Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε θα καταλαβω το μωρό μου;


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!Ήθελα τη βοήθεια σας...ανησυχώ πολύ και φοβάμαι...είμαι στην 20 εβδομάδα από σήμερα...δεν έχω καταλάβει όμως ακομα το μωρό μου..πέρα από δύο μέρες συνεχόμενα την 18η εβδομάδα.. πότε θα αρχίσω να καταλαβαινω;;είναι καλά;;; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η stasoula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Ήθελα τη βοήθεια σας...ανησυχώ πολύ και φοβάμαι...είμαι στην 20 εβδομάδα από σήμερα...δεν έχω καταλάβει όμως ακομα το μωρό μου..πέρα από δύο μέρες συνεχόμενα την 18η εβδομάδα.. πότε θα αρχίσω να καταλαβαινω;;είναι καλά;;; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!?

Αγαπη ποτέ εκανες υπέρηχο πρόσφατα επίσης αυτό να ξέρεις οτι πρέπει να το λες π.χ στον γιατρό σου κοιτά αν είναι το πρωτο σου αργείς να το καταλαβαίνει αυτό κάθε μέρα Β επιπέδου έχεις κανει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Penny89 είπε:

Αγαπη ποτέ εκανες υπέρηχο πρόσφατα επίσης αυτό να ξέρεις οτι πρέπει να το λες π.χ στον γιατρό σου κοιτά αν είναι το πρωτο σου αργείς να το καταλαβαίνει αυτό κάθε μέρα Β επιπέδου έχεις κανει;

Την 18 εβδομαδαα!Όχι ακόμα δεν εκανα Β επιπέδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasoula είπε:

Την 18 εβδομαδαα!Όχι ακόμα δεν εκανα Β επιπέδου!

Είναι το πρωτο σου αν ναι μετα την Β επιπέδου θα νιωσεις το μωρο ειναι απόλυτα φυσιολογικό και ακόμα και το δεύτερο να είναι παλι φυσιολογικό είναι μην αγχωνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι το πρώτο μου...απλα επειδή την 18η εβδομάδα ένιωσα κάτι σαν φτερούγισμα στην κοιλιά μου δύο συνεχόμενες μέρες και από τότε τίποτα άρχισα να ανησυχώ.,..είναι όλα καλά λέτε ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasoula είπε:

Είναι το πρώτο μου...απλα επειδή την 18η εβδομάδα ένιωσα κάτι σαν φτερούγισμα στην κοιλιά μου δύο συνεχόμενες μέρες και από τότε τίποτα άρχισα να ανησυχώ.,..είναι όλα καλά λέτε ε;;;

Ναι κορίτσι μου δεν γίνεται να το νιώθεις κάθε μέρα είναι φυσικό τώρα στην αρχή μετα την Β επιπέδου κάνε υπομονή εχεις να φας κάτι ξεγυρισμενες κλωτσιές που θα είναι ολες δικιες σου υπομονή χαχαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου. 

Πόσο καταλαβαίνω αυτό σου το άγχος!!! Λοιπόν, κοίτα, εγώ ένιωθα κάτι περίεργα στην κοιλιά μου από τη 15η-16η εβδομάδα. Δεν μπορούσα να καταλάβω αν είναι το μωρό μου όμως ή το έντερο ή κάτι άλλο. Από την 20η  εβδομάδα κάτι άρχισε να αλλάζει και να νιώθω κάπως πιο έντονες κινησουλες - εγώ φτερούγισμα δεν ένιωσα. 22η εβδομάδα και μετά κάνει πάρτι η μικρή μου. Οπότε μην ανησυχείς. Αν ο γιατρός σου σού είπε ότι το μωράκι σου είναι καλά και το είδατε και όλα οκ μην ανησυχείς. Μπορεί να καθυστερήσει κι άλλο να το νιώσεις καλά καλά. 

Και για να προλάβω και μελλοντικό άγχος, θα υπάρχουν μέρες που θα το νιώθεις έντονα και άλλες που θα είναι πιο ήρεμο. Σε εμένα τουλάχιστον έτσι συνέβαινε και αδίκως αγχωνομουν. Όλα καλά, Δόξα τω Θεώ!! 

Με το καλό και πάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!Κοντευα να βάλω τα κλάματα!Είμαι πολύ φοβιτσιαρα!Ας είναι καλά το αγοράκι μου και ας αργήσει να κλωτσήσει!Η κοιλιες σας φούσκωσαν μετά τον 5ο μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasoula είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!Κοντευα να βάλω τα κλάματα!Είμαι πολύ φοβιτσιαρα!Ας είναι καλά το αγοράκι μου και ας αργήσει να κλωτσήσει!Η κοιλιες σας φούσκωσαν μετά τον 5ο μήνα;

Χαχχαχχαχαχαχ καλό αυτό με την κοιλιά εγώ ειμαι 3 και Εχω μια κοιλουμπα να 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasoula είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!Κοντευα να βάλω τα κλάματα!Είμαι πολύ φοβιτσιαρα!Ας είναι καλά το αγοράκι μου και ας αργήσει να κλωτσήσει!Η κοιλιες σας φούσκωσαν μετά τον 5ο μήνα;

Δυστυχώς δεν μπορείς εύκολα να ρυθμίσεις τις αγωνίες σου στην εγκυμοσύνη και ειδικά στο πρώτο σου παιδάκι. Απλά να σκέφτεσαι ότι το άγχος και τα κλάματα τα εισπράττει όλα!! Οπότε όσο μπορείς ήρεμα και χαμογελαστά!! 

Εμένα η κοιλιά μου ξεκίνησε να φουσκώνει από το πρώτο τρίμηνο. Δλδ με πίεζαν τα παντελόνια μου. Αλλά εκεί στον 5ο είδα μεγάλη διαφορά. Και φυσικά τώρα στον 8ο φαίνομαι κανονικά έγκυος (δε φαινομουν για τον έξω κόσμο μέχρι τον 6ο). Μάλλον με περνούσαν για χοντρή. Χαχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasoula είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!Κοντευα να βάλω τα κλάματα!Είμαι πολύ φοβιτσιαρα!Ας είναι καλά το αγοράκι μου και ας αργήσει να κλωτσήσει!Η κοιλιες σας φούσκωσαν μετά τον 5ο μήνα;

Εγώ μετά την 20 εβδομάδα άρχισα να το νιώθω το μωρό μου,όσο για την κοιλιά άρχισε να φουσκώνει απότομα μόλις μπήκα στον 6 πιο πριν δε φαινότανε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ παρά πολύ!Ελπίζω όλα να είναι καλά και να μεγαλώνει το μωράκι μου!???Σας ευχαριστω πολύ για όλα!Κάθε καλό σε όλες σας εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasoula είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ παρά πολύ!Ελπίζω όλα να είναι καλά και να μεγαλώνει το μωράκι μου!???Σας ευχαριστω πολύ για όλα!Κάθε καλό σε όλες σας εύχομαι!

Ααα το μωρο μεγαλώνει και φουσκωτή κοιλιά να μην έχεις δεν είναι κανόνας αυτό απλά είναι στο σωμα της κάθε γυναικας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasoula είπε:

Είναι το πρώτο μου...απλα επειδή την 18η εβδομάδα ένιωσα κάτι σαν φτερούγισμα στην κοιλιά μου δύο συνεχόμενες μέρες και από τότε τίποτα άρχισα να ανησυχώ.,..είναι όλα καλά λέτε ε;;;

Μην αγχωνεσαι..ειμαι 22η εβδομαδα και το πρωτοακουσα πολυ λιγο στην 19η...τωρα ομως ειναι που τ ακουω συνεχεια...οπου να ναι θα τ ακουσεις το μπεμπακι σου μη φοβασαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stasoula  Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!? Αφού είναι η πρώτη σου εγκυμοσινη είναι λογικό! Συνήθως από την 23 ευδομαδα αισθάνεται η μανούλα το μωρο της. Όλες οι εγκυμοσινης είναι διαφορετικές κι η κάθε μία από εμάς το αισθάνεται διαφορετικά. Όλα είναι καλά να μην ανησυχείς άσκοπα! Το άγχος σου το περάσαμε οι περισσότερες εάν όχι όλες! Εγώ να δεις τι κλάμα έχω ρίξει με το παραμικρό. Θυμάμαι τα χάλια μου κι γελάω τώρα... Μόνο τώρα που αισθάνομαι τα μωρά μου συνέχεια είμαι ήρεμη. Είμαι 27εβδομάδων με δίδυμα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Στο πρωτο,20η κλεισμενη,στο δευτερο 18 και στο τριτο αρχες 17ης πολυ χαμηλα ομως,ελαχιστα πανω απο τη λεκανη σαν φτερουγισμα.Ετυχε να παμε στο γιατρο και ειδε οντως την κινηση που ενιωσα εκεινη την ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...