Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν μένω έγκυος δεύτερη εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλημέρα σε ολες

Θέλω να ρωτήσω εάν έχετε παρόμοιες εμπειρίες με την δική μου 

Έχω διδυμα τα οποία τα έπιασα κανονικά με τον 3ο μήνα προσπαθειών, μετά από 2 χρόνια ξαναεμεινα έγκυος με την πρώτη φορά αλλά ήταν μόνο αδειος σακος και από τον περασμένο Ιούνιο κάνουμε προσπάθειες αλλά τίποτα. Εδώ και τρεις μηνες έχω κανει εξετάσεις και όλα καλά, ορμονικα τράχηλος υπερηχος κτλ τι να φταίει δεν μπορώ να καταλάβω, ομολογώ πως με έχει πάρει πάρα πολύ από κάτω.. 

Εσείς πόσο καιρο προσπαθούσατε μετά από αποξεση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ισμήνη15 είπε:

Καλημέρα σε ολες

Θέλω να ρωτήσω εάν έχετε παρόμοιες εμπειρίες με την δική μου 

Έχω διδυμα τα οποία τα έπιασα κανονικά με τον 3ο μήνα προσπαθειών, μετά από 2 χρόνια ξαναεμεινα έγκυος με την πρώτη φορά αλλά ήταν μόνο αδειος σακος και από τον περασμένο Ιούνιο κάνουμε προσπάθειες αλλά τίποτα. Εδώ και τρεις μηνες έχω κανει εξετάσεις και όλα καλά, ορμονικα τράχηλος υπερηχος κτλ τι να φταίει δεν μπορώ να καταλάβω, ομολογώ πως με έχει πάρει πάρα πολύ από κάτω.. 

Εσείς πόσο καιρο προσπαθούσατε μετά από αποξεση? 

Μετά την απόξεση θέλει σαλπιγγογραφία δυστυχώς.. Κοντά στα 2 χρόνια και δεν έχω κανένα.. Πολλές όμως λένε πως μετά την απόξεση ήταν πιο γόνιμες.. Τι να πω... Τύχη θέλει μάλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Μετά την απόξεση θέλει σαλπιγγογραφία δυστυχώς.. Κοντά στα 2 χρόνια και δεν έχω κανένα.. Πολλές όμως λένε πως μετά την απόξεση ήταν πιο γόνιμες.. Τι να πω... Τύχη θέλει μάλλον!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εσύ έκανες σαλπιγγογραφια? Είχες παλίνδρομη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα μια αποβολή και κάναμε αποξεση. Μετά από 3 μήνες πήραμε το οκ από τον γιατρό και ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες. Ήμουν τυχερή γιατί έμεινα έγκυος με την πρώτη!

Τώρα προσπαθούμε για δεύτερο μωράκι αλλά ακόμα δεν έχουμε καταφέρει.

Σου εύχομαι να έχεις το συντομότερο το πολυπόθητο νέο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ισμήνη15 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εσύ έκανες σαλπιγγογραφια? Είχες παλίνδρομη? 

Ναι είχα παλινδρομη κύηση 14 εβδ.. Έκανα σαλπιγγογραφια πριν 2 μήνες.. Έμεινα να προσπαθώ σχεδόν 2 χρόνια με βουλωμενες σάλπιγγες από την αποξεση.. Δυστυχώς θέλει τύχη σε όλα.. Τύχη να μείνεις έγκυος τύχη να βρεις το σωστό γιατρό.. Σου εύχομαι τα καλύτερα! Πάντως λένε ότι οι 3 - 4 μήνες μετά τη σαλπιγγογραφια είναι πιο γόνιμοι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισμήνη15   Να χαιρασαι τα διδιμακια σου κοπέλα μου!!! Θελω να σου ευχηθω συντομα να έρθει κι το μωράκι που ποθείς!!! Θα πρέπει να αποβάλλεις το άγχος! Εαν έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις κι όλα είναι καλά τότε είναι θέμα χρόνου! 

Πέρυσι τέτοιον καιρό έχασα το μωράκι μου στην 12 εβδομάδα, σταμάτησε η καρδούλα του... Το σοκ κι ο πονος ηταν μεγαλος... Εκανα όλες τις εξετάσεις κι αφού πήρα το οκ από τον γιατρό άρχισα να προετοιμάζω το σώμα μου. Πρόσεχα διατροφή κι έπινα βιταμίνες σαν κι αυτές που πίνουν στην εγκυμοσινη. Ευτυχώς εμεινα ευκολα εγκυος κι με φυσικο τροπο κι τώρα περιμένουμε κι εμεις διδιμακια έχω κλείσει τις 26 εβδομάδες!!!! Αλήθεια ήθελα να σε ρωτήσω σε ποια ευδομαδα γεννήσεις τα μωράκια σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Ναι είχα παλινδρομη κύηση 14 εβδ.. Έκανα σαλπιγγογραφια πριν 2 μήνες.. Έμεινα να προσπαθώ σχεδόν 2 χρόνια με βουλωμενες σάλπιγγες από την αποξεση.. Δυστυχώς θέλει τύχη σε όλα.. Τύχη να μείνεις έγκυος τύχη να βρεις το σωστό γιατρό.. Σου εύχομαι τα καλύτερα! Πάντως λένε ότι οι 3 - 4 μήνες μετά τη σαλπιγγογραφια είναι πιο γόνιμοι! 

Σου εύχομαι άμεσα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Όμως βρήκατε την αιτία έτσι δεν είναι? Σε όσους πήγα μου είπαν να μην πάω αλλά εμένα με τρώει γιατί θέλω να βεβαιωθώ.. Θα πάω αυτό τον μήνα άμα πάλι αδιαθετησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ισμήνη15 είπε:

Σου εύχομαι άμεσα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Όμως βρήκατε την αιτία έτσι δεν είναι? Σε όσους πήγα μου είπαν να μην πάω αλλά εμένα με τρώει γιατί θέλω να βεβαιωθώ.. Θα πάω αυτό τον μήνα άμα πάλι αδιαθετησω 

Ναι άμεσα φαίνεται τι δεν πάει καλά! Πέρα από διαγνωστική μέθοδος λειτουργεί και σαν θεραπευτική αν δεν είναι τρομερά σοβαρό το πρόβλημα! Εμένα δεν ήταν σοβαρό αλλά όσο ναναι ήταν ένα εμπόδιο..σου εύχομαι να μη χρειαστεί να την κάνεις! Ωστόσο αν την κάνεις εύχομαι να μην έχεις τπτ και σύντομα να κάνεις κιαλλο μωράκι! Γενικά καλό είναι να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου αλλά να ακούς κ το ένστικτο σου.... Αν κάτι σ λέει ότι πρέπει να το ψάξεις ψαξτο.. Εμένα έτσι μου σώθηκε 2η φορά η ζωή μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...