Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια με τιμή χοριακής!


Recommended Posts

Γεια σας εχω 8μερες καθυστερηση εκανα χοριακη αλλα οταν την πειρα το κοριτσι δεν ηξερε να μου πει αν ειναι θετικο η τιμη ειναι0.90 προσπαθω τρια χρονα και ολες η χοριακες μου ηταν 0.5 δεν καταλαβαινω αυτα που λενε με τις μοναδες ευχαριστω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Πηγα στην γυναικολογο και της ειπα τα συμπτωματα μου πονο στην πλατη και στην μεση ζαλη απεχθεια για τον καφε μου λιγιυρα γαλακτερο υγρο κοπωση λαχανιασμα πονοκεφαλο βαρος στα στηθη σκουρες θηλες μου λεει οτι εισαι απλα δεν δειχνει ακομα μου εγραψε δευτερη χοριακη για τελος του μηνα το θεμα ειναι οτι εχω σπαστικη κολιτιδα και παιρνω ριφακολ τωρα που τα σταματησα ο πονος ειναι ανυποφορος μηπως κάποια κυρια ξερει να μου πει εαν μεχρι να ξανα κανω β χοριακη τελους του μηνα μπορώ να παιρνω το χαπι μου απτην στιγμη που δεν εχει σχηματιστη το εμβρυο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κωνσταντίνα Κανδια είπε:

Γεια σας εχω 8μερες καθυστερηση εκανα χοριακη αλλα οταν την πειρα το κοριτσι δεν ηξερε να μου πει αν ειναι θετικο η τιμη ειναι0.90 προσπαθω τρια χρονα και ολες η χοριακες μου ηταν 0.5 δεν καταλαβαινω αυτα που λενε με τις μοναδες ευχαριστω 

 

Κορίτσι μου η χοριακη είναι αρνητική θετικό είναι πάνω από 5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης αν όλα αυτά σύμπτωματα ήταν εγκυμοσύνη έπρεπε η χοριακή να ήταν μεγάλη   τα συμπτώματα εμφανίζονται αφού μεγαλώσω η χοριακή!!!Ίσως έχεις καμία ορμονική ανωμαλία!!η είμαι συμπτώματα περιόδου και αδιαθετησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κωνσταντίνα Κανδια είπε:

 Πηγα στην γυναικολογο και της ειπα τα συμπτωματα μου πονο στην πλατη και στην μεση ζαλη απεχθεια για τον καφε μου λιγιυρα γαλακτερο υγρο κοπωση λαχανιασμα πονοκεφαλο βαρος στα στηθη σκουρες θηλες μου λεει οτι εισαι απλα δεν δειχνει ακομα μου εγραψε δευτερη χοριακη για τελος του μηνα το θεμα ειναι οτι εχω σπαστικη κολιτιδα και παιρνω ριφακολ τωρα που τα σταματησα ο πονος ειναι ανυποφορος μηπως κάποια κυρια ξερει να μου πει εαν μεχρι να ξανα κανω β χοριακη τελους του μηνα μπορώ να παιρνω το χαπι μου απτην στιγμη που δεν εχει σχηματιστη το εμβρυο 

 

Οχι δεν θα πάρεις κάτι αν δεν ρωτήσεις τον γιατρό επίσης δεύτερη χοριακη τέλος του μηνός είναι πολύ αργά κατα την γνώμη μου η χοριακη πρέπει να γίνεται σε διαστημα δυο ημερών για να δεις αν υπάρχει διπλασιασμός επίσης πανω απο 25 είναι θετική η χοριακη με 8 μέρες καθυστέρηση το νούμερο είναι μικρο κατά την γνώμη μου παλι επίσης

Επεξεργάστηκε από Penny89
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η τιμή είναι αρνητική όπως είπε και η φίλη παραπάνω.

Εφόσον η γιατρός σου είπε ότι παρά την αρνητική τιμή υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης και σου είπε να κόψεις τα φάρμακα, να μην τα ξαναπάρεις. Πολλά φάρμακα είναι πολύ επικίνδυνα και βλάπτουν το σχηματισμό του εμβρύου. 

Αν δεν σου είπε να τα κόψεις και το έκανες μόνη σου να τηλεφωνήσεις και να τη ρωτήσεις. Καμία δεν ξέρει να σου απαντήσει υπεύθυνα για κάτι τέτοιο. Μόνο η γιατρός σου μπορεί να σε ενημερώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια εμεναωτην παρασκευη (αναμενομενη η μερα περιοδου) ειχα 75 μοναδες χοριακη την δευτερα πηγε 322.5 κ σημερα 585.7 ...πως σας φαινονται τ νουμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη μου ο γιατρός τί λέει; 

Εγώ ξέρω δεν είναι ανάγκη να διπλασιάζεται ακριβώς, αύξηση 6Ο% στις δύο ημέρες αρκεί. Πρόβλημα θεωρείται η αύξηση κάτω του 60/100. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Καλησπερα κοριτσια εμεναωτην παρασκευη (αναμενομενη η μερα περιοδου) ειχα 75 μοναδες χοριακη την δευτερα πηγε 322.5 κ σημερα 585.7 ...πως σας φαινονται τ νουμερα?

Νομιζω πρέπει να διπλασιάζεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Καλησπερα κοριτσια εμεναωτην παρασκευη (αναμενομενη η μερα περιοδου) ειχα 75 μοναδες χοριακη την δευτερα πηγε 322.5 κ σημερα 585.7 ...πως σας φαινονται τ νουμερα?

Μια χαρά είναι τα νούμερα σου εγώ στην 5 μέρα καθυστέρησης είχα 211!τωρα ειμαι στον 8ο και περιμενω τη μπεμπα μου!να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς και όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι απαραίτητο να διπλασιάζεται από την αρχή όπως είπε και μια κοπέλα πιο πάνω άκρη να αυξάνεται κατά 60%!Και εμένα αρνητικό μου φαίνεται το νούμερο για 8 μέρες καθυστέρησης...ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου και βλέπεις!μακάρι να είναι θετικό το αποτέλεσμα!Όσο για τα φάρμακα καλό είναι να μην τα παίρνεις γιατί πολλά προκαλούν στο έμβρυο!Ο καλύτερος άνθρωπος να σε συμβουλέψει είναι ο γιατρός σου ΜΟΝΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Μια χαρά είναι τα νούμερα σου εγώ στην 5 μέρα καθυστέρησης είχα 211!τωρα ειμαι στον 8ο και περιμενω τη μπεμπα μου!να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς και όλα καλά θα πάνε!

Το ελπιζω... Κ ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι καλη.. Αυριο θ παω ν με δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Χρυσάνθη μου ο γιατρός τί λέει; 

Εγώ ξέρω δεν είναι ανάγκη να διπλασιάζεται ακριβώς, αύξηση 6Ο% στις δύο ημέρες αρκεί. Πρόβλημα θεωρείται η αύξηση κάτω του 60/100. 

Ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι καλη κ αυριο θα παω ν με δει... Απλα με την λογικη του διπλασιασμου περιμενα ν ειναι πανω απο 600...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

Το ελπιζω... Κ ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι καλη.. Αυριο θ παω ν με δει...

Ολα να πανε καλα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Νομιζω πρέπει να διπλασιάζεται;;;

Κ εγω αυτη την εντυπωση εχω αλλα ο γιατρος μ ειπε ειναι καλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Το ελπιζω... Κ ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι καλη.. Αυριο θ παω ν με δει...

Στις πόσες μέρες από την τελευταία περίοδο είσαι?Εγώ είχα πάει με βάση αυτό το πινακακι...Και ο γιατρός με είδε μια μισή βδομάδα μετά γιατί ήθελε να δούμε σάκο και μετά ξανα Πήγα την επόμενη εβδομάδα γιατί δεν είχαμε δει το σπιτάκι!

VGVbV2p.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κωνσταντίνα Κανδια είπε:

 Πηγα στην γυναικολογο και της ειπα τα συμπτωματα μου πονο στην πλατη και στην μεση ζαλη απεχθεια για τον καφε μου λιγιυρα γαλακτερο υγρο κοπωση λαχανιασμα πονοκεφαλο βαρος στα στηθη σκουρες θηλες μου λεει οτι εισαι απλα δεν δειχνει ακομα μου εγραψε δευτερη χοριακη για τελος του μηνα το θεμα ειναι οτι εχω σπαστικη κολιτιδα και παιρνω ριφακολ τωρα που τα σταματησα ο πονος ειναι ανυποφορος μηπως κάποια κυρια ξερει να μου πει εαν μεχρι να ξανα κανω β χοριακη τελους του μηνα μπορώ να παιρνω το χαπι μου απτην στιγμη που δεν εχει σχηματιστη το εμβρυο 

 

Μήπως ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία ακριβώς? Δηλαδή η γυναικολόγος βασίζεται μόνο στα συμπτώματα? Σου έκανε υπέρηχο να αποκλείσει κάτι άλλο? Η να δει το ενδομήτριο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Στις πόσες μέρες από την τελευταία περίοδο είσαι?Εγώ είχα πάει με βάση αυτό το πινακακι...Και ο γιατρός με είδε μια μισή βδομάδα μετά γιατί ήθελε να δούμε σάκο και μετά ξανα Πήγα την επόμενη εβδομάδα γιατί δεν είχαμε δει το σπιτάκι!

VGVbV2p.png

ειμαι 34 μερες πριν την περιοδο κ μαλλον 18 μερες μετα την συλληψη γιατι ωορηξια ειχα 1 μαρτιου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

ειμαι 34 μερες πριν την περιοδο κ μαλλον 18 μερες μετα την συλληψη γιατι ωορηξια ειχα 1 μαρτιου....

Μια χαρά!Ίσως να δείτε ένα μικρούλι σάκο!σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Μια χαρά!Ίσως να δείτε ένα μικρούλι σάκο!σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!

μακαρι.. δνε φανταζεσαι πως περιμενω αυτη την στιγμη.....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2019 at 3:27 ΜΜ, ο/η xrisanthi είπε:

Ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι καλη κ αυριο θα παω ν με δει... Απλα με την λογικη του διπλασιασμου περιμενα ν ειναι πανω απο 600...

Καλησπέρα!πήγες στο γιατρό???είδατε κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα!πήγες στο γιατρό???είδατε κάτι?

καλησπερα εχω αργα ραντεβου στις 9 30.... αλλα εχω ανχωθει σημερα γιατι διαβαζοντας στο φορουμ βλεπω κατι νουμερα σε χοριακες τρελα κ τα δικα μ μ φαινονται ελαχιστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

καλησπερα εχω αργα ραντεβου στις 9 30.... αλλα εχω ανχωθει σημερα γιατι διαβαζοντας στο φορουμ βλεπω κατι νουμερα σε χοριακες τρελα κ τα δικα μ μ φαινονται ελαχιστα....

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!μην κοιτάς τα νούμερα εγώ είχα τα μισά από  εσένα!Κάνε υπομονή και στείλε μας το βράδυ να μας πεις!!!Όλα καλά θα πάνε!θετικές σκέψεις!Και να ξέρεις ότι σε περιμένει πολύ άγχος από εδώ και πέρα μέχρι να αρχίσεις να το νιώθεις κάθε μέρα οπότε προσπάθησε όσο πιο χαλαρά μπορείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...