Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ πότε ??


Annachan

Recommended Posts

Κοριτσάκια εγώ είμαι πάλι. Τι κάνετε? Πότε πρέπει να κάνω χοριακη λέτε? 

Κύκλος 30 ημ με την 19ημερα θετικό τεστ ωορρηξίας. Σήμερα έχω μια μέρα καθυστέρηση. Λέτε να πάω αύριο? Με έχει φάει το άγχος.. Έχω λίγα πονακια περιόδου αλλά παρααααα πολλά υγρά. Τώρα αυτό δε ξέρω αν είναι καλό ή όχι. Σας ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Annachan είπε:

Κοριτσάκια εγώ είμαι πάλι. Τι κάνετε? Πότε πρέπει να κάνω χοριακη λέτε? 

Κύκλος 30 ημ με την 19ημερα θετικό τεστ ωορρηξίας. Σήμερα έχω μια μέρα καθυστέρηση. Λέτε να πάω αύριο? Με έχει φάει το άγχος.. Έχω λίγα πονακια περιόδου αλλά παρααααα πολλά υγρά. Τώρα αυτό δε ξέρω αν είναι καλό ή όχι. Σας ευχαριστώ πολύ 

Να πας για χοριακη αύριο και να είναι θετικότατη!!!!!!!! Περιμένουμε νέα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Annachan είπε:

Κοριτσάκια εγώ είμαι πάλι. Τι κάνετε? Πότε πρέπει να κάνω χοριακη λέτε? 

Κύκλος 30 ημ με την 19ημερα θετικό τεστ ωορρηξίας. Σήμερα έχω μια μέρα καθυστέρηση. Λέτε να πάω αύριο? Με έχει φάει το άγχος.. Έχω λίγα πονακια περιόδου αλλά παρααααα πολλά υγρά. Τώρα αυτό δε ξέρω αν είναι καλό ή όχι. Σας ευχαριστώ πολύ 

Θα σου πω τη δική μου περίπτωση. Εγώ φέτος δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ φαρμακείου 6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου, το οποίο βγήκε θετικό. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω να κάνω μία χοριακή. Την επόμενη μέρα η χοριακή μου ήταν 129 μονάδες. Αλλά επειδή την έκανα πολύ νωρίς φοβόμουν μην ήταν βιοχημική. Κι εγώ είχα πόνους περιόδου και πολλά υγρά. Γενικά έχεις σταθερό κύκλο; Αν δε σου έρθει και αύριο μήπως να πας μεθαύριο για χοριακή και σου εύχομαι να είναι θετική! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melodyy είπε:

Να πας για χοριακη αύριο και να είναι θετικότατη!!!!!!!! Περιμένουμε νέα!!!! 

Πρωί πρωί θα πάω.!! Εύχομαι να μην έρθει η περίοδος κ να πάνε όλα όπως τα ονειρεύομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

Θα σου πω τη δική μου περίπτωση. Εγώ φέτος δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ φαρμακείου 6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου, το οποίο βγήκε θετικό. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω να κάνω μία χοριακή. Την επόμενη μέρα η χοριακή μου ήταν 129 μονάδες. Αλλά επειδή την έκανα πολύ νωρίς φοβόμουν μην ήταν βιοχημική. Κι εγώ είχα πόνους περιόδου και πολλά υγρά. Γενικά έχεις σταθερό κύκλο; Αν δε σου έρθει και αύριο μήπως να πας μεθαύριο για χοριακή και σου εύχομαι να είναι θετική! ?

Σε ευχαριστώ Νικολέτα μου. Στο πρώτο μου παιδάκι είχα 19.35 με 4 μέρες καθυστέρηση. Φαντάσου άγχος τότε. Ευτυχώς όλα καλά πήγαν. Ναι σταθερό εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annachan είπε:

Σε ευχαριστώ Νικολέτα μου. Στο πρώτο μου παιδάκι είχα 19.35 με 4 μέρες καθυστέρηση. Φαντάσου άγχος τότε. Ευτυχώς όλα καλά πηγαν

Ωχ καταλαβαίνω. Ήταν χαμηλή. Αλλά σημασία έχει ότι πήγαν όλα καλά! Κάνε την χοριακή και περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτές οι ώρες της αναμονής για τα αποτελέσματα κορίτσια μου φαίνονται τι να σας πω.. Αιώνες.. Θα πάω αύριο πρωί πριν τις 10 κ κατά τις 4 που ρώτησα θα πάρω τηλ να μου πουν. Ευχαριστώ πολύ όλες σας για το χρόνο κ το ενδιαφέρον σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γειά σας. Την έκανα την χοριακη.... Βγήκε αρνητική. 0.10

Πηρα τον γιατρό μου κ μου είπε την έκανες νωρίς. Του είπα ποτέ είχα τεστ θετικό ωορρηξιας κ μου είπε μετά από 16 μέρες να έκανα. Δηλαδή 25/3 σε λίγες μέρες 

Εγώ εξακολουθώ να έχω πόνους περιόδου, με πονάει πολύ το στήθος μου κ έχω κ πολλά υγρά. Στενοχωρηθηκα πολύ αλλά ελπίζω να είναι καθυστέρημενη σύλληψη αλλιώς θα μου έρθει περίοδος.. Τι να πω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Annachan είπε:

Κοριτσάκια γειά σας. Την έκανα την χοριακη.... Βγήκε αρνητική. 0.10

Πηρα τον γιατρό μου κ μου είπε την έκανες νωρίς. Του είπα ποτέ είχα τεστ θετικό ωορρηξιας κ μου είπε μετά από 16 μέρες να έκανα. Δηλαδή 25/3 σε λίγες μέρες 

Εγώ εξακολουθώ να έχω πόνους περιόδου, με πονάει πολύ το στήθος μου κ έχω κ πολλά υγρά. Στενοχωρηθηκα πολύ αλλά ελπίζω να είναι καθυστέρημενη σύλληψη αλλιώς θα μου έρθει περίοδος.. Τι να πω.. 

Γειά σου! Περίμενε τότε να δεις αν θα σου έρθει περίοδος και αν δε σου έρθει πας στις 25/3 για επαναληπτική. Αλλά και στο πρώτο σου παιδάκι είπες ότι είχες 19.35 με 4 μέρες καθυστέρηση και πήγαν όλα μια χαρά. Άρα σου εύχομαι να γίνει πάλι το ίδιο και να ανέβει η χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Γειά σου! Περίμενε τότε να δεις αν θα σου έρθει περίοδος και αν δε σου έρθει πας στις 25/3 για επαναληπτική. Αλλά και στο πρώτο σου παιδάκι είπες ότι είχες 19.35 με 4 μέρες καθυστέρηση και πήγαν όλα μια χαρά. Άρα σου εύχομαι να γίνει πάλι το ίδιο και να ανέβει η χοριακή!

Ναι Νικολέτα μου έχεις δίκιο. 

Για να δούμε.. Αυτό το άγχος θα μας φάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annachan είπε:

Ναι Νικολέτα μου έχεις δίκιο. 

Για να δούμε.. Αυτό το άγχος θα μας φάει..

Κι εγώ σκέψου είμαι έγκυος τώρα και δεν μπορώ να το χαρώ γιατί έχω άγχος ότι θα γίνει κάτι και θα απογοητευτώ.  Επειδή είχα μία ατυχία πέρσι. Άσε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Κι εγώ σκέψου είμαι έγκυος τώρα και δεν μπορώ να το χαρώ γιατί έχω άγχος ότι θα γίνει κάτι και θα απογοητευτώ.  Επειδή είχα μία ατυχία πέρσι. Άσε.....

Σε καταλαβαίνω. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη στις αρχές είχα πολύ αγχος. Πήγαινα συνέχεια τουαλέτα μην τυχόν κ μου είχε έρθει περίοδος. Κ ήμουν κ ξάπλα 1.5 βδομάδα επειδή είχα λίγο αίματακι. Αλλά όλα καλά Παναγία μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annachan είπε:

Σε καταλαβαίνω. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη στις αρχές είχα πολύ αγχος. Πήγαινα συνέχεια τουαλέτα μην τυχόν κ μου είχε έρθει περίοδος. Κ ήμουν κ ξάπλα 1.5 βδομάδα επειδή είχα λίγο αίματακι. Αλλά όλα καλά Παναγία μου

Κι εγώ είχα αίμα και μου είπε ξάπλα ο γιατρός, αλλά δε βλέπαμε σάκο και τελικά ήταν εξωμήτριο και το αντιμετώπισα με 2 ενέσεις μεθοτρεξάτης, αφού μου έκαναν απόξεση πρώτα για να το επιβεβαιώσουμε. Ευτυχώς γλίτωσα την σάλπιγγά μου, γιατί δεν έκανα χειρουργείο. Οπότε καταλαβαίνεις το άγχος μου μέχρι να δω ότι αυτή η εγκυμοσύνη ήταν ενδομήτρια.... Τέλος πάντων μη σε ψυχοπλακώνω με τα δικά μου. Εσένα εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Κι εγώ είχα αίμα και μου είπε ξάπλα ο γιατρός, αλλά δε βλέπαμε σάκο και τελικά ήταν εξωμήτριο και το αντιμετώπισα με 2 ενέσεις μεθοτρεξάτης, αφού μου έκαναν απόξεση πρώτα για να το επιβεβαιώσουμε. Ευτυχώς γλίτωσα την σάλπιγγά μου, γιατί δεν έκανα χειρουργείο. Οπότε καταλαβαίνεις το άγχος μου μέχρι να δω ότι αυτή η εγκυμοσύνη ήταν ενδομήτρια.... Τέλος πάντων μη σε ψυχοπλακώνω με τα δικά μου. Εσένα εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.

Σε ευχαριστώ καλή μου. Κ εσύ με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Κι εγώ είχα αίμα και μου είπε ξάπλα ο γιατρός, αλλά δε βλέπαμε σάκο και τελικά ήταν εξωμήτριο και το αντιμετώπισα με 2 ενέσεις μεθοτρεξάτης, αφού μου έκαναν απόξεση πρώτα για να το επιβεβαιώσουμε. Ευτυχώς γλίτωσα την σάλπιγγά μου, γιατί δεν έκανα χειρουργείο. Οπότε καταλαβαίνεις το άγχος μου μέχρι να δω ότι αυτή η εγκυμοσύνη ήταν ενδομήτρια.... Τέλος πάντων μη σε ψυχοπλακώνω με τα δικά μου. Εσένα εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.

Καλησπέρα και από εμένα, να σε ρωτήσω σε ποια εβδομάδα δεν βλέπατε σάκο και καταλάβατε το εξωμήτριο? Γενικά είχες τα ίδια συμπτωματα με αυτά της ενσομητριας κύησης? Σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ισμήνη15 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα, να σε ρωτήσω σε ποια εβδομάδα δεν βλέπατε σάκο και καταλάβατε το εξωμήτριο? Γενικά είχες τα ίδια συμπτωματα με αυτά της ενσομητριας κύησης? Σε ευχαριστώ 

Καλησπέρα ήμουν 5 εβδ + 4 ημ με χοριακή 2.500 μονάδες. Δεν είδαμε σάκο, μόνο διογκωμένη την αριστερή μου σάλπιγγα. Το προηγούμενο βράδυ είχα πόνο κάτω αριστερά και κοιμήθηκα μόνο 3 ώρες. Μου είπε μήπως άργησε να γίνει η σύλληψη και ξαναπήγα στις 6εβδ + 4 ημ με χοριακή 6.400 και δε φαινόταν πάλι κάτι. Εκείνη τη μέρα μου έκαναν απόξεση για να σιγουρευτούν ότι δεν υπήρχε κάτι στην μήτρα και την επόμενη μέρα με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι είναι εξωμήτριο.

Τα συμπτώματα ήταν ακριβώς ίδια με τώρα που είμαι έγκυος. Πόνοι περιόδου πιο πολύ. Εκτός από ένα βράδυ που πονούσα κάτω αριστερά όπως σου είπα και που γενικά είχα λίγο αχνό ροζ αίμα στην αρχή που μετά έγινε έντονο κόκκινο. Αλλά αίμα έχουν πολλές, δεν είναι απαραίτητο ότι μία γυναίκα με λίγο ροζ ή πιο πολύ αίμα να έχει έκτοπη κύηση. Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.

Γιατί εσύ είσαι έγκυος και δεν είδες σάκο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα ήμουν 5 εβδ + 4 ημ με χοριακή 2.500 μονάδες. Δεν είδαμε σάκο, μόνο διογκωμένη την αριστερή μου σάλπιγγα. Το προηγούμενο βράδυ είχα πόνο κάτω αριστερά και κοιμήθηκα μόνο 3 ώρες. Μου είπε μήπως άργησε να γίνει η σύλληψη και ξαναπήγα στις 6εβδ + 4 ημ με χοριακή 6.400 και δε φαινόταν πάλι κάτι. Εκείνη τη μέρα μου έκαναν απόξεση για να σιγουρευτούν ότι δεν υπήρχε κάτι στην μήτρα και την επόμενη μέρα με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι είναι εξωμήτριο.

Τα συμπτώματα ήταν ακριβώς ίδια με τώρα που είμαι έγκυος. Πόνοι περιόδου πιο πολύ. Εκτός από ένα βράδυ που πονούσα κάτω αριστερά όπως σου είπα και που γενικά είχα λίγο αχνό ροζ αίμα στην αρχή που μετά έγινε έντονο κόκκινο. Αλλά αίμα έχουν πολλές, δεν είναι απαραίτητο ότι μία γυναίκα με λίγο ροζ ή πιο πολύ αίμα να έχει έκτοπη κύηση. Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.

Γιατί εσύ είσαι έγκυος και δεν είδες σάκο;

Καλησπερα!

ειμαι 4w3d, ενα τεστ θετικμο εψω για αρχη!

μου ειπε την αλλη εβδομαδα να κανω χοριακη και εαν ειναι πανω απο 1500 να παω για να δουμε κατι στον υπερηχο. Εχω 2 παιδακια απλα εκανα να ξαναμεινω εγκυος απο περισυ οπου ειχα μια αποβολη , την ανεμβρυακη κυηση μονο σακο ειχαμε δει. Απλα φοβαμαι προκαταβολικα να σου πω μην εχει παλι την ιδια τυχη, το θελω πολυ και με επιασε λιγο ανυπομονησια..

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ισμήνη15 είπε:

Καλησπερα!

ειμαι 4w3d, ενα τεστ θετικμο εψω για αρχη!

μου ειπε την αλλη εβδομαδα να κανω χοριακη και εαν ειναι πανω απο 1500 να παω για να δουμε κατι στον υπερηχο. Εχω 2 παιδακια απλα εκανα να ξαναμεινω εγκυος απο περισυ οπου ειχα μια αποβολη , την ανεμβρυακη κυηση μονο σακο ειχαμε δει. Απλα φοβαμαι προκαταβολικα να σου πω μην εχει παλι την ιδια τυχη, το θελω πολυ και με επιασε λιγο ανυπομονησια..

ευχαριστω

Καλησπέρα! 

Εγώ τώρα είμαι έγκυος 9εβδ + 0ημ και είδα σάκο από 4εβδ + 6ημ, αλλά είχα από την αρχή αρκετά υψηλή χοριακή. Λογικό να αγχώνεσαι αφού είχες αυτή την ατυχία. Κι εγώ ώσπου να δω αυτή τη φορά ότι δεν ήταν πάλι εξωμήτριο πήγα να μείνω.

Εγώ με το που έκανα το τεστ και βγήκε θετικό, μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακή για να το επιβεβαιώσω και να την επαναλάβω μετά από μία βδομάδα. Αλλά ο κάθε γιατρός έχει δική του τακτική.

Εσύ θα κάνεις αυτό που σου είπε ο γιατρός σου. Όντως στα 1500 χοριακή βλέπεις σχεδόν πάντα σάκο. Λίγες μέρες ακόμα υπομονή... Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...