Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια με τιμή χοριακής!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!μην κοιτάς τα νούμερα εγώ είχα τα μισά από  εσένα!Κάνε υπομονή και στείλε μας το βράδυ να μας πεις!!!Όλα καλά θα πάνε!θετικές σκέψεις!Και να ξέρεις ότι σε περιμένει πολύ άγχος από εδώ και πέρα μέχρι να αρχίσεις να το νιώθεις κάθε μέρα οπότε προσπάθησε όσο πιο χαλαρά μπορείς!!!

δεν ξερω πως να τ εξηγησω αλλα σκεφτομαι τ χειροτερο για να μ ερθει τ καλυτερο ...γενικα ειμαι ανυπομονη σαν ανθρωπος κ θελω να γνωριζω τα παντα κ ολο αυτο εχει πολλα αγνωστα πραγματα για εμενα κ πιο πολυ με φοβιζει τ οτι δεν διπλασιαστηκε το νουμερο στις 48 ωρες αλλα ανεβηκε κατα 80%...κ με βαση την τιμη της χοριακης μ δεν ξερω αν θα μπορεσουμε να δουμε κατι η να καταλαβουμε αν ολα κυλουν σωστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

δεν ξερω πως να τ εξηγησω αλλα σκεφτομαι τ χειροτερο για να μ ερθει τ καλυτερο ...γενικα ειμαι ανυπομονη σαν ανθρωπος κ θελω να γνωριζω τα παντα κ ολο αυτο εχει πολλα αγνωστα πραγματα για εμενα κ πιο πολυ με φοβιζει τ οτι δεν διπλασιαστηκε το νουμερο στις 48 ωρες αλλα ανεβηκε κατα 80%...κ με βαση την τιμη της χοριακης μ δεν ξερω αν θα μπορεσουμε να δουμε κατι η να καταλαβουμε αν ολα κυλουν σωστα!!

Εγώ μια φορά έκανα χοριακη οπότε δεν ξέρω πώς πήγε το νούμερο μετά..βέβαια εμένα μου φαίνεται ότι αυξάνεται μια χαρά!!.να έχεις πίστη στο σπορακι σου ξέρει τι θα κάνει!Εγώ στην πρώτη επίσκεψη είχα δει ένα μικρούλι σάκο μόνο!Μετά από 2 βδομάδες είδαμε ένα σπορακι και μετά από μια βδομάδα ακούσαμε με το ζόρι την καρδούλα!!

Επίσης θα δει ο γιατρός σου αν είναι ενδομήτριο αυτό το είχαμε δει από την πρώτη φορά!

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Εγώ μια φορά έκανα χοριακη οπότε δεν ξέρω πώς πήγε το νούμερο μετά..βέβαια εμένα μου φαίνεται ότι αυξάνεται μια χαρά!!.να έχεις πίστη στο σπορακι σου ξέρει τι θα κάνει!Εγώ στην πρώτη επίσκεψη είχα δει ένα μικρούλι σάκο μόνο!Μετά από 2 βδομάδες είδαμε ένα σπορακι και μετά από μια βδομάδα ακούσαμε με το ζόρι την καρδούλα!!

Επίσης θα δει ο γιατρός σου αν είναι ενδομήτριο αυτό το είχαμε δει από την πρώτη φορά!

τουλαχιστον να δω αυτο οτι ειναι ενδομητριο να μ φυγει λιγο τ αγχος...ισως κ τ οτι εκαναν 3 φορες χοριακη ν με ανχωσε περισσοτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

δεν ξερω πως να τ εξηγησω αλλα σκεφτομαι τ χειροτερο για να μ ερθει τ καλυτερο ...γενικα ειμαι ανυπομονη σαν ανθρωπος κ θελω να γνωριζω τα παντα κ ολο αυτο εχει πολλα αγνωστα πραγματα για εμενα κ πιο πολυ με φοβιζει τ οτι δεν διπλασιαστηκε το νουμερο στις 48 ωρες αλλα ανεβηκε κατα 80%...κ με βαση την τιμη της χοριακης μ δεν ξερω αν θα μπορεσουμε να δουμε κατι η να καταλαβουμε αν ολα κυλουν σωστα!!

Χρυσάνθη μου κάνε λίγη υπομονή. Για να δείτε οτιδήποτε ακόμα και σάκο πρέπει να είναι πάνω από 1000 μονάδες η χοριακη. Πολλοί γιατροί λένε μάλιστα 1500. Και 100% να είχε διπλασιαστεί δεν θα βλέπατε τίποτα ακόμα. 

Η εγκυμοσύνη θέλει υπομονή κορίτσι μου.  Βασικά αυτό θέλει περισσότερο από οτιδήποτε άλλο τώρα που το σκέφτομαι. Έχεις πράγματα να ανησυχείς συνέχεια .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Χρυσάνθη μου κάνε λίγη υπομονή. Για να δείτε οτιδήποτε ακόμα και σάκο πρέπει να είναι πάνω από 1000 μονάδες η χοριακη. Πολλοί γιατροί λένε μάλιστα 1500. Και 100% να είχε διπλασιαστεί δεν θα βλέπατε τίποτα ακόμα. 

Η εγκυμοσύνη θέλει υπομονή κορίτσι μου.  Βασικά αυτό θέλει περισσότερο από οτιδήποτε άλλο τώρα που το σκέφτομαι. Έχεις πράγματα να ανησυχείς συνέχεια .. 

αααχχχ το ξερω... αντε ν περασει η ωρα να με δει ο γιατρος μηπως κ ηρεμησω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

καλησπερα εχω αργα ραντεβου στις 9 30.... αλλα εχω ανχωθει σημερα γιατι διαβαζοντας στο φορουμ βλεπω κατι νουμερα σε χοριακες τρελα κ τα δικα μ μ φαινονται ελαχιστα....

Μην αγχώνεσαι . Τα νούμερα σου ειναι σχεδόν ίδια με εμένα και ο γιατρός μου , ειπε τα ίδια όπως και ο δικός σου . Όλα φυσιολογικά . Δεν διπλασιάζεται ακριβώς σε όλους . Εχουμε σχεδόν ίδιες τιμές . Εγω την Δευτέρα 351,40 και χθες Τετάρτη 641,10 . ? όλα καλα θα σου πανε . Εμένα ο γιατρός μου θα με δει στις 1 Απρίλη . Εσένα πολυ σύντομα ε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

Μην αγχώνεσαι . Τα νούμερα σου ειναι σχεδόν ίδια με εμένα και ο γιατρός μου , ειπε τα ίδια όπως και ο δικός σου . Όλα φυσιολογικά . Δεν διπλασιάζεται ακριβώς σε όλους . Εχουμε σχεδόν ίδιες τιμές . Εγω την Δευτέρα 351,40 και χθες Τετάρτη 641,10 . ? όλα καλα θα σου πανε . Εμένα ο γιατρός μου θα με δει στις 1 Απρίλη . Εσένα πολυ σύντομα ε ? 

ναι μ ειπε για σημερα ....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2019 at 3:38 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Στις πόσες μέρες από την τελευταία περίοδο είσαι?Εγώ είχα πάει με βάση αυτό το πινακακι...Και ο γιατρός με είδε μια μισή βδομάδα μετά γιατί ήθελε να δούμε σάκο και μετά ξανα Πήγα την επόμενη εβδομάδα γιατί δεν είχαμε δει το σπιτάκι!

VGVbV2p.png

@Marakimpo Κοίτα και αυτό. Πόσες μέρες από τη πιθανή σύλληψη είσαι; Πάντως μην σε φοβίζουν οι πόνοι, τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης είναι τα ίδια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2019 at 3:38 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Στις πόσες μέρες από την τελευταία περίοδο είσαι?Εγώ είχα πάει με βάση αυτό το πινακακι...Και ο γιατρός με είδε μια μισή βδομάδα μετά γιατί ήθελε να δούμε σάκο και μετά ξανα Πήγα την επόμενη εβδομάδα γιατί δεν είχαμε δει το σπιτάκι!

VGVbV2p.png

@Annachan κοίτα και αυτό. Υπολόγισε και βάση της πιθανής μέρας σύλληψης. Όλα εξαρτώνται από το αν το κύκλος σου είναι σταθερός και αν τώρα είναι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης του μεγαλύτερου σου κύκλου. Εύχομαι ότι καλύτερο μέχρι το τέλος! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις γυρησα απ τν γιατρο ειμαι 4 εβδομαδων κ 6 ημερων ειδαμε ενα μικρο μικρο σπορακι 2.4 mm  μ εδωσε να κανω προγενετικο ελεγχο μια ακομη χοριακη να δουμε πως ανεβαινει .... επεισης μ εδωσε σαλοσπιρ κ ενδοκολπικη προγεστερονη κ μια αντιβιωση γιατι φοβαται μηπως εχει μεινει υπολειμμα μικροβιου απ τν χειρουργειο π ειχα κανει τν σεπτεμβρη με αλλον γιατρο κ βαλω σε κυνδινο την εγκυμοσυνη ....παιρνω κ φολικο οξυ ...... για δεκα μερες μ ειπε μεχρι ν με ξανα δει ...1 απριλιου θα ξανα παω για υπερηχο... μ ειπε συγκρατημενα αισιοδοξοι γιατι ειναι νωρις ακομη...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια η χοριακη μ απο 585.7 π ηταν την τεταρτη εχθες ηταν 1085 ανεβαινει αλλα συνεχιζει ν μν διπλασιαζετε ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι πολυ καλα κ να συνεχισω την αγωγη π μ εδωσε ...αλλα λεω να παω ν κανω αλλη μια χοριακη την τριτη απλα απο περιεργια να δω πως παει γιατι μεχρι την 1/4 θα με φαει η αγωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

καλησπερα κοριτσια η χοριακη μ απο 585.7 π ηταν την τεταρτη εχθες ηταν 1085 ανεβαινει αλλα συνεχιζει ν μν διπλασιαζετε ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι πολυ καλα κ να συνεχισω την αγωγη π μ εδωσε ...αλλα λεω να παω ν κανω αλλη μια χοριακη την τριτη απλα απο περιεργια να δω πως παει γιατι μεχρι την 1/4 θα με φαει η αγωνια...

Πολύ καλά πάει η χοριακη σου. Αν ανησυχείς κάνε άλλη μια. Αλλά να ξέρεις πως ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Εύχομαι να ακούσεις μια γερή καρδούλα και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Πολύ καλά πάει η χοριακη σου. Αν ανησυχείς κάνε άλλη μια. Αλλά να ξέρεις πως ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Εύχομαι να ακούσεις μια γερή καρδούλα και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος! 

σ ευχαριστω πολυ.... λεω να κανω αλλη μια μονο κ μονο για να δω πως ανεβαινει.. αλλα τωρα πια την τριτη λογικα τα μικροβιολογικα την δευτερα θα ειναι κλειστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω πολυ.... λεω να κανω αλλη μια μονο κ μονο για να δω πως ανεβαινει.. αλλα τωρα πια την τριτη λογικα τα μικροβιολογικα την δευτερα θα ειναι κλειστα...

Πολύ καλά τα νέα σου και η τιμή σου!!δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κι άλλη χοριακη μέχρι την Τρίτη θα περιμένεις και μετά πλησιάζει το ραντεβού που θα δείτε το σπορακι!Αν θες τόσο πολύ πήγαινε αλλά νομίζω μόνο άγχος θα σου προσφέρει χωρίς λόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Πολύ καλά τα νέα σου και η τιμή σου!!δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κι άλλη χοριακη μέχρι την Τρίτη θα περιμένεις και μετά πλησιάζει το ραντεβού που θα δείτε το σπορακι!Αν θες τόσο πολύ πήγαινε αλλά νομίζω μόνο άγχος θα σου προσφέρει χωρίς λόγο...

γενικα εχω πολυ αγχος εκει π ξεχνιεμαι μ ερχετε στο μυαλο..... εχω τ αγχος β=ν δω τ εμβρυακι μ κ ν ακουσω καρδουλα...νομιζω πως μετα θ χαλαρωσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

γενικα εχω πολυ αγχος εκει π ξεχνιεμαι μ ερχετε στο μυαλο..... εχω τ αγχος β=ν δω τ εμβρυακι μ κ ν ακουσω καρδουλα...νομιζω πως μετα θ χαλαρωσω....

Δεν χρειάζεται τόσο άγχος...προσπάθησε να είσαι ήρεμη!το χρειάζεται το μωράκι σου αυτό!!!!Εγώ που δεν είχα και τόσο άγχος ακόμα καμία φορά με πιάνει!νομίζω από τη στιγμή που μένουμε εγκυουλες και μετά δεν υπάρχει το να μην έχεις άγχος απλά πρέπει όσο μπορούμε να το ελέγχουμε γιατί δεν μας κάνει καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Δεν χρειάζεται τόσο άγχος...προσπάθησε να είσαι ήρεμη!το χρειάζεται το μωράκι σου αυτό!!!!Εγώ που δεν είχα και τόσο άγχος ακόμα καμία φορά με πιάνει!νομίζω από τη στιγμή που μένουμε εγκυουλες και μετά δεν υπάρχει το να μην έχεις άγχος απλά πρέπει όσο μπορούμε να το ελέγχουμε γιατί δεν μας κάνει καλό!

το ξερω αλλα νομιζω πως περισσοτερο αγχονομαι γιατι ο γιατρος μ ειπε ν ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξη γιατι ειναι νωρις ακομη παρ ολο π στις 4 εβ κ 6 ημ ειδαμε εναν μικρουλη σακο...εσυ ποτε εκανες για πρωτη φορα υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

το ξερω αλλα νομιζω πως περισσοτερο αγχονομαι γιατι ο γιατρος μ ειπε ν ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξη γιατι ειναι νωρις ακομη παρ ολο π στις 4 εβ κ 6 ημ ειδαμε εναν μικρουλη σακο...εσυ ποτε εκανες για πρωτη φορα υπερηχο?

Θα σε βαρεσωωωωωωωωωωω χαχαχαχαχαχαχαχα βρε τι είπαμε εεεε Οχι άλλη χοριακη δεν κάνει να κάνουμε διακόσιες χοριακες γιατί αγχωνεσαι Αντε και αγχωνεσαι; τι θα βγαλεις ;; δεν είναι καλό είναι όλα καλά καλεεεε η χοριακη είναι τέλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Θα σε βαρεσωωωωωωωωωωω χαχαχαχαχαχαχαχα βρε τι είπαμε εεεε Οχι άλλη χοριακη δεν κάνει να κάνουμε διακόσιες χοριακες γιατί αγχωνεσαι Αντε και αγχωνεσαι; τι θα βγαλεις ;; δεν είναι καλό είναι όλα καλά καλεεεε η χοριακη είναι τέλεια

δικιο εχεις αλλα π ν το βρεις....χαχαχαα!!!!πολυ αγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

δικιο εχεις αλλα π ν το βρεις....χαχαχαα!!!!πολυ αγχος!!!

Που είναι ο άνδρας σου βαλτον να πάρει τον πλαστή να σε γυρίσει στον πωπο και να σου δώσει μιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Penny89 είπε:

Που είναι ο άνδρας σου βαλτον να πάρει τον πλαστή να σε γυρίσει στον πωπο και να σου δώσει μιαααα

χαχα εκεινος εχει πιοπολυ αγχος απο εμενα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

χαχα εκεινος εχει πιοπολυ αγχος απο εμενα!!!

 

αχχαχαχααχχααααχ ερχομαι εγωωωωω με τον πλαστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

το ξερω αλλα νομιζω πως περισσοτερο αγχονομαι γιατι ο γιατρος μ ειπε ν ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξη γιατι ειναι νωρις ακομη παρ ολο π στις 4 εβ κ 6 ημ ειδαμε εναν μικρουλη σακο...εσυ ποτε εκανες για πρωτη φορα υπερηχο?

Εγώ τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα 6εβ και μια μέρα και μετά ξανα στις 7 και μια μέρα για να ακούσουμε καρδούλα με το ζόρι!άκου και την @Penny89 δεν στα λέμε για κακο!Θα κάνεις θετικές σκέψεις και υπομονή μέχρι το ραντεβού σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

😃Κορίτσια γεια σας.ειμαι νέα στην παρέα.ΤΕΡ ήταν 25/02/21.εκανα τεστ 26/03/21 και ήταν θετικό.εκανα χοριακη 29/03/21 και ήταν 741. Δεν μου φαίνεται πολύ καλή.εσις τι λέτε .να σημειώσω ότι η περίοδος μου είναι 31 με 32 ημέρες.εχω την άλλη εβδομάδα ραντεβού με τον γιατρό..σας παρακαλώ απαντήστε μου. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...