Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και το παράπονο με πιάνει....


Recommended Posts

Αχ βρε κορίτσια μόλις διάβασα για άλλη μια δολοφονία παιδιού από την ίδια του τη μητέρα η οποία στη συνέχεια αυτοκτόνησε... Ένα γιατί υπάρχει μόνο στο μυαλό μου... Ένα τεράστιο γτ με ένα παράπονο... Είμαστε αμέτρητες εδώ.. Που έχουμε εξαντλήσει κάθε ψυχικό απόθεμα και όμως βρίσκουμε κιαλλο και συνεχίζουμε.. Εχουμε εξαντλήσει κάθε οικονομία και χρυσόπληρώνουμε θεραπείες φάρμακα και ότι χρειάζεται... Θα δίναμε και τη ζωή μας αρκεί να κρατούσαμε το μωράκι μας στην αγκαλιά μας.. Κι όμως σε μας δεν έρχεται.. Γτ όπως λένε δεν ήταν η ώρα μας... Ποια ώρα μας;;;;;; γτ ήταν η ώρα αυτού του παιδιού;;;; γτ δίνονται απλόχερα παιδάκια σε άτομα που τα βασανίζουν σωματικά και λεκτικά.. Που δεν τα θέλουν και στο τέλος τα σκοτώνουν.... Γτ έρχεται η ώρα στα έμβρυα που δε γνωρίζουν καν τους γονείς τους γτ τα σκοτώνουν πριν γεννηθούν... Πως γίνεται όλο αυτό ρε κορίτσια;;;;;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ακριβος αυτα αναρωτιέμαι κι εγω κοπελα μου 

Αχ νιώθω λες και πληρώνουμε όλες τις αμαρτίες αυτών των μαμαδων εμείς και δε ξέρουμε πότε θα τελειώσει όλο αυτό το μαρτύριο και θα γευτούμε τη χαρά της μητρότητας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά μόλις το διάβασα έπεσα πάρα πολύ.... συγκλονίστηκα....

Ο Θεός να φυλάει τα μυάλα μας, γιατί σίγουρα η γυναικα ήταν βαριά άρρωστη για να το κάνει αυτό...

Το θέμα είναι, γιατί δεν την πήρε κανείς χαμπάρι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι και εγώ που γίνονται όλα αυτά κορίτσια μου αλλά θα μιλήσω κάπως αλλιως εύχομαι όλες να καταλαβετε τι εννοώ και καμια να μην παρεξηγηθεί Θεοί δεν μπορούμε να γίνουμε και να πούμε οτι εμείς πληρώνουμε τις αμαρτίες αυτών των γυναικών είναι μεγάλη αμαρτία αυτό πρώτον δεν μπορούμε εμείς να πούμε γιατί ο Θεός τα δίνει απλόχερα άλλου και Οχι σε αλλες γυναίκες που παλεύουν και αν νομίζετε οτι εμένα που μιλάω ετσι μου έχουν ερθει όλα μέλι γάλα Οχι κανετε λάθος ταλαίπωρουμε πολύ με το θέμα παιδιού είναι η τριτη φορά που ειμαι έγκυος αλλά δεν Εχω ακόμα παιδι το πρώτο είχε σπάνια πάθηση ανατομική και το δεύτερο το έχασα στις 28 εβδομαδες εγώ λοιπον δεν αναρωτήθηκα και βέβαια αλλά είπα ήταν θέλημα Θεού ειναι δοκιμασίες που καλουμαστε να ξεπεράσουμε και τι ειναι δοκιμασία να μένεις χωρίς παιδι ναι ίσως είναι ενα όμως ξέρω εγώ οτι ο επιμενων νικά και αυτός που έχει πίστη για αυτό μην στεναχωριεσται και μην ψαχνετε το γιατί δεν υπάρχει δυστηχως είμαστε και εμεις που πρέπει να παλευουμε μέχρι να γίνει το θαύμα ελπίζω να μην θυμωσετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Αχ νιώθω λες και πληρώνουμε όλες τις αμαρτίες αυτών των μαμαδων εμείς και δε ξέρουμε πότε θα τελειώσει όλο αυτό το μαρτύριο και θα γευτούμε τη χαρά της μητρότητας! 

Δεν πιστευω οτι πληρώνει κανεις τις αμαρτίες κάποιου άλλου.Ο καθένας έχει το δικό του αγώνα να δώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά δεν ήθελα να σας αναστατωσω.. Προφανώς κ δεν πιστεύω πραγματικά ότι δεν πιάνω εγώ παιδί γτ η άλλη το σκότωσε κ θα τιμωρηθω εγώ.. Ήταν απλά μια σύγκριση πάνω στην αγωνία μου που πιστεύω όλες την έχουν κάνει... Γτ εγώ δεν έχω ή το δικό μ πέθανε ενώ η δίπλα πάει κ το ρίχνει πχ... Κ όλο αυτό έγινε γτ απλά το θεώρησα με τα δικά μου μάτια άδικο.. Αν κάποιο θέμα δε μας ενδιαφέρει ίσως είναι καλύτερα να το προσπερνάμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ αρχάς η σύλληψη κ ο νους η η πνευματική διαύγεια είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Το πρώτοέχει να κάνει καθαρά με την αναπαραγωγή. Κανουν σεξ 2 υγιής οργανισμοι σπερματοζωαριο βρίσκει ωάριο τσουπ εγκυμοσύνη. Κανείς δ καθορίζει ποιος θα μείνει έγκυος κ ποιος όχι. Από κει κ πέρα άρρωστα μυαλά θα υπάρχουν. Σε έναν ιδανικό κόσμο θα είμασταν όλοι καλοί άνθρωποι χωρίς μίσος πόλεμο φτώχεια κατάντια. Δυστυχώς παιδάκια κ κόσμος γενικότερα σκοτώνεται καθημερινά κ θα συνεχίσει να τ κάνει. Παιδάκια γεννιούνται σε τριτοκοσμικές χώρες κ πεθαίνουν κάθε μέρα από την πείνα κ την εξαθλίωση. Όλοι μας τ επιτρέπουμε να γίνεται εν μερη αυτό. Αλλά είναι τόσο μακρυα από εμάς π δε μας αγγίζει τόσο πολύ. Εν έτη 2019 να υπάρχουν τριτοκοσμικές χώρες επειδή έτσι συμφαιρει μερικούς. 

Καταλαβαίνω τ ποθο σου για ένα μωράκι, έχω περάσει από τη θέση σου, έχω βιώσει την υπογονιμότητα, το αγχος, την απογοήτευση, τις εξετάσεις,Τους γιατρούς κτλ. Μην βασανίζεις τ κεφάλι σου με τέτοιες σκέψεις. Μόνο κακο θα σ κανουν. Δεν ξέρω τι ακριβώς περνάς άλλα βάλε τις σκέψεις σου αε μια σειρά Κ ενηργεισε αναλόγως. Εύχομαι σύντομα ένα μωράκι αρην κοιλίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Κατ αρχάς η σύλληψη κ ο νους η η πνευματική διαύγεια είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Το πρώτοέχει να κάνει καθαρά με την αναπαραγωγή. Κανουν σεξ 2 υγιής οργανισμοι σπερματοζωαριο βρίσκει ωάριο τσουπ εγκυμοσύνη. Κανείς δ καθορίζει ποιος θα μείνει έγκυος κ ποιος όχι. Από κει κ πέρα άρρωστα μυαλά θα υπάρχουν. Σε έναν ιδανικό κόσμο θα είμασταν όλοι καλοί άνθρωποι χωρίς μίσος πόλεμο φτώχεια κατάντια. Δυστυχώς παιδάκια κ κόσμος γενικότερα σκοτώνεται καθημερινά κ θα συνεχίσει να τ κάνει. Παιδάκια γεννιούνται σε τριτοκοσμικές χώρες κ πεθαίνουν κάθε μέρα από την πείνα κ την εξαθλίωση. Όλοι μας τ επιτρέπουμε να γίνεται εν μερη αυτό. Αλλά είναι τόσο μακρυα από εμάς π δε μας αγγίζει τόσο πολύ. Εν έτη 2019 να υπάρχουν τριτοκοσμικές χώρες επειδή έτσι συμφαιρει μερικούς. 

Καταλαβαίνω τ ποθο σου για ένα μωράκι, έχω περάσει από τη θέση σου, έχω βιώσει την υπογονιμότητα, το αγχος, την απογοήτευση, τις εξετάσεις,Τους γιατρούς κτλ. Μην βασανίζεις τ κεφάλι σου με τέτοιες σκέψεις. Μόνο κακο θα σ κανουν. Δεν ξέρω τι ακριβώς περνάς άλλα βάλε τις σκέψεις σου αε μια σειρά Κ ενηργεισε αναλόγως. Εύχομαι σύντομα ένα μωράκι αρην κοιλίτσα.

Θα προσπαθήσω να εξηγήσω άλλη μια φορά αυτό που είπα γτ πραγματικά δεν ήθελα να προκληθεί αναστάτωση... Οι σκέψεις μου ήταν ξεκάθαρα για εγκληματικές πράξεις γονιών σε άμοιρα κ αθώα παιδιά... Άρρωστα μυαλά.. Που κανείς δε βοηθάει αυτά τα παιδιά να βρεθούν σε μια φυσιολογική οικογένεια που πραγματικά θα είναι καλύτερα και θα το αγαπάνε.. Γτ πολλές μαμάδες περιμένουν σε σειρά αναμονής να υιοθετήσουν ένα παιδάκι.. Δεν ήθελα να προσβάλω όλες τις μαμάδες του κόσμου μιας κ θα ήθελα πολύ να γίνω μια κ εγώ! Προφανώς υπάρχουν παιδιά που περνάνε όσα λες... Φυσικά όλα αυτά είναι άδικα αλλά πραγματικά μακάρι να μπορούσαμε να μην πεινάνε παιδιά στον κόσμο να μην αρρωσταινουν να μην γεννιούνται σε πόλεμο.. Να είναι όλα γερά και ευτυχισμένα! Δε μιλάμε για κάτι που μπορεί να συμβεί κ δεν περνά από το χέρι μας.. Επιμένω ότι αυτή η σκέψη έχει υπαρξει σε όλες έστω και μια φορά, απλά όλες ξεχνάμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά ζητώ συγνώμη για το θέμα μακάρι να μπορούσα να το σβήσω για να μη δημιουργήσω άλλη αναστάτωση... Έφτασα κ στο σημείο να νιώθω τύψεις με τις σκέψεις μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βρε κορίτσι μ μια χαρα ειναι τ θεμα Σου! Κουβέντα κάνουμε. Είχες κάποιες σκέψεις κ ήθελες να τις μοιραστείς. Δεν είναι κακό. Πολύ καλά έκανες. Σίγουρα δ έφερες αναστάτωση άλλα κάθε μια γράφει τη γνώμη της.

Δυστυχώς υπάρχουν πολλές αδικίες πάνω σ αυτό τ θεμα. Το μόνο π θέλουμε να σ Που με είναι να μη βασανίζεις τ μυαλό σου με τέτοια θεματα κ αναστατωνεσαι. Σίγουρα όλους μας σοκάρει μια τέτοια είδηση. Κανείς δ είπε ότι μίλησες κάπως για τις μανουλες γενικά. Τέρατα υπάρχουν Κ δυστυχώς θα υπάρχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Πραγματικά ζητώ συγνώμη για το θέμα μακάρι να μπορούσα να το σβήσω για να μη δημιουργήσω άλλη αναστάτωση... Έφτασα κ στο σημείο να νιώθω τύψεις με τις σκέψεις μου.. 

Καλε αν είναι δυνατόν ετσι εδώ έχουμε ελευθέρια λογου ετσι νομιζω οτι απλα είπαμε την γνώμη μας δεν Ειπες κατι κακο η καθεμία απάντησε πάνω σε αυτό που Ειπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως κοριτσια αυτο που ειπαν ειναι και το συγκεκριμενο ζευγαρι απεκτησε παιδι πολυ δυσκολα.Το ελεγε ενας γειτονας τους στο σταρ προ ολιγου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Παντως κοριτσια αυτο που ειπαν ειναι και το συγκεκριμενο ζευγαρι απεκτησε παιδι πολυ δυσκολα.Το ελεγε ενας γειτονας τους στο σταρ προ ολιγου.

Εντάξει άλλα αν ήθελε αυτή να αυτοκτόνησε ας αυτοκτονουσε μονη της το παιδι τι της έφταιγε και το πήρε μαζί της έχανε λάδια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Εντάξει άλλα αν ήθελε αυτή να αυτοκτόνησε ας αυτοκτονουσε μονη της το παιδι τι της έφταιγε και το πήρε μαζί της έχανε λάδια;

Δεν ξερω τι να σου απαντησω σ αυτο.Δεν μπορω να σκεφτω πως ειναι δυνατον να πετας το παιδι σου απο το μπαλκονι.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Εντάξει άλλα αν ήθελε αυτή να αυτοκτόνησε ας αυτοκτονουσε μονη της το παιδι τι της έφταιγε και το πήρε μαζί της έχανε λάδια;

Πάντως αυτό κατάθλιψη δεν ήταν... Στην κατάληψη κάνεις κακό μόνο σε σένα.. Αυτό ήταν κάποια εκδίκηση.. Τώρα τι κ πως.. Μακάρι να μιλούσαν όλοι νωρίτερα να σωζωταν το παιδί... Όταν το παιδί ζητάει τον πατέρα τ προφανώς καταλαβαίνει ότι δεν είναι ασφαλές με τη μαμά τ.. Πόσο λυπάμαι αυτή τη ψυχή... Πόσο τρόμαξε άραγε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Δεν ξερω τι να σου απαντησω σ αυτο.Δεν μπορω να σκεφτω πως ειναι δυνατον να πετας το παιδι σου απο το μπαλκονι.....

 

Ουτε εγώ δεν θέλω να το σκέφτομαι καν κρίμα πολύ κρίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Πάντως αυτό κατάθλιψη δεν ήταν... Στην κατάληψη κάνεις κακό μόνο σε σένα.. Αυτό ήταν κάποια εκδίκηση.. Τώρα τι κ πως.. Μακάρι να μιλούσαν όλοι νωρίτερα να σωζωταν το παιδί... Όταν το παιδί ζητάει τον πατέρα τ προφανώς καταλαβαίνει ότι δεν είναι ασφαλές με τη μαμά τ.. Πόσο λυπάμαι αυτή τη ψυχή... Πόσο τρόμαξε άραγε.. 

Αχ Αστα να πάνε αυτό λέω αν ήθελε ας το κάνε μονη της τι έφταιγε αυτό το αγγελουδι δεν το χωράει ουτε ο ανθρώπινος νους ο εξω απο εδώ της μπήκε μέσα τι άλλο να πω

Επεξεργάστηκε από Penny89
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...