε διενεξη, δεν του αρεσαν οι πολλες ερωτησεις μου.

Τις οποιες φυσικα ειχα βρει απο το ιντερνετ.Τον ρωτησα αν υπαρχει ουσιαστικη βελτιωση μετα λογω της ηλικιας και μου απαντησε "υπαρχει 77% ποσοστο αναρρωσης και δεν σου κανει και σου κανει το 20% της εξωσωματικης".

Βεβαια στο 77% συμπεριλαμβανει κι αντρες νεοτερους σε ηλικια.

Γενικα δεν τον θελω σαν γιατρο,ενιωσα αβολα κι ασχημα, ακομη κι αν χειρουργηθουμε σιγουρα θα ειναι με αλλον.

Την Τεταρτη θα παω στο γυναικολογο μου ολες τις εξετασεις και θα τον ρωτησω την γνωμη του.Μετα σκεφτηκα να παω και σε γενετιστη.

Απλα βρε κοριτσια ολοι σαν πορτοφολι μας βλεπουν,καθενας πλασσαρει την μεδοθο του για καλυτερη.Δεν θα πρεπε να συνεργαζονται μεταξυ τους για να μας βοηθησουν?

 

Δυστυχώς αυτό είναι θέμα ανθρώπου... Αυτός πάντως δεν μου ακούγεται καλός πραγματικά. Και γιατί μόνο 20% η εξωσωματική; τόσο λίγο έχει; εγώ τυχαίνει να ξέρω κοπέλες που έκαναν λόγω προβλήματος του συζύγου κ όλες έπιασαν με την πρώτη. Επίσης με την κιρσοκιλη είναι τόσο μεγάλο το ποσοστό ανάρρωσης; Δεν γνωρίζω αλλά σίγουρα πάρε άλλη γνώμη. Στο μητέρα που έκανε ο άντρας μου είδαν την εξέταση εμβρυολόγοι, το ίδιο είναι με το γενετιστή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Δυστυχώς αυτό είναι θέμα ανθρώπου... Αυτός πάντως δεν μου ακούγεται καλός πραγματικά. Και γιατί μόνο 20% η εξωσωματική; τόσο λίγο έχει; εγώ τυχαίνει να ξέρω κοπέλες που έκαναν λόγω προβλήματος του συζύγου κ όλες έπιασαν με την πρώτη. Επίσης με την κιρσοκιλη είναι τόσο μεγάλο το ποσοστό ανάρρωσης; Δεν γνωρίζω αλλά σίγουρα πάρε άλλη γνώμη. Στο μητέρα που έκανε ο άντρας μου είδαν την εξέταση εμβρυολόγοι, το ίδιο είναι με το γενετιστή;

Νομιζω γενετιστης κι εμβρυολογος ειναι παρομοια,αλλα δεν ξερω να σου πω κ σιγουρα.

Απο την αλλη το θεμα του χειρουργειου η οχι θα το αποφασισουμε βημα βημα.

Ακομη και μια μικρη βελτιωση σπερματος θα βοηθησει σε εξωσωματικη.

Τελος υπαρχει και μια αλλη παραμετρος,περα απο την τεκνοποιηση, πως θα νιωσει ο ιδιος ο αντρας μου για το χειρουργειο.Τον εχει επηρεασει πολυ ψυχολογικα το αδυναμο σπερμα.Του ειπα ξεκαθαρα πως αυτη ειναι μια δικη του αποφαση κι εγω δεν θα τον πιεσω.Αν ο ιδιος νιωσει καλυτερα να προχωρησει στην επεμβαση για να δει βελτιωση τοτε να το κανει.

Κακα τα ψεματα ενας αντρας δεν μπορει να δεχτει ευκολα κατι τετοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Νομιζω γενετιστης κι εμβρυολογος ειναι παρομοια,αλλα δεν ξερω να σου πω κ σιγουρα.

Απο την αλλη το θεμα του χειρουργειου η οχι θα το αποφασισουμε βημα βημα.

Ακομη και μια μικρη βελτιωση σπερματος θα βοηθησει σε εξωσωματικη.

Τελος υπαρχει και μια αλλη παραμετρος,περα απο την τεκνοποιηση, πως θα νιωσει ο ιδιος ο αντρας μου για το χειρουργειο.Τον εχει επηρεασει πολυ ψυχολογικα το αδυναμο σπερμα.Του ειπα ξεκαθαρα πως αυτη ειναι μια δικη του αποφαση κι εγω δεν θα τον πιεσω.Αν ο ιδιος νιωσει καλυτερα να προχωρησει στην επεμβαση για να δει βελτιωση τοτε να το κανει.

Κακα τα ψεματα ενας αντρας δεν μπορει να δεχτει ευκολα κατι τετοιο.

Έχεις απόλυτο δίκιο, καταρχήν το σημαντικό είναι να είναι ο ίδιος καλά! Κ σίγουρα οσο το καλύτερο τόσο πιο καλά κ τα αποτελέσματα που θα έχετε με τον ενα ή τον άλλο τρόπο. Καλή επιτυχία και καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντησεις σας!Την Πέμπτη που θα πάει ο άντρας μου στον γιατρό,θα δω τι θα του προτείνει.Δυστυχως εγώ δν μπορώ να πάω μαζί του,θα δουλεύω.Ξερω πως ο ιδανικος γιατρός για να μας κατευθύνει είναι ενας εξωσωματικος.Δεν είμαι Αθήνα.Σκεφτομαι να κλείσω ένα ραντεβού για τον άλλο μήνα στη New Life,στην Λάρισα.Δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι,θα πάμε κ θα δούμε.

 

στις On 22/3/2019 at 12:21 ΠΜ, ο/η Niki94 είπε:

Ο γιατρός τι σου λέει για αυτο; σας είπε να την λειτουργήσετε η δεν γίνεται;

Όταν είδαμε το πρόβλημα ,η  τιμή στο πρώτο σπερματοδιαγραμμα ήταν μόλις 8% αλλά είχε κ μικρόβιο,ουρεοπλασμα.Τοτε μας είχε πει ότι αν η κινητικότητα δεν ανέβει να παμε για χειρουργείο. Στο επόμενο ήταν 16% κ πάλι μικρόβιο,e-coli.Τωρα γι'αυτό δε μιλησαμε, ευτυχώς είναι καθαρο από μικροβια κ κλείσαμε ραντεβού για την άλλη Πέμπτη να δούμε τι θα μας πει.Κοιτα,τόσα χρήματα που θέλει ο γιατρός κ η κλινική κ τόσους μήνες αναμονής να δεις μήπως κ αλλαξε το σπέρμα,για μένα δεν αξιζει.Αν μας προτείνει χειρουργείο,εγώ θα αντιπροτεινω  την εξωσωματική.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντησεις σας!Την Πέμπτη που θα πάει ο άντρας μου στον γιατρό,θα δω τι θα του προτείνει.Δυστυχως εγώ δν μπορώ να πάω μαζί του,θα δουλεύω.Ξερω πως ο ιδανικος γιατρός για να μας κατευθύνει είναι ενας εξωσωματικος.Δεν είμαι Αθήνα.Σκεφτομαι να κλείσω ένα ραντεβού για τον άλλο μήνα στη New Life,στην Λάρισα.Δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι,θα πάμε κ θα δούμε.

 

Όταν είδαμε το πρόβλημα ,η  τιμή στο πρώτο σπερματοδιαγραμμα ήταν μόλις 8% αλλά είχε κ μικρόβιο,ουρεοπλασμα.Τοτε μας είχε πει ότι αν η κινητικότητα δεν ανέβει να παμε για χειρουργείο. Στο επόμενο ήταν 16% κ πάλι μικρόβιο,e-coli.Τωρα γι'αυτό δε μιλησαμε, ευτυχώς είναι καθαρο από μικροβια κ κλείσαμε ραντεβού για την άλλη Πέμπτη να δούμε τι θα μας πει.Κοιτα,τόσα χρήματα που θέλει ο γιατρός κ η κλινική κ τόσους μήνες αναμονής να δεις μήπως κ αλλαξε το σπέρμα,για μένα δεν αξιζει.Αν μας προτείνει χειρουργείο,εγώ θα αντιπροτεινω  την εξωσωματική.

 

Κατάλαβα να πάνε όλα καλά σας εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κατάλαβα να πάνε όλα καλά σας εύχομαι 

Σ'ευχαριστώ πολύ!Κ σε σας επίσης!Αχ,έχουμε αγώνα μπροστά μας,αλλά που θα πάει,θα τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντησεις σας!Την Πέμπτη που θα πάει ο άντρας μου στον γιατρό,θα δω τι θα του προτείνει.Δυστυχως εγώ δν μπορώ να πάω μαζί του,θα δουλεύω.Ξερω πως ο ιδανικος γιατρός για να μας κατευθύνει είναι ενας εξωσωματικος.Δεν είμαι Αθήνα.Σκεφτομαι να κλείσω ένα ραντεβού για τον άλλο μήνα στη New Life,στην Λάρισα.Δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι,θα πάμε κ θα δούμε.

 

Όταν είδαμε το πρόβλημα ,η  τιμή στο πρώτο σπερματοδιαγραμμα ήταν μόλις 8% αλλά είχε κ μικρόβιο,ουρεοπλασμα.Τοτε μας είχε πει ότι αν η κινητικότητα δεν ανέβει να παμε για χειρουργείο. Στο επόμενο ήταν 16% κ πάλι μικρόβιο,e-coli.Τωρα γι'αυτό δε μιλησαμε, ευτυχώς είναι καθαρο από μικροβια κ κλείσαμε ραντεβού για την άλλη Πέμπτη να δούμε τι θα μας πει.Κοιτα,τόσα χρήματα που θέλει ο γιατρός κ η κλινική κ τόσους μήνες αναμονής να δεις μήπως κ αλλαξε το σπέρμα,για μένα δεν αξιζει.Αν μας προτείνει χειρουργείο,εγώ θα αντιπροτεινω  την εξωσωματική.

 

Μονο στην κινητικοτητα ειχατε θεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Μονο στην κινητικοτητα ειχατε θεμα?

Ναι κυρίως.Ο όγκος ήταν οριακός, μόλις 1,5. Αριθμος 86εκ. κ φυσιολογικα 26%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...